Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1521 replies to this topic

#1481 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 09 January 2024 - 10:04 AM

A kera slučajno ve, je v Diasporalu tut vitamin C? Načeloma ne piše, da bi bil, ampak sem po dveh tednih dnevnega jemanja mela tako grozljive izbruhe na koži, kot mi jih samo vit C povzroči. Pa generalno sem spala slabše. 


  • 0

After all this time?

Always.


#1482 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2024 - 01:19 AM

Bactoflor jemljete 10/20 ali tega s 4 kulturami? 1 ali 2 kapsuli na dan? 

Jaz 10/20, eno dnevno.


Jina, zaradi let kar skoz dodajam, misliš, da ni pametno? (Se nisem podrobno poglabljala, zato sprašujem.)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1483 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15069 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 January 2024 - 06:45 AM

Ti si cudna in ti si 1 od tisocih pri kateri ne deluje. Tvojega feedbacka ziher ne bi delila na IG. To ti neki narobe delas ker ta magnezij je cudezen.
*Sarcasm off*
  • 0
 

#1484 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 14 January 2024 - 07:40 AM

A to je name letelo? Ja res no,jaz ze 6 let + redno jemljem magnezij in mi ni ta nic posebnega. Ce pa nekdo do zdaj ni jemal pa verjamem, da obcuti razliko 🙂 a ni tudi Frida rekla,da pri prvi skatli je res opazila razliko potem pa ne vec. Ves da je dovolj inteligentna da je to naštudirala.
  • 0

#1485 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15069 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 January 2024 - 08:53 AM

A Ana?
Ja seveda. Jaz ga ne bom kupila. Mami vem da ga je, bo lahko porocala ce je kaksna razlika....
Za Invincible pa domalega govori in oglasuje kot da je kot da bi koko vzel.
  • 0
 

#1486 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2024 - 09:28 AM

Ora, nisem opazila razlike, ker že par let redno jemljem mg in deluje. 

Sem pa prepričana, kot si napisala, da bi opazila razliko, če bi Anin mg začela jemat z nule, pa še to dvomim, da po prvem mesecu. Pri meni je trajalo kakšne tri mesece, da so menstrualne bolečine izginile. Spala nisem nič drugače, ker eni pišejo, da takega spanca pa še ne... Invincible mi je pa kr neki. Ena njena sledilka z očali ga propagira kot čudež, kok mi je antipatična.


  • 0

#1487 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2024 - 11:59 AM

Pri meni je Anin Mg občutno deloval nekajkrat na začetku (res kvaliteten spanec), sedaj pa ni nič bolj ali manj čudežen kot ostali Mg.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1488 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2024 - 01:12 PM

Ja, pustimo ob strani, da če ima izdelek 3000 vitamina D, ga pač ne vzameš vsak dan. Ali pa če ga ima 400 enot, vzameš več na dan. Meni bi bilo bolj pomembno, da bi recimo poleg vsebnosti vitamina D, ali ga je notri res toliko, kot piše, ocenjevali tudi celotno sestavo. Kateri izdelek ima manj raznih nepotrebnih dodatkov ipd.


Zaradi starosti mi po novem pripada vitamin D na Rp. Prvič sem dobila Plivit (4000 ie na ml), sedaj imam pa Oleovit (14400 (!) ie na ml). Prvega sem jemala 35 kapljic tedensko (ali 5 dnevno) in za drugega imam predpisano enako…. .
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1489 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 January 2024 - 03:02 PM

Ora, kateri DM-ov magnezij ti kupujes? Jaz sem danes na hitro pograbila citrat v vreckah, sem pa videla, da imajo tudi druge. Med drugim enega, kjer je 300 tablet 5 € pa mi je bilo malo sumljivo. :) Drugace ga kupujeva v Müllerju.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1490 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 January 2024 - 03:18 PM

Jaz sem enkrat dobila 400mg tablete Mivolis, zdaj sem pa že parkrat zaman iskala to pakiranje. Potem je enkrat moj vzel te, ko jih omenjaš, Jina, so pa 190 mg.
Citrata se pa izogibam, so mi ljubše pilule.
  • 0

#1491 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 January 2024 - 03:31 PM

Citrat je oblika magnezija, ne pomeni to, da je v prahu. Midva skos kupujeva citrat, ampak ponavadi v tabletah.
Te sem mislila, ampak je karbonat/oksid:
https://www.dm.si/mi...8172101335.html
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1492 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2024 - 07:56 AM

Narocila sem si spet od Ane mg, ker je dala popust. Zraven sem dobila se zlato kuverto s crnim pecatom ful fensi in dobim zastonj njen inbincible. Sem vesela, da sem nekaj zadela, ker nazadnje sem zadela na podarim dobim leta 1988. Tega dopolnila nikdar ne bi kupila, ker je bozjastno drag in ga tudi ne potrebujem za zivljenje. Bom porocala, ce bo katera hotela, ji dam kaksno vreckico za probat.
  • 0

#1493 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 February 2024 - 04:19 PM

Kaksen joke je ta zlata nagrada, dobila sem eno samo samcato vreckico tega praska, ne pa cele vrece, pfff, skopuhi.
  • 0

#1494 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 February 2024 - 04:20 PM

:lol: Se vidi, da je Gorenjka.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1495 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2024 - 05:15 PM

Joj. A to je kaksno nagradno igro imela? Tud popust na njen MG sem največ 20% zasledila.
Kakšne učinke pa opažaš?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1496 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 February 2024 - 06:37 PM

V pakete je naključno dala 30 zlatih kuvertic, da dobiš invincible. Jaz sem valda mislila, da dobiš cel paket, ne pa to mizerijo, nisem mogla verjet, ko sem zagledala, da je nagrada en bogi prašek :)

Ja, učinke opažam, nič nimam muskelfibra po treningih, menstrualnih bolečin ni, migrene so se mi pa ful zmanjšale, ampak mislim da zato, ker sem od novembra na brezglutenski prehrani. Tko, drastično manj migren imam in ne dojemam še čisto. Vzamem vsak dan en njen mg pa še diasporal ali viridian, tako da dam vase vsak dan med 800 in 900mg magnezija.


  • 0

#1497 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 05:38 PM

Vceraj sem popila zloglasni invincible, na prvi dan menstruacije, ko sem ponavadi gnila. Zgodilo se ni nic, okus je pa tudi zanic.
  • 0

#1498 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 05:38 PM

:hooray: Kok si dobro napisala, haha. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1499 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 05:42 PM

Hvala. Sicer sem cakala, da se spremenim v Supermana, kot se zgodi njenim zvestim.
  • 0

#1500 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 04 March 2024 - 05:43 PM

No saj tudi magnezij ni nic cudezen,ce si ga vajen jemat od prej.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users