Jump to content


Photo

Dnevna nega obraza!!!!


  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#41 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 June 2005 - 09:12 AM

Kakšne so pa cene?
Čeprav sem slišala, da ta kozmetika ni bog ve kaj... Bi bilo potrebno preveriti, kaj vsebuje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#42 Vilinka

Vilinka

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 June 2005 - 02:58 PM

sonchika, cene so na nivoju boljsih krem, primerne sestavinam, ki jih vsebujejo. so pa cist odvisne, zakaj jo potrebujes - imajo prilagojene sete za razlicne tezave s kozo.

kot ze receno, jaz sem zelo zadovoljna z njimi in uporabljam za dnevno & nocno nego zgolj in samo kozmetiko murad.

dnevna iz linije vitalics stane okoli 6500 za 30 ml, pena za ciscenje 4.500. mi pa res ni vsec njihova nova embalaza, ki je narejena tako, da prej porabis zadeve cry.gif

jst sm se z njihov special treatment uspesno resila tezav s hiperpigmentizacijo...
  • 0

#43 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28991 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 June 2005 - 07:15 PM

bom kar pod tole temo vprašala, da ne bom po nepotrebnem odpirala nove teme. zanima me, ali uporabljate nočno in dnevno kremo? js nimam nočne kreme, za podnevi imam kremo s faktorjem, zvečer pa si obraz namažem s kremo iz iste kolekcije brez faktorja. kako je s kombiniranjem (različnih) krem različnih znamk? zanima me pa še nekaj: po kolikem času nanosa tonika na obraz nanesete kremo? js počakam včasih tut par minutk, da se mi tonik vpije, nato nanesem kremo. ali bi morala kremo nanesti takoj po nanosu tonika? hvala za odgovore! wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#44 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 June 2005 - 07:19 PM

Jaz uporabljam čez dan od Clinique - SuperDefense. Čez noč je ne uporabljam, ker ne potrebujem takšne zaščite, zatorej uporabljam za čez noč od Vichy - Nutrilogie I. Jaz sem že napisala, da se mi zdi to malo neumno, da slepo nujno vse imaš od iste firme... vsaka firma ima svoje dobre in slabe izdelke. Zatorej treba izbrat zgolj najboljše od vsake, seveda ozirajoč se na tip kože.
Špela, a še skos uporabljaš kao tonik od Vichy-ja 3 v 1? Jaz ga samo tu pa tam... in počakam par minutk, da se vpije, šele nato nanesem kremo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#45 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28991 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 June 2005 - 07:23 PM

QUOTE(Jenna)

Špela, a še skos uporabljaš kao tonik od Vichy-ja 3 v 1? Jaz ga samo tu pa tam... in počakam par minutk, da se vpije, šele nato nanesem kremo.


zmanjkalo mi ga je, sem mela do zdej reklamno tubico, 30 ml. uporabljala sem ga pa samo za odstranjevanje ličil.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#46 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 12 June 2005 - 07:50 PM

za tonik je res najbolš počakat par minut da se vpije in razpre celice na povrhnjici, da se pol kremica lepo zlije s kožo. biggrin.gif
  • 0
lp, Martina

#47 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 24 June 2005 - 04:52 PM

Mene pa zanima, če pozna katera kakšno res dobro vlažilno kremico za obraz z zaščitnim faktorjem (zaščita bred UVA in UVB žarki), ki pa ne bi dajala "težkega" občutka. Jo nujno potrebujem! rolleyes.gif
  • 0

#48 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 24 June 2005 - 07:48 PM

sonchika bi rekla M24 od avona, jz pa tud.
  • 0
lp, Martina

#49 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 24 June 2005 - 07:55 PM

QUOTE(Martina)
sonchika bi rekla M24 od avona, jz pa tud.


Pa ima ta kremica zaščitni faktor?
  • 0

#50 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 24 June 2005 - 07:57 PM

jp
  • 0
lp, Martina

#51 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 24 June 2005 - 07:57 PM

oziroma ima uva in uvb zaščito
  • 0
lp, Martina

#52 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 24 June 2005 - 08:25 PM

QUOTE(Martina)
oziroma ima uva in uvb zaščito


O, super! Bom probala! Hvala!
  • 0

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 June 2005 - 08:42 PM

Meni se pa zdi, da M24 nima ne UVA ne UVB zaščite, ampak je zgolj vlažilna krema....
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 24 June 2005 - 09:11 PM

ma ma, sm zj pogledala
  • 0
lp, Martina

#55 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 24 June 2005 - 09:28 PM

Sedaj sem malo gledala po Avonovem katalogu, pa se našla tele kremice z zaščitnim faktorjem. Martina in Sonchika, vidim, da kar nekaj vesta o njihovih izdelkih, pa me zanima katero kremico mi najbolj priporočata? Imam mešano kožo, ne tolko mastno, ampak izsušeno. Pozimi celo suho. Poleti se več potim, zato mi ne odgovarjajo "težke" kreme, ampak take, ki kožo le dobro navlažijo.
Kremice s faktorjem (kot je razvidno iz kataloga):
- Hidroutrjevalna Bio6 dnevna krema F15[/b] (Hydrofirming Bio6 Day Cream SPF15)
- [b]Hidratantna multivitaminska krema F15
(Multi-Boost Daily Vitamin Moisturising Cream SPF15)
- Poživljajoča krema za dnevno nego F15 (Recharging Day Radiance Cream SPF15)

Potem je še krema za zrelo kožo s faktorjem, kar ne pride v poštev.
Videla sem tudi to M24 (saj to je ista Moisture 24, a ne?), ki mi je še najbolj všeč. Prosim svetujta mi katero naj izberem!
Hvala!

  • 0

#56 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 24 June 2005 - 09:31 PM

Pa še to sem pozabila! Dobro bi bilo, če kremica ne bi bila komedogena!
  • 0

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2005 - 08:04 AM

BIO6 je komedogena in nima UVA faktorja. Ter zate verjetno premastna.
Recharging je krema brez antioksidantov in zgolj u UVB zaščito. Za komedogenost ne vem. Ampak ni fajn krema.
Fajna zate bi bila Retroactive - tista, ki je za 25+. Sicer pa kreme niso narejene za določena leta. Namreč, tiste za zrelo kožo so nekoliko bolj mastne in imajo več antioksidantov (kar pa je konec koncev fajn ravno za mldo kožo, ki še nima gub).
M24 je pa fajn krema. Martina pravi, da ima UV zaščito, pa bo že držalo. smile.gif
Torej, M24 ali pa Retroactive.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 leni

leni

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 25 June 2005 - 09:54 AM

Zelo dobra kremica za UVA zaščito od Avona je Anti aging SPF 30. Je zelo vlažilna, ima zanesljiv faktor in sploh ni pomembno, da je za zrelo kožo. Krem za zrelo kožo ni, saj so kreme za zrelo kožo edino bolj hraniljive, kar pa ne škodi nobeni koži. V kampanji 08 je ta kremica v akciji in stane 1.300 sit, kar je tudi cenovno zelo dostopno.
  • 0
Pozdravček, leni

#59 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2005 - 10:12 AM

Vidiš, to sem pa pozabila. Ta krema je fonomenalna (sej sem že nekje to pisala).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#60 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 25 June 2005 - 12:28 PM

Najlepša hvala vsem za odgovore! laugh.gif
Imam še nekaj vprašanj.
Sonchika, sem pogledala v katalog za te kremice. Tale RetroActive+ je kar zanimiva. Saj to si mislila RetroActive+ dnevna zaščita SPF15 (Retroactive+ Day Defense SPF 15 UVA/UVB) ali RetroActive+ Skin Optimiser krema za obraz (Retroactiv+ Skin Optimiser - v novem katalogu)? Pa še to, saj to gre za isto kremico M24 = Moisture 24 Cream? Za tole Anti-aging SPF30 pa mislite to prav za sončenje, a ne?
Cena kremice mi sploh ni tako pomembna, kot je pomemben rezultat. Ugotovila sem, da mi lahko odgovarja tudi čisto poceni kremica. Trenutno so mi všeč Schellerjeve kremice, samo nimajo zaščitnega faktorja! cry.gif
Verjetno se bom odločila kar za vse tri kremice, ki ste mi jih priporočile, saj res niso tako drage, če mi pa ne bodo odgovarjale, jih bom pa porabila za nego dekolteja. Drugače sem pa stara 21 let, tako, da spet nisem tako mlada in moram skrbeta za prihodnost svoje kože! biggrin.gif (Testerčkov pa najbrž Avon nima, ali pač?!)
LP

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users