Jump to content


Photo

Steklenice za vodo


  • Please log in to reply
361 replies to this topic

#321 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2013 - 02:41 PM

Fluffy, a prva je za čaj? Lepa.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#322 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2013 - 04:27 PM

Ta Aladin kovinska je termovka ali navadna?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#323 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 November 2013 - 04:58 PM

TO je ta.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#324 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 11 November 2013 - 06:06 PM

Ful je lepa ^^

 

 

Jaz sem imela najprej eno od  Tupperware pa mi je kar hitro začela malo smrdeti pa na splošno mi je bila malo smotana,malo premajhna.

6a01156f88386e970c015434.jpg

 

Potem sem si kupila tole od voss in sem jo kar dolgo uporabljala.Je bila kar priročna ampak bolj za prostore kjer sm si lahko vodo pogosteje nalivala. Je namreč 0.3 l in jaz sem to takoj spila.

voss-silver.jpg

 

Naslednja je bila tale od Eque.Fajn priročna,dovolj velika,se mi je pa hito orajsala,nekaj plesnila po pokrovčku kljub čiščenju.

equasavetheplanetnagy.jpg

 

Zdaj imam tole modro, pa kot ste mislim da že pisale ,je malo problem pokrovček.Lahko se odpre,če se v torbi v kaj zahakla.Sicer pa tudi ni tak problem.Imam jo tri mesece,ves čas sabo pa se mi je do zdaj enkrat odprla,da sem imela poplavo.Na srečo nisem imela v torbi nič takega. Je malo trapasto ampak če paziš ni krize.Drugače mi je pa super za pranje,nič orajsanja in ravno prav velika.270c70c.jpg

 

 

 

 

 

 


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#325 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 December 2013 - 07:43 PM

Tista ''lepa'' steklenica me je razočarala - nisem bila pozorna pri nakupu, ima namreč vgrajeno slamico, kar bi bilo sicer čist ok,

ampak pri pitju nenormalno piska in je prav smešno/moteče/glupo.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#326 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2013 - 11:09 PM

Tole zadnjo od monni ima tudi moj fant in tudi plesni, v pokrovčku,pa tudi po stenah in dnu.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#327 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25840 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2014 - 09:54 PM

Marmelada, jaz sedaj za sok uporabljam običajno plastenko od stekleničene vode, ki jo perem tako, da jo vsak večer napolnim s toplo vodo in dobro pretresem. Zaenkrat ne plesni, eno imam že dva meseca, prej je začela plesneti v mesecu dni (pri pranju nisem pretresla vode, samo parkrat nalila in izpraznila).
Za težko dostopne pokrovčke nimam rešitve.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#328 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2014 - 12:05 AM

^ jaz plastenk, ki niso BPA free ne bi priporočala, da se jih segreva s toplo vodo ali kakorkoli drugače, ker se sproščajo ven kancerogene snovi...

 

 http://environment.a...tic_bottles.htm


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#329 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25840 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2014 - 10:48 PM

^^

:/

Sem malo preučila plastiko, ki jo imamo doma, res nobena posoda za večkratno uporabo ni PVC. V trgovinah pa sem pregledala veliko plastenk z raznimi pijačami in so vse PVC. Tekoči jogurti se najdejo v npr. HDPE embalaži.

Sicer prisegam na steklo.

Pozna katera ta material oz. "steklenico":

http://www.mimovrste...-ozko-grlo-05-l
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#330 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25840 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2014 - 01:26 PM

^^

Equa "steklenice" so tudi iz Tritana:
http://equa.si/equa-...ua-certifikati/


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#331 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 January 2014 - 04:58 PM

Danes sem vse tri stare flaše za vodo zabrisala proč in kupila ta veliko zeleno od Aladdin. Mi je žal, da še nimajo ta velike v ciklama barvi, ta mala mi je pa premajhna. Jo bom imela pa striktno samo za vodo. Equa se mi je navzela vonja pa sem imela samo enkrat čaj noter.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#332 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25840 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2014 - 12:11 PM

Jaz sem pa kupila Equo, v njej nosim sok, vsak večer zdrgnem s krtačko za posodo (iz Ikee). Upam, da bo šlo brez plesni, ker mi je že malo zeh vse skupaj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#333 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 February 2014 - 12:51 PM

Jaz sem prej imela Equa plastično, pa mi ni bila dobra, počila je in začela se je nabirati plesen, čerpav sem jo redno čistila v pomivalcu. POleg tega se nikoli ni dobro videlo a je resnično čista.

 

Zdaj imam equa stekleno, ta je pa res zakon. Eno si bom še kupila, za vsak slučaj.

 

442065-360x360-1374593942-primary.png


  • 0
 

#334 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 February 2014 - 12:57 PM

^^ jaz imam tudi to, samo drugo barvno kombinacijo, in mi je tudi najboljša ever. Sem pa prej menjala nevem koliko onih plastičnih, ki so bile vse zanič. Z Booble na čelu.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#335 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 February 2014 - 03:28 PM

Jp, Sarah se popolnoma strinjam. Jaz sem imela enih 5 variant plastičnih že in, čeprav na začetku kaže da so super potem ugotoviš, da čez steklenico ga pač ni.

Tak da sem si tud od domačega jabolčnega soka 1,5 L lično steklenico zdaj shranila in jo bom imela za ohlajen metin čaj, pa potem to pijem cel cajt v službi.


  • 0
 

#336 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2015 - 11:30 AM

Sem od sorodnice, ki je več teh flaš prejela v promocijske namene, dobila pravkar podarjeno tole:

 

T1cZEDFgJcXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg

 

Še nisem prepričana, če mi je všeč ali ne. Fino je, da je BPA-free, ideja je tudi krasna. V praksi ožemanje super gre, le privijanje spodnjega dela flaške je zoprno, ker moraš res 100% dobro zapreti, kar pa je pri temu modelu kar zamudno opravilo (se ne navije tako enostavno). 

 

Je pa fino... pijem limonado iz nje, ampak ne vem, se mi zdi, da bi isto dosegla z ožemalnikom in navadno flaško... 

 

Edit: baje se jih naj bi dobilo v Mercaatorju po 9.99 eur


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#337 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2015 - 02:54 PM

Jaz imam še vedno ta model:

photo_348.jpg

 

Dobro je to, ker gre notri 7 deci, če se ne motim, tako da imaš za nekaj časa, je pa hkrati lahko malce težko jo prenašat okrog v torbi. Nisem pa 100 % zadovoljna. Zgornji del pokrovčka ni za zašraufat in se mi je že 2x zgodilo, da se mi je v torbi odprl in se mi je voda polila. Kot drugo pa me moti nabiranje črne plesni. Meni se zaenkrat samo v pokrovčku, fantu, ki ima enako, pa v flaški. V pomivalcu pa to ne gre stran, moram prav s krtačo očistit. Je pa težko temeljito očistit vse tiste špranje. Fantove pa niti s krtačo ne morem več lepo spucat. 

Razmišljam, da bi to svojo dala fantu, jaz pa bi si nabavila stekleno Equo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#338 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2015 - 02:57 PM

Jaz imam Equo že več kot leto in pol in je še vedno kot nova. Perem jo pa v stroju in pogosto v njej nosim čaj.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#339 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2015 - 03:01 PM

Plastično ali stekleno imaš?

Jaz sem pred to imela plastično Equo, tudi kar nekaj časa, ampak mi je potem malo počila pri navoju in začela puščat.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#340 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2015 - 03:01 PM

Plastično, steklena je pretežka za prenašat okrog.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users