Jump to content


Photo

Kje kupujete?


  • Please log in to reply
603 replies to this topic

#61 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 November 2011 - 12:35 AM



Jaz sem enkrat šla mimo in videla, da so imeli bunde po 5€. Pa takrat, ko sem bila v trgovini, sem si malo
ogledala zadeve za oblečt in so bile grozljivo cheap, materiali, modeli, pa tako no ...


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#62 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26008 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 12:39 AM

Otroska oblacila v Kiku imajo enak certifikat kar se tice testiranja na skodljive snovi kot otroska oblacila kupljena v npr. Baby centru.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#63 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 November 2011 - 12:48 AM




Sem glih prišla dopisat, da se za dojenčke in kasneje otroška oblačila splača pogledati tam, bombaž je bombaž,
pa itak takoj prerastejo in se nima smisla na tem področju preseravati. Raje kje drugje, npr. pri kvalitetni
hrani, itd.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#64 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26008 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 01:04 AM

Ja, jaz sem bila pozitivno presenecena, no. Se mi je upirala trgovina, ampak kar se otroskih oblacil tice, po krivici. Ostalega nisem pa zaenkrat se nic kupila; se mi se vedno upira. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#65 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30791 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 November 2011 - 09:01 AM

No, jaz imam pa ene 3 viskozne majčke oz. tope iz Kika in so mi super, pa ni bla nobena več kot 10 €.
Imam tud dvoje kavbojke in za ene me je sodelavka spraševala, če so S.Oliver in so ji ble ful všeč, men se pa tud dobr obesejo.
Tko d ajst nimam predsodkov pred to trgovino sploh, itak grem ponavad kej pobrskat za nečakinjo in včasih ugledam tudi kaj zase…

  • 0

#66 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 November 2011 - 09:08 AM

Jaz tudi nimam predsodkov, je pa res, da izgleda vse kot ciganija.

Sem bila sama včeraj spet tam, ampak v Bizoviku, ker sem šla mimo, in zagledala, da so odprli nov Lidl, pa
sem ravno potrebovala ene sestavine, pa sem se ustavila. Spodaj je Lidl, na vrhu pa Kik.

V Lidlu je super, ker zdaj po novem tudi pečejo štručke s sirom, pa neke štručke z zelišči,
vse je sveže, in zelo dobro.

No, in sem zavila v KIK. Mislim, da je potrebno imeti v glavi, da se je potrebno izogibati
kakšnih umetnih materialov (ampak tiste vidiš že na 5 metrov), drugače ne vidim razloga,
zakaj ne bi recimo - sploh otroku - kupila tam oblačil (seveda bombažnih).

Kot sem že zgoraj pisala - moti me ta nered, vonj, in nasploh postavitev obešalnikov,
vse izgleda kot eno sramotno, zapuščeno skladišče, in tudi ljudje se med policami
gibljejo kot zombiji, prestrašeni, da bodo zagledali kakšno znano faco, ki bo
potem sosedom povedala, da njihov sosed kupuje v KIKU. Koga briga, no?

Včeraj sem videla tudi, da imajo sveče, za 2.5 evra, tiste velike, dišeče - meni se to
zdi lpa cena, v Mullerju bi bile 5 evrov, grem stavit. Tako da sem še vedno prvotnega
mnenja, da če bi malo uredili police, pa posesali večkrat po tleh, in pa mogoče malo
lepše dali oblačila na obešalnike (majice so kot bi jih iz riti od krave potegnil), bi bilo
veliko lepše.

Že samo okolje veliko pomeni, predstavljajte si, da bi šle v Mango, ki bi
imel trgovino v nekem oddaljenem skladišču, kjer bi bila slaba osvetljava.
Bi tudi drugače gledale na oblačila. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#67 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 16 November 2011 - 09:34 AM

QUOTE(Kinky @ 16. 11. 2011 - 9:08) View Post


Že samo okolje veliko pomeni, predstavljajte si, da bi šle v Mango, ki bi
imel trgovino v nekem oddaljenem skladišču, kjer bi bila slaba osvetljava.
Bi tudi drugače gledale na oblačila. smile.gif


Podpis!

Sicer še nisem bila v Kiku, mogoče bi šla res pogledat za kake malenkosti, darilni papir in okraske. Kinky, si morda videla kake lepe kovinske škatle (za piškote npr.)?
  • 0

#68 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 November 2011 - 09:36 AM

Sem ja, imajo, sicer zdaj so bolj božični motivi, ampak imajo. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#69 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 16 November 2011 - 09:41 AM

Jaa, ravno božične motive rabim! Bom za darila verjetno dala škatlo domačih piškotov najbližjim. smile.gif Se kaj spomniš cen?
  • 0

#70 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 November 2011 - 09:43 AM

Full dobra ideja za darilo, cen pa ne vem točno, imajo pa manjše, večje, ene so v obliki smrekice, lušno. biggrin.gif

Čakaj, grem pogledat v katalog (sem nesla papir v klet), ker so cene noter teh škatel.


edit: kovinske škatle za piškote z vzorci novoletna jekla, Miklavž ali medvedek

2,19


potem pa še: vrečke za pecivo, komplet 10 kosov, 3 različni vzorci

od 1 evro naprej (točne cene pa ni)


Še slika, smrekica je lušna:

IPB Image
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#71 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 16 November 2011 - 09:57 AM

ooo dbest, hvala ti! pa dokaj poceni so. smile.gif
  • 0

#72 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 November 2011 - 09:59 AM

Navali narode. laugh.gif laugh.gif

KIK pa imaš na Rudniku, in pa v Bizoviku.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#73

  • Guests

Posted 16 November 2011 - 10:29 AM

Mene tudi neurejene trgovine blazno odbijajo. In ne razumem, zakaj je treba poceni trgovine imet kaotične, ker bi imeli s tem, da pospravijo, minimalno stroškov, ampak precej več prometa. Za kake pižame, trenirkaste hlače za doma ... bi verjetno šla pogledat nekam, kjer bi bilo poceni,ampak v tisti kaos se mi pa ne da. Enako butasto mi je recimo tudi, kako zelo grde so embalaže S budžet izdelkov ali Mercatorjeve najcenejše linije (tiste s črtno kodo), kjer te tudi mine, da bi nabavil tetrapak mleka. Čeprav tam po svoje razumem, da so v bistvu sami sebi konkurenca in morajo naredit umetne razlike med videzom posameznih linij.
  • 0

#74 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26008 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 11:02 AM

Razmisljam v smeri, kako nas nategujejo z videzom (in seveda posledicno z nabito ceno). Kot je ze Kinky rekla, ce bi npr. Mangove obleke imeli nametane v nekem slabo osvetljenem skladiscu, bi tudi izgubile 3/4 svoje privlacnosti (in cene).

Ampak, ja, se strinjam, res bi lahko malo pospravili; pa mene motijo trgovine, v katerih dobis vse od kruha do cevljev. Imam obcutek, kot da ne kruh, ne cevlji, ne vse vmes ni kaj prida.

QUOTE(Kinky @ 16. 11. 2011 - 9:08) View Post

in tudi ljudje se med policami gibljejo kot zombiji, prestrašeni, da bodo zagledali kakšno znano faco, ki bo
potem sosedom povedala, da njihov sosed kupuje v KIKU.


lol1.gif lol1.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#75 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 11:09 AM

Jaz sem šla tudi včeraj izjemoma v KIK (in to v kar dva!) in sem se pred vhodom strahoma ozirala naokol, če me bo kdo videl vstopiti. laugh.gif Šla sem pa iskat tole:
IPB Image
Za muco. oops.gif laugh.gif Itak niso imeli.
Sem pa izjemno težko dihala not od vse tiste plastike in prahu, me je kar dušilo. Fuj. Je pa tisti nov v Štepanjcu res velik in zaenkrat zelo lepo pospravljen. Ampak, sej pravim, vonj. bruh.gif

Kar se tiče nametanosti, tud H&M je precej na istem nivoju kot kakšen Kik, kar se tega tiče, mene tud vse mine ko not stopim.

QUOTE(PurePoison @ 16. 11. 2011 - 10:29) View Post

Enako butasto mi je recimo tudi, kako zelo grde so embalaže S budžet izdelkov ali Mercatorjeve najcenejše linije (tiste s črtno kodo), kjer te tudi mine, da bi nabavil tetrapak mleka.

Enako, teh znamk nikoli ne kupim, so mi precej odbijajoče in grem že zato raje v Hofer/Lidl. Tud nasploh kar veliko tam kupujem, sicer ne vse povprek, imam pa par svojih izdelkov, ki jih dokaj redno kupujem (ene bolj druge manj): 100% pomarančni sok, 100% grejpfrutov sok, marelični (!, ne breskov-za ene je to itak eno in isto), večzrnat kruh, smetanovi jogurti (samo na vsake toliko), kakšen mango, listnato testo, sir v kosu, mocarela, zamrznjene pice (samo te iz Hoferja so mi dobre), za otroka en namaz ki ga je kar z žlico laugh.gif , temna čokolada z malino, vanilijev kapučino in pa moka, pecilni, navaden vanilij sladkor, maslo, jedilna čokolada-take stvari, ki jih skos rabiš za peko. Tudi po maskarpone grem vedno v Lidl ali Hofer. Dober je še tisti njihov štrudl, mmm, malinin s skuto! wub.gif Meni so te akcije ful všeč, vedno imajo kaj uporabnega (silikonski pekači, posteljnina je meni ful lepa in kvalitetna), mami je zelo zadovoljna z zimskimi čevlji za otroke (to so že kar znani baje in jih v trenutku zmanjka).
Ostalo pa Mercator. Za zelenjavo tržnica (kar ne dobimo od babi), meso isto (spet kar ne dobimo, ponavadi je to kakšen piščančji file), bio stvari v Mercatorju, DM-u ali Milerju, Kalčku. Tuš mi je odvraten, Eurospin tudi (tja grem samo po sodo bikarbono za hladilnik), Spar če že samo ta v City Parku (imajo večjo izbiro stvari za peko kot Mercator).
  • 0

#76 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15463 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 11:33 AM

Jst tut Tuša ne prenesem, v Kiku še tudi nisem bila, me ful odbija, bom pa šla zdej enkrat pogledat. Drugače pa mam najraj Hofer pa Mercator in seveda moj ljubi DM. wub.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#77 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23551 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 November 2011 - 11:37 AM

QUOTE(Matilda @ 29. 10. 2011 - 16:27) View Post

Tudi mleko je zelo poceni , prav tako imajo veliko izbiro odličnih kosmičev - sploh bio z oreški so mi zakon.

Meni se pa ravno pri mleku zatakne. Sva izračunala, da če kupiš v Mercatorju tisto akcijo 10+2 te pride zelo podobno, kot Hoferjev. Problem je edino, da ima meni iz Hofra okus, kot da je že malo skisan. Zdaj ga imamo doma, mulca pijeta, jaz ga žal ne morem, pa sem velik ljubitelj mleka. Kupujemo pa trajnega 3,5.
Komaj čakam, da ga sfiniširata, da dobim od LJ-mlekaren. Mogoče sem enostavno tako navajena okusa, da mi drugi ne potegnejo.

Sem bila pa zadnjič prvič v Mani in sem imela prej občutek, da so cene tam nižje. Kupovala sem jima spodnje majice , pa sploh ni tako poceni. Seveda na stvareh, ki sem jih potrebovala, ni bilo nobenega popusta sad.gif

Tudi v KIKu sem jima kaj kupila in se je izkazalo za dober nakup, čeprav imam še vedno najraje H&M, že zaradi številke.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#78 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 November 2011 - 11:43 AM

V LJ Mlekarnah, v diskontu, te pride 12 litrov . . . . oz. en liter te pride 81 centov, če vzameš cel paket (12 komadov). smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#79 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22425 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2011 - 12:50 PM

Jaz sem bila parkrat v Kiku, šla pa sem gledat za kakšne dodatke za darila. No kupila sem si tam 2 veliki skodelici za kosmiče, vsaka je bila približno 90 centov. Kakšne škatle, pripomočki za peko, okraski, to imajo ugodno. Oblačil pa nisem nikoli gledala. Se pa strinjam, glede grdega izgleda v trgovini.

Jaz pa mesa in mesnih izdelkov ter mleka nočem kupovat v Hoferju, Lidlu. Zakaj bi kupovala neko avstrijsko mleko, če imamo slovensko. Čeprav imajo zdaj baje v Hoferju tudi mleko in mlečne izdelke slovenskih proizvajalcev. Pa niti se mi ne zdi mleko tam kaj bolj poceni. Je tudi v Mercatorju Alpsko mleko 1,6 0,78€, če se prav spomnim. Pa tudi Lejko mlejko od Pomurskih mlekarn je nekaj takega.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#80 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 16 November 2011 - 01:08 PM

Ne vem kako je z mlekom, ampak maslo je od slovenskega proizvajalca.

Jaz zadnje čase kupujem samo še v Sparu in Hofru, z obema sem pa ful zadovoljna. Sploh ne razlikujem med trgovinama, če sem ravno v Sparu, bom pač tam kupila vse, kar potrebujem, in obratno. Mi ni nekih velikih razlik med živili.

V Lidlu sem bila 2x, pa se mi zdi dokaj drag, bolj kot prej omenjeni trgovini, tako da me ne vidi več.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users