Jump to content


Photo

Ščitnica


  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#41 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2008 - 09:09 PM

Mogoče je to zdej na novo? Res ne vem, ker uni kolegici so ugotovili, pa je rekla da še nekaterim njenim sošolcem. Če ne pa naj gre k zdravnici pa reče, da bi rada pregled krvi, sej se da vse uredit.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#42 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 31 August 2008 - 11:31 PM

Hevea, hromone pregledajo v urinu, ne v krvi. Meni so jo sicer na sistematskem v prvem letniku faxa zatipali, urina pa zaradi crvene nisem dala in niso mogli drugače ugotovit. Ni pa nujno seveda da se stanje odraža na nivoju hormonov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#43 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2008 - 11:35 PM

Alora so ji pregledali v urinu, moja napaka. Samo so ji pa na sistematskem odkrili.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#44 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 January 2009 - 06:32 PM

Zgleda, da bom morala it k zdravnici pa predlagat preiskave - čedalje več simptomov odkrivam: kronična utrujenost, kronična depresija, zredila sem se, počasna sm ratala, zebe me kr naprej, nohti se mi lomjo, suho kožo mam.. Vse to so simptomi k zgledajo sicr čist nedolžno, sam so pa simptomi hipotiroze: zmanjšanega delovanja ščitnice. Pa še če je res dedna... Moja mami se je zdravila 20 let nazaj, ko je bila noseča z mano - zdej je šla pa na preiskave in so ji spet odkril hipotirozo - je dobila tablete.

A katera kaj ve o resnosti te bolezni? Ker če pomislim, imam te simptome že kar nekaj časa, vendar nism bla nikol preveč pozorna nanje.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#45 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2009 - 07:40 PM

Od mami kolegica ima/je imela probleme, ki jih opisujes zaradi zmanjsanega delovanja scitnice - dobila pri zdravniku tablete (ne spomnim se vec ali spodbujajo delovanje scitnice ali nadomescajo njeno delovanje) in zivi cisto normalno. Pravi, da ni nic hudega. Postala je celo nekoliko hiperaktivna. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#46 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2009 - 08:22 PM

*simoncy* brez zamere....včeraj si imela pljučnico, danes imaš probleme s ščitnico. Meni se zdi, da iščeš simptome smile.gif

Sicer pa - če te je strah greš preprosto k zdravniku. Če se mu/ji bo zdelo kaj narobe s tabo, te bo poslal na preiskave. Ni hudič biggrin.gif
  • 0

#47 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 January 2009 - 09:07 PM

Se mi je zdelo da se bo nekdo zapičil v to... Glej ančkapomarančka:
Ponovilo se mi je ISTO stanje, kot takrat ko sem že imela pljučnico;itak, da sem sklepala iz tega, da jo imam spet.
Ščitnica je pa dedna in je 50% možnosti, da jo imam; in je zdravnica svetovala moji mami, naj me opozori na to in naj bom pozorna na simptome: in edino normalno, da sem to storila!
Ja, res moram iti k zdravnici, čim najdem vsaj malo časa: do takrat, pa sem hotla mal podebatirat o tem na forumu s tistimi, ki imajo mogoče izkušnje, da povedo kaj več o tem - tko da BREZ ZAMERE tut teb, ančka pomarančka, ampk ne obsojej me tle da sm neka histerična ženska k išče bolezni, ok? rolleyes.gif


_Planet_, tebi pa hvala, da si me mal pomirila, pa upam, da tut ostali poveste kaj o morebitnih izkušnjah.
Pa še to (kar se bolj tiče moje mame); se to pogosto zgodi, da se hipotiroza ponovi?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#48 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2009 - 09:13 PM

Hej chill smile.gif Nič hudega nisem mislila - samo tak vtis sem dobila. Če se motim - ni panike, se pač motim. Peace laugh.gif

Btw -moji babici so operativno odstranili polovico ščitnice in potem ni imela več nobenih problemov. Samo to je bilo že fuuul časa nazaj.
  • 0

#49 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 06 January 2009 - 11:35 PM

*simoncy*, tudi sama sem imela kar precej časa težave s ščitnico - trenutno imam hipertirozo z difuzno golšo v remisiji, torej zaenkrat o.k. Preden so ugotovili, kaj mi je, sem morala menjati ztdravnico, ker me je obravnavala kot totalnega hipohondra (kljub temu, da je mama v mladosti imela iste težave) - češ, kaj si skoz neke simptome namišljujem.

Mučilo me je vse živo: izpadanje las, aritmija, zasoplost, nemir, depresija, motnje spanja (podnevi bi spala, ponoči pa nisem mogla zaspat), utrujenost, nenormalno potenje, volčja lakota nonstop, razdražljivost, aknavost, povišana temperatura ... pa še kaj bi se našlo verjetno.

Nato sem menjala zdravnika in mu pač povedala, da sem nekje prebrala, da je mozoljavost na bradi (če se pojavlja izključno v predelu brade in ust) bojda znak za motnje v delovanju ščitnice. Pa se ni nič smejal - potipal je kožo (verjetno temperaturo telesa), izmeril srčni utrip in kar napisal napotnico za pregled hormonov. Nato se je izkazalo, da so hormoni čist ponoreli (TSH je bil 0,0012 - če se prav spomnim in bi lahko padla v tirotoksični šok).

Na tireološkem oddelku sem bila na vrsti že čez štiri dni in dobila sem zdravila - najprej Atyrazol. po enem mesecu pa sem dobila alergijo in so mi dali Propiltiuracil. Najprej so sumili na avtoimuni tip bolezni in me že strašili s to radioaktivno terapijo, ki pa bi jo zavrnila. Zdravila sem jemala kako leto, mogoče malo več - in od takrat se je stanje umirilo. Zdaj redno hodim na preglede (sem o.k. že dve leti, hvalabogu). Sicer se mi včasih zdi, da mam spet te simptome, ampak krvna slike je vedno v redu. Upam, da bo tako tudi ostalo.

V glavnem, ti se nič ne sekiraj in ti naj lepo pogledajo hormone, da boš mirna, ker v primeru, da te mučijo te zadeve, ni enostavno tega prenašat ... Se pa da z zdravili ali operacijo vse bolj al manj epo poštimat. Je dandanes to zelo pogosta bolezen in te ne rabi bit strah.

Joj, zdaj sem se pa razpisala ... PARDON ME. oops.gif

P.S.: Verjetno že poznate forum Metuljčica, ki je namenjen prav bolnikom s tovrstnimi težavami.

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#50 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 January 2009 - 12:05 AM

Omg, svašta tole z dohtarco... Če bo men izjavla kej tazga, bom šla tut menat jo. Res, da se zdijo na prvi pogled zlo nedolžni simptomi; razdražljivost, utrujenost itd... ampk dohtarca bi mogla bit mal bol pozorna glede na to, da si ji povedala, da je tvoja mama imela težave s ščitnico.
Hvala bogu, da si zamenala, pa da je zdej vse ok.

Ja vem, da se da vse rešit s tableti ali operacijo (no operacije bi me bilo ful strah, da bi mi okol vrata šarl, se mi ne zdi to kr tko huh.gif ), ampk mene je strah tega, kako kaj ti tableti vplivajo pa vse to: zato ker moja mama je imela kar precej težave s tem: ne vem kaj točno je pripeljalo do tega, vem da je dobivala tablete in da je šla tudi na operacijo.. In vem da je mela potem še 1 leto HUDE težave z depresijo: RES HUDE... kar blodnje je imela, privide, vse je videla v negativni luči, grozne misli so ji šle po glavi, ni mogla spat.. 1 LETO, JE dobesedno TRPELA cry.gif In zato me je tega ful strah.

  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#51 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 07 January 2009 - 12:11 AM

Glej, čisto te razumem - imamo v familiji še neke druge neprijetne zdravstvene zadeve (ki so zgleda tud dedne). Pejd lepo na preiskavo in se probaj čim manj sekirat, to lahko namreč še dodatno poslabša stanje. Je pa vsak organizem drugačen in dvomim, da bo tvoje telo reagiralo tako kot mamino. Edino sama sem morala paziti na težo, ko sem začela z zdravili - ker hrana več ni izpuhtela v zrak, ampak so se snovi obdržale. smile.gif

Sem bla precej depresivna, pa nisem imela pojma, da je to bilo zato ... so bile prisotne tud misli na samomor ipd. Ampak, vse se da rešit.

Moja mami je bila na operaciji in kasneje ni več imela težav (zdaj že kakih 15 let ne) - začuda ne rabi jemati zdravil (se vsi zdravniki čudijo ... ampak tako je).

Skratka, gledam pozitivno, pa poskusi tud ti, no.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#52 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 January 2009 - 12:59 AM

Ok, sej drugega mi že ne preostane.. Za v ponedeljek se bom naročila pri zdravnici, da se pogovorim z njo in da me da na preiskave. Upam, da bo vse ok.

Hvala BusyBee smile.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#53 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 07 January 2009 - 01:28 AM

You are very welcome, res.

Po mojem bo vse v redu, tako da ne skrbi preveč. Držim pesti, da si zdrava.

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#54 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2009 - 09:15 AM

takole je s ščitnico:
moj oče ima težave oz. je imel težave in je sedaj že skoraj 20 let na tabletah (sintetični hormin ščitnice) in bo na njih do konca življenja. mu pomagajo in pač zjutraj vzame svojo dozo hormonov.
moja mama: pred parimi leti so ji odkrili metastaze na ščitnici, ki pa so bile hvalabogu benigne. odstranili so ji pol ščitnice--> posledica: celo življenje bo na hormonskih tabletah, ki ji uravnavajo delovanje ščitnice. je pa tukaj stvar bolj komplicirana, ker ima več in bolj zapletena zdravila kot oče.

jaz se že par let odpravljam na pregled. na sisitematskem pred parimi leti so mi zatipali ščitnico. če dobro premislim ima tudi simptome. ampak me očitno ne ovirajo toliko, da bi šla na pregled (plus ne da se mi ukvarjat z mojo tdravnico). ampak mislim, da ne bi bilo slabo, da bi šla.

  • 0

#55 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2009 - 10:57 AM

BusyBee podobne tezave ima/je imela tudi moja sestricna in ji je tudi zdravnik rekel, da so tovrstne tezave s scitnico dedne in bi bilo prav, da opozori sorodnike na to. In ima tudi podobno izkusnjo s svojim zdravnikom kot ti. Da nisi ti moja sestricna haha? smile.gif smile.gif

Ja, zanimvo, kako je lahko en organ odgovoren za celo vrsto navidez nepovezanih tezav. Neuravnoveseni hormoni so hudic. sad.gif

Simoncy drzim pesti, da bo vse OK s teboj!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#56 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 January 2009 - 12:16 PM

Sem zdaj še malo dodatnega gradiva o tem pregledala.. In vidim, da je to kr pogosta stvar; in če se jo pravočasno odkrije, dobiš tablete in je ok. Sam kriza je, če pride tko daleč, da je potrebna že izbira med operacijo in radioaktivno soljo... Ne eno ne drugo se ne sliši fajn.

Ja, hudič ja ta ščitnica.. Nadzira delovanje vseh ostalih hormonov in da se ti "hormonsko zmeša" ni prijetna situacija. Hvala vsem za podporo, vam javim kkšni bodo rezultati.

-supergirl-, previdnost ni nikol odveč; jst sm tut dolgo razmišljala če čm it al ne, sedaj mi je pa že žal, da nisem šla takoj ko sem pomislila na to; pač, preveč nedolžni simptomi so se mi zdeli, za neko resnejšo bolezen. Zdej sm se pa pogovorila z mamo in je tut ona rekla, naj le opravim to čimprej; ona se še sploh čist boji zame, čeprav ni nujno da sploh imam kaj; boji se, da ne bom tut jst prestajala tega kar je ona. In jst tut u bistvu.

Bomo vidl - bom poročala.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#57 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 08 January 2009 - 06:38 PM

QUOTE(_Planet_ @ 7. 1. 2009 - 10:57) View Post
BusyBee podobne tezave ima/je imela tudi moja sestricna in ji je tudi zdravnik rekel, da so tovrstne tezave s scitnico dedne in bi bilo prav, da opozori sorodnike na to. In ima tudi podobno izkusnjo s svojim zdravnikom kot ti. Da nisi ti moja sestricna haha? smile.gif smile.gif

Ja, zanimvo, kako je lahko en organ odgovoren za celo vrsto navidez nepovezanih tezav. Neuravnoveseni hormoni so hudic. sad.gif

Simoncy drzim pesti, da bo vse OK s teboj!


Hmmmm _Planet_, nikoli ne veš - mogoče pa sva res sestrični ... biggrin.gif Piši na zasebno, od kje si, če hočeš, pa boma vidli.



  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#58 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2009 - 08:11 PM

hehe sej ni panike sej sem ze na forumu parkrat napisala, da sem doma v mestu zivega srebra smile.gif drgac pa po rodu iz mb smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#59 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 09 January 2009 - 03:40 PM

Evo, jst sm šla že včeraj domov iz Ljubljane, da sem danes šla na preiskave (hotela sem to čimprej opraviti, preden grem h ginekologinji in šaltam na tabletke; ker potem ne vem če bi bili rezultati preiskav realni, glede na to, da bi se filala z dozo hormonov).

No in rezultati; normalno delovanje ščitnice je nekje med 0,55 in 5. Meni so namerili 3 smile.gif Ful sem pomirjena.. In tut odkril so mi vzrok, za mojo stalno utrujenost in vse to; gre za kr precejšnje pomanjkanje železa v krvi (kar bom nadomestila s tableti). Torej je v tem grmu tičal zajec, ne v tistem kjer sem ga jaz iskala smile.gif

U glavnem, ful sem vesela, da sem to opravila in da je vse ok (no ok, tisto železo bom že sfilala vase:)). Zdej lahko grem mirno h ginekolokinji po tabletke-ker sicer bi se verjetno tu kaj zakompliciralo.

yahoo.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#60 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 January 2009 - 06:34 PM

A ne KT tudi vplivajo na železo? Ali pa se meni samo dozdeva, da sem to že nekje slišala... V kombinaciji s kajenjem in KT naj bi se železo znižalo. (?!) Nepreverjena informacija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users