Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#321 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 08 February 2012 - 09:10 PM

Bodite hvaležne, da nimate težav s tem, ker si tega človek, ki ne izkusi iz prve roke, ne more predstavljat.

Seveda pa ni normalno hodit na 5 dni ipd., sa zdrava pamet pove, da če se nekaj, kar naj bi šlo ven, toliko časa zadržuje v telesu, že ne more biti zdravo za telo.
  • 0

#322 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 February 2012 - 09:11 PM


Jaz sem imela v otroštvu grozne probleme s tem, sem bila en teden tudi v bolnici zaradi tega.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#323 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25740 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2012 - 09:14 PM

jaz sem šla včasih enkrat na ne vem....4-5 dni. Odkar jem več zelenjave in raznih kosmičev grem pa vsak dan...in mi je prav čudno, če me kakšen dan ne mudi.
  • 0

#324 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2012 - 11:19 AM

QUOTE(Barbarina @ 8. 2. 2012 - 11:39) View Post

Pomagala naj bi tudi intenzivna vadba z utežmi.


Danes grem na body pump, spet bom začela hodit, pa bomo vidli smile.gif

QUOTE(Gold Lion @ 8. 2. 2012 - 12:04) View Post

Kakor jaz vem je Molkosan prebiotik in ne vsebuje probiotičnih kultur. Nisem ravno ekspert na tem področju, ampak tukaj je fajn opisano kakšne so funkcije prebiotikov in probiotikov klik


UU, bom počekirala, hvala! Ker mislim, da potem rabim oboje al kako že?
Edit: Če nimamo večinoma zdrave flore, nam samo prebiotiki ne bodo veliko koristili, kajti podpirajo le že zdravo in nepoškodovano črevesje.


Zanimivo vedet!
QUOTE(-supergirl- @ 8. 2. 2012 - 13:24) View Post

poskusi Lactecon ( http://www.lekarnar....ralna-raztopina ). to bi ti znalo pomagati, drugače pa join the club.


Hvala!

QUOTE(Sinnaia @ 8. 2. 2012 - 13:27) View Post

Meni telovadba nasploh, ampak intenzivnejša.


Ja, meni tudi, ampak sej zadnje čase mi itak nič.

QUOTE(Plain Jane @ 8. 2. 2012 - 13:28) View Post

Kaj pa Bactoflor? Jaz te jemljem, če imam kakšne težave pa ko sem AB jedla.



Bom pogledala!

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 8. 2. 2012 - 20:51) View Post

Yogermina je ful dober probiotik.

Drugače pa ... ko jaz kuham sama zase nimam nikoli težav z napenjanjem (določena hrana me pač napenja). Danes smo imeli neko praznovanje...ene 2 uri po glavni jedi me je začelo napenjati... down.gif


Ja, določena hrana, jaz moram tud pazit.

Začela bom pazit pri zajtrkih, ker sem včasih jedla traparije. Ugotovila sem, da pri meni neke baš beljakovine niso OK, preveč skute in raznih total jogurtov sux. Sede mi kefir ali pa če že kak sadni ego/activia (čeprav jih nisem jedla zdej ene pol leta kao zarad cukra).

Začela sem jest sunnybiske, včasih so mi pomagali. Pa mal sem beljakovine skensala, včasih jih nisem jedla skoraj nič pa imam probleme, odkar sem spet uvedla več mesa ermm.gif

Drugač mi je pa včer presedlo in sem žal vzela odvajalo cry.gif nisem mogla več živet, resno!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#325 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 February 2012 - 11:55 AM

Zjutraj na tešče zeleni čaj (mogoče skupaj z limoninim sokom) ali limonado si že poskusila? Pa potem kasneje za zajtrk kakšno sadje, smoothie...

Pa še enkrat; meni pomaga, da se čim bolj izogibam OH v kruhu, testeninah...in pojem veliko zelenolistnate zelenjave.
  • 0

#326 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25740 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2012 - 11:59 AM

Princeska, kaj pa navadni jogurti?
  • 0

#327 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2012 - 12:05 PM

Ne bo jogurta. Sem ji ponudla mlečni in vodni kefir, a ni bila za to. tongue.gif ,p
Btw., kmalu odpišem na ZS. Pozabla!

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#328 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 09 February 2012 - 12:11 PM

Molkosan je pri meni stanje samo poslabšal. Samo še bolj me je napihovalo in me vse bolelo. Mlečni izdelki so tudi meni vsi po vrsti povzročali probleme in jih preprosto ne jem več. Sem imela celo lansko poletje težave, ampak jaz sem pred tem jedla veliko slabše kot ti - ogromno sladkarij in čokolino je bil večkrat na dan na jedilniku. Sekiranje pa stanje seveda le še poslabša.
Sem preizkušala vse mogoče, ampak stanje se je umirilo, ko sem nekaj časa jedla samo sadje in pila vodo. Če ne bi imela določenih problemov bi ostala na presnojdeski prehrani s sadjem in zelenjavo(low fat raw vegan). Zdaj jem kuhano vegansko brez dodanih maščob oz. sledim programu Dr. McDougalla.

Če te zanima:
LFRV
Dr. McDougall



  • 0

#329 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2012 - 12:11 PM

Adriane, aja sorry, očitno sem spregledala! Imela sem ta zrnca doma, pa se mi ni dalo delati oops.gif

Navadni jogurti so kul, ja! Pa kefir smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#330 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2012 - 12:21 PM

Princes, nisi, nisi. Sem ti na Fb pisala. smile.gif
Si pripravim liter tega in imam potem par dni mir.
Če si rpemisliš, ponudba velja, kakor tudi za katerokoli drugo "Ljubljančanko". Govora je o zrncih mlečnega in vodnega kefirja. In kombuče. biggrin.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#331 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2012 - 11:03 PM

QUOTE(Baby @ 9. 2. 2012 - 12:11) View Post

Molkosan je pri meni stanje samo poslabšal. Samo še bolj me je napihovalo in me vse bolelo. Mlečni izdelki so tudi meni vsi po vrsti povzročali probleme in jih preprosto ne jem več. Sem imela celo lansko poletje težave, ampak jaz sem pred tem jedla veliko slabše kot ti - ogromno sladkarij in čokolino je bil večkrat na dan na jedilniku. Sekiranje pa stanje seveda le še poslabša.
Sem preizkušala vse mogoče, ampak stanje se je umirilo, ko sem nekaj časa jedla samo sadje in pila vodo. Če ne bi imela določenih problemov bi ostala na presnojdeski prehrani s sadjem in zelenjavo(low fat raw vegan). Zdaj jem kuhano vegansko brez dodanih maščob oz. sledim programu Dr. McDougalla.

Če te zanima:
LFRV
Dr. McDougall


Sej me res tole neki napihuje, tale Molkosan. Zdle sm ga, ampak ni neki gut. Bom vidla zjutraj. Se pa strinjam. Sadje in smutiji so top. Moram samo sebe še pogruntat.

A., morda pa res probam tale zrnca!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#332 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2012 - 08:24 AM

Poročam...

Skenslala sem Molkosan, ker me je napihoval (imela ga bom doma samo še za 'nujne' primere, ko te res zapre), skenslala sem vsa odvajala, spirulino (mogoče bom začela s spirulino malo kasneje, ne vem še).

Čudežno mi pomaga Activia pa otrobi (sunnybiski), kdo bi si mislil laugh.gif za zajtrk pojem eno pa sunnybisk. In čudežno grem na wc vsak dan biggrin.gif ne bom prehitro rekla, ker to poteka sedaj 5.dan, ampak vseeno je dobra pot. Jaz sem res mislila, da se mi bo že zmešalo!!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#333 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17920 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 February 2012 - 10:24 AM

thumbup.gif
  • 0

#334 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 14 February 2012 - 12:51 PM

Super! Ko imam jaz težave, mi pomaga samo tona Activie.
Če ne grem vsak dan teč, se mi prebava takoj poleni in ne grem vsak dan na WC. Če se malo zmigam, je takoj bolje smile.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#335 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17920 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 18 February 2012 - 12:43 PM

Ja sej verjetno je Princeski tud pomagalo smučanje, ker te ful zvibrira. Na smučanju še moja mami, ki ima ful počasno prebavo, kaka vsaki dan večkrat biggrin.gif
  • 0

#336 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 February 2012 - 01:10 PM


Hvala za info. laugh.gif

  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#337 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 February 2012 - 05:41 PM

Jaz imam že celo življenje težave s prebavo, zaprtostjo, že doma hodim relativno redko na wc (v primerjavi z drugimi). Pa če sem se kaj naučila sta dve stvari. Prva je ta, da je najslabša stvar, da si v glavo vbijemo, da je narobe, če ne gremo na wc vsak dan, tako kot pač nekateri. Razumem, da je tistim, ki so tako navajeni, nepredstavljivo da bi kakšen dan izpustili, ampak pač dejstvo je da se prebava razlikuje od posameznika do posameznika. Za nekatere je normalno 2x na dan, druge 2x na teden. Ampak to seveda velja samo v primeru, če ne pride do bolečin in napetosti ali kakršnih koli drugih težav.
In se mi zdi, da bolj kot se obremenjujemo s tem, kako pogosto bi morali in tako štejemo dneve, večje bodo težave z zaprtostjo. Na isti princip, ko se ene obsesirajo zaradi zamude menstruacije in zaradi tistih živcev ravno ne pride. Kakor hitro si oddahnejo npr. zaradi nosečnosti, tako hitro se pojavi menstruacija.
No druga stvar, ki sem jo spoznala pa je ta, da ko imam dneve ko se prehranjujem res zdravo (najbolj pomaga sadje na tešče) npr. sem par dni zaporedoma za zajtrk jedla sadni krožnik (jabolko, kivi, pomaranča, kaki,...) sem šla na wc VSAK DAN. Sploh nisem mogla verjet, to se mi je zgodilo prvič v življenju. Največje probleme imam seveda na počitnicah, ker pač ni domače okolje..
Tako da, čimmanj razmišljat o tem, čim bolj zdravo prehranjevat in poslušat svoje telo.
  • 0
Memento mori.

#338 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 29 February 2012 - 08:36 AM

Spet nič ne hodim na wc :cry: . Nisem vzela odvajal s sabo na smučanje, ker sem bila prepričana, da jih itak ne bom potrebovala, ker sem lani redno hodila, pa tudi tu ste pisale, kako smučane pomaga, zdaj pa to :cry: . Pa saj ni res, no...
  • 0

#339 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25740 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2012 - 08:43 AM

pa ješ dovolj vlaknin? kaj pa probiotiki? Priporočam Yogermino.
  • 0

#340 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 29 February 2012 - 09:20 AM

Vlaknin pojem čez glavo, pijem dovolj (se mi zdi, je pa res, da manj kot doma).

Probiotikov ne morem kupit, ker kolikor vem, tu ni lekarne. Je pa nek zdravstveni center, bom šla tja povprašat, če imajo kaj.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users