Jump to content


Photo

Sproščanje


  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#41

  • Guests

Posted 05 October 2006 - 04:09 PM

Jaz se najbolj sprostim, ko si nardim kopel in/ali poslušam priljubljeno glasbo. Zelo mi pomaga pa tudi gibanje na svežem zraku. smile.gif
  • 0

#42 telephone box

telephone box

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 07 October 2006 - 09:55 PM

na kolo pa u najvišji prestavi gor u hrib...deluje..počutiš se kot prerojen..najboljše volje na svetu..če prej ne crkneš!!!
  • 0

#43 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 08 October 2006 - 12:13 PM

QUOTE(telephone box @ 7. 10. 2006 - 22:55) View Post

na kolo pa u najvišji prestavi gor u hrib...deluje..počutiš se kot prerojen..najboljše volje na svetu..če prej ne crkneš!!!



lol1.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image

#44 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 October 2006 - 12:47 PM

pri meni je cist odvisno od situacije. vcasih mi najbolj pomaga dolg pogovor s katerim od prijateljev/prijateljic in ksna pesmica (poslusana al pa sveze napisana), vcasih sprehod al pa ze to, da grem na balkon za par minut ... od casa do casa tud ksn vpis v dnevnik, tema, svecke.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#45 jaslyn

jaslyn

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 08 October 2006 - 01:26 PM

men pa pomaga kakšna počasna muska predvsem k mam uno musica relax-sounds of nature. wub.gif
  • 0
True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

#46 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 October 2006 - 01:47 PM

Meni pa najbolj pomaga, če vzamem papir in s vinčnikom ful pristiskam in čečkam tolko časa, dokler se papir ne začne se trgat. oops.gif
Al pa če prepletem prste obeh rok in pristisnem na čelo in globoko diham, potem pa še na zatilju to ponovim
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#47

  • Guests

Posted 08 October 2006 - 06:07 PM

Joj, skoraj sem pozabila še na eno mojo "tehniko" sproščanja. Če sem s fantom in mi že on začne težit, da sem napeta, zoprna, žalostna itd., potem mi najbolj pomaga, če ga "premlatim" s povštrom (seveda ne močno, samo tako udarjam z njim po njem). oops.gif biggrin.gif Potem se to sprevrže v pravi boj, ker tudi on zagrabi prvi povšter, ki ga vidi biggrin.gif, ampak rezultat je potem na koncu vedno pozitiven. Oba se tako reživa, da naju začne bolet buši, napetost pa kar izgine. wink.gif

Priporočam! thumbup.gif
  • 0

#48 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 12 October 2006 - 01:51 PM

Najbolj me sprošča pisanje, al pa kakršno koli ustvarjanje, iz besed al pa papirja.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#49 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 October 2006 - 03:36 PM

Sproščanje enačim z jogo. Na mene vpliva ful blagodejno, itak še spustijo tako relaxing mjuzik zraven, štima naše vaditeljice je neverjetno ubijalsko sproščujoča, hipnotizirajoča do amena. Sicer sem sfurala zdejle samo 4 urce skoz, ampak takega filinga po končani jogi še nism mela kdaj- zelo relaxed, v izi, fajn pač. Aja, pa pri sproščanju doma mi pa blazno mače pomaga. Maj litl kitus ketus.Toočno ve, mislim, prav ne morš vrjet, pride k men, zaprrrrrede, se mi stisne v naročje, res, prav ve ko mi kdaj kej ne štima. Nevem, a to zazna v barvi glasu, ko ji kej rečem, al izločamo kake hormone&to zazna, ka jst vem. Je fenomenalni terapevt, ki pa ga ne smeš preveč čohat ko se že prilojza k tebi, ker pol tud kr hitro&tečno odlojza stran laugh.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#50 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2006 - 09:56 PM

Zadnjič sm mela spet rahel napad. Mislm, ni še bil napad, sm pa misnla da bo... Toook me je strah, da se bo ponavljal. Sam sej nism niti pod stresom, sam mi vsi rečejo, da je mogoče v podzavesti kej, kšn strah k se ga sploh ne zavedam al pa nočm zavedat. Upam, da bo kul huh.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#51 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 23 October 2006 - 04:36 PM

najboljs mi je ce lezim v topli postelji in ce mam zajcka pr seb da ga nmal crklam
  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#52 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2007 - 12:05 PM

Jaz pa delam avtogeni trening, po kakšnem večjem psihičnem naporu, stresu pa najprej spanje, potem tuš, potem pa narava s psi ali pa sama.
  • 0

#53 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2007 - 12:23 PM

Js pa po raznih napadih tesnobe, zarad takih in drugačnih okoliščin, to najbolj premagujem, če nekej počnem in nisem pri miru. Kasnej, ko z miganjem in početjem kakih gospodinskih opravil spravm tisto čudno energijo vn iz sebe pa pride kaka relaksacija ob poslušanju muske ali pa namakanje v vodi, čeprov men tud tuš zadostuje. Bi pa mogla vsekakor še več delat na relaksaciji in na sami sebi.
  • 0

#54 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 19 June 2007 - 02:00 PM

najleps je ce se ulezes na mehko postlo in poslusas muziko na glas in zapres oci in pades cisto nekam drugam....
  • 0

#55 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 19 June 2007 - 07:24 PM

QUOTE(Frida Kahlo @ 10. 5. 2007 - 13:05) View Post

Jaz pa delam avtogeni trening, .



daj mal opiš plis, sej vem kaj pomeni, sam opiš mal tongue.gif

  • 0

#56 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 26 May 2008 - 04:51 PM



Ne upam nic trdit, ampak jaz ga izvajam tako, da se zavestno skoncentriram na dihanje in sprostitev. Kadar sem pred nekaksnim nastopom ali nekaj javnega in sem prekleto nervozna,se vsedem v tem prostoru sama in si predstavljam, kako obdajam prostor z avro. O nervozi potem ni ne duha in sluha, ker se pocutim domace.

Mislim, da je avtogeni trening nekaj podobnega kot meditacija.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#57 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 04 June 2008 - 12:20 PM

luminelle si kar zadela z opisom...enake tehnike se tudi jaz poslužujem.
  • 0

#58 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 05 June 2008 - 09:16 PM

Js grem pa največkrat v gozd mi je najbolš ,ratam bol sproščena in mam več energije.
Včasi mi pa pomaga pospravljanje sobe , ob večerih pa mirna glasba, solna lučka/svečka in tako vzdučje v poltemi.
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#59 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 08 June 2008 - 07:37 PM

Jaz bi tudi ful rada znala ta avtogeni trening. Sem že neki sporbavala pa ne znam biggrin.gif
  • 0

#60 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 June 2008 - 08:58 PM

Pejd se ga naučit h psihologu, ne se sama učit.
Fora je v tem, da se ti med vadbo začnejo v glavi dogajat čudne stvari, čutit začneš čist drugač in se lahko ful ustrašiš. Men je včasih ratal tok čudno, da mi je šlo prav na bruhanje in takrat je bil psiholog ful pomemben, ker sm mu sproti govorila, kaj se mi dogaja, kadar je blo ful čudno in me je pomiril na način, da nisva prekinla vadbe. Sploh na začetku rabiš ene pol ure, da prideš v tisto stanje in če ga prekineš je zoprno spet začenjat...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users