Jump to content


Photo

ali puder unicuje kozo!?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 14 March 2005 - 03:57 PM

Vsaka punca je po svoje lepa in zanimiva. NEkatera pa svoje napake popravijo z pudrom. Vcasih je to le kasen mazolcek ucasih pa kar cel obraz...za cele obraze poznamo zvezde. ( slavni ljudje)
tukaj imam nekaj slikic:

IPB Image




IPB Image



IPB Image


IPB Image



IPB Image


IPB Image


IPB Image


mene zanima ali lahko licila oz. puder naredi tako grozno kozo? :monkey:
  • 0

#2 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 14 March 2005 - 04:03 PM

Sej u bistvu niti nimajo tko zlo zanič kože-le da imajo s pudrom in ličili le še polepšano..

Vseeno sem že slišala, da zna bit puder po parih letih uporabe dokaj neprijazen s kožo... rolleyes.gif cry.gif

Ne vem.. Pravijo tudi, da tega ni, če redno čistiš kožo, in odstranjaš puder da koža mal zadiha vsaj ponoči..

Upam da ne bom zaradi pudra pri kakih 30-ih grozna.. rolleyes.gif
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 March 2005 - 04:08 PM

Če prav ravnaš z njim, po moje ni panike. Samo ga moraš v popolnosti odstraniti z obraza.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 15 March 2005 - 08:09 PM

Meni se te "gole" zvezde ne zdijo prav nič grozne. Prav človeške so, saj s tem kažejo, da so krvave pod kožo in so le navadni smrtniki. Puder kože ne uničuje. Dajte si to že enkrat zapomniti. Včasih, ko so ga izdelovali iz riževe moke ipd. (ne vem točno), je bil res zelo škodljiv. Danes pa je kozmetična industrija tako napredovala, da vsebuje tudi koristne zaščitne in negovalne sestavine. Seveda si je treba kožo redno in pravilno čistiti.

Zdi pa se mi, da so te govorice nastale iz ust škodoželjnih in obrekovalnih ljudi, ki imajo težave z zavistjo in zato govorijo v škodo drugih (v tem primeru uporabnic pudra). Saj vsi vemo, da so bile lepe in negovane ženske vedno predmet posmeha in obenem skritih pogledov. Ne rečem, da so le napudrane ženske lepe, ampak da tiste, ki se negujejo in dajo kaj nase, niso vedno tudi spoštovane.

Joj, sem se razpisala, o tem bi lahko govorila ure in ure, saj sem antropologinja.
  • 0

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 March 2005 - 08:43 PM

Odlično povedano ica! Se pridružujem. Glede nato, da smo pri zvezdicah in lepoti, me zanima kako gledate na lepotne popravke. Tele punce zgoraj jih sigurno poznajo.

Osebno nimam nič proti lepotnim popravkom, le da so nareje v mejah dobrega okusa.

lp N
  • 0

#6 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 16 March 2005 - 07:56 AM

ica jz se strinjam s tabo 100%

sam jz nism hotla tuki izpostvat zvedze , pa njigove obraze al pa jkar koli..jz sm nbl hotla uprasat ce puder unicuje kozo rolleyes.gif
  • 0
user posted image

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 March 2005 - 08:55 PM

LINKY,

osebno misli, da puder ne škoduje, včasih ga celo priporočajo kot zaščito pred zunanjimi dejavniki (vreme, temeperature, sonce). Priporočajo predvsem te, ki vsebujejo tudi UVA/UVB zaščito. Ga je pa potrebno zvečer temljito očistiti.

LP N
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 March 2005 - 09:04 PM

Se strinjam. Če nimaš kreme za obraz z UV zaščito, moraš nujno uporabljati puder. Logično, tak z zaščito.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 March 2005 - 09:22 PM

Kako pa naj vem če ima puder UVA/UVB zaščito? A jo puder Cololur Adapt ima? ermm.gif:
  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 March 2005 - 04:23 PM

Nima Dilema...Colour Adpat nima...je pa vedno napisano na pudru pri opisu pudra. Drugače pa mora bit pri vsakem dekorativnem stojalu tudi knjižica z opisom vseh proizvodov. To je po zakonu.

Ima ga recimo Sheer To Cover od IsaDore, je pa za mešan in masten tip kože.

LP N
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 March 2005 - 04:42 PM

Sicer pa če uporabljam kremo za dnevno nego s SPF 15 (sej to je zaščitni fakrot, ne?) ... potem tako ne rabim še pudra z UV zaščito, ali pač? :scratch:
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 March 2005 - 05:37 PM

Ne, ne rabiš. AMpak preveri, ali ima UVA zaščito. Mnogi pišejo, da imajo kreme UV zaščito, imajo pa v resnici samo zaščito pred UVB, kar pa ni dovolj. Tukaj poglej, katere sestavine so tiste, ki predstavljajo UVA zaščito.
http://www.cosmetics...pos=1&type=FIND
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 17 March 2005 - 06:31 PM

QUOTE(Nadi)
Odlično povedano ica! Se pridružujem. Glede nato, da smo pri zvezdicah in lepoti, me zanima kako gledate na lepotne popravke. Tele punce zgoraj jih sigurno poznajo.

Osebno nimam nič proti lepotnim popravkom, le da so nareje v mejah dobrega okusa.

lp N


Se strinjam!!!! :flower:
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users