Jump to content


Photo

prhljaj


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#21 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 20 January 2007 - 01:27 PM

Ne,ne...kot strašilo pa ne boš bla smile.gif .
Hmm.. v bistvu je to kot navaden šampon...pa čeprav je roza barve. smile.gif Lepo ti spuca prhljaj. Pa nič da bi ti izsušil lase al pa kaj takega. Pa tudi mehki lasje pridejo po njem sam če mas daljse lase bi ti priporočala da uporabis se balzam kak.

Lp
  • 0

#22 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 20 January 2007 - 01:31 PM

V navodilih za uporabo Vichy dercos piše, da je treba nekaj časa (mislim da 3 tedne) redno uporabljat ta šampon, potem pa samo vsake toliko časa. Tako nekako, ker sem seveda škatlico že vrgla stran.

Besweety inside: Meni Fitoval prot prhljaju sploh ni pomagal. Ko sem si prvič oprala glavo z njim, sem se prepričala, da me lasišče več ne srbi. Meni osebno brezveze.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#23 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2007 - 01:56 PM

Ja tale od Vichyja res pomaga. jst sm ga mela ful in mi je le ta šampon pomagal.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#24 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 20 January 2007 - 07:34 PM

Vsakemu lsišu paše drugačen šampon.
Nekatere pravite da se vam prhljaj ponavlja, to je posledica menjavanja šamponov.
Če se hočete prhljaja znebiti dolgoročno se držite šamponov ki vam pašejo in ne eksperimetirajte preveč.

Tiste ki imate manj občutljivo lasišče, oz. tiste ki nimate prhljaja, pa seveda lahko brez skrbi probavate različne šampone.
wink.gif
  • 0

#25 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 21 January 2007 - 12:52 PM

Ja, ampak zakaj pa potem nekateri šamponi po določenem časovnem obdobju prenehajo delovati? Kvaliteta se jim ne more kr preko noči spremenit.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 January 2007 - 01:00 PM

Lasišče se navadi na njih?

Meni je ful pomagal ta Vichy Dercos. Isto očetu, ki je imel ful probleme s prhljajem.
  • 0

#27 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 21 January 2007 - 05:16 PM

QUOTE(nihrida @ 21. 1. 2007 - 12:52) View Post

Ja, ampak zakaj pa potem nekateri šamponi po določenem časovnem obdobju prenehajo delovati? Kvaliteta se jim ne more kr preko noči spremenit.

Pa si prepričana da je kriv šampon?
Prhljaj povzročajo tudi laki za lase, voski, geli...........v zimskem obdobju so so zaradi suhega zrka (ogrevanje prostorov) lasje ter lasišče veliko bolj izsušeni. Prhljaj pa nastane tudi zaradi spremembe delovanja hormonov, seveda pa je tudi genetsko pogojen.

Ko se ti pojavi nazaj premisli če si uporabljala kake nove produkte, lahko se pojavi tudi ob menstruaciji......... veliko je stvari ki sprožijo nastanek. Šamponi ga ponavadi le oblažijo.
  • 0

#28 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 03 February 2007 - 04:16 PM

Že leto dni imam masten prhljaj (vsaj mislim da je to to). Lasišče imam razdraženo, lase pa umivam na 2 dni z blagim šamponom (imam zelo mastne). Že če si naslednji dan podrgnem z nohtom po lasišču, se mi za nohtom nabere taka mastna rumenkasta stvar :S. To imam po celem lasišču. Niti vichy-jev šampon mi ni tega odpravil. Jutri začnem z enotedensko kuro z jabolčnim kisom, potem pa bomo videli kako bo. Se pri tem prhljaju priporoča sušenje s fenom ali ne?
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 February 2007 - 04:46 PM

Kaj pa če bi poskusila s Foltene šamponom proti prhljaju? Meni so ti šamponi ful kvalitetni in sem zelo zadovoljna. Sicer tega proti prhljaju nisem sprobala, imam pa druge šampone te firme in balzam - vse je enkratno. Imajo pa tle poleg šampona še kapsule proti prhljaju.

IPB Image

IPB Image

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 04:20 PM

jaz bom popizdila, imam bele pikice po lasišču in mastne lase. En mesec sem uporabljala Fitival šampon proti prhljaju, mal mi je zginil,, ampak lase sem imela čist neke krepaste, in mastne po njem. Zato sem ga nehala uporabljat.
Sedaj sem nabavila H&S za občutljivo lasišče, ker drugega ni bilo. Po tem mam pa čist brez leska lase.
Dala ga bom mami.

Sedaj pa res hočem nabavit, neki kar mi bo končno pomagalo, ker sem že v depresiji zard las.
help!

Hvalite tega od Vichya, mnda bom kar tega nabavila hmm.gif
  • 0

#31 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 08 April 2007 - 05:01 PM

jst sm tud mela tega od Vichya, ampak ne vem kaj se je pol zgodil al se je lasišče prvadlo tega šampona al kaj hmm.gif in enostavno nehal učinkovat sad.gif . Zdej mam pa od Sebameda proti prhljaju pa je ful dobr. H&S pa tud men ni nč pomagov.
  • 0

#32 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 08 April 2007 - 05:25 PM

QUOTE(Princeska @ 20. 1. 2007 - 12:56) View Post

Ja tale od Vichyja res pomaga. jst sm ga mela ful in mi je le ta šampon pomagal.


tud men je edino tale od Vichya pomagal, tko da ga še vedno uporabljam čeprov nimam več tolk problemov s prhljajem, okej res je da ni 100% izginu, na vsake tolk časa se pojavi (verjetno zarad stresa) ampak važno je, da mi ne povzroča več glavobolov rolleyes.gif
  • 0

#33 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 06:12 PM

V igri sta Folten ki ga Dilema zgoraj hvali in pa Vichy Dercos. Mislim da bom Vichy Dercos nabavila. Koliko je cena?
  • 0

#34 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 08 April 2007 - 06:18 PM

tm okol 10 evrov stane, v lekarni dobiš...
  • 0

#35 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 06:20 PM

ok jutri bom odprla šparovček, gujdeka laugh.gif in grem v lekarno po šampončeka smile.gif
  • 0

#36 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 08 April 2007 - 06:21 PM

heheh cool.gif
  • 0

#37 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 06:43 PM

kaj pa lesk las je ok po tem šamponu? al morš še balzam uporabit?
moti me to, da odsvetujejo pri odpravlanju težav z lasmi, balzame, in podobne pripomočke ermm.gif
  • 0

#38 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 08 April 2007 - 07:35 PM

Jst uporabljam od garnierja repair&shine masko, pa od subrine gun šampon za barvane lase, poleg vichy-ja...to je pa tud vse. Jst sem zadovoljna. Drgač pa ta šampon naj bi na začetku uporabljal 2krat na teden, potem pa ko prhljaj izgine pa ga uporabljaš enkat na teden.
  • 0

#39 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 07:41 PM

aha ok bom neki zmislila .Najprej bom šla v lekarno po tegale od Vichya. so dve vrsti a ne? za mastne in suhe lase?
če pa mi kak dinarček ostane,pa grem seveda naprej, v DM tongue.gif hehe, hecam se, ma ne, najprej Vichy, mam še doma vsega s..ja za porabit, ne smem zapravljat.Šparam za hude cajte biggrin.gif
  • 0

#40 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 April 2007 - 07:42 PM

Meni se je tudi zdej čez zimo naredil prhljaj. No, ne glih prhljaj, ampak ful mam več teh belih pikc. Zdaj že kakšna dva tedna uporabljam Oronazol, lasje se mi ful svetijo, pikic je manj, ampak se lasje tudi ful hitro zmastijo. Na listku piše, da lahko lasišče ob uporabi Oronazola rata bolj suho al pa bolj mastno. Upam, da je ta prhljaj samo posledica suhega zraka oz. centralne zdaj čez zimo, k kao je to tudi en razlog, da prhljaj nastane.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users