Jump to content


Photo

Intimna nega


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#61 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 01 March 2007 - 10:46 AM

QUOTE(Rafinesse @ 1. 3. 2007 - 10:40) View Post

Jst sm pa ful obcutljiva in sm zele ze drugič fasala vnetje pa sploh ne vem od kje, zakaj in kako. Umivam se samo z vodo, ker drugih stvari, glede na to da se bojim d bi kj fasala spet, raje sploh ne poskusim uporabit. cry.gif



s kisom si operi lulo(kis+voda) bo malo pomagalo smile.gif
  • 0

#62 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 11:32 AM

Baje pomaga, če tampon namočiš v LCA jogurt in ga not vtakneš.

Naj bi pomagalo zato, ker imajo te bakterije (v jogurtu) rajši kisel pH (tak kot je v luli) in bodo zato požrle vso hrano "slabim" bakterijam. Same jogurtove bakterije (ponavadi so Lactobacillus acidophilus) pa ne bodo povzorčile slabih učinkov tam spodaj.
  • 0

#63 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 01 March 2007 - 11:38 AM

QUOTE(Rafinesse @ 1. 3. 2007 - 10:40) View Post

Jst sm pa ful obcutljiva in sm zele ze drugič fasala vnetje pa sploh ne vem od kje, zakaj in kako. Umivam se samo z vodo, ker drugih stvari, glede na to da se bojim d bi kj fasala spet, raje sploh ne poskusim uporabit. cry.gif


Si že poizkusila z Lactacyd Femina intimnim milom? Meni je super. Tudi jaz sem imela neprestano probleme z vnetji, odkar pa uporabljam to milo, se mi ni vnetje še ni pojavilo.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#64 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 01:04 PM

Js sem na žalost tud že staknila vnetje in takrat sprobala po čim hitrejšem postopku nadlogo odpravit. Rekla bom samo to, da odsvetujem uporabo doma narejenih zdravil, kot so tamponi namočeni v jogurt ali pa umivanje s kisom. Men se zdi veliko bolj higiensko, da greš v lekarno po vaginalne kapsule, ki vsebujejo mlečno kislino, lahko tudi kakšne druge in pa na pregled k ginekologu. Vnetjem pa se izogneš tudi tako, da uporabljaš mila za intimno nego, spodnje perilo, ki ni preveč iz umetnih materialov in oprijeto. Pri namakanju v kopeli, obiski bazena pa svetujem uporabo tamponov. Zelo pomembno pa je, da se tudi fant umiva z milom za intimno nego.
  • 0

#65 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 06:03 PM

A vaginalne svečke se da dobit brez recepta?

Sicer pa če sem mela kakšno vnetje, sem ga izkoreninila s kombinacijo:
Lactacyd Femina intimnega miloa
Canestena
belih bombažnih spodnjic
  • 0

#66 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 06:51 PM

Ja da se dobit, samo ni pa antibiotik. Deluje samo začasno oz za blago vnetje, če pa gre za resno vnetje, kot je bakterijsko ali glivično unetje je pa treba dobit od ginikologa recept za antibiotik.
  • 0

#67 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 07:10 PM

No to pač velja za vsako žavbo, ki ima not antibiotik.
  • 0

#68 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 07:39 PM

No tole je men predpisala ginekologinja na recept Geonistin, sam men to ni odgovarjalo, tako da sem šla v lekarno rajš kupit vagiatorje-svečke(natrii tetraboratis) to je men takrat ful pomagal, drgač so pa še ene sam ne vem kako točno se imenujejo,ki so tudi zlo dobre.
  • 0

#69 Rafinesse

Rafinesse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 304 posts

Posted 01 March 2007 - 08:34 PM

Mnja je kar glivično vnetje. Sem bla ze pred kaksnim mesecem pri ginekologu pa mi je dal Canesten tablete in kreme. K sreci je notr dvojni komplet tko d mam tablete se zdej.
Sam ni mi jasn od kje dobim to, tko da se bojim d bi se mi skos ponavlal tega pa ne bi rada ker je ful neprijetno pa pekoče ter boleče. cry.gif
  • 0

#70 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 08:45 PM

jah to je težko rečt od kje dobiš, velik stvari je lahko ti napr. pralni prašek ne odgovarja, ali pa material spodnjega perila, najboljš je, da je čim manj iz umetnih materialov. Intimno milo je tud lahko vzrok ali pa namakanje v kopeli( svtujem uporabo tampona), lahko so pa krive tudi tabletke, živci. Ful enih stvari aja pa pomembno je, da ne uživaš prevelike količine sladkarij, saj so glivice ful dovzetne na sladkor:)
  • 0

#71 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2007 - 08:56 PM

Jst sem mela glivice pa mi je ginekolog predpisal eno kapsulo. Ne vem kako se ji reče, ampak je v škatli samo 1 kapsula. Jst sem mogla eno vzet takoj, drugo pa šele čez 14 dni. Od takrat naprej nimam več problemov.
  • 0

#72 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 01 March 2007 - 10:27 PM

Mene zdej že kakšen mesec in pol peče ermm.gif predvsem pri odnosih. Ko grem h ginekologu mi zmeraj predpiše Cenasten pa ene ampule in vse živo. Pomagal mi ni niti MultyGin gel. Se mi zdi, da sem dobila že celo lekarno podobnih zadev in mi nič ne pomaga cry.gif . Pred tem sem imela glivično vnetje, sam ga "pozdravla" ampak od takrat nimam mira s tem, da ma skos peče... cry.gif kaj narest?
  • 0

#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 07:57 AM

Greš še 1x ginekologu in rečeš: probala sem to pa to, nič od tega ni pomagalo. Rabim nekaj drugega. In če ti bo spet hotel isto napisat se postavi zase. Tako sem jst nardila in dobila tiste konjske kapsule.
  • 0

#74 Rafinesse

Rafinesse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 304 posts

Posted 02 March 2007 - 11:57 AM

QUOTE(bubbles @ 1. 3. 2007 - 23:27) View Post

Mene zdej že kakšen mesec in pol peče ermm.gif predvsem pri odnosih. Ko grem h ginekologu mi zmeraj predpiše Cenasten pa ene ampule in vse živo. Pomagal mi ni niti MultyGin gel. Se mi zdi, da sem dobila že celo lekarno podobnih zadev in mi nič ne pomaga cry.gif . Pred tem sem imela glivično vnetje, sam ga "pozdravla" ampak od takrat nimam mira s tem, da ma skos peče... cry.gif kaj narest?


Ewo isto moj probelm...sam da sm jst tut mela ze glivicno vnetje pa sm ga "pozdravla". Predn sm pa tega mela sva bla pa s fantom skupi in me je peklo. In evo cez en dan vnetje. Zdj sm jemala ta Calesten pa mi nc ni pomagu tko d grem dons k ginekologinji ob 13h. Bom porocala.
A je mozno d ma fant kj pr tem?K to vnetje nj bi blo kao nalezljivo ampak ko prasam fanta o tem pravi da on nima nobenih problemov, k zdravniku na pregled pa noce, ker mu nic ni. hmm.gif
  • 0

#75 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 12:02 PM

Ja, čisto možno je. Pri ginekologinji povej, da če lahko predpiše tudi kaj za fanta, ker te skrbi, da je mogoče on "krivec". Tako je naredila moja sošolka. Oba sta se pozdravila in nimata več problemov s tem. Moški lahko nima nobenih znakov, pa je vseeno prenašalec.
  • 0

#76 Rafinesse

Rafinesse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 304 posts

Posted 02 March 2007 - 08:04 PM

No ewo porocilo. Sm bla narocena za ob 13h, valda sm prsla na vrsto 10 do 15h. za znoret verymad.gif Res pridm v cakalnco pa tm ene 30 zensk, vecinoma nosecih-valda pregledi trajajo ful dovg. Na vrsti sm bla pa zadna....jebemti sm znorela evil.gif
in ko ze koncno pridem ji razlozim situacijo in me pregleda in prav d je uspodi vse vredu. da ni nbenga vnetja al pa karkol. hmm.gif da mam verjetno okužbo vode-urina oz. mogoče vnet mehur in pol me se napizdi kaj nism sla najprej do svoje splošne tdravnice. dab jo najrajs kr....
k je pa mami zjutrj klicala sestro ce nj pridm ke k ginekologinji al nj grem rajs urin dt k splošni zdravnici prevert je pa rekla nej najprj kr k njim pridm. SVASTA!ta zdravsten sistem je res v qurcu! mad.gif

No, zaenkrat mi je predpisala oz narocila nj si kupm ursi caj pa intimno milo-kupla sm -po nasvetu v lekarni- lactacyd femina. rolleyes.gif upam d bo vse ql. cry.gif
  • 0

#77 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 02 March 2007 - 10:09 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 2. 3. 2007 - 7:57) View Post

Greš še 1x ginekologu in rečeš: probala sem to pa to, nič od tega ni pomagalo. Rabim nekaj drugega. In če ti bo spet hotel isto napisat se postavi zase. Tako sem jst nardila in dobila tiste konjske kapsule.


Bom zgleda res mogla it ja... ermm.gif Ker drugače vnetje mehurja ali česa podobnega nimam k so me pregledal, tko da res nevem kaj bi lahko bilo. Se mi pa res zdi, da ginekologi razne probleme kot je da "peče" preveč izi jemljejo. Al pa mogoče res nima bit kej resnega in je to pač čist vsakodnevna težava? Sej če bi se mu zdel kej sumljiv, bi že kej povedu ane?
K zdej mam pa že poun kovčk tega sranja mad.gif cry.gif
  • 0

#78 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 15 March 2007 - 11:46 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 1. 3. 2007 - 20:56) View Post

Jst sem mela glivice pa mi je ginekolog predpisal eno kapsulo. Ne vem kako se ji reče, ampak je v škatli samo 1 kapsula. Jst sem mogla eno vzet takoj, drugo pa šele čez 14 dni. Od takrat naprej nimam več problemov.


A je to mogoče Diflucan? taka zelena kapsula "giga size"? cry.gif Mene je to kar strah vzet cry.gif Kako nej to pogoltnem...že samo kontracepcijske težko vzamem...
  • 0

#79 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2007 - 11:50 AM

Ja čist možno da je to to. Ena konjsko velika kapsula je.

Pač... hmmm jst s tem nekak nimam problemov. Spij s kozarcem vode? biggrin.gif
  • 0

#80 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 March 2007 - 11:50 AM

mogoc si mors pa v lulo utaknt
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users