Jump to content


Photo

Bosonoga obutev


  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#81 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 28 March 2023 - 02:10 PM

Nope, mojih pet ne dam stran :D Edino kar lahko naredim kot kompromis je, da si dobim balerinke v bosonogi verziji. Ene sicer že imam od Ursanina (se mi zdi, da bi jih lahko štela v to kategorijo) sam to je zame bolj kot ne copat, ne pa konkretna obutev za zunanjo uporabo :)


  • 0

#82 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15074 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 28 March 2023 - 04:11 PM

Baleronk mas ful bosonogih :) so pa drage, okoli 80 e ker gre sezona notri
  • 0
 

#83 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 28 March 2023 - 05:57 PM

Tudi dost elegantnih čevljev se da dobit v bosonogi verziji. Jaz imam npr Peerko Triangle za v pisarno ...
  • 0

#84 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15074 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 March 2023 - 08:44 PM

Ker sem dobila kodo za 30 posto popusta sem si kupla se ene, in sicer pregresno drage vivo barefoot. Te imam pa lahko preko celega leta na sprehode in nase hribovske podvige in vsakodnevno rabo. Tri dni mi niso sli iz glave. Ja vem da je ful denarja ampak....se vedno jih lahko 2 meseca nosim in posljem nazaj ce mi ne bi pasale pa vrnejo denar :lol:
Sem si pa kar nekaj reviewov poslusala in so top ocenjene, no sej za tako ceno kej druzga ne pricakujem.
Pole pa samo se sandale za poleti in je konec s cevlji do jeseni.

https://www.vivobare...-low-fg2-womens

Vzela sem pa crne z belim podplatom in roza vezalkami (zadnje).
  • 0
 

#85 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 29 March 2023 - 08:59 PM

A prav razumem, da se v Slo. nikjer ne da bosonoge obutve sprobati v živo? Kako pa, da so tako dragi ti čevlji - zaradi posebnih materialov, manjše proizvodnje ali kaj drugega?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 March 2023 - 09:10 PM

Se da marsikje v Slo probat, ker gre za manjse privat trgovine. Mala Masa, Proalp, Solemio, Enolla, Kakadu …
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26283 posts

Posted 29 March 2023 - 09:18 PM

Matilda,pomojem zato,ker je tako tezko naredit tak cevelj, da zdrzi. Zato so vecinoma sivani,ne samo lepljeni in materiali so vecinoma dragi (vibram,dunlop gume in prakticno nic cez) in tale nic od nica je tezko naredit, da ne zuli,zasit da ne gre siv cez kriticne dele. Ko mas enkrat cip in drazjo verzijo v roki vidis v cem je razlika. Malo maso mas v vrtojbi recimo,solemio v Lj...

Aja paa se to, bos videla kako ti bo po enem letu superg it nazaj v Kopitarnine "cokle", meni je prvic se slo,ker sem sla tik pred poletjem nazaj in sem mela ene Crocs varianta balerinke, potem drugic se mi je pa ze stopalo raztegnilo in sem imela zulje,bolecine,bolecine v hrbtenici,glavobole...Pa lani ce zimo so mi bili se Queckua udobni,ker so kar siroki, letos sem pa komaj cakala,da Merrelke obujem in potem ob prvi akciji narocila se Xero,ki so se sirsi in se tem pobrala ven vlozek 😁
  • 0

#88 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15074 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 March 2023 - 09:27 PM

Tko kot je rekla Ora, ampak mislim da Vivo se pa tud malo na ime slepa. Njihovi cevlji ki niso sivani niso tako vzdrzljivi, se odlima podplat tudi, kar se absolutno ne bi smelo dogajati.

Razmisljala sem kaj bom vzela B za poletje. Vecinoma je bos, drugace v natikacih, ki jih ze ima, za kake pohode je pa potem vseeno ce ne jemljem nekih sandal, ker mu ne pasejo na nogo, prav smesen izgleda in na lepe fantovske sandale se nisem naletela. Tako da mu bom najbrz vzela te superge, ki so precej airy, lahko jih peres v stroju in nosis brez stumfa (zelene) in ima to lahko za razne sprehode, kosarko, kolo,tek....

https://www.reima.co...ts/shoes-astelu
  • 0
 

#89 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26283 posts

Posted 29 March 2023 - 09:31 PM

Ful jemljejo Saguaro. Mi jima verjetno letos ne bomo nic kupovali za poletje. E so se lanski platneni Froddo prav, S bo ene Adidasove ponosila za ta cas, sicer sta pa vecinoma bosi in rabila cevlje samo za od tocke A do tocke B, tudi v vrtcu grejo ven veckrat bosi, tako da bomo verjetno tako,dokler ne bo nuja 🙂
  • 0

#90 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 30 March 2023 - 05:13 AM

Fiona, kakšno nogo pa imaš ti? Meni so Vivo ful lepi, samo so mi preozki.

Pri nas imata trenutno K Froddo platnene in T ene Filii, pa ona še Vivo trail superge, ki so ful fajn, ampak si jih sama tezko obuje, pa Aigle škornje v vrtcu in doma, T nosi tudi se Froddo gleznarje, če je hladno zjutraj. Za poletje pa še nimam.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#91 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15074 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 March 2023 - 06:19 AM

Jaz imam precej ozko nogo, tako da ne pricakujem tezav, bomo videli :)
  • 0
 

#92 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 30 March 2023 - 06:48 AM

Aha, super, potem so ravno zate :)..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#93 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2023 - 07:41 AM

Ta teden sem vivobarefoot dobila v Humani, za 18€. Sicer za moža, ne zame,ampak me ful mikajo že nekaj časa. Je totalno navdušen nad njimi.

Kje se lahko vidi in proba kakšne bele superge,po možnosti usnjene?

Katera firma je najbolj ok za srednje široko nogo?

Toliko je informacij, da sem čisto zmedena.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#94 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26283 posts

Posted 30 March 2023 - 07:49 AM

Ja ne govori,jaz ti ne znam pomagat,pomojem najbolje da se vclanis v skupino na fb 🙈 ker je potem pomembno se kaksen je volumen stopala in gleznjev recimo,pa to se kaj kmalu spremeni.

Drugace pa zakon obutev,jaz imam sicer ful malo obutve,ker res res ne rabim veliko, tako da bom komot s casoma dala tudi vec,ker mi tudi zdrzijo dlje,ker ni obrabe na standardnih mestih.
  • 0

#95 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2023 - 07:59 AM

Sej sem se, pa sem samo še bolj zmedena :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#96 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26283 posts

Posted 30 March 2023 - 08:04 AM

Meni se je stopalo spremenilo po velikosti in zadnje case,ko sem tudi doma stalno bosa,tudi po sirini,na volumnu pa nisem dobila, meni je to rangiranje po sirini malo smesno,ker sem se vsake do zdaj lahko zatisnila na zeljeno sirini, S ima pa ful siroko nogo pa Merrelke prakticno razvezane pa so mu tudi ok, jaz imam pa recimo skoraj povsem zatisnjene , tako da ne vem,a delava midva nekaj narobe ali je to pac ena fora. Prej bi rekla,da je pomembna oblika stopala, kateri prst je vodilen in kako je stopalo obrnjeno. Kolegica ima ze 10 let skoraj samo bf, pa recimo so ji Belenka prevec fizolaste oblike in ima prostor pri palcu v mezincek jo pa tiscijo.
  • 0

#97 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2023 - 08:31 AM

Bosenogice blog je tudi uporaben.

 

Jaz Merrelk nisem niti na nogo dobila, se spomniš? 

 

Meni BeLenka in Freet ustrezata, Anatomic pa recimo ne, ker imam občutek, da mi palec notri tiščijo.

 

Trenutno čakam na dostavo Groundies iz Barefoot+ linije. Ene superge in balerinke...


  • 0

#98 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2023 - 08:32 AM

Meni Groundies page že 2 dni ne odpre.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#99 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26283 posts

Posted 30 March 2023 - 08:36 AM

Ja AP se spomnim. Ti imas kratko in siroko stopalo. Mene pri Anatomic moti,da se hitro odlepijo pri prstih,ampak je tudi cena taka,da mi ni skoda vsako sezono novih izbrat 😋, pa kaksne druge barve.

Ja Matilda tudi meni ne, ful je enih fake strani.

Aja se to sem zadnjic pozabila napisat, Xero ima ful drago postnino, ampak ima brezplacna vracila in menjave. Torej ko sem si narocila celo stevilko prevelik cevelj 🙈,sem oddala obrazec in gls je prisel po paket in istocasno so mi poslali druge,brez vsakih dodatnih stroskov. To mi je ful plus ker v zacetku se mi zdi,da ne ogromno enih vracil,predno pogruntas kaj ti pase in kako se orientirat pri otroski obutvi.
  • 0

#100 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15074 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 March 2023 - 04:31 PM

Jaz sem groundies ze dobila. Super so. Sem pa vzela 38 ampak bi lahko po teh bosonogih standardih tudi 39. Zdelo se mi je da bo 38 dovolj in je, ampak lahko bi bile pa tudi se vecje.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users