Jump to content


Photo

Tekočina med obrokom


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 September 2005 - 03:56 PM

Ojla

Prebrala sem 2 nasprotujoči si trditivi pa me zanima katera se zdi vam bolj resnična:

1. Pitje npr. vode med obrokom naj bi bilo dobro saj s tem razredčimo zaužito hrano in jo telo zato lažje prebavi

2. Pitje med obrokom naj nebi bilo priporočljivo saj s tem razredčimo želodčne sokove in zato telo počasneje prebavlja hrano.

Kaj je zdaj res:?:
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 September 2005 - 04:12 PM

Pravilna je druga trditev.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 September 2005 - 04:15 PM

QUOTE(DiLeMa)
Pravilna je druga trditev.

jp...men se tud zdi tko! baje pou ure pred obrokom in 2 uri po obroku,tko sm jz prebrala
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 September 2005 - 04:19 PM

Ja, maš prav Rea. Pol ure pred obrokom je dobro pit, tudi zato, ker ljudje dostikrat žejo zamenjamo za lakoto in če spiješ kakšen kozarec pol ure pred obrokom mogoče ugotoviš, da sploh nisi tako lačen.

Dve uri po obroku pa se ne pije iz že povedanega razloga ... da ne redčimo želodčnih sokov in damo želodcu mir, da vse prebavi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 keya

keya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 333 posts
  • Location:gorenska
  • Interests:marskej... :P predvsem pa turizm pa potovanja :))

Posted 25 September 2005 - 04:20 PM

jst pa doskat pijem vodo zravn..rajš k pa kšn sok wink.gif
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 September 2005 - 04:24 PM

Jaz imam pa navado pol ure pred kosilom spit pol litra vode, da potem nisem žejna ... in potem dve uri po kosilu spet pol litra. Oziroma če jem kakšno težjo hrano (recimo meso) ki se naj bi prebavljalo dlje, počakam kakšne tri ure.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 September 2005 - 04:27 PM

Jaz pa nemorem brez soka pri kosilu. ermm.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#8 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 25 September 2005 - 06:03 PM

Jaz pa vedno pijem takoj po obroku vodo. Ne morem brez tega, tudi če pijem pred obrokom sem žejna po le-tem. Navada, ki se je ne morem rešit. Pa to spijem približno do pol litra. Je pa res, da jem malo količino hrane in večkrat na dan. In ni problem tu, da bi jedla preslano ali težko hrano.
  • 0

#9 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 25 September 2005 - 06:05 PM

Jaz med obrokom ne pijem razen zjutraj med zajtrkom,drugace pa po obroku vedno kaksen sok. smile.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 September 2005 - 06:22 PM

Jaz se pa nikoli ne oziram na to in pijem, ko sem žejna (velikokrat med obrokom ali takoj po njem).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2005 - 06:52 PM

jaz tudi ne pijem med obrokom, upoštevam zgoraj našteta dejstva, edino včasih pozimi, ko mi res zapaše, ko je mraz, pa kak deci cvička čez ruknem...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 September 2005 - 12:16 PM

No sej se mi je zdel da bo ta druga, kr ta prva je bol taka k so še babice govorile biggrin.gif
  • 0

#13 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2005 - 09:22 AM

ah te babice.... moja je še zmeri nevemkokletzadaj... ne smeš vsega resno vzet kar rečejo...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 September 2005 - 12:09 PM

hm....jz pa pijm vodo zjutri k ustanm 2 dc,pa pol čez kake pol ure skuham 0,5l čaja,pa ga spijm,(velikrat ne jem zajtrka,al pa sam jabuk al pa kefir,in se mi zdi,da pol nima tok veze,če spijm vodo,al ma rolleyes.gif ermm.gif: )
pa zvečer,čez dan pa po dc
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 September 2005 - 12:12 PM

QUOTE(URŠKA)
ah te babice.... moja je še zmeri nevem kok let zadaj...


Ni sam tvoja taka biggrin.gif verjem.
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 October 2005 - 12:07 PM

Bodte zadovoljne s svojimi babicami, če ne vam bom mal posodla svojo - harpijo. Pol boste pa vidle kok je, če si v žlahti s hudičem! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users