Jump to content


Photo

Hormoni in hormonsko ravnovesje


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#21 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 19 February 2015 - 11:28 AM

Saj vem, da si ti veganka ;). Ampak je po mojem gluten velik problem, posebej, če nekdo je veliko stvari iz bele moke. 

 

Ašvagando pa ti priporočam, da ji daš priložnosti in se prepričaš na lastni koži, ker meni je zelo pomagala in sem tudi prebrala negativne komentarje, samo ne moreš vedet, če sam ne poskusiš. Kaj pa če ti bo spravila hormone v red? :)


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#22 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 11:42 AM

Nisem vedela, da je pri Dimicevi tako :huh:. Ste prve od katerih slišim dejansko izkušnjo. 

 

Jaz sem res šla tja z velikimi upi in sem pričakovala, da se mi bodo (glede na ceno) res posvetili v detajle. Pa tistega vprašalnika, ki sem ga predhodno izpolnila in je vseboval vse moje težave, prehrambene navade, bolezni v družini in ostalo, še pogledala ni, v bistvu ga niti našla ni v moji mapi. Celo moj priimek so imeli napisan narobe.

Vsega skupaj sva se pogovarjali malo manj kot 30 min! Počutila sem se, kot da sem pri neki fejk jasnovidki, ki ugiba, kaj bi bilo z mano narobe - in poskuša zadeti vsaj eno od trditev (prvih pet dejstev o moji prehrani in načinu življenja, ki mi jih je naštela in ki bi jih naj videla iz mojih krvnih izvidov, je bilo napačnih!). Potem, ko pa je le nekaj "zadela", se je pa obesila na tisto in mi začela sestavljati jedilnik (ki je bil skoraj identičen mojemu vsakdanjemu jedilniku). Vmes mi je priporočila še njihovo Napro progesteronsko kremo. Naložila mi je cel kup "puhlic", ki se seveda previdno izognejo bistvu, se pa kakšnemu naivnežu vseeno slišijo kot učene in pomembne informacije. Sem jo prav videla, kako jo je po tihem jezilo, ker sem tudi jaz imela nekaj pojma o prehrani in prehranskih dodatkih. Tik pred koncem mi je pa začela govoriti še o pomembnosti joda in kalijevega aksorbata in mi ju je kar vključila v seznam jemanja dodatkov. Ko sva zaključili, me je na blagajni že pričakal paketek vseh treh stvari, ki sem jih seveda odklonila (in niti nisem imela toliko denarja s sabo) - vse skupaj bi me prišlo okoli 350 eur!! Frajlice v belih haljicah so se seveda hihitale in me prepričevale, da mi bo res pomagalo in kako da one to vsako jutro jemljejo in se super počutijo. Potem so se sprijaznile in mi le izdale račun. 

 

Počutila sem se totalno nategnjeno, kot ena budala, ki je nasedla marketingu in je plačala 180 eur za en velik kup ničesar (dobila sem le krvni izvid, ki pa bi me tudi samoplačniško prišel občutno manj). Poleg tega pa sem dobila še drago zaračunan ogled umetnih nohtov, tone makeupa in preveč pobeljenih zob, osladnih nasmehov, pomilovalnih pogledov ter prepričevanje v uspešnost njihovih izdelkov. Prav žalostno. Vse, kar sem tam "izvedela", bi si lahko sama prebrala kjerkoli na internetu.

 

Sem šla zdaj malo pogledat "ekipo": http://holistic.si/o-nas/kdo-smo/Pa vidim, da Dimičeva sploh ni nič kaj posebnega,  certificirana prehranska terapevtka pač . Vse ostalo so mašila (članica, sodelujem..). Vse skupaj je zamaskirano v nek profesionalizem, kar pa v resnici ni. Vse preiskave iz sline in krve pa tako zanje opravi zunanji laboratorij, oni samo zaračunajo ekstra + vključijo pol urni posvet ter neko kvazi razlago izvida. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#23 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 11:43 AM

Saj vem, da si ti veganka ;). Ampak je po mojem gluten velik problem, posebej, če nekdo je veliko stvari iz bele moke. 

 

Ašvagando pa ti priporočam, da ji daš priložnosti in se prepričaš na lastni koži, ker meni je zelo pomagala in sem tudi prebrala negativne komentarje, samo ne moreš vedet, če sam ne poskusiš. Kaj pa če ti bo spravila hormone v red? :)

 

:yes: Če vse, kar zdaj počnem, ne bo pomagalo, bom seveda preizkusila še to. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#24 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 11:50 AM

Immortelle, teh kvazi zdravilcev je vsepovsod polno in nobenega posebnega nadzora ni nad njimi, zato pa pride do takega nategovanja.

Škoda se mi pa zdi, da tudi uradna medicina zate nima nekega pametnega odgovora... Po prebranih simptomih bi jaz prvo posumila

ščitnico, če prav razumem so ti vse pogledali in je bilo v mejah normale? Vem, da si nekje pisala, da si začela alge z jodom jemati in

se potem boljše počutila - kako je bilo s tem? Jod je zelo pomemben element in pri rastlinski prehrani je jodirana sol glavni vir, zato

himalajska sol ni preveč ok!


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#25 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 12:00 PM

Immortelle, teh kvazi zdravilcev je vsepovsod polno in nobenega posebnega nadzora ni nad njimi, zato pa pride do takega nategovanja.

Škoda se mi pa zdi, da tudi uradna medicina zate nima nekega pametnega odgovora... Po prebranih simptomih bi jaz prvo posumila

ščitnico, če prav razumem so ti vse pogledali in je bilo v mejah normale? Vem, da si nekje pisala, da si začela alge z jodom jemati in

se potem boljše počutila - kako je bilo s tem? Jod je zelo pomemben element in pri rastlinski prehrani je jodirana sol glavni vir, zato

himalajska sol ni preveč ok!

 

Sem nesla izvid ščitničnih hormonov še k svoji zdravnici, pa je rekla, da je vse ok in da ni uradno z mano nič narobe in da ne ve, kaj bi bilo vzrok. Rekla je, da je morda psihološki problem (haha!). Sem šla tudi na UZ ščitnice, vse ok. Jod/alge sem jemala redno, pa so se mi migrene in simptomi kasneje še poslabšali. Sicer po mojem nima veze z jodom, vsekakor pa mi ni pomagal. Sol zdaj uporabljam morsko (ne več himalajske). Piše, da je pri adrenalni utrujenosti priporočljivo malo več soli imeti v prehrani, baje pomaga.

 

V bistvu so težave s ščitnico, estrogen, itd.. v veliki meri povezane z nadledvično žlezo. Če ta ne deluje pravilno, je kot domino efekt na vse ostale hormone. Ker imam tudi delne simptome estrogenske dominance in premalo delujoče ščitnice. Ampak če grem pa gledat seznam adrenalne utrujenosti, se pa vse ujema. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#26 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 12:05 PM

Kaj so ti pa za adrenalno utrujenost rekli zdravniki?

Mora biti izjemno beden občutek, ko niti zdravniki ne vedo, kaj ti je, in si moraš pomagat sam. :(


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#27 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 12:14 PM

Kaj so ti pa za adrenalno utrujenost rekli zdravniki?

Mora biti izjemno beden občutek, ko niti zdravniki ne vedo, kaj ti je, in si moraš pomagat sam. :(

 

Da to ne obstaja. :lol: Niti ni hotela kaj dosti poslušati, kar sem ji razlagala. Pa ne vem, če mogoče ne ve, kaj to je, ali pa ne ve o tem dovolj, da bi komentirala. Je pa res, da ima gospa tudi sama težave, saj ima konkretno prekomerno težo, pa na veliko kadi in zato tudi na veliko kašlja. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#28 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 19 February 2015 - 01:27 PM

Potem pa je ta Holistic Center res en nateg :glare:. Saj sem videla, da na veliko propagirajo dodatke in želijo s tem zaslužit, vendar zmeraj najprej dobro pomislim.

 

Uradna medicina pa se velikokrat še manj zavzame in redko kateri splošni zdravnik je toliko samoiniciativen, da se dodatno zanima za hormone, prehrano, ipd. Znajo samo te naprej napotit in ti nato tablete predpisat. Bog ne daj, da pa kaj vprašaš ali poveš izven njihovih okvirjev, ker potem pa si domišljav, ne veš kaj delaš in se vtikuješ v stvari o katerih itak kao nimaš pojma. Samo zdravniki se bodo morali tudi spremenit, ker je vedno več ljudi, ki pa se zanimamo za dejavnike, ki povzročajo zdravje/bolezen in ki posledično poznamo delovanje telesa, poimenovanja recimo hormonov. Ko sem jaz takrat drugič povedala svoji zdravnici kaj sem pa jaz, sama, brez tablet naredila, da sem si ščitnico in hemoglobin v red spravila mi sploh verjet ni hotela in me je samo skeptično gledala :D.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#29 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 02:07 PM

6 little known signs of adrenal fatigue 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#30 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 February 2015 - 05:52 PM

Immortele, si bila mogoče na kaki magnetni resonanci ali bioenergetiku?


  • 0

#31 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 06:24 PM

^ ja, že pred časom. Ni nič šlo na boljše. Čeprav mi je bilo rečeno, da je zdaj "vse v ravnovesju".  -_-


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2015 - 08:03 PM

Jaz sem mami poslala clanek, Immortelle, in zdaj vsak dan je korenje. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 08:17 PM

:thumbup: Poročaj o morebitnem uspehu. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#34 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 February 2015 - 08:08 AM

Zakaj pa ne greš spet nazaj na presno, če takrat nisi imela težav? Ali vsaj probaš nekaj časa brez glutena. Na magnetu so ti ugotovili preobčutljivost na kakšno hrano?


  • 0

#35 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2015 - 10:03 AM

Prvo žal trenutno ni izvedljivo (pa tudi med presno sem imela nekaj težav, vseeno sem se odlično počutila, ni pa vse izginilo in ko sem prenehala, se mi zdi, da se je vse skupaj še poslabšalo).

 

Gluten (pa kofein, sladkor in sojo) sem pa sedaj izključila iz prehrane.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#36 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 February 2015 - 12:09 PM

Jaz bi še ti svetovala, da zvečer ne ješ hrane, ki dviguje inzulin, ker si potem telo ne more odpočit in nadledvična žleza se izčrpa. Tako da zvečer ne sadja in žit, raje maščobe, beljakovine in zelenjavo (oreščki, avokado, tofu - če bi jedla sojo). In po 18 - 19h nič jest in it spat med 22 in 23 uro.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#37 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2015 - 12:42 PM

Jaz bi še ti svetovala, da zvečer ne ješ hrane, ki dviguje inzulin, ker si potem telo ne more odpočit in nadledvična žleza se izčrpa. Tako da zvečer ne sadja in žit, raje maščobe, beljakovine in zelenjavo (oreščki, avokado, tofu - če bi jedla sojo). In po 18 - 19h nič jest in it spat med 22 in 23 uro.

 

Hvala. :)

 

Zvečer tako v večini jem zelenjavo, beljakovine in maščobe. Mi najbolj paše tako.

 

Da po 19h ne bi jedla, bi bilo pa težko, ker pogosto grem spat šele ob 1h zjutraj (se trudim, da bi šla prej, pa ne gre vedno). Ampak a ni tako, da je boljše, da nekaj poješ, kot da bi občutil lakoto - pri utrujeni nadledvični žlezi? Ker je potem to dodaten stres za telo. Vsaj tako sem brala...  :hmm:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#38 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2015 - 12:48 PM

Če greš spat tako pozno, že zaradi bioritma ni okej, jasno pa je da v tem primeru imaš še kakšen obrok. Recimo 2 uri pred spanjem. 

Iti se neko restrikcijo, češ ne bom jedel po 19. uri, se mi ne zdi smiselno, sploh če greš spat kasneje in itak vmes postaneš spet lačen. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#39 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2015 - 12:56 PM

So dnevi, ko grem spati tudi ob 22:30, ampak pride pa kak dan ko grem kasneje. Na splošno se mi zdi, da imam kar lepo urejen ritem spanja, spim minimalno 7 ur vsako noč. :)

 

Če bi se zdaj morala sekirat še to, do kdaj lahko ostanem pokonci in kdaj lahko nazadnje jem, bi bila še bolj pod stresom. :lol:

 

Zdaj, ko gledam za nazaj, se spomnim, da sem te znake adrenalne izčrpanosti imela že kar nekaj let nazaj... Totalna nezmožnost soočanja s stresnimi situacijami je zelo zgovoren znak. Pa naj bo to prepir s fantom, kakšen bolj natrpan urnik, selitev, pogovor z mentorjem na faksu ali izpit na faksu (enkrat sem se tam celo razjokala na koncu, čeprav mi je šlo dobro in sem dobila 9), pa ko sva s fantom šla kupovat pohištvo v Ikeo in sem sredi Ikee doživela napad panike (hiperventilacija, tresenje, noge kot puding, komaj sem zadrževala solze), ker sem se v tako kratkem času (2 uri) morala odločiti za toliko pohištva. :lol: Grozno, no... Tako da po mojem je sedanje počutje le posledica tega, da nisem ukrepala že prej... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#40 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 February 2015 - 05:29 PM

Ja, seveda da zadnji obrok pred 19 uro, če greš ob normalnem času spat. 


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users