Jump to content


Photo

meditacija


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

Poll: Se vam zdi, da je meditacija koristna za preganjanje stresa? (25 member(s) have cast votes)

  1. zdi se mi zelo koristna (17 votes [68.00%])

    Percentage of vote: 68.00%

  2. še kar koristna (6 votes [24.00%])

    Percentage of vote: 24.00%

  3. mi ne koristi (2 votes [8.00%])

    Percentage of vote: 8.00%

Vote Guests cannot vote

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 08 May 2005 - 06:17 PM

Hej! Zadnje čase precej razmišljam, da bi se začela ukvarjati z meditacijo...
Na primer da bi najprej telovadila, kar bi bilo zdravo za telo, potem pa bi še par minut si vzela za meditacijo-za duha..

A mi zna katera razložit čimveč o meditaciji: njen pomen, kako se izvaja, kdaj, kako koristi..

Namreč zadnje čase sem precej v stresu, brez kakšnega pravega razloga, pa tudi na samozavesti sem precej izgubila, pa upam da bi z meditacijo se nekak poglobila vase in to samozavest ponovno pridobila.. Upam da veste kako to mislim..
Torej, kar veste o meditaciji, mi povejte, ker me res že neki časa zanima.
HVALA!
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 09 May 2005 - 08:39 AM

Meditacija je kot sprostitev dobrodošla pri vsakem, ki si želi uravnovesit vsa telesa in si nabrati Energijo. Obstaja veliko načinov meditiranja. Jaz ponavadi meditiram sede. Noge so na zemlji, dlani pa sklenjene v nemaste ( z dlanmi skupaj in nad srčno čakro ). Poleg je tudi svečka, glasba, ki paše v uho in zatemljen prostor. Dihanje je mirno in globoko. Lahko si v mislih govoriš, da se ti najprej sprostijo noge, telo in glava. Ter da si lahka... Mogoče mi je lažje, ker je moja tehnika že izoblikovana na moj način, ki mi ustreza. Veliko Svetlobe vidim, občutim pa tudi svoje Vodnike. Moje Tretje oko je namreč zelo odprto, pa sem odprta za vse Energije.

Povprečno sem v meditaciji tudi do 45 minut. Ponavadi sem vsak večer v njej. Zate kot za začetnico, ti priporočam, da najprej vadiš sprostitvneno tehniko, ki naj traja po 5 minut, potem pa vsake tri dni postopoma podaljšuješ na 5 minut. Na koncu naj bo meditacija 20 minut. Najboljše je, da to narediš pred spanjem, saj bo potem spanec veliko bolj blagodejen.

Lahko pa mi tudi pišeš, pa se zmeniva, da te enkrat peljem v meditacijo tudi na daljavo, da boš videla kako bo to wink.gif

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#3 afnica

afnica

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 06 June 2005 - 12:50 PM

Jaz večkrat meditiram. Pač tako da grem nekam v naravo, se usedem in meditiram. Sicer me meditirati ni noben učil. Samo mi zelo pomaga.
  • 0

#4 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 June 2005 - 09:11 PM

QUOTE(Vilma)


Lahko pa mi tudi pišeš, pa se zmeniva, da te enkrat peljem v meditacijo tudi na daljavo, da boš videla kako bo to wink.gif

LP

Vilma



Kako pa to zgleda? Preko telefona, ali kako? Sliši se zanimivo, pa gotovo je tudi koristno..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#5 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 11 June 2005 - 04:52 PM

QUOTE(*simoncy*)
QUOTE(Vilma)


Lahko pa mi tudi pišeš, pa se zmeniva, da te enkrat peljem v meditacijo tudi na daljavo, da boš videla kako bo to wink.gif

LP

Vilma



Kako pa to zgleda? Preko telefona, ali kako? Sliši se zanimivo, pa gotovo je tudi koristno..


hmmm.... zanimivo se sliši
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users