Jump to content


Photo

SAMOZAVEST ?


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 Tejka

Tejka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 395 posts

Posted 25 November 2006 - 11:58 PM

Koliko ste samozavestne?
Koliko vam k temu doprinese videz?

S čim se še počutite samozavestne/nesamozavestne?
  • 0

#2 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 November 2006 - 12:12 PM

moja samozavest je večino časa enaka nuli. Zato sem nekje v šestem razredu spravla par kilc dol...ni razlike v samozavesti. Na trenutke mi poraste, ponavadi ko si kupim kako novo coto in se mi zdi, da zgledam kul, pa tisti trenutek ko pridem od frizerja. Dobra ocena mi tudi dvigne samozavest. Vse to pa je kratkotrajno.

Videz mi je pomemben, že če se za kilo zredim, jo morem dobit dol, puder obvezno vsakič v "javnosti", ker nimam lepe kože.

Trenutno delam na tem, da bi se mi dvignila samozavest, sem začela hodit v fitnes...Pa malo bom pobrskala v knjižnici, če najdem kako knjigo na to temo.

LP, Anja
  • 0
IPB Image

#3 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2006 - 01:39 PM

uf...js nism ne preveč ne premal samozavestna...moj videz mal upliva na to...sm še kr zadovolna s svojo samozavestnostjo...
  • 0

#4 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 November 2006 - 02:46 PM

samozavestjo tongue.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#5 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2006 - 03:18 PM


Moja samozavest je tudi ponavadi na nuli. cry.gif Težav s postavo in ocenami nisem imela nikoli, ker imamo že v familiji vitkost, pa tud odličnjakinja sem ( brez posebnega truda cool.gif ). Moj veliki problem je koža, ki mi ni prav nič naklonjena. Na faci polno nepravilnosti, koža na telesu je pa ful suha. Pa še lasje se mi tako hitro zmastijo. down.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#6 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 26 November 2006 - 03:25 PM

Jst sm pa kr samozavestna, dobr pridejo kakšni dnevi ko sm čist napsihirana pa bi se najraj skrila nekam, sam to itak hitr mine, najbolj nesamozavestna sm definitivno glede svoje kože, ful mam problemov z mozolji že od nekdaj, sam sm se pač sprijaznila s tem,ne moremo vsi bit idealni, eni majo lepo kožo, jst mam pa kej druzga lepga na seb tongue.gif
  • 0
Posted Image

#7 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 26 November 2006 - 03:36 PM

js sm tud kr samozavestna sam tud ne vedno..so situacije ko se pocutm ko majhna miska in se ne upam karkol.. rolleyes.gif
  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#8 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 26 November 2006 - 04:32 PM

Meni se tudi zdi, da sm kr samozavestna večino časa. Najbolj nesamozavestna sm tisti dan, ko se mi kaj ponesreči z lasmi in mam čudno frizuro. biggrin.gif Mam kar dosti pozitivno mnenje o sebi, glede zunanjosti. Vem da nism najlepši človek na svetu, še z daleč ne. Ampak sm se enostavno naučila sprejemati se tako kot sm in se zdi sama sebi v redu.
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 26 November 2006 - 05:04 PM

moja samozavest je še kr no, nanjo pa vpliva dobro počutje v svoji lastni koži (torej predvsem tudi videz), razpoloženje in uspehi na katerem koli področju .

Vlik raj bi vidla, da bi bla bl samozavestna, sam ne gre tko hitr ..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2006 - 08:29 PM

Jst pa nevem.... Večino časa delujem kot trden, samozavesten osebek... Glede svojih kilogramov sem se že zdravnaj nehala sekirati, zaradi videza še toliko manj... Čist kul mi je, da sm taka kot sem, in to velik vpliva na to...
No, so pa tud dnevi, ko se počutm najbl bedn osebek na planetu, ampk te dneve imamo verjetno vsi... smile.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 November 2006 - 09:05 PM



Jaz sem kr samozavestna. Nisem nič posebnega, pač tisto sivo povprečje, ampak se vredu počutim v svoji koži, ker ne rada izstopam in se niti nikoli nočem silit v ospredje.
  • 0
Viens, reste ici!

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 November 2006 - 09:55 PM

Jaz bi tudi rekla, da sem nekje v zlati sredini. Je pa moja samozavest zelo nihajoča oz. ful zavisi od dneva in od določene situacije. Samozavest imam visoko, ko sem dobrovoljna in optimistična, ko se mi kaj lepega dogaja, ko se zjutraj pogledam v ogledalo in enostavno vem, da bom preživela krasen dan, ko sem obkrožena z meni zelo ljubimi osebki, kot so moj fant, sestra, prijatelji ... takrat se pač počutim najbolj sprejeto in ljubljeno, kar mi posledično tudi zviša samozavest. Tudi takrat, ko se lepo naličim, imam fajn frizuro, lepo kožo ... sem pa ful občutljiva na spremembe na svoji koži, ker nisem imela nikoli težav z nepravilnostmi, sem pa imela zdej eno obdobje, ko je bil tu in tam kakšen mozoljček in sem cel halo zagnala, ker pač nisem navajena in si skor nism upala it iz bajte, sm mela skos filing, da vsi bulijo v mojo faco. Sej vem - neumno, ampak ljudje smo itak čudni in se sekiramo zaradi bedarij. Samozavest mi včasih zbija tudi to, da nimam take postave, kot bi jo želela (zdej delam trebušnjake in lazim naokoli po hostah, da si pridobim body hollywoodskih zvezd - watch out laugh.gif ) in sem tudi bolj nizke postave (tle se pa na žalost nič ne da narest, ampak sej sm se že skor sprijaznla).

Še zmeri pa mislim, da izgled ni glavni razlog za samozavest (ali pomanjkanje le-te). Mislim, da gre tle za ogromno dejavnikov oz. na splošno za neko stanje človeškega duha, za splošno zadovoljstvo glede lastnega načina življenja, ogromen vpliv imajo tudi naši bližnji, ki mnogokrat čisto nevede izredno vplivajo na način, kako mi dojemamo same sebe. Skupek vsega tega potem vodi do zdrave samozavesti in sreče oz. kot bi kakšen angleško govoreč osebek rekel - I'm in a good place right now. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2006 - 10:06 PM

QUOTE(DiLeMa @ 26. 11. 2006 - 21:55) View Post

Še zmeri pa mislim, da izgled ni glavni razlog za samozavest (ali pomanjkanje le-te). Mislim, da gre tle za ogromno dejavnikov oz. na splošno za neko stanje človeškega duha, za splošno zadovoljstvo glede lastnega načina življenja, ogromen vpliv imajo tudi naši bližnji, ki mnogokrat čisto nevede izredno vplivajo na način, kako mi dojemamo same sebe. Skupek vsega tega potem vodi do zdrave samozavesti in sreče oz. kot bi kakšen angleško govoreč osebek rekel - I'm in a good place right now. laugh.gif


Dobro si to povedala DiLeMa!
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 November 2006 - 11:10 PM

samozavest serijsko. za labilne meji na samovšečnost, aroganco in snobizem - pa se požvižgam na take neosnovane komentarje. izhaja iz mene same in si je ne nabijam z opazkami drugih. vsaj ne v osnovi, jasno, da kak kompliment paše za ego.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 November 2006 - 07:23 AM

Jaz se sicer ne sekiram in imam dobro mnenje o sebi, samo sem pa totalno zakompleksana glede postave. Ampak delam na tem. Nikoli pa ne bo tako, kot bi moralo biti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 November 2006 - 12:33 PM

Pri meni je bila samozavest vedno odvisna od tega kako sem zgledala. V osnovni šoli sem bila malo bolj busckasta in zaradi tega ful sramežljiva. Sedaj se mi je končno uspelo znebiti večine odvečnih kg, spremenila se mi je oblika face, seveda na bolje in na splošno se počitim lepše kot kdajkoli prej.
Še zmeraj imam zelo grdo kožo, ne od mazoljev ampak zaradi bledosti in prozornosti kože imam veliko rdečih napakic in žilic, kar uspešno prekrivam s pudrom. Kakšno napakico pa nameravam v prihodnosti odstraniti s laserjem.
Še zmeraj nimam neke velike samozavesti, ker se tudi ne počutim dobro če sem v središču pozornosti. Ampak sem pa zadovolnja s sabo in te je vse kar je pomembno.

  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#17 paradajzz

paradajzz

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Location:lubiana
  • Interests:spanje, dremanje, počivanje..

Posted 27 November 2006 - 03:39 PM

QUOTE(Anya @ 27. 11. 2006 - 13:33) View Post

Pri meni je bila samozavest vedno odvisna od tega kako sem zgledala. V osnovni šoli sem bila malo bolj busckasta in zaradi tega ful sramežljiva. Sedaj se mi je končno uspelo znebiti večine odvečnih kg, spremenila se mi je oblika face, seveda na bolje in na splošno se počitim lepše kot kdajkoli prej.
Še zmeraj imam zelo grdo kožo, ne od mazoljev ampak zaradi bledosti in prozornosti kože imam veliko rdečih napakic in žilic, kar uspešno prekrivam s pudrom. Kakšno napakico pa nameravam v prihodnosti odstraniti s laserjem.
Še zmeraj nimam neke velike samozavesti, ker se tudi ne počutim dobro če sem v središču pozornosti. Ampak sem pa zadovolnja s sabo in te je vse kar je pomembno.


go anja, go anja...lušna si...hudo postavo maš...zj rabš sam se več samozavesti... biggrin.gif biggrin.gif ...sploh pa nimas grde kože...ne žali je ker potem se počutm d je moja koža še grša (mava prbližn enak odtenek kože=)=))
  • 0
mačka figa.

#18 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 27 November 2006 - 07:24 PM

vse pišete najbolj o tem kako izgledate,in na bazi tega opisujete kako ste samozavestne,men je pa to zadnja briga oz ne vpliva na mojo samozavest.(nimam problema s kilami,sem suha,zgledam tud dobro no,pa to ni hvala ali kaj podobnega..).psihira me pa vsak dan znova in znova moja preteklost, določene bolečine ,ki sem jih doživela v preteklosti(družina,izguba očeta,vojna,zrušena hiša,narjena z veliko truda...),ti dejavniki,ko se zjutraj zbudim,me spomnejo,in potem sledi al dobra volja,če se te negativne misli ne pojavijo,ali pa bad in to cel dan,borba z mislimi.in lah mi nekdo 100krat reče ne misli na to,sedaj imam super življenje(za nekoga men to ni,ker vem kako se počutim),ampak določenih stvari ne morem pozabit,tuhtam in tuhtam,kaj se mi je zgodilo v preteklosti.razčlenjujem dogodke...in zaradi tega trpi moja samozavest.in še kaj....
  • 0

#19 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2006 - 06:29 PM

Moja samozavest je bolj rpi tleh. Sm tudi jst misnla da je zaradi izgleda, ma se ni popravlo, ko sm shujšala, tko da je kar je.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#20 Sissy

Sissy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1329 posts
  • Location:Nekje med MGL-om in SNG Dramo Ljubljana.
  • Interests:Berem, pišem pesmi, igre in izpopolnjujem se v igranju.

Posted 08 December 2006 - 07:33 PM

Mislim, da nimam veliko samozavesti, vendar jo je vseeno več. kot je je bilo včasih. Še pred kakim letom je bila moja samozavest na nuli, saj sem se sama sebi zdela predebela. S svojim videzom, sem se veliko preveč obremenjevala in tako porabila veliko dragocenega časa, saj sem se ukvarjala skoraj samo s tem. down.gif Sama sebi sem govorila, da ne smem pojesti čokoladice ali piškota, ker se bom potem zredila. Posledica tega pa je bila, da sem si samo še bolj želela jesti in številka na tehtnici se je večala. Že takrat sem vedela veliko o motnjah hranjenja in ko sem nekoč šla na internet pod temo anoreksija in si ogledovala slike, sem eno od njih natisnila in jo prilepila v svojo sobo. Ko sem primerjala svoje telo in telo totalno shujšane manekenke, sem se zavedla, dasem pravzaprav zadovoljna sama s sabo. Ugotovila sem tudi, da mi suhice skorajda sploh niso všeč, ampak, da imam raje obline. thumbup.gif Seveda je potrebno telesu nuditi tudi dovolj gibanja in zdravo prehrano, vendar vseeno pojem še nekaj peciva, vendar vseno manj kot včasih, saj nimam več tiste potrebe in želje kot včasih, gibam pa se ne dosti,raje berem knjige Tu se bom morala še pobolšati... Zaenkrat imam 60 kilogramov, vendar sem še kar visoka. Resda imam na trebuhu maščobno blazinico, vendar se s tem ne ukvarjam dosti. Važno je, da sem zadovoljna sama s seboj. Ko sem nazadnje stopila na tehtnico sem ugotovila, da se številka že kake tri mesece ni povečala. Tudi zame se bo našel nekdo, ki mu bom kljub trrebuščku všeč Sicer pa še vedno nimam veliko samozavesti, saj nisem prepričana vase. Celo nekateri učitelji mi to pravijo.
  • 0
Obstala sem,
da bi se spremenila.
Obstala sem,
da bi se pomirila.
Obstala sem,
da bi obraz dobila




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users