Jump to content


Photo

Mrzle roke


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 29 December 2006 - 11:07 PM

Vem da je že bil govor o mrzlih rokah, ampak jaz resnično ne najdem nekega zdravstvenega razloga za to. Nikoli nisem imela problema z mrzlimi nogami, vedno samo z rokami blink.gif .
Tudi poleti, tudi v vročem prostoru, tudi ko se potim in mi je vroče imam mrzle roke. Sama ne najdem popolnoma nobenega pametnega razloga za to. Gibljem se dovolj, pijem veliko, niti izmenične kopeli mi ne pomagajo. Že od majnega se mi dogaja, da imam roke ves čas modre ali lisaste, vendar me to moti šele sedaj, ko je s tem ogrožen moj "poklic". mad.gif
Pogosto se mi dogaja, da v obraz kar naenkrat zažarim, roke pa imam mrzle in se mi potijo. Ponavadi se mi to zgodi pred koncerti ter stresnimi situacijami (kontrolne naloge ipd). Še vedno slutim, da se mi mrzle roke pojavljajo zaradi stresa, tudi "živčna" sem skoraj ves čas (današnji način življenja, problemi v družini...)
Rada imam dinamične stvari, zato se nikakor ne morem spraviti k jogi ali pilatesu. Veliko raje tečem v naravi, ampak se nekako ne morem čisto sprostiti. Mrzle roke mi danes predstavljajo polom v moji mogoče glasbeni karieri.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#2 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25286 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 December 2006 - 11:10 PM

slaba prekrvavitev? recimo k se kej hudo ucis, so mozgani dost bl prekrvaljeni?

kej konkretno tocno ti pa ne vem povedat (ze to sm najbrz cist mim udarla) - mam pa js tud dostkrat mrzle roke, ja. kaksen 'poklic' pa mislis to?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 29 December 2006 - 11:11 PM

Glasbenica. Nič ni bolj pomembno od toplih in razgibanih prstov (moje izkušnje) sad.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 December 2006 - 11:23 PM



Joga. Naučiš se obvladovat stres in postaneš bolj psihično stabilen. Sčasoma izginejo tut take težave. smile.gif Poskusi.
  • 0
Viens, reste ici!

#5 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 11:34 PM

oh to mi je svetoval prfoks. Da se čimvečkrat izpostavim stresu...pa ga js debelo gledam. Zakaj naj bi se izpostavla nečemu kar mi je neprijetno? Kar mi dela glavobol, mrzlo mi je, trese me, šklepetam z zobmi, suha usta, treoč glas, potenja in tisti zven v glavi "zberi se, ne zamoči, ne zasrat...Govori, spomni se"!!!!! In ja še blazno se takrat spotikam grrrrr.

Mrzle rose so res znak stresa, pa tudi neprekrvavljenosti. Ko js igram kitaro, se včasih zgodi da desna roka zateče...in ni tako uporabna. Pač tudi zaradi položaja.
  • 0
IPB Image

#6 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25286 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 December 2006 - 11:38 PM

QUOTE(Izgubljena @ 29. 12. 2006 - 23:11) View Post

Glasbenica. Nič ni bolj pomembno od toplih in razgibanih prstov (moje izkušnje) sad.gif


aja ... mene je tud blazno motilo vcasih, ko sem se klavir igrala (sem ze tako bolj zmrznjene narave).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#7 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 29 December 2006 - 11:39 PM

Ja, vsi vemo, da se z mrzlimi rokami nič takega ne da početi sad.gif. Je pa zanimivo to, da sem že od prvega razreda navajena javno nastopati, nimam strahu pred ljudmi in sem odprta, ampak imam zadnje čase psihične probleme zaradi težav v družini ter velikega pritiska profesorjev name in sem zelo živčna. Iščem dinamično stvar za sproščanje, saj mi joga nikakor ne leži (sem že poskusila).
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#8 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25286 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 December 2006 - 11:44 PM

priporocam ksn ples. ce ne druzga, se fajn nasmejim pa mal odmislim vse ostalo za nekej casa wink.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#9 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 December 2006 - 11:55 PM

jaz mam neprestano mrzle roke...pa še nisem našla nekega razloga..sem vprašala enga gospoda ki se ukvarja z jogo in je rekel da je možno da mi občasno primanjkuje energije,včasih je je več spet drugič manj in pa priporočal mi je da pijem ingverjev čaj al pa cimetov čaj-kar te pa res segreje in zelo priporočam.pa ne tiste čaje iz vrečke ampak prav strok inverja narezati in dati v zavreto vodo ter nekaj časa pustiti da se izločijo sokovi.Ne sme pa vreti-samo v vrelo vodo zmetati in pustiti kakšne pol do eno uro. In pa še dodatek,ampak da ne bom izpadla kot frik zdrave prehrane-ni preverjen bolj logičen in vir njega je moja bioenergetičarka:agrumi baje zelo hladijo telo,npr poleti nam zelo paše limonada inp. to pa zato ker so naravni hladilci telesa (rastejo v afriki za ljudi ki so neprestano v vročini,).Torej topla hrana in nekaj začimb zraven.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#10 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25286 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 30 December 2006 - 12:01 AM

ingverjev caj mi ne potegne, s cimetovim se bi pa dal probat (ze vonj je AAaaaa!).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#11 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 30 December 2006 - 12:10 AM

Saj meni na začetku tudi ni,pa še ful pekoč okus je,ampak ko me je ful mrzlo in se ne morem segreti je pravi čudež.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#12 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2006 - 11:59 AM

QUOTE(bluberry @ 29. 12. 2006 - 23:55) View Post

agrumi baje zelo hladijo telo,npr poleti nam zelo paše limonada inp. to pa zato ker so naravni hladilci telesa (rastejo v afriki za ljudi ki so neprestano v vročini,).Torej topla hrana in nekaj začimb zraven.

jap, je res.

Tole z ingverjem me pa močno zanima. Moram sprobat.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#13 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 30 December 2006 - 01:48 PM

QUOTE(Izgubljena @ 29. 12. 2006 - 23:39) View Post

Ja, vsi vemo, da se z mrzlimi rokami nič takega ne da početi sad.gif. Je pa zanimivo to, da sem že od prvega razreda navajena javno nastopati, nimam strahu pred ljudmi in sem odprta, ampak imam zadnje čase psihične probleme zaradi težav v družini ter velikega pritiska profesorjev name in sem zelo živčna. Iščem dinamično stvar za sproščanje, saj mi joga nikakor ne leži (sem že poskusila).


priporočam boks. Al pa hitra hoja, tek na svežem zraku. Igra s kužkom (če imaš možnost). kaj pa aeorobika?
  • 0
IPB Image

#14 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 30 December 2006 - 02:41 PM




Izgubljena ,tudi sama imam iste probleme - dobesedno.Nastopi,starsi,stres in seveda mrzle roke.24ur!Telo je toplo a roke mrzle zunaj je pa recimo 30stopinj.Bom probala z bioenergijo al nekaj takega,nevem.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#15 pa3

pa3

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 337 posts
  • Location:sežana

Posted 02 January 2007 - 06:06 PM

če se tudi ponoči potiš imaš mogoče povišano/zmanjšano ščitnico
  • 0
Behind every great woman, is a guy looking at her ass

#16 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 02 January 2007 - 08:22 PM

Jaz imam tudi občasno ta problem ... zelo zoprno, še posebej, če moram ravno takrat igrati oz nastopati. Jap, še ena glasbenica tlele wink.gif Občutek imam, kot bi imela lesene prste, sploh ne "začutim" tipk tako kot bi jih mogla. Če imam le možnost, roke vtaknem pod tekočo vročo vodo, ali pa na radiator, ali pa dam gor rokavice. Drugega zaenkrat še nisem pogruntala.
  • 0

#17 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 03 January 2007 - 10:36 AM

ravnokar imam na rokah rokavice, plašč mam tud gor,pa me še vedno mrazi...sem na faksu tko da si ne morm kj velik pomagat sad.gif
  • 0

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2007 - 10:42 AM

Jaz bom pa zgorela. Sem bila zunaj in sem imela oblečeno bundo in hodila sem, zdaj mi je pa vroče za znoret. Ne vem več, kaj bi slekla. Zunaj je že marec.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 03 January 2007 - 10:57 AM

Sem dala roke pod vročo vodo in je mal pomagal cool.gif
  • 0

#20 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2007 - 05:51 PM

Zanimivo... Jst mam pa čist zmer tople roke, ne glede na to koliko stopinj je zunaj...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users