Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#841 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 02:54 PM

Jaz ne verjamem, da bi zeleni čaj pomagal, niti za kakšen drug poparek (govorim za zelo močne krče). Sem pač skeptik glede tega, pijem pa zeleni čaj že leta, vsak dan. Bolečine ob M pa imam šele zadnji 2 leti in pol.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#842 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 March 2013 - 02:56 PM

Jaz pa intenzivneje kot športam in bolj kot imam urejeno prehrano, blažje menstruacije imam. Zdej zadnji dve sem imela 1-2 dni, brez bolečin.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#843 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 02:58 PM

Tudi jaz imam zelo blage, ampak to nima veze s krči.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#844 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 03:00 PM

Pri meni je menstruacija vedno enaka, vedno boleča že leta. Ne glede na športanje, stres in vse ostalo. Bolečina je manjša samo takrat, ko pravočasno vzamem analgetik...


  • 0

#845 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 03:03 PM

Meni je gin. rekla, da so bolečine ob M pogojene izključno s hormoni, da jih lahko samo malenkost omiliš z recimo športanjem (na dolgi rok, na kratkega se v primeru tako močnih

itak poslužuješ tablet, ker nič drugega ne pomaga). 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#846 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 March 2013 - 03:16 PM

Tudi jaz imam zelo blage, ampak to nima veze s krči.

 

Aha. Jaz opažam, da če mi recimo zamuja, takrat me tudi več boli.

 

Drugače pa, kolikor vem, so krči vsekakor hormonsko pogojeni ampak nikakor ne izključno z njimi. Baje je tako,(ne vem, če je to res), da imajo močnejše krče ženske, ki so zgodaj dobile svoje prvo perilo, tiste ki imajo dalj trajajočo menstro in ženske s čezmerno težo. In pa po porodu naj bi bili krči manjši, ker naj bi takrat bilo hormonsko ravnovesje stabilno. In nenazadnje tudi od prehrane (prevelika nihanja sladkorja, predvsem).


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#847 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 03:26 PM

Vse stvari, ki si jih naštela, so hormonsko pogojene. :D No, čezmerna večinoma teža ne, je pa njih nepravilno delovanje posledica.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#848 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 March 2013 - 03:26 PM

Ja, vse razen teže in športa. In prehrane. No whatever, jaz sem happy da imam zdaj tako kratke in šibke, the best :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#849 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 March 2013 - 03:27 PM

Ravno to dvoje močno vpliva na raven hormonov.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#850 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25689 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2013 - 03:40 PM

Jaz pa intenzivneje kot športam in bolj kot imam urejeno prehrano, blažje menstruacije imam. Zdej zadnji dve sem imela 1-2 dni, brez bolečin.


Pa res...odkar športam imam menstruacijo po 2 dni. Mi je pa ginekologinja razložila, da dolžina menstruacije nima glih veze z možnostjo zanositve...pač če je debelejša sluznica, se dlje puca in obratno. :)
  • 0

#851 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16116 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 March 2013 - 04:03 PM

 

Drugače pa, kolikor vem, so krči vsekakor hormonsko pogojeni ampak nikakor ne izključno z njimi. Baje je tako,(ne vem, če je to res), da imajo močnejše krče ženske, ki so zgodaj dobile svoje prvo perilo, tiste ki imajo dalj trajajočo menstro in ženske s čezmerno težo. In pa po porodu naj bi bili krči manjši, ker naj bi takrat bilo hormonsko ravnovesje stabilno. In nenazadnje tudi od prehrane (prevelika nihanja sladkorja, predvsem).

Jaz ne spadam v nobeno od teh kategorij, pa imam vseeno krče, tako, da to je spet malo tako tako. 

Analgetikov pa imam že malo vrh glave, saj Nalgesin forte rabi več kot uro, da sploh kaj zagrabi, včasih tudi po dve uri, kar govori, da je telo že navajeno take močne tablete. :wacko: Poleg tega, pa me je danes potem še želodec bolel. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#852 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2013 - 06:29 PM

MONTHLY BLOOD FLOW - IT MAY BE 'NORMAL' IN OUR SOCIETY, BUT IS IT UNIVERSAL?

 

Izredno zanimiv članek o menstruaciji.


  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#853 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25253 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 March 2013 - 08:35 PM

Ok, tole sem ravnokar videla na FB in sem prisla delit z vami (sharing is caring!)

 

KLIK

 

:lol1:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#854 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 01 April 2013 - 08:18 PM

Če kateri pride prav, s tem se uspešno blaži bolečine:

http://www.bioviva.si/tens

Starša precej uporabljata.

Seveda je bolje odpraviti vzrok kot blažiti posledice, ampak včasih pač ne gre drugače.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#855 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26223 posts

Posted 12 October 2015 - 03:58 PM

Meni poleg bolečin v trebuhu, nogah in občasno tudi migren težave dela še pretirano potenje oz. hitro menjavanje občutka za toploto in mraz. Prav za ene 3 dni bolniške sem...


  • 0

#856 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2015 - 04:05 PM

Potenja pa nisem opazila, samo se ponoči vedno potim, ker se pregrejem, ne glede na to kako je mrzlo. Bom spremljala zdaj. Imam pa migreno pred ali po obvezno, najhuje je, ko jo imam prvi dan. Pa zeeeeeha se mi blazno. Najboljše je, če jo imam čez vikend in lahko obolevam doma.

 

Jaz nisem nikjer podpisala za to :(


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#857 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26223 posts

Posted 12 October 2015 - 04:07 PM

Jaz še najlažje preživim, če sem ponoči v službi, ker mi ravno čez noč najbolj lije in lahko stalno menjavam vložke.


  • 0

#858 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2015 - 04:08 PM

Kako dolgo pa traja? Pri meni vsaj 6 ali 7 dni pa še potem imam včasih kakšno mini nesrečo.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#859 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26223 posts

Posted 12 October 2015 - 04:13 PM

Začne se s smrdečm rjavim packanjem ene 5 dni prej in potem orenk puščam prvi dan, nato še ene 4 dni normalno krvavim. Bolečine se začnejo na dan najhujše krvavitve in trajajo 3 dni.


  • 0

#860 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2015 - 04:59 PM

Mene je včasih bolelo samo prvi dan in tisto toliko bolj in sem tudi seksala lahko med M, zdaj pa me boli kakšen dan prej in 4 dni krvavenja. 5. se že skoraj čisto neha.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users