Jump to content


Photo

Modrostni Zobje


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#21 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 March 2006 - 09:23 PM

Normalno, da bom čakala; bi bla "frka" če bi si populila ven npr. sedmice, potem pa izvedela, da npr. sploh nimam korenin za modrostne.
Pa je kera dala ven kake druge zobe, da so 8 lahko zrastle??? še kar ne odneham ;)
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#22 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 25 March 2006 - 11:02 AM

hja težko je rečt kaj se bolj splača. Pri meni se je pri spodnjih zobeh sedmice, ker so korenine(bile) skupaj zaraščene, šestice, osmice in štirice pa imajo razvejane korenine.

Zgoraj pa osmice, ker so enkrat manjse od osmic, pa enako so sestice lepo razvejane in stirice.

Moras pa imeti slikane zobe, in najt dobrega zobarja. Eni se danes vesedlo mecejo osmice ven, čeprav to ni najboljša možnost. rolleyes.gif
  • 0

#23 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 02 June 2006 - 10:03 AM

iii meni pa spodaj desno malček osmice ven kuka tongue.gif Upam da bo tud kaj modrosti zraven na "pokukalo" hehe
  • 0

#24 andrea

andrea

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 02 June 2006 - 01:55 PM

meni so ga tudi pulili
ful sem se bala...
najprej sem dobila injekcijo, potem pa je vzel neko zobozdravniško stvar in zob je že bil zunaj
bolelo ni nič, samo kri se je vlila
  • 0
Carpe diem!

#25 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14740 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 04 June 2006 - 12:16 PM

QUOTE(crna)
Normalno, da bom čakala; bi bla \"frka\" če bi si populila ven npr. sedmice, potem pa izvedela, da npr. sploh nimam korenin za modrostne.
Pa je kera dala ven kake druge zobe, da so 8 lahko zrastle??? še kar ne odneham ;)


Evo, jst mam tk. Ortodont mi je že.. 5 let nazaj(torej, pri 13ih) spulil zgoraj sedmice, ker imam dokaj ozko in majhno čeljust in so tudi pritiskale na zobke,zdelje si z jezikom pregledujem zgornjo čeljust, nimam pojma kam bi lahka še sedmi zob na vsaki strani dala biggrin.gif sam plac za modrostne pa očitno mam, ker sem ga vprašala in je reku da jih ne bo treba pulit, bojda pa tko al tko ne bojo prišli ven.

kolikor pa poslušam tiste, ki so dali zobe ven, je pa glavno, če nočeš zatečen bit, takoj ko prideš domov dat leed gor, in gre oteklina takoj papa in zgledaš normalen v dost hitrem času, 2,3h dneh.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#26 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 June 2006 - 12:53 PM

Ja led je itak najboljša kurativa, čim več tem bolj (samo je pa šment, ker si kar predstavljam, da se lahko ful hitro prehladiš).
Z mojimi zobmi zaenkrat vse v redu, mirno, verjetno še kako leto dve ne bo nič, če mi bojo osmice sploh zrastle. Pa tudi sicer nikoli nisem imela težav z zobmi. Ok, razen da imam plombe (kdo jih pa nima).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#27 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2006 - 12:43 PM

Mene pa zanima, če se je kateri pri puljenju zoba poškodoval živec?

Jaz moram dva modrostna ven dat, pa je eden kompliciran, ker je prepleten z živci.
Kirurg je rekel, da je velika verjetnost, da se mi bo živec res poškodoval. cry.gif

Nočem zaradi enga zoba met posledic za celo življenje! cry.gif

Sem razmišljala, če obstaja kak kirurg, ki lahko živec popravi...
a ve katera kaj o tem?
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#28 cokolina

cokolina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts
  • Location:koper
  • Interests:psihologija, zdravje, knjige, aktualnosti, zanimivosti<br /><br /><br />aerobika, pilates, plavanje

Posted 04 January 2007 - 02:31 PM

moja izkušnja: cry.gif


Modrostni zobje velikokrat nimajo prostora kam zrasti. Ob prvih bolečinah in ko se vidi zob bi ilo treba do zobozdravnice. Modrostnih zob ne bo odstranla poslala pa bo na slikanje.

Meni se je zgodilo da sem zaradi straha to naredila prepozno in vrjetno mi bo celo zivčjenje zal ali pa vsaj dokler ne zasluzim 600.000 za fiksni aparat ki bo popravu vse kar so mi v ustih nardili modrostni zobje.

Ker niso imeli kam rasti so začeli premikat ostale zobe. Tako so mi kaj hitro začeli spredaj zobje se pramikat in kr naenkrat niso bili več v rani vrsti. Modrostni zobi rastejo precej hitro in treba jih hitro odstranit!!!

Nekateri tega ne naredimo pravočasno. Ko sem se odpravla do zobozdravnice sem potem mogla na slikanje in potem v čakalno vrsto za kirurga. Tam sem dobila inekcijo in v 15 sekundah so mi zob izpulli čeprav je bil 3/4 pod dlesnijo. Vsakič ti izpulijo samo en zob tako da se vsa stvar vleče že nekaj mesecev.

Svetujem vsem ki jim rastejo modrostni da se pokazejo pri zobozdravnici predvsem zato ker modrostni zob zasede veliko placa oz dlesni in če nima kam rast začne premikat vse ostale zobe, včasih brez bolečin tako da se tega niti ne zavedamo dokler ni rpepozno...




  • 0

#29 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 03:41 PM

joooj meni pa inekcija ne prime. sad.gif 2x mi jo je dal ortodont, pa ni prijelo. Ajoj pol me pa boli, bleda sem ko stena, ker pozabim dihat... Mam pa fajnega ortodonta, on ma že v ordinaciji tisti mrzli žile in ti ga da za 20 min gor, pol pa še js doma -oteklina je minimalna.
  • 0
IPB Image

#30 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 04:15 PM

Moja izkušnja z modrostnimi zobmi....

Prva napaka je bila, da sem se predolgo obotavljala. Zobozdravnica mi je dala napotnico, pa sem čakala celo leto preden sem se opogumila in se naročila na prvi pregled pri Dr. Borut Sotošku.
Potem sem pa mogla še celo leto čakat da sem prišla na vrsto za poseg in v tem letu so me začeli zobje tako bolet, da sem komaj čakala, da pride dan odrešitve. Aja... pa zobje so se mi začeli premikat, ampak je pomoč na srečo prišla pravočasno, ker so se mi potem kmalu postavili nazaj na svoje mesto.

No prvič mi je dal ven dva na levi strani. Najprej mi je pošprical z lokalnim anastetikom, potem mi je pa dal kakih 5 injekcij - oz. 5x me je piknil v čeljust z iglo. To sem rahlo čutila in malo je zaskelelo, ampak nič hudega.
Potem je počakal kakih 10 minut in v tem času mi je polovica lica omrtvela - čutila nisem nič! Zelo sem se bala, kako bo, ker pred tem še nikoli nisem dobila injekcije v čeljust. Bila sem prepričana, da bom čutila vso bolečino. Pa je nisem.
Najbolj zoprn je bil občutek, ko se je slišalo, kako škrta kost ob kost in kako se zob lomi. Za drugega sploh nisem vedela, kdaj mi ga je vzel ven, ker je šlo tako z lahkoto.
Potem mi je še zašil dlesni - kar sploh nisem čutila. wink.gif


Ko mi je pa čez pol leta jemal ven 3. zob, je bilo pa grozno!! cry.gif
Bila sem bolj sproščena, ker sem vedela, da to ni nič takega. Piknil me je samo 2x. Ampak je vseeno vse lepo omrtvelo. Potem se je pa začelo.... zob ni in ni hotel it ven in jaz sem bila prepričana, da mi bo zlomil čeljust, tako je pritiskal nanjo. Lahko rečem, da me je malo bolelo, ampak ni bilo prehudo. Grozen je bil samo tisti pritisk, ko čutiš, kako se ti čeljust premika kot da se bo zdaj zdaj zlomila. cry.gif

Tudi otečena sem bila 5x bolj kot takrat ko mi je pulil dva naenkrat. In celo lice sem imela modro.
Pa še šivi so mi nekam čudno vlekli dlesen, tako da me je ob vsakem smehu še cel mesec po posegu bolelo kot hudič. (Zdaj me na srečo ne več - se je popravilo samo od sebe.)

Čaka me še en zob, ki je riskanten, ker se lahko poškoduje živec. Tega me je najbolj strah. cry.gif
Nočem zaradi enga ušivga zoba bit celo življenje brez občutka v jeziku/ustnici. ermm.gif
Ampak me pa že kar boli, tako da nimam druge izbire.... na žalost....
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#31 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 04 January 2007 - 08:19 PM

in kako se je zgodba končala dilema?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#32 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2007 - 09:50 PM

Meni sta začeli rast spodnji dve osmici, oziroma je ena že skoraj do polovice zunaj, druga pa nekje četrt. Zadevo sem opazila šele pred kratkim, ko se mi je tja nekam zadaj zataknila lupina kokice in mi ni bilo jasno kam. No v špeglu sem opazila da jih imam kar fejst zunaj, zgleda da imam dovolj prostora v čeljusti, ker do zdaj sploh nisem čutila da mi kaj rase - le srbi me mičken vsake toliko. Bom pa vseeno raje šla na pregled/slikanje, da bo ja vse ok.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#33 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2007 - 08:31 PM

No mene je pa par dni nazaj začel bolet modrostn zob ko prasica - na konc sm bla že čist fertik od vsega, ker me je zravn še začela glava bolet pa bezgavke so mi čist zatekle pa lih petek je bil tko da še do mojga zobarja nism mogla pa še cel vikend vmes k itak ne dela. No konc tedna se je bolečina že mal polegal, šla pa sem včer k zobarju in mi je celo dlesen, kjer je prb 1/3 zoba uzun, torej 2/3 dlesni nad zobam požgal! Prej sm dobla inekcijo, tko da ni nič bolel. Je pa res gadn filing k se kr kresajo iskrce pa kadi se ti iz ust pa najbl smrdi po zažganmu! pinch.gif laugh.gif No ker zdej naj ne bi blo več bolečin, ker ne more zob več v dlesn rast in se ne morjo več bakterije nabirat tam je rekel, da mi ga še ne bo ven pulil ampak da ga bo potem ko zraste, če bo slučajn treba.

No mojga tamauga pa je par dni za mano isto začel bolet modrostn zob tko da je mogu njemu tud žgat, ampak njega je full bolel pa še zmer ga. huh.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#34 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14740 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 16 May 2007 - 09:50 PM

Meni je pa na eni strani čisto izrastel, zdej na levi mi ša čisto malo ven kuka. Tko hecn filing je it z jezikom čez. biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#35

  • Guests

Posted 16 May 2007 - 10:42 PM

Js mam pa vse stiri cist zunaj, s tem da sta dva tk tk.. vsake tolk casa se odlocita in se malo rasteta, ceprav ne vem, kam, ker se mi zdi, da sta ze do konca zrasla. Zdaj mam eno takih obdobij, in mam bezgavke visto zatecene, uho me boli na tisti strani, napol invalidna sem, no. In to traja zdaj ze kak teden. Se mi zdi, da je normalno, da boli, ce raste, ampak ce do ponedeljka ne bo boljse, bom pa res skocla do zobozdravnika, da mi ne kaj gnije noter al kaj podobnega..

komplicirani, tile modrostni zobje. Sem pa ocitno precej modra, ker mam ze vse laugh.gif
  • 0

#36 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2007 - 10:47 PM

Izabela, men je zobar reku, da modrostn boli zato, ker pride dlesn čez zob, pod dlesnijo pa pridejo bakterije in jih nikakor ne morš skrtačt ven in pol se vname. Zato je men tud požgal vso dlesn nad zobom. Verjetno imaš ti isto težavo.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 May 2007 - 11:35 PM

Sem se ob prebiranju te teme spomnila, da moram do zobarce, skrajni čas smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 May 2007 - 12:46 AM

Grozn k berm te bakterije ej. Jz mam spodi levo že uzuni ene 9 let, ostale sm not pustila, sm odlašala. Še zdj mi rastejo na 3 koncih, ne vem točn kok so uzun, že kr dost. Na vsake 2 mesca me ena stran boli k prasica, dlesn si grizm zravn,ko nateče tok, čeljust mi nateče, seslam namest da bi govorila, pa nč ne jem par dni, sam tekočo hrano. Sam nism šla k zobarju niti da bi mi požgal oz. kokr sm večkrat slišala, prerezal dlesn. Sj jz tud tko k izabela vem, da pač boli k raste, ajde, pa nej raste a ne, sam zdj sm se zapishirala kok reskiram, ko ne grem sčekirat k zobarju če je kej vnet (takrat a ne) ker me res na vsake tok zagrab in 14 dni ne neha. Od zdj naprej bom res bl pazla na svoje zdravje
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 May 2007 - 07:33 AM

Meni se je isto zgodilo. V en žepek so se nabirali delci hrane, nisem pa jih mogla očistiti. Bolelo me je tako,da nisem mogla odpreti ust. Tako da sem si usta odpirala na silo z rokami. Sicer ni šlo. Samo meni je dala samo antibiotike in je bilo takoj boljše.
Od takrat dalje pa prav čoham po modrostnih zobeh, tako da ni več variante, da pride do kakšnih vnetij. Upam, da ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2007 - 09:46 AM

Ja če te boli modrostn je res bolš it do zobarja, ker lahk najebaš ko svina. Mojmu bratu se je tko vnel, da že 3 dni samo leži v postl in ne more nič jest, ker se mu je tok vse zagnojil.


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users