Jump to content


Photo

Iz črne postopoma na blond


  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#61 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2008 - 01:40 PM

sem odstranila sliko.
  • 0

#62 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 28 January 2008 - 01:44 PM

ja, taki narastek na blond laseh biggrin.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#63 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2008 - 01:49 PM

Če se skoraj narastek na tej sliki skoraj nič ne vidi. hmm.gif Meni je bolj grozen temen narastek na blond laseh.

  • 0

#64 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2008 - 01:52 PM

Haha, kok ste smešne smile.gif zanimivo da v živo ga pa vsak opazi, še prej kot mene samo smile.gif...No sej nima veze thumbup.gif
  • 0

#65 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 28 January 2008 - 01:53 PM

meni pa je enostavno grozen vsak narastek... mad.gif ni lepše stvari od sveže pobarvanih las love.gif love.gif
  • 0
Why so serious?

#66 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2008 - 02:02 PM

laugh.gif Mična. No, na sliki ni bilo tako hudo, pa tudi če sklepam po sebi, je bil rjav narastek na črne lase manj viden kot pa npr. zdaj temno rjav narastek na rdečkasto-rjave lase.

Zdaj sem vidla, da bo postopek trajal 6 ur. ohmy.gif A to naenkrat? Jaz že ne bi zdržala tako dolgo. Že tisti kratek čas, ki ga jaz navadno prebijem na frizerskem stolu, navadno komaj čakam, da bo konec.
  • 0

#67 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2008 - 02:14 PM

odvisno od okusa. Namreč meni ful grdo izgleda svetlo rjav narastek na črnih laseh-meni je to ogabno. Naprimer medtem ko mi črn narastek na blond lase ne izgleda prav nič grozen...90% blondink ima temen narastek, ker je naravnih blondink izredno malo pa še tiste imajo ponavadi temnejšo blond barvo. Tko da narastek je v vsakem primeru, odvisno potem kaj ti hujše izgleda - kot da si plešast ali dark roots, kar je čist normalno smile.gif

Ja 6 ur ja..Bom potrpela. Že samo zato, ker mi ne bodo delali s peroksidom (jupi) in bom imela ful zdrave laske potem kljub temu,.
  • 0

#68 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 28 January 2008 - 04:44 PM

kaj to je ta postopek za 600€ ?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#69 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2008 - 05:22 PM

ne ne, to je drug salon, ki dela z isto kozmetiko, sam da ima normalne cene in ne take, ki varirajo od posameznika do posameznika - mislim kolk zgleda da bi se ga dalo oskubit smile.gif
  • 0

#70 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 12 February 2008 - 10:36 PM

Nutella je napisala

"Nemorm ti rečt kak bi ti pasalo kr še nism vidla tvojega obraza ampak men so nasploh bjonde vse lušne in še nism vidla tak kero da ji izrecno nebi pasalo ..."

S tem se absolutno ne strinjam - to si napisla kot da bi ble pa zdaj samo bjonde fejst . Odvisno je od obraznih potez, barve oči, obrvi ... Sem videla že bjonde, ki so ble s svojo barvo obupne in jim je prejšnja dosti bolj pristajala. No, kakor za koga, vsake oči imajo svojega malarja, samo meni je kaka rumenjakasto al pa limonasto blond al pa še bolj bela blond (za moje pojme siva ) FUJ, FEJ, za bruhat!!! Ok, vsakemu je všeč nekaj drugega. Še pri sebi sem vidla : moja naravna barva je sicer precej svetlo rjava, ampak ko sem bla peroksidna sem bla dobesedno za kozlat ... Zdaj ko sem rdeča sem velik boljša, mi pristoji k obrazu bolj pa še plave oči mi noro dobro poudar, kar mi blondna ni ... Tud rjava je velik boljš ... No, pa kaj je lepega na peroksidastem "krepu", tud ne vem ...
  • 0

#71 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 12 February 2008 - 11:27 PM

Samo gospodična*mična je lušna ženska, tk da pomojem se ji bo pasala blond barva.
Drugače pa tko vemo, da ima vsak svoj okus.
  • 0


#72 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 13 February 2008 - 08:35 AM

Itak, da ma vsak svoj okus...poleg tega pa je odvisno tud kako se nekdo počuti v neki barvi. Js vem, da men noro paše blond barva v vseh odtenkih, ampak trenutno mi na pamet ne pade, da bi se na tako pobarvala. Se trenutno ne počutim tko da bi mela blond barvo in mi veliko bolj sede rjava. Dejstvo je,da tudi če ti bo neka barva zelo pasala, ampak se v njej ne bošdobro počutla, potem ne boš zadovoljna z njo in se ne boš dobro počutla v svoji koži...
  • 0
Why so serious?

#73 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 13 February 2008 - 11:57 AM


Kaj pa iz rdeče na kakšno lepo rjavo, recimo lešnikovo rjavo? Saj rdeča mi ful paše, najbolj od vseh barv, kar sem jih mela, samo na živce mi gre, ker se hitro spere in se moram pol vsake 2-3 mesece barvat po celi dolžini mad.gif , ko sem bla zlato rjava sem mela velik lepše, ker se mi ni spirala pa sem si samo narastek barvala, jaz pa bi rada imela LASE, ne pa KREPA ... Lepi lasje so mi pač bolj važni od barve, ker sem mnenja, da poškodovani niso z nobeno barvo lepi, naj bo barva še tako lepa.

Frizerka mi je rekla, naj se barvam po poletju, ko se mi bo barva od sonca pa morja sama precej sprala, da se mi ne bo treba blajhati - niti se nočem, ker mam itak že po naravi malo bolj suhe in spoh nikoli niti enkrat niso bli mastni pa že eno leto sem se matrala, da sem jih po trajnem ravnanju spravila v red ...

Torej, bi blo težko prit takrat na lešnikovo rjavo? Samo ne vem, če bi mi isto pasala kot rdeča: mam svetlo polt (da ne bi bla prebleda), naravno svetlo rjave lase, modre oči , edino obrvi mam bolj temne - ČUDNO biggrin.gif .
  • 0

#74 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 13 February 2008 - 02:24 PM

jah mal se boš namatrala. jz sm bla rdeča, polet mi je čist obšesala - sm bla sv. rjavo oranžkasta, 2krat sm se z rjavo pobarvala, zj sm se 2x s svetlejšo rjavo pa še pramena pa mi še kr rdeča vn buta. zj sm si hotla sam narastek pobarvat pa vidm da se bom spet po celi glavi, ker zgorej mam ful lepo barvo, točn tako k jo hočm, spodej pa še kr ful rdečkaste. lase mam pa že ful uničene od tega barvanja. sam res pa je da bi mi blo dolgčas če se ne bi barvala. rdeča je prasica, prprav se na bitko biggrin.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#75 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 February 2008 - 03:53 PM

Reddish Ancha, glede na opis bi ti pomoje lepo pasala kakšna topla rjava, pa ne pretemna, ampak nekaj srednjega ... recimo barva na prvi fotki, ali pa na drugi - ta druga je mal temejša, ampak meni osebno noro lepa in taka topla, bogata, da bi ti pomoje ful poudarila modre učke.

Je pa rdeča barva res sranje, pomoje je fajn počakat, da se ti ornk spere po dolžini (kot si že rekla, na morju fajn zbledi) pa šele potem dat čez rjavo, čeprav rdečega odbleska se boš popolnoma znebila šele po kakšnih petih barvanjih.

IPB Image IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#76 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 13 February 2008 - 04:53 PM

Pomoje se bom res barvala šele po poletju, ker mi je bil že en poseg (trajno ravnanje - pa btw sploh brezveze, ker mam le rahlo valovite) dovolj, da mi je uničilo lase, da sem bla 4 mesce čisto napsihirana pa zakompleksana zarad las - ne bom se blajhala za nič na svetu. Komaj komaj sem jih spravila v normalno stanje.

Samo zdaj sem na razpotju in ne vem, kaj naj počnem do takrat. Itak da si jih bom pridno in disciplinirano negovala še naprej, plus tega bom pridno jemala Fidival retard plus in Fidibiotin ... Razmišljala sem, da bi sama še dodatno "pospešila" izpiranje rdeče barve s tem, da bi nehala uporabljat barvni regenerator (ki mi sicer uspešno neguje in polni lase)- ker itak imam še vedno zelo odprte lase in se barva z največjim veseljem spira dol ... Misliš, Dilema, da bi blo to v redu ? Sem nova na forumu tak da ne vem, mogoče je bla kera tema že odprta, pa me zanimajo še nekatere stvari :

A je bolj zdravo česanje s krtačo ali glavnikom (sicer imam precej goste lase - se mi zdi da mi že od nekdaj bolj rastejo v širino kot v dolžino biggrin.gif ), sicer pa že par let uporabljam krtačo, pa sploh ne vem, če je to v redu.

Likam si jih enkrat na 2 tedna - likati sem si jih začela, ko so mi lani štrleli na vse strani zarad ravnanja in je bilo likanje edina možnost, da so mi stali normalno . Zdaj mi sicer še zdaleš ne štrlijo več, si jih pa še vedno zlikam da imam neko normalno gostoto, ne pa levje grive. A se naj tud likanju odpovem? Čeprav nimam občutka, da bi mi jih uničevalo.

Barvi sta všeč tudi meni, ja ... Obe. Čeprav se bojim, da bi meni ona temnejša prijela preveč hladno , ker moram res paziti, da ne bom prebleda ... Čeprav sem si jaz na tihem predstavljala še malo svetlejši odtenek kot na oni prvi slikci. Res me vem, kaj naj ... Pa obrazne poteze mam sicer lepe, edini problem so malo močnejša lička ( še zdaleč nisem debela v telo, samo ta lica me jezijo) in moram pazit tud na to, da me kera barva ne bi nardila robustne ali kot cmoka v obraz.
  • 0

#77 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 February 2008 - 07:16 PM

Po vsakem pranju moraš nujno uporabit regenerator ali masko, lahko sicer kamot prenehaš uporabljat ta barvni regenerator, ampak masko pa še zmeraj nujno uporabi po vsakem pranju. Sicer sem to že večkrat napisala, ampak bom še enkrat, ker si pač bolj nova - pred nanosom regeneratorja/maske moraš lase vedno dobro ožet in temeljito, ampak nežno (!!) sfrotirat z mehko brisačo, da ne bodo preveč prepojeni z vodo in se bo potem tudi preparat veliko bolje vpil in bolje deloval. Ne glede na to, kaj piše na embalaži, pusti masko delovat kakšne pol ure (če imaš čas) da bo lase res dobro omehčala in se fajn vsrkala.

Česanje načeloma za lase ni zdravo, ker samo dodatno obremenjuje lase oz. s površine las slači njihove luske (tle moraš vedet, kako je las sestavljen). Jaz imam srednje dolge, goste lase in se češem samo takrat, ko imam masko na laseh in takrat glavnik lepo gladko zdrsi skozi lase, potem pa do naslednjega pranja oz. do naslednjega nanosa maske ne češem več. Če to pri tebi ne pride v upoštev, potem vsaj upoštevaj to, da uporabljaš zgolj glavnik s široko razporejenimi zobci, poleg tega bodi pri česanju zelo nežna in potrpežljiva. Če se ti naredijo kakšni hujši vozlji, jih najprej poskusi razplesti s prsti.

Likanje seveda ni priporočljivo in se ga je bolje izogibat, ampak če lase likaš res samo 1x na 14 dni in jih drugače lepo neguješ, ne bi smelo bit panike. Kar pa se barve tiče, bi ti lahko frizerka lase pobarvala z eno toplo srednje rjavo, potem pa ti čez naredila ultra tanke blond pramene, tko ima tudi ta punca na prvi sliki, ki sem jo nalepila zgoraj - sploh se ne vidi, da ima pramene, ker so tako zelo tanki in služijo zgolj temu, da malo posvetlijo in naredijo barvo bolj živahno. Prameni tudi ne uničijo las niti pol toliko, kot če bi si svetlila vse lase, poleg tega je potem narastek manj moteč.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#78 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 17 February 2008 - 08:20 PM

Jaz sem pa trenutno tako zelo jezna, jezna na svoje lase, da sem se zatrdno odločila za tole varianto: čakala bom, da se mi barva spere, vmes si ne bom barvala niti narastka (pa me ne briga, če bom mela pol tretjino rjave, ostalo pa rdeče), takoj ko bo možno si jih pobarvam na barvo, podobno moji naravni (tudi če mi bo manj pasala), nato pa NIKOLi, ABSOLUTNO NIKOLI več ne barvam, pa bom nato v dveh letih imela popolnoma naravne in si še enga pramena več ne pobarvam nikoli, pa če mi plačajo ... Če jih ne morem rešit z nobeno nego in rednim striženjem, mi ne preostane nič drugega ... Sicer pa mislim, da je kvaliteta las v veliki meri odvisna tudi od genov ... Imam prijateljice, ki delajo eksperimente na svojih laseh: vsaka 2-4 tedne si jih barvajo, blajhajo, ene pramene čez druge, pa še vsak dan uporabljajo kodralnik, o kaki negi pa ne duha ne sluha, še balzama ne uporabljajo redno - pa imajo veliko lepše od mojih, dolge (o kakršnih lahko jaz le sanjam), svetleče, ne cepijo se jim ... Meni pa jih je popolnoma uničil že en poseg, od katerega je minilo že skoraj eno leto. Jaz pa hodim k isti frizerki (tako da ne morem reči, da ne zna striči - nasprotno), pa imam že en teden po striženju spet popolnoma scepljene in logično, da ne pridobivajo v dolžini, ampak samo v širino in izgledajo grozno. Tako! Tole bom nardila - enkrat hočem tudi jaz imeti dolge, zdrave in jih tudi bom, tudi če bom na to čakala 3 leta. Ne da se mi več zapravljat keša za vse kvalitetne šampone, maske, dvakrat na teden čakati eno uro, da se mi vpije v lase, čakati, da se mi lase naravno posušijo - res se mi ne da več, sem to počela predolgo.
  • 0

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 February 2008 - 08:27 PM

No ja sej tudi pol ko ne boš več barvala in ko bodo lasje prerastli, jih je še vseeno treba negovat. Jaz imam močne in goste, pa si jih že več kot eno leto ne barvam, ampak jih vseeno negujem s kvalitetnimi šamponi in regeneratorji/maskami. Las potrebuje nego kot koža, v bistvu še bolj - ne glede na to, ali jih barvaš/ravnaš/kodraš, ali pa nič od tega. Sploh če imaš že po naravi bolj suhe ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 18 February 2008 - 03:13 PM

men bi blo pa ful dolgčas če se ne bi barvala. pa še mami je mela že pr 30ih vse sive lase, tko da mene vrjetn čaka ista usoda(oz. mam že ene 5 las sivih vmes), tko da se bom pomoje kr skos barvala.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users