Jump to content


Photo

Kako izbereš parfum?


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 vanna.p

vanna.p

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 23 February 2006 - 02:49 PM

am...js osebno ko se odločam z anakup parfuma ga vedno prehitro izberem .... kako se pa ve odločate? koliko vonjev sprobate? ob katerih urah? koliko časa izbirate parfum? in podobne zadeve me zanimajo;)
  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2006 - 04:25 PM

.
Se je že zgodilo ene par impulzivnih nakupov parfumov, ki so mi sprva noro dišali, pol pa mi dobesedno smrdet začeli.
Tako da zdaj pred nakupom ene parkrat obvezno grem samo šnofat v trgovino.
Naenkrat sprobam maksimalno ene 5 vonjev, ker kasneje se mi vse začne mešat in nič več prav ne voham.
Ura opravila pa niti ni tako pomembna. biggrin.gif
Všeč so mi pa bolj slajše, rahlo pudraste, mlačno hardcore variante parfumov.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 February 2006 - 06:25 PM

parfume si kupujem (mi jih kupujejo biggrin.gif ) tako poredko, da preden se to zgodi, že točno vem, katerega bi rada in takrat, ko si ga grem izbrat, niti ne probavam ne vem koliko vonjev. če je le možno, pred nakupom nafehtam kaki vzorček (recimo l'occitane neroli, vrtnica, vanilija) in sprobam doma, kjer zna dišava čisto drugače dišat, ko pa v trgovini. (pri lushu sem se tako že zajebala pri nakupu gela za tuširanje, recimo.) če vem, katerega bi rada, ne mečkam prav dolgo. drugače pa tut jaz ne probam več kot kake 3, 4 vonje. ponavadi si našpricam zapestji (papirčke, če je več vonjev) in grem ven iz drogerije in šetkam okoli in čez čas spet povoham, potem pa izberem tistega, ki mi takrat še zmeri diši. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 23 February 2006 - 06:39 PM

to sm jst nekje prebrala !da če greš pač v trgovino pa da vohaš parfume da si jih ti itaq sam 3 zapomnš!zato takrat je najbolj da povohaš malo zdrobljena zrna kave!da pol lahko spet naprej vohaš in vsak parfum zaznavaš takšnega kot je in jih ne mešaš!!!

drgač pa tut js si najprej špricnem na listek pa čakam pa pol povoham pa če mi je všeč si ga pol šele na roko špricnem!!pol pa skoz pomalem voham!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 February 2006 - 06:55 PM

Greš v trgovino ene 5x (v različnih dnevih) in se špricaš s parfumom. Če ti je po mesecu dni parfumiranja še všeč, je v redu. Če ne, pač izbereš drugega. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 February 2006 - 07:14 PM

Meni se pa ponavadi zgodi, da s prvim s katerim se pošpricam, (ko grem kupovat prfum) mi tisti tudi najbolj diši in ga potem kar kupim.

Tako se mi je zgodilo pri CK - Etrnity in pri Escadi - Sentiment, maja dva najboljša.
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 February 2006 - 07:15 PM

Ko kupujem parfum najprej pregledam novosti. Že po steklenički naredim selekcijo med parfumi. Če mi steklenička ni všeč, parfuma ne testiram. Ker sem pristaš bolj svežih dišav, izbiram parfume, ki so v svetlih stekleničkah. Temne, rdeče stekleničke mi dajo znak, da je parfum najverjetneje sladek. Parfum najprej testiram na lističu, šele kasneje na roki. Na vsaki roki tetsiram eno dišavo in počakam nekaj ur, da vidim kako se dišava razdiši oz. razvije. Največkrat se mi zgodi, da izberem dišavo, ki mi na začetku diši, kasneje pa se izkaže, da se na moji koži čudno razvije ermm.gif Izbira parfuma je zame velik in full kompliciran proces biggrin.gif
  • 0

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 February 2006 - 07:17 PM

Jaz pa bolj kot sem komplicirala slabše je bilo. Res pa je, da včasih duham kakšen prfum na kolegici in če mi je res všeč jo prosim, da mi ga posodi za en špricek, potem pa vidim ali mi res odgovarja.
  • 0

#9 leprotto

leprotto

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Car design, avtomobilizem

Posted 24 February 2006 - 01:12 PM

Prvo na internetu pogledam kaj je novega in kaj bi meni lahko odgovarjalo (npr. na Osmoz pregledam orientalske vonje), potem grem v drogerijo in si dva nanesem tudi na kožo, če mi je parfum po enem letu testiranja še ok, potem ga kupim. biggrin.gif
  • 0

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 February 2006 - 01:50 PM

QUOTE(leprotto)
Prvo na internetu pogledam kaj je novega in kaj bi meni lahko odgovarjalo (npr. na Osmoz pregledam orientalske vonje), potem grem v drogerijo in si dva nanesem tudi na kožo, če mi je parfum po enem letu testiranja še ok, potem ga kupim. biggrin.gif


Eno leto??
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 February 2006 - 03:06 PM

Hja, jaz tudi testiram celo leto. oops.gif So predragi, da bi potem ugotovila, da mi po mesecu dni ni več všeč.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 February 2006 - 05:00 PM

O.k. res so dragi, sam jaz, ko si nekaj zaželim potem nebi mogla čakat eno leto.
  • 0

#13 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 February 2006 - 07:40 PM

Ponavad si ne kupujem parfumov, če pa bi si ga zaželela bi ga pomoje kr neki časa hodila vohat. Pravzaprav mi je edini parfum ki mi je že dolgo ušeč jadore in ko bom mela kj prevč dnara si ga bom mogoče kupila. To pa da ga eno leto vohaš se mi zdi dost normalen, ker kaj če si kupš parfum za 20 k in ti pol ni več ušeč. ermm.gif
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#14 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 February 2006 - 08:06 PM

Jaz parfume VEDNO "kradem" sestri, ki jih ma čez 15, ker jih vedno dobiva za darila .. sama si jih ne kupujem ker se mi zdi bedno dat 10k za enega .. čeprav vem, da so obstojni ful in da ga maš za ful dolgo ampak mi je vseeno malo davek za norce to. oops.gif biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#15 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 26 February 2006 - 04:05 PM

jaz tut kradem mamic parfum k mi res noro diši (naomi campbell) sama sem si 1x kupila D&G-jev parfum (sam ni bil originalen, dobla sem ga za 2.000sit rolleyes.gif ) in se mi je seveda koj razdišal in začel smrdet.

Jaz sem raje brez kt pa da bi dala 10.000 za en parfum rolleyes.gif
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 February 2006 - 04:15 PM

Jaz sem Jadore kupila preko ebaya. Dobila sem ga za 10 tisočakov - 100 ml parfuma. Pametna cena.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users