Jump to content


Photo

Alergija na cvetni prah


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 May 2005 - 05:17 PM

Zanima me vse o alergiji
-> kako živite z njo
-> katere "preparate" uporabljate za znosno življenje (naravna zdravila ali kupljena)
-> kako alergijo odpravit

?

Lp
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#2

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 12:40 PM

Kako živeti z njo? Težko. biggrin.gif Imam alergijo na cvetni prah približno en mesec (ko začne cveteti eno drevo) in takrat se čim manj zadržujem zunaj, stanovanje zračim samo ponoči itd.

Pomagam si s tabletami flonidan (lahko jih dobiš na recept, ali pa jih kupiš v lekarni-morda se "samoplačniške" malce drugače imenujejo).

Kako alergijo odpraviti? Hm ... Meni se stanje izboljša, če si krepim imunski sistem, upam pa, da bo nekoč izginila (tako kot nekatere druge alergije, ki jih danes nimam več).

Upam, da sem ti kaj pomagala. Vsekakor pa stopi do zdravnika, če imaš res hude težave.
  • 0

#3 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 01 June 2005 - 06:20 PM

v bistvu ne gre za mene .. pač pa za fanta.. no sma že šla danes in je dobil neke tablete pa šprico za v nos in kaplice za v oči.. upajmo da bo boljše...

pa hvala..
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#4

  • Guests

Posted 01 June 2005 - 11:13 PM

Ni za kaj, pupa! Upam, da bo fantu kmalu bolje!
  • 0

#5 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 June 2005 - 08:53 AM

[quote="Katie"]Kako živeti z njo? Težko. biggrin.gif Imam alergijo na cvetni prah približno en mesec (ko začne cveteti eno drevo) in takrat se čim manj zadržujem zunaj, stanovanje zračim samo ponoči itd.

Meni je pa zdravnica zabicala, da ponoci ne smem zracit (sam se tega sploh ne morem drzat), saj je okoli druge ure najvecja koncentracija cvetnega prahu v zraku. sad.gif

Jaz imam ze prakticno celo zivljenje cel kup alergij, tako da ni tako lahko zivet z njimi. Imam alergijo na prah, pršico v moki, in na skoraj vse kar cveti (kiham od prvih cvetov zgodaj spomladi, pa vse tja do jeseni cry.gif).

Alergijo se pa lahko tudi pozdravi (malo povprasajte zdravnico oz. na dermatoloski kliniki), ampak ne vem kako tocno se tisti metodi rece. Pri meni na zalost ne bi bila uspesna, saj imam prevec razlicnih vrst alergij (vsaj tako so mi rekli).

Cene se pa nagibam k temu, da se bom posluzila kaksne alternativne metode zdravljenja elergij, saj sem slisala, da so bolj uspesne pri zdravljenju alergij, kot pa nasa priznana medicina. Baje je kar uspesno zdravljenje z enimi magnetki al pa homeopatijo. Samo se zbiram informacije o teh zdravljenjih in se ne vem za kaj bi se odlocila. Ali ima morda kdo ze kaksne iskusnje v zvezi z zdravljenji?
  • 0

#6

  • Guests

Posted 03 June 2005 - 11:29 AM

QUOTE(espea)
Meni je pa zdravnica zabicala, da ponoci ne smem zracit (sam se tega sploh ne morem drzat), saj je okoli druge ure najvecja koncentracija cvetnega prahu v zraku.


Verjetno je odvisno, na kaj si alergičen. Z drevesi je drugače kot s kakšnimi rožami. Jaz nisem nikoli kihala, ko sem šla ponoči ven (podnevi pa ves čas), zato sem ugotovila, da je najbolj pametno, da takrat tudi zračim.
  • 0

#7 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 07 June 2005 - 10:20 AM

jst tud imam alergijo na cvetni prah. ubistvu se mi zdaj že umirja ampak pred parimi leti sem bla čisto boga ko se je sezona začela (nobeno naravno ali umetno zdravilo mi ni pomagalo). danes od časa do časa vzamem Claritine - kadar začutim da se v nosu in očeh "dogaja" in ko grem ven v naravo (samo kaj ko sem pozabljiva glede teh reči in se spomnim šele na vrhu hriba ko se mi oči začnejo solzit) evil.gif
  • 0

#8 Blaz

Blaz

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 141 posts
  • Location:tam nekje vmes...v oblakih

Posted 15 June 2005 - 12:55 PM

Olja pozdravlejni!
Jaz sem imel ful hudo alergijo zadnjih 8 let.To je slo ze tako dalec,da sem bil od zacetka februarja do zacetka junija totalno nesposoben za zivljenje.
Imel sem inhalator,ker nisem moral dihat,me je ful dusilo,pa cel kup nekih drugig sprejev in tablet,ki niso pomagale cisto NIC.Probal sem vse zivo,da bi se tega znebil,dohtar je celo rekel,da sem pojedel zdravil,da bi ze slona ubil,pa ni nic pomagal.No lansko leto sem pa potem cel obupan in razocaran nad medicino zacel z eno alternativno stvarjo-Reiki.Priblizno eno leto sem delal na tem in letos sem prvic po 8ih letih prezivel pomlad tako kot da sploh ne vem kaj je to alergija.Lahka sem se sprehajal po gozdu,ko je vse najbolj cvetelo,lahko sem vohal roze...skratka 100% brez problemov.
Na zacetku sem bil zelo skepticen in nisem niti malo vrjel v to,da bi mi lahko pomagalo,ker sem bolj tak nejeveren tomaz.No ampak razultat je pa tukaj in lahko samo vsakemu priporocam.Poleg tega se je pa letos zacela zdravit na ta nacin se ena moja prjatlca in ji tudi gre na boljse.

To je moje mnenje,lahko vam svetujem,dam naslov cloveka in ki se s tem ukvarja...drugace se pa tako vsak po svoje prebija skozi te tezave.

Lep pozdrav
  • 0
Zivi tako,da ti ni treba skrivati svojih dejanj,ampak tudi tako,da ti jih ni treba nikoli razkriti... :laughing3:

#9 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 June 2005 - 08:06 PM

Blaž a lahko malo več o tem napišeš, k sva midva s fantom oba hotla na to it pa se pol nekak ni izšlo (pa še jz sm bla mal skeptična oops.gif ). napiši še kje si to bil, koliko si plačal itd. (če nočeš reklame delat lahko tudi na zs)
  • 0
lp, Martina

#10 KajA

KajA

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 19 June 2005 - 04:28 PM

Pozdravljeni… sem nova na tem forumu in nova v »svetu« alergij..
Pred enim mescom, so ugotovili,da sem alergična na pelode dreves, plevela, pršico in ambrozijo.
Pred tem, sem večkrat imela mravljince v rokah in nogah, bilo mi je slabo in dušilo me je.
Zdaj uporabljam pršilo za nos in tablete letizen, s čimer se je stanje sicer izboljšalo, vendar me še kljub temu večkrat boli glava, oči me pečejo, pa še zlo slabo mi je… sad.gif
Ali lahko s čim te stvari »odpravim«? al se morem na to navadit? sad.gif

Mi še lahko kdo bolj razloži, kako in zakaj nastane ANAFILAKTIČNI ŠOK?
Se lahko zgodi, da bom ga recimo žurala, al pa šla na sprehod, pa me bo kar naenkart »zgrabil« ta šok… vem, da se vprašanje sliši čudno, vendar si zelo želim razjasnit, kako in kaj je s tem?

Hvala za odgovore, pa*pa
  • 0

#11 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 23 June 2005 - 06:24 PM

[b]dobrodošla Kaja!
alergije se ne da ozdraviti. z raznimi tableti, sirupi in podobnim se jo da omiliti - če imaš srečo (nekaterim tudi to ne pomaga). večina alergij mine z leti, nekaj pa jih žal ostane za vedno. tudi sama sem alergična na pelod, pršico in seno že kar nekaj let vendar zadnje čase opažam da alergija mineva. seveda ne mine čez noč ampak mesece, leta...
to so samo moje laične izkušnje, kaj več pa ti lahko pove zdravnik
wink.gif
  • 0

#12 Blaz

Blaz

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 141 posts
  • Location:tam nekje vmes...v oblakih

Posted 28 June 2005 - 02:48 PM

men se je pa uspel pozdravit alergije wink.gif
  • 0
Zivi tako,da ti ni treba skrivati svojih dejanj,ampak tudi tako,da ti jih ni treba nikoli razkriti... :laughing3:

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 04:56 PM

jaz pa že dalj časa ugotavljam, da imam neke čudne fleke ponekod po telesu in sem se pogovarjala z mami, ki ima isto reč. alergija na prostore z veliko vlage, očitno ... ona je že bila pri zdravniku in ji je dal neke tablete. jutri grem to kazat še zdravnici, če bo ona sploh kej vedla povedat, je bolj tako tako.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 28 June 2005 - 05:11 PM

[quote=Špela]jaz pa že dalj časa ugotavljam, da imam neke čudne fleke ponekod po telesu in sem se pogovarjala z mami, ki ima isto reč. alergija na prostore z veliko vlage, očitno ... ona je že bila pri zdravniku in ji je dal neke tablete. jutri grem to kazat še zdravnici, če bo ona sploh kej vedla povedat, je bolj tako tako.

Kakšne fleke pa maš to? Ker men so se tud kr naredl, taki rdečkasti, neizrazite oblike...pa sploh ne vem od česa? blink.gif
  • 0
IPB Image

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 05:14 PM

QUOTE(callista)
Kakšne fleke pa maš to? Ker men so se tud kr naredl, taki rdečkasti, neizrazite oblike...pa sploh ne vem od česa? blink.gif


ja, neko rdečkasto sranje, ki je recimo izraziteje tudi, ko se potim, ne samo pod tušem, recimo. tko nekak kot eni krogci so, še kr bledi, razen očitno ob stiku z vlago.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 June 2005 - 05:43 PM

Samo to dvomim, da je alergija. Morda preobčutljivost kože?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 28 June 2005 - 06:18 PM

Hm.. jst k sm bla majhna, še čist dojenček sem bla alergična na mleko, pa so mel ful problemov z mano.. K dojenčkom ne morš kr vsega dajat jest, bi nujno nucala te hranilne snovi iz mleka z dojenjem.. No, sej ne vem kaj so potli z mano naredl, u glavnem danes lahk pijem mleko brez kakšnihkol posledic, kolkr ga hočm.

Aja pa bistvo kar hočm povedat: očitno je ta moja alergija k je bla precej huda, minila.. Tko da OPTIMIZEM, sej bo bolš biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 08:11 PM

QUOTE(sonchika)
Samo to dvomim, da je alergija. Morda preobčutljivost kože?


pojma nimam, kaj je, grem jutri, kot rečeno, k zdravnici. sam kako mam lahko preobčutljivo kožo na vodo?! blink.gif sej se menda moram umivat, ne? bom jutri poročala, kaj je povedala zdravnica ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 June 2005 - 09:03 PM

špela,kje pa maš te fleke po telesu?
jaz sem mela po opsiu zelo podobne tvojim,sem šla kar 4krat k zdravnicam-dermatologom in je vsaka po svoje blodla,šele četrta je bla usterzno podtkovana.$krat so mi drgnl dol pa dajal v laboratorij,bebci eni...skratka nakoncu se je izkazalo da mam eno nehudo,ampak motečo stvar,ki je-ni posledica ničesar!!!Se prav,baje se kar pojavi enim par ljudem,vzrokov pa ni,pač pride. biggrin.gif imaš jo lahko od 1 do 3 mesecev,in se je treba kr odpovedat vodi-vlagi.Jah,sranje pač....sj zato vseen nism hodila umazana naokol,sam se pa 2 mesca nism cela tuširala,ampak po kosih....sux,vem,ampak tako je,kar je treba je treba.NO,na koncu sem opustila vse maže,s katerimi naj bi se mazala(no,mazala sm se recmo polovico časa od tistega časa ,k bi se morala)in je zginlo lepega dneva(mam pa srečo,da se mi je zgodilo to jeseni,ko ni bilo tako vroče oz.sploh ni bilo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 09:14 PM

QUOTE(rea)
špela,kje pa maš te fleke po telesu?


med prsmi in na zgornji notranji strani stegen, na pregibu noge in trupa. jah, škodit mi ne more, da grem vsaj pokazat dohtarci ... nič tuširanja sux, sam kaj čem ... bom probala preživet ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users