Jump to content


Photo

Duševno zdravje in težave


  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#241 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 15 November 2011 - 06:04 PM

QUOTE(luci @ 15. 11. 2011 - 15:09) View Post

Fino je tud, da če veš da si nagnjen k temu, da ne doziraš nekih supstanc ala alko, druge ipd. ker ti zna to celo štalo narest.
Po treh dneh jemanja polovične doze 10mg Cipralexa s sila neprijetnimi stranskimi učinki, sem pristala na aprdnevni hospitalizaciji zaradi epileptičnega napada. Ker se nisem držala zdravničinih pravil, kakopak. rolleyes.gif

Mi je drugače všeč, kako razmišljaš.
OR, tudi zate vidim, da teoretično ka rpoznaš reči. Naj ti uspe še v praksi!:builder:

QUOTE(luci @ 15. 11. 2011 - 17:43) View Post

Jah itak, da so tud taki primeri, k brz tablet ne gre. Sam če mene vprašaš, to ni potem sam depresija, ampak majo še kako kombinacijo s shizofrenijo ipd, duševnimi motnjami.

Ravno zadnjič sem šla za foro brskat za enimi tabletami (Sulpiride), ki jih je kar nekaj znancev dobivalo na recept. V večini starih okrog 18.
Poznam reakcije, a da imajo tako brutalne stranske učinke, se mi niti sanjalo ni oz. mi je sedaj nekaj, kar je prej blo fajn jemat, prav grozljivo, da se predpisuje na recept. ermm.gif


edit: Luci, šele sedaj prebrala tvojo zadnjo objavo in ti lahko le čestitam za vse, kar si dosegla!Želim ti, da bi še naprej našla načine, kako krožiti energijo.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#242 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28973 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2011 - 06:27 PM

luci, še od mene worship.gif!

jaz sem se včasih norca delala iz ljudi, ki naj bi imeli duševne težave, ker sem takrat vedela, da 3/4 tistih, ki sem jih poznala, res pretirava, pač je šlo za neko pubertetniško 'ven metanje'. meni bi lahko mamina bolezen pustila posledice, ker sem dejansko pri 15ih skoraj brez nje ostala pa mi jih ni.
zadnja leta, ko čutim, da sem res zrasla, sem pa 'goba' in mediator za vso familijo, včasih imam res občutek, da samo srkam vase, da jih ohranjam funkcionirajoče (predvsem starša); mi zaenkrat še gre, mislim, da precej dobro, še ne čutim napora pri tem. full ju probam filat s pozitivo (pa ne z nebulozami o sončku, a ne laugh.gif), ker vem, da to zdej full rabita. samo sebe pa 'zdravim'/ohranjam v ravnovesju z branjem, jogo, tekom, muziko, samoto, potovanji. tut fant mi je v oporo, ker te zadeve full razume in mi pomaga s full različnimi pristopi. sem tut sama zagovornica tega, da kemijo res samo, če je nujno potrebna; se mi zdi včasih samo potuha, češ: sej bodo tablete zrihtale. nič ne gre brez volje.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#243 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 15 November 2011 - 07:29 PM

Ne vem če mi je glih za čestitat veš. Bi lahko več naredila zase, lahko bi bla bolj trdna in močna pa mi še ni ratal, večji optimist. Upam, da počasi bo. Tko, da dela bo še ogromno. Najtežje meni osebno je odpuščanje. Sama sebi, pa tastarim. Js vem, da sem dolgo časa krivila starša za ful mojih scen, k so se mi zgodile. Pa deloma jih še zmeri. Čeprov zdej lahko saj razumem. Onedva nikol nista bila ljubljena, nista imela lepega otroštva in me nista znala zaščitit. Sploh kar se zavoda tiče. Mislim, da še danes točno ne vesta kaj se je dogajal tam. Men so tm uničil otroštvo, spoštovanje do samega sebe, vereo v ljubezen. Potem pa še vse ostale stavri kasneje.

Zdej sem saj tok, na tej točki, da se zavedam, da nisem ne grda in da te stvari k so se dogajale niso moja krivda, ampak krivda pošastnih ljudi. Sem dojela tud to, da ga na svetu ni človeka, ki bo meni govoril česa sem js zmožna in česa ne. Sej ne, da mi izobrazba pa faks kej pomeni, sam tok povem, mene so tam dobesedno obsodil, da sem malo motena in da po vsej verjetnosti nisem sposobna naredit niti 3 letne šole. Sam nikol se ni noben vprašal zakaj sem bila tolk slaba takrat v šoli, da me nekdo terorizira ipd. Ne poznam človeka, ki lahko v takih pogojih normalno funkcionira, še manj pa otroka k se ne zaveda še vsega kar se dogaja okol njega in se ne zna branit.

Bi pomoje lahko knjigo op teh scenah napisala res, sam nej raj ostane tam kjer je. Določene stvari pa upam, da se jih nikoli ne bom spomnila. Js mam luknje v spominu, travma. Pa tisto česar se spomnim, si še danes želim, da se ne bi. Je grozno in boli še danes.

Najbolj na organ mi gre pa to, ko se najde folk k prbija take, da vsaka šola neki stane. Mene je moja očitno pol kar dost. Pa ne vem če je bla vredna tega.

Zase lahko sam to rečem, da sem vesela in ponosna nase, da sem danes to kar sem, da sem se sploh pobrala in sestavla skupi. Pa da sem ful uredu oseba , sicer mal čudaška ampak jbg. Vem, da ne glede na vse znam ljubit in vem, da nekoč se bo našel nekdo, ki mi bo to v enaki meri tud znal vrnit. Itak pa eno tako osebo ob sebi že imam in vem, da razen smrti, mi je ne bo nikol noben vzel.
  • 0

#244 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26259 posts

Posted 15 November 2011 - 08:12 PM

Luci, žal mi je, da si morala vse te stvari dat skozi. Res grozovito, da obstaja folk, ki to počne, si sploh ne morem predstavljat, kako moten mora biti osebek, da kaj takega počne.

Do mene se bili večinoma vsi ful prijazni, nobene stigme nisem občutila, vsi so mi samo pomoč ponujali... Vidim pa da preveč ljudi to obravnava kot da sploh ni težava, da ni bolezen, jo narobe predstavljajo...

Ne tudi depresija s simptomi shizofrenije je še vedno depresija, obstaja jih več vrst, kot sem že povedala. Jaz se s temi več srečujem.

Podobno je z obravnavo motenj hranjenja, katastrofa res.

Samo srečo imam, da sem tak karakter kot sem smile.gif
  • 0

#245

  • Guests

Posted 14 December 2011 - 10:04 AM

Jaz sem opravil pogovor z psihiatrom. Po prvi oceni je rekel, da sem rahlo depresiven pa čeprav sem mu zaupal, da imam vmes tudi suicidalne pomisli. Sedaj rekel je, da bi bilo smotrno, da bi cipralex jemal dalje ampak v nižji dozi. Nisem sploh vedel kaj mu naj faking odgovorim na to. Ve, da sem imel stranske učinke ampak vztraja, da bi jih jemal oz. poizkušal z njimi naprej. Mi je pa napisal še napotnico za kliničnega psihologa.
Nevem. Grem še k temu majstru pol bom pa videl kako naprej.
  • 0

#246 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26259 posts

Posted 14 December 2011 - 12:33 PM

Butalci. Žal mi je, da tole slišim...
  • 0

#247 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2011 - 02:45 PM

Js bom pa zdej k enmu gospodu k uči jogo na dom na sestanke oz. posvetovanja hodila. Poleg tega pa še joga, k je reku, da naj na to kar hodim, da pomaga in ostali šport. Čeprov sploh nimam neki volje..
  • 0

#248

  • Guests

Posted 14 December 2011 - 05:16 PM

Luci lahko ti povem, da sem že od ogromno folka slišal, da Joga res pomaga. Jaz je še osebno nisem obiskal ampak po besedah drugih je kar učinkovita. Sedaj odvisno je tudi od človeka koliko je sebe pripravljen v to vložit. Poznam tudi primer, da ga je Joga tako prevzela, da se je prepisal v budistično vero in sedaj živi po teh načelih. Osebno mislim, da je taka skrajnost nepotrebna a za sproščanje pa kar zanimiva čeprav se sam glih ne vidim v tem no. Raje furam fitness.
  • 0

#249 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2011 - 06:10 PM

men je oboje kul. pr jogi sem na žalost še ful gnila, ker nisem ne prožna pa težko se sprostim, če je velik folka tm. Sem bolj varianta človeka, ki ima pri takih zadevah rad svoj mir in prostor. Samo če si začetnik sam tega žal ne morš delat, rabiš nekoga, da te usmerja.
  • 0

#250 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28973 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 December 2011 - 07:46 PM

sam en mini intermezzo: joga nima kaj dosti z budizmom (ki niti ni religija, ampak filozofija), prej, če že, s hinduizmom. dost je odvisno tudi od tega, na katero vrsto joge hodiš in kako te tam 'indoktrinirajo' tongue.gif.
luci, ne sekiraj se zaradi morebitne neprožnosti (ko enkrat začneš, se boš čudila, kaj lahko s telesom počneš wink.gif), fora joge je ravno v tem, da se ne preteraš, da delaš po svojih zmožnostih. moj učitelj si za koga, ki česa ne more narest, zamisli kakšno drugo vajo. poročaj, kako bo šlo s sestanki. thumbup.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#251 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2011 - 07:54 PM

Kam pa hodiš ti in kdo te ima, če lahko poveš?
  • 0

#252 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26259 posts

Posted 14 December 2011 - 08:37 PM

QUOTE(Špela @ 14. 12. 2011 - 19:46) View Post

sam en mini intermezzo: joga nima kaj dosti z budizmom (ki niti ni religija, ampak filozofija), prej, če že, s hinduizmom. dost je odvisno tudi od tega, na katero vrsto joge hodiš in kako te tam 'indoktrinirajo' tongue.gif.
luci, ne sekiraj se zaradi morebitne neprožnosti (ko enkrat začneš, se boš čudila, kaj lahko s telesom počneš wink.gif), fora joge je ravno v tem, da se ne preteraš, da delaš po svojih zmožnostih. moj učitelj si za koga, ki česa ne more narest, zamisli kakšno drugo vajo. poročaj, kako bo šlo s sestanki. thumbup.gif


Hvala za te info.!!!!

  • 0

#253 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14781 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 June 2012 - 09:48 AM

Manicna depresija oziroma bipolarna motnja. A mi zna katera kaj povedati o tem - izkusnje z osebami s to motnjo, kako odreagirat, kaj naredit, kaj lahko naredimo drugi? Lahko na Zs. Hvala.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#254 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 June 2012 - 10:51 AM

Ne znam ti svetovat, vem samo, da je precej huda motnja.

Ta forum je bil enkrat omenjen, najboljše, da se z njimi posvetuješ, opišeš problem, in ugotoviš, če je to sploh bipolarna ali kakšna druga motnja. Srečno.

http://www.nebojse.si/Forum/index.php
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#255 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14781 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 June 2012 - 12:29 PM

Hvala. Obstaja stran, namenjena samo tej motnji, si bom prebrala - www.bipolarna.si, ce bo se katero kdaj zanimalo.
Je bipolarna, ker je bila ze diagnoza postavljena + zdravila. Je pa hudo, sploh nisem vedela prej za to. :/
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#256 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 June 2012 - 12:42 PM

Piši ori, ona je del te stroke. Je pa hudo, ja. Prisilna hospitalizacija pa ni možna, če človek ni nasilen ... ali nekaj podobnega (ogroža sebe in druge)... a jemlje zdravila?
No, ne znam ti strokovno svetovati, upam, da najdeš odgovor.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#257 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26259 posts

Posted 03 June 2012 - 09:22 PM

Tu so meje zelo slabo postavljene. Motnja je pa precej problem, ker v manični fazi se ima ta oseba ponavadi zelo fino... PIši na zs, če karkoli potrebuješ.
  • 0

#258 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 May 2015 - 04:59 PM

Ima katera primer, ko mora biti pogosto v stiku z osebo, ki ima očitne psihološke težave (zelo neuravnovešena nihanja razpoloženja, v kombinaciji z sebičnostjo, spletkarjenjem in prekomerno zakrbljenostjo + egocentričnostjo). Ta oseba seveda noče nič slišati o svoji bolezni (čeprav so ji postavili diagnozo). Ob tem pa greni življenje vsem, s katerimi pride v stik (in misli, da ima sama najbolj prav, vsi drugi pa ji hočejo nekaj vzeti/škodovati). 
 
Sama sem se znašla v situaciji, ko sem pogosto v stiku s takšno osebo in ne vem, kako naj ravnam. Čeprav se zavedam, da je bolna, nekatera njena dejanja grobo posegajo v moje življenje in mi ni vseeno (ne morem mirmo ignorirati). 
 
O kakšni pomoči ne ona sama, ne njena družina nočejo slišati (čeprav vsi vedo, da ima težave, vsakokrat najdejo kakšno opravičilo za njena dejanja). Njena hčerka jo npr. veselo izkorišča in še podpihuje njene blodnje, samo zato, ker ima od nje korist. Drugi pa mirno "pogledajo stran" in rečejo da "takšna pač je in da se ne da nič storiti". 
 
Vsak nasvet bi bil dobrodošel. (Da bi povsem prekinila stike žal zaenkrat ni mogoče - sicer bi to že zdavnaj storila).
 
Edit:
 
Motnje, ki se nanašajo na njo:
 
-     ciklotimija - trajna nestanovitnost razpoloženja, ki se kaže v menjavanju obdobij blažje depresije in blage vznesenosti;
-     antisocialnost (brezčutnost, impulzivnost, egocentričnost, slab samonadzor, ni krivde, sramu),
-     narcisističnost (nizko samozaupanje, slaba samopodoba in grandiozna obramba pred tem),
-     histrioničnost (plitvo, labilno čustvovanje, pretirano izražanje čustev, dramatiziranje, egocentričnost),
-     čustveno neuravnovešena (impulzivni tip - jeza, slaba samokontrola, nasilje; borderline tip - strah pred zavrnitvijo, nihanje samospoštovanja, nestabilnost v medosebnih odnosih, občutki praznine)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#259 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26259 posts

Posted 03 May 2015 - 10:14 PM

Kaksna je pa diagnoza?
  • 0

#260 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2015 - 07:51 AM

Vem le, da je osnova narcisistična osebnostna motnja. Zraven pa še druge stvari.

 

Sem malo brskala po netu in sem našla nekaj člankov na to temo, ki so mi kar pomagali. Npr. to, da se naj s to osebo ne pogovarjam o nobenih globljih temah, niti o sebi, naj nič ne pojasnjujem ali razlagam, saj imajo te osebe svoja lastna prepričanja in ponavadi drugih oseb sploh ne poslušajo. Da naj ne jemljem stvari, ki jih reče ali naredi osebno. Zdaj vem, da te osebe preprosto niso sposobne nobenih globokih čustev, empatije. Odkrila sem tudi, da ima v moji lastni družini narcisistično osebnost tudi moja babica in zdaj mi je veliko stvari bolj jasnih in po pravici povedano se mi je kar kamen odvalil od srca, ker vsaj vem, da je to bolezen in ne izbira. 

 

http://www.psihotera...-struktura.html


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users