Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2086 replies to this topic

#261 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2016 - 06:56 PM

Blaznih težav sicer res nimam. Pri glikolni pa mislim vztrajat, ker mi je všeč učinek. Ti kisline tudi poleti uporabljaš? Jaz lani sploh nisem, čeprav sem uporabljala UV zaščito. Sem letos nameravala enako storit in v poletnem času pač uporabljat mehanski piling oz. ščetko. 

Še eno vprašanje, ker se jaz ne spoznam. Na prvi pogled se mi med 7 % in 8 % ter 1,3 % in 2 % pri PC in Cosrx ne zdi tako velika razlika, a po učinkih se pa ta 1 % razlike ful pozna?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#262 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16522 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2016 - 07:06 PM

Nisem probala, ampak mislim, da ne. Zdajle ga imam (AHA) na pošti pa ti sporočim, če je razlika, ko prevzamem in probam :) Uporabljam, ampak manj pogosto. Na tri dni recimo. Saj konec koncev je tak procent še blažji kot mehanski piling.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#263 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2016 - 08:50 PM

Ok, sporoči prosim. :) Ker PC očitno nima več 30 ml AHA mi je škoda kupovati njihovo 100 ml embalažo, saj bi se mi pomoje prej pokvarila kot bi uspela porabit. Zato bi raje Cosrx, ker mi ne bi bilo škoda vreči stran, če se pokvari. :)


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#264 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15175 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 January 2016 - 09:59 AM

ups. dobro, bom od zdaj naprej spirala. :)


  • 0
 

#265 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 January 2016 - 11:09 PM

Jaz sem zdaj se enkrat prebrala zadnjih 10 strani te teme in sem še bolj zmedena kot prej.

 

1.) Jina: ti imaš to kremo ali to?

 

2.) Podgana, če bi priporočala samo en izdelek za začet z "anti wrinke" zadevami, kaj bi? :oops: Vem, da je bilo omenjanih milijon zadev in zdaj ne vem, kaj bi kupila. Najraje bi kaj z vitaminom C in ne kakih kislin oz retinoidov. Naj vzamem torej en dober losjon z vitaminom C? Ali raje kaj drugega, z drugačnimi antioksidanti? Jaz rabim nekaj antioksidantnega, "anti wrinkle" za vsak zvečer po čiščenju (ali kakor pač treba, zdaj sem zaključila z Belakne), zjutraj pa jaz uporabljam samo eno lahko vlažilno kremo za pod puder, oziroma poleti nekaj z UV zaščito (najbrž bom nabavila to). Kaj pa praviš na zgoraj omenjeno kremo od DermaE, spada tudi v to "kategorijo"?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#266 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2016 - 10:04 AM

Prvo imam. Ravno mi jo zmanjkuje in si jo bom spet narocila na iHerb. Uporabljam jo tudi okrog oci, sestavine ima fantasticne, polno AOK.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#267 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 January 2016 - 10:25 AM

Aha, ker sta obe omenjani (ali pa morda samo napačna slika, ne vem) pa nisem bila sure.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#268 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 January 2016 - 10:59 AM

Jinadaze, koliko pa te potem pride ta krema na iHerbu (s poštnino/carino)?


  • 0

#269 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2016 - 11:23 AM

Hm, carino se plača nad 150 €. :D Pod 12 $, poštnina pa mislim da je 4. Prvič sem imela še 5 $ popusta, ampak se v vsakem primeru ful splača.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#270 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 January 2016 - 11:28 AM

Aja, ups :). No, hvala, potem se res splača.


  • 0

#271 nnat

nnat

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 23 January 2016 - 01:35 PM

Podgana, sem prišla v to temo...ki je nalašč zame ;=) a če nisem vsega že parkrat prebrala...a je toliko kratic tu ...ve punce ste tole toliko v teh zadevah, da vas je težko dohajat... po nevemkoliko branja sem pogruntala npr da  Pc pomeni verjetno Paula Choice... ali je bilo CP...? aaa ;( :spank:

 

Jinadaze, je mami všeč Missha time revolution night repair ? ;):) ?


  • 0

#272 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30781 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 January 2016 - 04:09 PM

Čim je micelarna je to čistilo in ima verjetno čistilce in to je treba sprati.


Aha, a to večinoma drži ali ni nujno?
Ravnokar sem brala nekaj o Bioderma micelarni vodi in kao da ni potrebno izpiranje...
  • 0

#273 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 January 2016 - 04:12 PM

Pri vseh je potrebno. To je samo marketinška fora, da lahko stvar prodajajo kot večnamensko (čistilo + tonik).

 

Jinadaze, je mami všeč Missha time revolution night repair ? ;) :) ?

 

 

Všeč ji je, ji bom še naročila. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#274 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2016 - 04:23 PM

Kolikor jaz vem, naj se micelarne ne bi spirale? Jaz imam Lorealovo in jo uporabljam za odstranjevanje ličil. Ampak si po uporabi vedno še z gelom umijem obraz, ker se sicer ne počutim, kot da je koža res čista.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#275 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16522 posts
  • Gender:Male

Posted 23 January 2016 - 06:34 PM

Res ne vem zakaj bi se to puščalo na obrazu. Piše že, ampak ni to tonik. Zdaj sem pogledala sestavine ene parih in so bljak (Bioderma, Balea, Nivea...). Pa še s tem kao čistiš, malo umazanije in micelarne je na vati (itak je treba full drgniti, da sčistiš in si s tem samo dražiš in razteguješ kožo), malo umazanije in micelarne pa pustiš na obrazu in ne spereš. Pa še nič nimaš od tega, ker nima notri...nič.

Kožo je bolje čistiti z masažo s čim mastnim, nato gelom in nadaljevati s tonikom (če z vato, potem se samo pritiska, ne drgne). S kožo je treba delati kot z dojenčkom :)

 

Nnat, PC je Paula's Choice, ja. Kaj pa še imamo? AHA (alfa hidroksi kisline - glikolna, mlečna...), BHA (beta hidroksi kisline - salicilna) :)

 

Sarah, vitamin C potem. Kater pa ne vem še. Čakam tistega par strani nazaj in upam, da bo spektakularen :D Tiste kreme bi bile tudi ok. Idealno bi bilo, če bi zjutraj imela nekaj z vitaminom C (ampak višji %, ker je tudi photoprotective, ne vem kako se prevede), zvečer pa nekaj z A. In UV zaščito po potrebi. In to je vse, kar rabiš poleg dobro očiščene kože (in to se moram tudi sama precej opominjati) :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#276 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 11:34 AM

Podgana, jaz dam vitamin c zvečer, preden dam aha ali pa retinol in kremo... a bi blo boljš, da dam vitamin c zjutraj?


  • 0

#277 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30781 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 January 2016 - 11:57 AM

Res ne vem zakaj bi se to puščalo na obrazu. Piše že, ampak ni to tonik. Zdaj sem pogledala sestavine ene parih in so bljak (Bioderma, Balea, Nivea...).

 

 

Hvala! a lahko (ali pa katera druga) malo več poveš o sestavinah? Kaj točno je bljak in kaj bi moralo biti?


  • 0

#278 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82703 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 01:25 PM

Nekatere ste res kot nevedni dosadni otroci z vsemi temi vprasanji za Podgano, se mi ze prav smili. Na najmanj polovico je ze odgovorila in to vec kot enkrat - obstaja iskalnik. Za preostale pa je tu Google. USE IT!

In to ne leti samo na zgornje, sicer ta tema ne bi imela ze 14 strani.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#279 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30781 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 January 2016 - 01:29 PM

Hvala za prijaznost, ti me res ne moreš več presenetiti :P

Sicer pa pol ni čudno, če jamrate, da tovrstne teme zamirajo.


  • 0

#280 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 01:40 PM

Jina, Podgana mi je neverjetno veliko svetovala glede nege kože, imeli sva tudi prek zs nekaj malega, zdaj pa ji postavljam vprašanje glede vitamina c, ker sem ratala zmedena. Oprosti, ker sem ti zatežila glede vitamina c.


  • 0




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users