Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1261 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 June 2017 - 11:04 AM

Hvala Sarah in Ana, sem ravno mislila vprašat isto kot Marmelada. Jaz sem imela do sedaj LRP Hydreane Legere pa mi je že preveč, samo, da je malo topleje. Predvidevam, da omenjene kreme nimajo spf?


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1262 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 June 2017 - 11:08 AM

Jaz pa prav ne maram takih krem, ki nimajo SPF-ja niti AOK in samo vlažijo. Jaz od kreme pričakujem več. Vichy se mi zdi od lekarniških znamk najslabša, Nuxe ima vse bolano parfumirano ...

Derma E ima tudi nekaj krem za mešano in mastno kožo pa tista od Andalou se tudi meni zdi zelo primerna za tak tip.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1263 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 June 2017 - 11:20 AM

Špela nimajo SPF. SPF imaš posebej. Jaz uporabljam to, ful sem zadovoljna, finiš je fantastičen (bojši kot pri marsikerem primerju, kaj šele sončni kremi!), ampak me vonj alkohola tako moti, da iščem zamenjavo. Čakam tole. Takšno nego imam poleti, pozimi pa nimam posebej faktorja oziroma ne tako visokega. Pomoje si bom nabavila kakšno Superdefense, ki ima SPF25 ali pa kaj podobnega., pa kombinirala s SPFjem v pudru oz BB kremi.

Vichy ima tudi eno novo, ki je baje kar okej - ima SPF.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1264 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2017 - 01:18 PM

Jaz pa prav ne maram takih krem, ki nimajo SPF-ja niti AOK in samo vlažijo. Jaz od kreme pričakujem več. Vichy se mi zdi od lekarniških znamk najslabša, Nuxe ima vse bolano parfumirano ...
Derma E ima tudi nekaj krem za mešano in mastno kožo pa tista od Andalou se tudi meni zdi zelo primerna za tak tip.


Točno, od Derma E sem že pred časom gledala Soothing oil free moisturizer. Sem pa malo v dvomu, če je mogoče premalo vlažilna, ker naj bi to bil bolj kot nek gel. Ampak za poletje bi verjetno zadoščala.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1265 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 12 June 2017 - 01:22 PM

Meni je poleti dobra ta, ampak je pa res samo vlažilna. Jo dam čez tonik/hialuronsko/matrixyl. Čisto lahka, brez vonja, ne maši. Primerna za mastno. 

 

11091886-1604444620493179.jpg


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1266 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2017 - 09:29 PM

SPF mažem tudi jaz posebej, imam raje tako, da lahko prilagajam uporabo glede na aktivnosti, letni čas, stanje kože itd.. Še vedno sem zadovoljna z Avene emulzijo, SPF 50.
Vitamin C ipd. mažem spet posebej, samo zvečer in ne vsak dan.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1267 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2017 - 11:23 AM

A ima The Ordinary kakšen izdelek za nečisto kožo, ki je primeren za poleti? Belakne zdaj namreč ne uporabljam, samo občasno zvečer aha ali bha. Azelaic Acid suspension mogoče, ali je to premočna zadeva za zdaj?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1268 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2017 - 11:26 AM

Niacinamid.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1269 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2017 - 01:24 PM

To že imam, ampak se mi zdi, da nima nekega učinka.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1270 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2017 - 01:31 PM

Jaz bi potem na tvojem mestu tudi čez poletje uporabljala Belakne, če imaš izbruhe. Kdaj točno si prenehala z njim? Lahko, da se ti je zato poslabšala koža in ni razlog v pudru.

Saj kisline so isti šmorn kot retinoidi, v vsakem primeru rabiš SPF.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1271 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 24 July 2017 - 07:14 AM

Z Belakne sem končala nekje maja že, tako da pomoje ni to. Zdaj občasno zvečer uporabim Cosrx Aha ali bha (upam, da sta še v redu, ker ju imam že nekaj časa).
Mozolje imam zdaj največ na področju brade in čeljusti. Zdaj en teden ne uporabljam tistega L'oreal pudra in se stanje malo izboljšuje, sem pa še vseeno dobila par novih mozoljev.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1272 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 July 2017 - 08:52 AM

Ni nujno, tudi pore se masijo postopoma in lahko traja dlje, da pride do izbruhov.
Glede na to, da se verjetno ne prazis na soncu brez zascite in da cez poletje uporabljas kisline, ne vidim razloga, da ne bi tudi Belakne. Ocitno rabis dosledno nego, da preprecis mozolje in ti trenutna ni dovolj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1273 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 17 August 2017 - 11:57 AM

Punce, zmanjkalo mi je Paula's Choice BHA losjona in razmisljam, da bi preizkusila se kaj drugega. Berem poste za nazaj, morda bi poskusila Bioderma Sebium Global ali BHA od The Ordinary. Ima katera izkusnje z vecimi od teh produktov, da lahko primerja in mi svetuje? Hvaaalaaa. :)


  • 0

#1274 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 August 2017 - 12:03 PM

Meni je bil Sebium Global super, pa sem takrat preizkusila kar nekaj lekarniskih zadev (Avene Cleanance K, La Roche Posay Effaclar Duo - ta mi je bil sploh katastrofa). V primerjavi z njimi mi je bil dalec najboljsi. Tako da priporocam. :) Primerjave z The Ordinary kislinami pa nimam.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1275 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 17 August 2017 - 01:26 PM

Jaz sem imela zdaj ful tezave z necisto kozo. Pa se agresivnih izdelkov naj bi se izogibala tako, da sem po dolgem casu nazaj na glini in mi je super, se najbolj pomaga. Jo pa trenutno kombiniram s Paulas choice bha. Spomnim se, da so nekatere corxs bha hvalile.
  • 0

#1276 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2017 - 01:47 PM

Jina, zakaj ti Effaclar Duo ni bil všeč? Jaz sem samo dva testerja te kreme preizkusila, tako da ne morem dati ocene, razen da je bil sam občutek na koži v redu. Sem razmišljala, če bi ga kupila za zdaj, dokler ne uporabljam Belakne, ampak sem opustila idejo. Bom itak nekje proti koncu septembra spet začela z Belakne, do takrat pa bom uporabljala Cosrx BHA, ker ga imam še ful. Se mi pa ne zdi, da bi imel Cosrx kakšen učinek.

Sicer pa mislim, da res ni kriv L'oreal puder za moje trenutne mozolje. Že nekaj časa ga ne uporabljam, ker preizkušam druge, ampak se mi mozolji še vedno pojavljajo. Že komaj čakam, da spet začnem z Belakne.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1277 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 August 2017 - 01:53 PM

To je bilo pred leti, ko sem imela se problematicno kozo, Effaclar pa mi je povzrocal se dodatne izbruhe in ful se mi je zdel agresiven. Porabila sem eno tubo in ga nisem vec kupila.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1278 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 17 August 2017 - 03:53 PM

Ok, hvala Jina! Mislim, da bom kar probala Biodermo :) 


  • 0

#1279 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 August 2017 - 04:02 PM

Ni za kaj. Če vpišeš v iskalnik, najde kaj nekaj zadetkov - večinoma mojih hvalnic. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1280 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2017 - 11:38 PM

Freya, meni stoji v omari napol porabljena Bioderma Sebium Global, podarim, če hočeš. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users