Jump to content


Photo

KOLESARJENJE


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 June 2007 - 07:45 PM

no tukaj bi se lah kaj pogovarjali o kolesih in o nas smile.gif na njiih laugh.gif


  • 0

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 21 June 2007 - 08:11 PM

Tole bo po mojem prvi in zadnji moj post v tejle temi laugh.gif Ker ne kolesarim odkar imam motor, se pravi kake 4 leta. Doma ga nimam kje met, ko pridem na vikend pa ni teorije da izberem kolo pred motorjem biggrin.gif
Pa neudobni zici, traja vse to ... brrr, raje tečt in mam mir smile.gif

Ne razumem tistih motoristov, ki jamrajo kako so trdi sedeži na kroskah ... ker so ko sedežna garnitura v primerjavi s kolesarskimi sedeži lol1.gif
  • 0

#3 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 June 2007 - 08:29 PM

mislim kako lahko že zdaj napišeš da bo to tvoj zadnji post v tej temi. A me žališ? tongue.gif biggrin.gif

ma jaz tudi nisem nek bajk fen letos, lani sem bila bolj dejavna na kolesu, sem pa ene trikrat , štirikrat na teden ziher na bajku, pa ne štejem vakdanje vožnje z bajkom v trgovino in ko iščem muceka, ko kam zaluta, to mislim mal daljše ture, bidisi v breg, bodisi po ravnem.
Mi je pa fajn filing, ko čutim veter v laseh, pa kak lep razgled je tud fajn, ki ga ko tečem ne morem ujet. smile.gif

Drugač pa je fajn kombinirat, jaz sem triatlonka po duši smile.gif
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 June 2007 - 08:30 PM

Kolesarjenje je trenutno edini šport ki mi je res všeč. S fantom sva že lani začela vozit ture cc. 10 km, malo za sprostitev, letos pa pridno nadaljujeva, če je le možnost. smile.gif
In kakšna kolesa kaj imate? Jaz imam Nakamuro in je v primerjavi s prejšnjim kolesom res 1A. Lahka, mehek sedež, dobre prestave, kolesa so tudi fajn (gre hitro, že če malo zagoniš smile.gif ), pa še lepo zgleda. smile.gif
  • 0

#5 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 June 2007 - 08:41 PM

no zdaj smo pa tam, men sploh ni važno, kak bajk mam, pa ne me narobe razumet, sej valda če se baviš kok tok resno z kolesarjenjem itak da je fajn če voziš kaj kvalitetnega,, ampak na živce mi gre, ko čist povsod se en folk sam nekii preserava,bodisi šport, bodisi na cesti z avti, imam eno kolegico, ki menja kombenizone na bajku kot jaz spodnje hlače. Pa še kot neka maškara pol vedno izpade, tok grde cote si zbira. In bajk ima za 150 čukov in je frajerka na njem, jajca se pa z njim po naši promenadi, kot kak invalid laugh.gif No sej ne rečem da so vsi takšni, ampak tu pri nas je kr dost takih primerkov. Seveda ne mormo metat vse v en koš.
No moj bajk je firme Balance, je lep,rumene barve, rumenočrne, nekaj srednjega glede kvalitete, ampak zame je vredu. Sam gume moram menjati pod nujno.
No če smo glih pri opremi, lani sem si kupla tud #bajkersko majco# ki pa je nikol nimam oblečene, ker je prevroče v njej, pa neprepustna je, ampak jaz sem jjo pač kupila, ker nisem vedla, da je finta v tem da telo " prešvicaš" in da si zagret.
Imam raje bombažne majčke, in to mora bit kratka, da me ne zapače po hrbtu, tud sonca se po novem izogibam ja biggrin.gif , kar se ga prejšnja leta niti malo nisem smile.gif .Skratka bombažna majčka za jurja, simpl krake hlače, in patike ki jih mam za laufat.
Ne trošim veliko , bistvo zame je nekje drugje, ne v fancy opremi in preseravanju smile.gif
  • 0

#6 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 June 2007 - 08:45 PM

Jaz sem se letos začela resneje ukvarjat s kolesarjenjem, vendar zdaj v juniju vse malo bolj stoji zaradi izpitov.
Nabavila sem si pa GT Aggressorja. Torej se ukvarjam bolj z gorskim kolesarjenjem, ker ne prenesem prometa in živčnih voznikov, ki bi te radi izrinili s ceste. Pohorje je zakon smile.gif

EDIT: Imam kolesarski komplet, sploh podložene hlače, drugače bi verjetno zasovražla ta šport, prav tako je zadnja pridobitev camelbek, ki še ga nisem uporabla ampak mislim da ne bo razočaral. V bližnji prohodnosti pa so v načrtu spd pedali in čevlji.
  • 0

#7 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 June 2007 - 09:01 PM

QUOTE(besweety_inside @ 21. 6. 2007 - 21:41) View Post


Imam raje bombažne majčke, in to mora bit kratka, da me ne zapače po hrbtu, tud sonca se po novem izogibam ja biggrin.gif , kar se ga prejšnja leta niti malo nisem smile.gif .Skratka bombažna majčka za jurja, simpl krake hlače, in patike ki jih mam za laufat.
Ne trošim veliko , bistvo zame je nekje drugje, ne v fancy opremi in preseravanju smile.gif


V večini se ne gre za preseravanje ampak ima vsaka stvar svoj namen. Če se voziš le par km ti takšna opema, ki si jo napisala zadostuje. Kakorhitro pa se podaš na daljše ture pa spoznaš, da moraš v ta šport tud kaj vložit. Kolesarske majice so dobre, ker so prepustne in se ne sušijo tako dolgo kot bombažne. Plus jaz vedno vzamem s sabo vetrovko za spuste, ker se lahko hitro prehladiš, pa čeprav je plus 20 stopinj (zaradi windchil efekta). Camelbek oz nahrbtnik z mehom pa definitvno izboljša vožnjo, saj lahko piješ v času vožnje po malih požirkih (kar se priporoča) in preprečuješ dehidracijo, ki te še bolj izmuči in vzame energije med vožnjo.
Vse je pač odvisno od tega kako resno vzameš kakšen šport.
Da ne omeni splošni varnostni ukrep kot je čelada! Niti na misel mi ne pride, da je nebi uporabila, ker je vroče vzunaj ali kaj podobnega. Tudi očala so nepogrešljiva.
  • 0

#8 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 June 2007 - 09:09 PM

mah ne vem jaz grem tud do 20 km tak oblečena mi ni panike, sam mam še eno dalšo mikico poleg smile.gif
sem napisala to je moje mnenje, nočem koga prizadet al kaj,brez zamere, trenutno razmišljanje pač, sej valda če si profi, itak morš met komplet opremo, ampak jaz nisem in sem napisala za sebe.
  • 0

#9 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 22 June 2007 - 07:14 AM

Glede kolesarjenja je prvo naj bolj važno, da človek uživa. Šele nato se lahko menimo o cotkah, pa kako ima kdo fajnega. Ampak res pa je, da rabiš super sedež, kar se mi zdi najbolj važno, saj skoz sediš in maš lahko hitro težave, kar ni kul in te lahko hitro mine. Nato je važna čelada, šele pol kake cotke. Sicer pa moreš izbrat pravo uro kdaj kolesarit pa kje kolesarit, ker prometa je tolko, da se res ni pametno ogoržat, ter voznike.
Sem imela včiri en tak primer, ko je voznica ogrožala kolesarja pa še mene zraven, ki sem bla sicer v avtu, ampak, če neb odregairala bi se vsi fajn zabil, ka veš kaj bi blo s tem kolesarjem. Vrejtno ga danes neb blo. Morem pa dodat, da je šla to počet na nepreglednem mestu in pomisla sem takoj kaj, če bi bla to jz, pa me nekdo povozi, pa neb blo važno kako pazim, pa kako čelado mam.
Pač se oglašam s tem na vse kolesarje in voznike nej pazijo v prometu nase in še bolj na druge. Pa brez alkohola za volan pa na kolo. wink.gif

Tle pa še eni dve slikci. In povdarek, da če ste udeleženi v prometu in na kolesu ne pozabit čelado in pa en udoben sedež za sedet ( na sliki je moški, drugače je tut ženska verzija tega), priporočam vsem.

Attached Files


  • 0


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 June 2007 - 04:53 PM

No, se vidi razlika v kvaliteti koles. Saj v bistvu samo za v trgovino vozit res ne rabiš nekega hudega kolesa, ampak za rekreacijo pa je že fajn imet kakšnega malo boljšega. Saj navsezadnje, kolikokrat v pa kupiš kolo? Jaz sedaj ko imam to Nakamuro vidim, da je res razlika v primerjavi s prejšnjim kolesom. Tam sem včasih gonila in ni šel nikam, da ne govorim kolikokrat so mi sredi klanca prestave zatajile. Ja... No drugače pa kolesarim v 3/4 športnih bombažnih hlačah in bombažni majčki, kar mi za sedanje ture čisto zadostuje.

Kaj me pa najbolj jezi pri kolesarjenju gledano s perspektive kolesarke je to, da so kolesarske steze v veliki meri zaparkirane z avtomobili, da se pešci sprehajajo po njih in se jim je težko umaknit, ko se mimo pripelješ s kolesom, pa tudi izsiljevanje prednosti voznikov avtomobilov me tudi blazno jezi. Če pa gledam s perspektive voznice pa me blazno motijo kolesarji, ki kljub temu, da imajo kolesarsko stezo vozijo po cesti. Še sploh mi grejo na živce omice z nabasanimi vrečkami ali pa pijani (bosisi od vina, bodisi od starosti) dedki, ki vozijo po cesti in vijugajo skoraj čez pol cestišča. Pa to mi tudi ni jasno kako se lahko nekateri starši spravijo na glavno cesto z majhnimi otroci in ne, da bi peljali po pločniku, ki je marsikje velikokrat prazen, ne oni jih peljejo po cesti. Tako da ja morš pazit na njihovo nesigurno vožnjo. In zdaj ne pravim, da so vsi taki, pravim, da me taki primerki spravljajo ob živce.
  • 0

#11 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 22 June 2007 - 05:15 PM

jaz kar rada kolesarim, ampak povečini s prijateljico tja, kamor še nisva šle in takrat, ko se na kolo spraviva, narediva okoli 40 km. Trenutno v teh dneh namerava eti nekam zelo daleč (za naju bo verjetno to ene 60 km že za dol padt v eno smer laugh.gif ), tam nekje zunaj prespat in se potem vrnit smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#12 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 June 2007 - 10:58 PM

Jaz imam tudi rada kolesarjenje, vendar se zaradi časa lahko odpravim samo za vikend. Imam ture okoli 20 - 30 km in nepopolno opremo smile.gif zaenkrat mi manjka kolesarska majčka, hlače imam že dolgo časa, ker sem ugotovila, da mi brez 'plenice' živeti ni, nujno si moram zamenjat sedež, ker me ta ubija pa čelado sem si kupila.
  • 0

#13 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 02:06 PM

Jst sm tudi novopečena kolesarka biggrin.gif Od opreme nimam pa nič, še kolo je mamino biggrin.gif Vozim pač v hlačah in majčki, pa kapo mam na glavi in to je to. Ampak itak sm začetnik in ne delam lih nekih blaznih tur, kr crknem že ko dvakrat zapedaliram, vmes se pa praviloma zvrnem v grm. Kaj čmo, vsak začetek je težak biggrin.gif

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#14 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 June 2007 - 09:12 PM

jaz bi nabavila nove cestne gume, tanke.
Ma katera kak nasvet, ki jih dobim najceneje, Hervis in to jih imajo? Ajde profiji, na kaj moram paziti, pri nakupu novih gum? biggrin.gif
  • 0

#15 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 30 June 2007 - 10:33 AM

Kako je z višino sedeža in balance?
Nekje sem brala, da more bit sedež tako visok, da tikaš pedal (ko je najnižje) s peto. Obstaja kakšno pravilo za balanco?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#16 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 June 2007 - 09:33 PM

mislim da morjo noge bit čist na rahlo pokrčene, ne smejo biti stegnjene, niti preveč pokrčene, glede sedeža pa tud mislim da mora biti čim bližje višini belance. Jaz ga imam prenizko, in ga nameravam dvigniti malo, ker se mi zdi da sem kot en šmrkavec na malem, nizkem bajku biggrin.gif
  • 0

#17 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 June 2007 - 10:26 PM

Meni grozno roke spijo na kolesu smile.gif očitno jih držim v nekem čudnem kotu, včasih se mi zgodi, da niti prestave ne morem zamenjat.
  • 0

#18 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 30 June 2007 - 11:44 PM

sedež naj bo tako nastavljen da je pri popolnoma iztegnjeni nogi peta narahlo naslonjena na pedal. kaj se tiče nastavitve naprej-nazaj, je odv od posameznika kako mu ustreza, ampak neko pravilo je da naj bi bil položaj na kolesu taki, da ko si v položaju za vožnjo naj bi cev od bilance zakrivala pogled na os sprednjega kolesa.
višina bilance pa po želji.
  • 0

#19 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2007 - 10:17 AM

Hvala. smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#20 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 02 July 2007 - 01:07 PM

QUOTE(besweety_inside @ 29. 6. 2007 - 22:12) View Post

jaz bi nabavila nove cestne gume, tanke.
Ma katera kak nasvet, ki jih dobim najceneje, Hervis in to jih imajo? Ajde profiji, na kaj moram paziti, pri nakupu novih gum? biggrin.gif


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users