Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#941 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 February 2019 - 06:17 PM

Tega se vseeno bolj splača na iHerb vzet.
  • 0

#942 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26145 posts

Posted 14 March 2019 - 09:08 AM

Meni je tale od LE super in ga bom ponovno narocila samo da se mi MC sprosti, pa se Mg. A priporocate kak Mg?
  • 0

#943 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2019 - 09:19 AM

Ne vem kaksno je zdaj stanje, ampak jaz nisem pred leti nobenega v redu za ok ceno nasla. Ceprav zdaj na hitro vidim, da imas glycinate in malate za ok ceno (Solaray, Kal so ok firme). Jaz kar v DMu citrat prasek kupim.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#944 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 11:39 AM

Jaz sem v nosečnosti jemala B kompleks, omega 3, magnezij, kalcij, D3 in C vitamin. Lahko vse to še vedno jemljem?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#945 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 March 2019 - 11:41 AM

Ja. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#946 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 01:25 PM

Glede C vitamina malo pazi, znajo imeti rdečo rit in nekateri tudi krče.
  • 0

#947 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 March 2019 - 02:22 PM

Jaz jemljem magnezij od Krke

 

magnezij.png


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#948 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 02:25 PM

Hvala Ančka, bom imela v mislih. C vitamin itak jemljem bolj občasno, ker se ne spomnim vsak dan. Bom imela v mislih, da ne bom pila nekih večjih količin.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#949 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2019 - 03:14 PM

Tudi z B-kompleksom bodi previdna, jaz ga šele zdaj lahko jemljem brez stranskih učinkov (tak niacinamide flush, da sem se poleg žgočega občutka po telesu zvijala od bolečin, enako se mi je zgodilo že na začetku nosečnosti). Ful pomaga pri laktaciji, tako da bi na tvojem mestu počakala, da mine naval mleka.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#950 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 06:12 PM

Podgana, a tisti Mg z okusom, pakiran v vrečkicah? Meni je ta tud ful všeč, ampak ni pa spet pocen, če bi to pil vsak dan.
Samo ne kupovat Mg citrata od Now. Je najcenejši, ampak brezvezen. Moti me, da se v tekočini bolj ne razstopi/razporedi in ga moram nekak na silo porabit.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#951 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2019 - 06:25 PM

Jaz imam od Now tablete. Sem probala jemat 400mg zaradi migren, pomagalo mi ni nič, pa ta doza mi je naredila štalo v trebuhu, 200 je pa okej za želodec. Ne bom več naročala, zdaj imam epsom sol in magnezijevo olje in dajem skozi kožo mg vase...


  • 0

#952 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 06:30 PM

Jaz vam lahko dobim za cca 20% cenejši Mg v vrečkah od Krke.... Samo šele od junija naprej.
  • 0

#953 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2019 - 06:54 PM

Ja, ta. Res ni poceni za vsak dan, ampak vseeno cenejsi kot Diasporal. Najbrz jih imam 20 za 2 meseca. Meni pri migreni zal tudi 800 in vec na dan ne pomaga prav dosti.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#954 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2019 - 07:07 PM

Podgana, kaj ti pomaga pri migreni? Če sploh kaj?

Jaz imam hormonske ob menstruaciji in kadar je konec kakšnega večjega stresa se mi telo odzove z migreno. Ubija me to. Včasih traja 3 dni. Poskusila sem z magnezijem, vitamini B, zapravila sem skoraj celo plačo za akupunkturo... vse je bulšit. Moram vzet ketonal, da je vsaj malo boljše. Od sumatripana sem bila pa zadeta kot mamba.


  • 0

#955 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2019 - 07:16 PM

Glih Imigran :) Me je kar groza koliko tega pojem. Razlicne triptane jemljem ze 12 let.
Zdaj testiram vitex, ampak jemljem sele en teden, moras pa vsaj tri mesece. In cisto iste migrene imam. Najvec hormonskih po koncu M. Te so prav drugacno svinjsko mocne. Ravno danes sem morala vzeti 2x po 50mg pa se spet vraca nekaj.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#956 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2019 - 07:31 PM

Vau, dobra si. Name je imigran deloval tako, da se je bolečina stopnjevala, da sem komaj še zdržala (sem mislila, da se mi bo zrolalo), potem je pa prenehala v sekundi, kot bi odrezal. Zatem je pa sledila zadetost in čisto mehke mišice sem imela, kadar sem ga vzela, sem morala bit doma, ni varijante da grem vozit. 

Vitex... sem videla pri antiageanasan, da propagira in razmišljala, da bi še to probala... 

 

A lahko prosim najino debato nekdo prestavi v "glavoboli". 


  • 0

#957 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 07:57 PM

Hvala za opozorilo Jina. Trenutno se z vsemi dodatki bolj nazaj držim. Vsakodnevno jemljem edino Tardyfer, ki sem ga dobila po porodu.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#958 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 March 2019 - 08:14 PM

Ančka, koliko sploh stane vaš magnezijev citrat?


  • 0

#959 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2019 - 08:19 PM

Nimam pojma... Jaz ga dobim po veleprodajni ceni na interni razprodaji. Za cene v lekarni pa ne vem.... Mogoče je na lekarnar.si
  • 0

#960 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 March 2019 - 08:29 PM

Ah, OK, sem mislila, da veš iz glave, bom preverila:). Meni je vaš boljši kot DMov, nisem pa še preverjala cene; sem ga dobila precej promocijsko v fitnesu.


  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users