Jump to content


Photo

Perioralni dermatitis


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 13 August 2006 - 12:45 PM

Hy!!!
Že več kot pol leta imam ta perioralni dermatitis. Čist sem že obupana!!! Provala sem že tok krem proti temu pa se še stanje ni nič izboljšal. Zdej sem neki cajta uporabljala Rozamet trenutno pa uporabljam Bepanthen kremo.Pa tud ni lih nevem kakih rezulatatov. Prosim če se kaka spozna na to pa da je to ze mela naj mi prosim svetuje kaj naj nardim.


Lepo se mejte!! smile.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 August 2006 - 01:02 PM

Kaj ti je predpisal zdravnik?
Sicer pa uporabljaj kreme brez barvil, parfumov. Pa tukaj ni rešitve. ko enkrat imaš dermatitis, se ga ne znebiš več. Vedno lahko udari ven.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 13 August 2006 - 01:09 PM

Zdravnica mi je najprej prepisala Diktarin men se zdi. Pol pa Rozamet.Pa ni nič pomagal.

Joojj. A pol bom mela celo življenje tko rdeče to?? uhhh sad.gif
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 August 2006 - 02:53 PM

Ne, rdeče ne. Lahko se potegne nazaj in potem, ko ga kaj piči, spet udari ven. Zahrbtna reč.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 13 August 2006 - 03:04 PM

Aha. Čist znorela bom ei. Pa hvala za odgovor. smile.gif
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 August 2006 - 03:33 PM

Po moje je najbolje, da uporabljaš predpisana zdravila (kolikor je pač že potrebno), potem pa ne uporabljaš 100 različnih krem, ne sprobavaš kar naprej (najhuje je sprobavanje testerjev - vsak dan drugega). Pa uporabljaj kakšne nežne kreme. Več pa o tem ne bi vedela.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 13 August 2006 - 06:05 PM

Dobro. Sej pomoje bom šla kar do dermatologa.
  • 0

#8 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 01 September 2006 - 02:20 PM

Kako pa zgleda ta dermatitis??? Nujno naj nekdo napiše kako zgleda ker če ne se bom razjokala. Že dva dni mam neke izpuščaje okoli oči in po celem obrazu, predvsem okoli oči in moja mastna koža s katere je včasih lilo je sedaj suha da še olje ne pomaga. Mislila sem da se bo samo uredilo ker se mi je zdelo da je moja koža suha in posledično razdražena. Zato nisem dajala ničesar gor čez noč ker sem misla da se bo itak zmastila, danes pa vidim da je to hudo pekoče in da že sama voda peče. Sem klicala svojo bioenergetičarko v tej nujni sili ki mi je rekla da mam alergijo in verjetno dermatitis.
Se dobi kakšna krema v lekarni brez recepta ki bi pomagala???Seveda pa ne sme bit komedogena.[/u]
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 September 2006 - 02:45 PM

Kaj pa če bi šla k zdravniku?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 01 September 2006 - 02:47 PM

Verjetno bom res šla k zdravniku.
  • 0

#11 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 01 September 2006 - 06:38 PM

Ja pomoje je da gres k zdravnici. Pa ti bo povedala kj je narobe,ne..
  • 0

#12 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 01 September 2006 - 09:13 PM

Sem bila v lekarni pa mi je rekla da je možno da od alergije..na pelode in pršice sad.gif , tako da sem sedaj vzela flonidan in srčno upam da bo nehalo ščemet.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users