Jump to content


Photo

Kreme za sončenje


  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#41 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 14 April 2005 - 09:18 PM

tud js sm najbolj zadovoljna s coppertone,čerpav ga res ne bi priporočala kakšni deklici, ki nima bolj temne polti
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#42 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 May 2009 - 04:32 PM

malo obujam temo, kajti sezona je pred vrati .... smile.gif

letos bom menjala kremo/losjon/gel za sončenje, ker sta me izdelka, ki sem ju uporabljala lani, razočarala. L'Occitane Buriti in Aloe Pura losjon s spf 25 - sej mogoče sta izdelka sama zase čisto v redu, ampak je njuna konsistenca meni obupna, ker se izjemno težko mažeta in me je verjetno zaradi tega kljub rednemu obnavljanju nanosov opeklo, da je bilo veselje.

'obesila' sem se predvsem na SunDance in Coppertone (sploh slednji me je privabil s kolekcijo NutraShield, za katero srčno upam, da se dobi tudi pri nas .... Coppertone NutraShield), nujno si bom omislila tudi Aloe Vera gel za po sončenju.

če ima katera izkušnje z omenjenima zmankama, bi prosila, če jih lahko deli .... smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#43 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 May 2009 - 04:38 PM

Jst bom definitivno ostala zvesta Sundance kremi s faktorjem 30, ker se je lani odlično odrezala.
Prejšnji teden smo bili z družbo na morju, na barčici in sem jo posodila kolegici, ki je ni mogla prehvaliti. Popolnoma nič naju ni opeklo sonce, ona je sicer dobila rjav odtenek skladno z izrezom majice, jaz seveda ne rolleyes.gif
Lansko poletje je bilo tudi eno redkih, ko mene ni popolnoma nič opeklo, brezskrbo sem uživala na dopustu brez opeklin in rdeče pekoče kože smile.gif
Bom pa jutri začela jemat tud Braunemon.
  • 0

#44 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 31 May 2009 - 04:40 PM

_M_ se ti kaj sanja a ma tale krema kaj olj noter dodanih, ker očitno so olja tista, ki mi v kombinaciji s soncem, švicem in soljo povrzočajo izpuščaje.
  • 0

#45 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 May 2009 - 04:40 PM

Jaz sem si letos kupila Sundance sprejček SPF50, moja ugotavljanja so naslednja: biggrin.gif

mene malo moti ker je premasten, oziroma se ne dobro/hitro vpije, ne znam natančno povedat, tako da za obraz ga jaz ne bom uporabljala, niti si ne predstavljam da ga kdo bi (razen morda kdo z res ekstremno suho kožo? pa še to dvomim). Belih sledi sicer ne pušča, je pa res malo težek no.
Za telo pa mi je ok.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#46 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 May 2009 - 04:50 PM




Jaz se trenutno mažem z Juice Beauty AOK kremo "Zeleno jabolko" s spfjem 20.
Morda si kupim še kaj, bom videla (tudi jaz letos ne bom ponovno kupila od L'Occitane ničesar). Se ne mislim nikjer nastavljati soncu, tudi na tovrsten dopust ne nameravam iti.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#47 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 May 2009 - 05:07 PM

Za obraz grem jaz jutri po Avene emulzijo s faktorjem 50 v lekarno, so mi jo posebej naročili.
  • 0

#48 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 May 2009 - 05:14 PM

Jaz tudi bom tole Avene nabavila ko porabim tole kar imam zdej.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#49 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 May 2009 - 05:16 PM

QUOTE(ora @ 31. 5. 2009 - 17:40) View Post

_M_ se ti kaj sanja a ma tale krema kaj olj noter dodanih, ker očitno so olja tista, ki mi v kombinaciji s soncem, švicem in soljo povrzočajo izpuščaje.


ora, mogoče ti bo seznam sestavin v pomoč:
Sestavine (SPF 30): Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Parfum, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Ethylparaben, Butylparaben, Limonene, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide, Coumarin, Linalool.

  • 0

#50 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 31 May 2009 - 05:21 PM

Sončika help!!! biggrin.gif Pojma nimam!
  • 0

#51 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 May 2009 - 09:01 PM

Dišave so, eteričnih in kakšnih drugačnih olj pa ne vidim.
Morda ti tudi kemični filtri ne ustrezajo? Mimogrede, Butyl Methoxydibenzoylmethane je ena izmed najslabše možne kemije.
Pa še en mimo grede. smile.gif V DMju sem zapazila kremo za sončenje - znamka DM (sicer samo 50ml), ki vsebuje samo mineralne filtre. Škoda, da je ni v večji embalaži.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#52 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 31 May 2009 - 10:23 PM

Jaz imam letos Juice Organics SPF30. Meni se zdi da mi vse te kreme s kakršnim koli SPF delajo škodo, tako da raje sploh ne grem ven.
  • 0

#53 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 01 June 2009 - 07:32 AM

Lansko leto so naredili primerjave sončnih krem (ne vem točno katera revija) in so primerjali vse od niveje in teh najbolj znanih krem , po katerih najbolj posegamo in je najvišjo oceno dobila krema katero lahko kupite v LIDLU. jaz sem jo lanko leto imela in je res dobra.
  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#54 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 June 2009 - 09:59 AM

ja saj... Sundance od DM je bila 3., za Lidlovo in Hoferjevo. smile.gif
  • 0

#55 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 01 June 2009 - 10:11 AM

QUOTE(sonchika @ 31. 5. 2009 - 22:01) View Post

Dišave so, eteričnih in kakšnih drugačnih olj pa ne vidim.
Morda ti tudi kemični filtri ne ustrezajo? Mimogrede, Butyl Methoxydibenzoylmethane je ena izmed najslabše možne kemije.
Pa še en mimo grede. smile.gif V DMju sem zapazila kremo za sončenje - znamka DM (sicer samo 50ml), ki vsebuje samo mineralne filtre. Škoda, da je ni v večji embalaži.


Nekako dvomim, da bi šlo za kemične filtre. ti lahko na ZS pošljem sestavine od Coppertone kreme in mi poveš česa nima, kar bi druge kreme imele pa bi lahko blo dražilno?
  • 0

#56 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2009 - 11:13 AM

A pol so te Hoferjeve vredu? tudi po obrazu za mazat? Sem ravno videla v reklami, da jih imajo s tistim razpršilcem (podobno kot na čistilnih sredstvih), ki mi je tak fajn za enakomeren nanos.

IPB Image
  • 0

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 June 2009 - 06:46 AM

Hoferjevih nisem probala, sem pa imela Lidlove. So dobre, samo glede mazljivosti se mi zdijo Sundance precej boljše. Lidlove se nekak čudno svaljkajo, pa kot da se ne bi popolnoma vpile.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 June 2009 - 10:32 AM

Mi smo lani imeli doma Lidlove - Cien. Imeli smo različico na špricko in običajno. Kateri faktor ne vem več točno, mislim, da je bilo okrog 20. Zaščitle so dobro. Pod vročim turškim soncem, ker sem se redno mazala, me ni niti malo opeklo. Glede mazljivosti se strinjam s sonchiko. Nekaj časa so potrebovale, da so se vpile. Sicer se je tista na špricko, ki je bila redkejša lažje in lepše vpila kot tista v navadni embalaži. Glede na ceno in učinek sem bila ful zadovoljna z temi kremami. Pa mislim, da sem nekje zasledila, da so bile testirane in je ena različica zasedla celo prvo mesto med kremami.
  • 0

#59 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2009 - 11:00 AM

Zasledila si par postov višje biggrin.gif

QUOTE(žabica @ 1. 6. 2009 - 8:32) View Post

Lansko leto so naredili primerjave sončnih krem (ne vem točno katera revija) in so primerjali vse od niveje in teh najbolj znanih krem , po katerih najbolj posegamo in je najvišjo oceno dobila krema katero lahko kupite v LIDLU. jaz sem jo lanko leto imela in je res dobra.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#60 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 02 June 2009 - 11:10 AM

Tukaj je članek o kremah:
http://www.ars-cosme...c.php?f=14&t=42
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users