Jump to content


Photo

Filozofska fakulteta v Ljubljani - vprašanja o študijskih programih


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#21 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 26 December 2006 - 10:42 AM

Se strinjam, za kolokvij pri prof. Pribcu (FF) sem ene stokrat prebrala nek Marxov članek, pa mi še vedno ni bilo jasno, o čem govori.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#22

  • Guests

Posted 26 December 2006 - 01:23 PM

Pri Pribcu so najtezji izpiti..poleg Kobeta. Js sm vsako leto cakala do zadnjega, preden sm sla k njemu. Na sreco se je vredu koncalo, sicer pa ne priporocam, da se hodi k njemu prvic delat izpit na zadnji septemberski rok, sploh ce ti je pogoj smile.gif
Sicer pa morm priznat da so njegovi izpiti eni redkih,, kjer uzivam, ker lahko fejst svoje mnenje zagovarjas, ne samo tistega, kar preberes od drugih avtorjev.
  • 0

#23 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 10:12 AM

QUOTE(izabela @ 25. 12. 2006 - 18:30) View Post

.. tk da mal ze mors bit v to smer nagnjen, ce ne so nekatere stvari precej nerazumljive. Nemska klasicna filozofija, naprimer smile.gif


Ja pa ravno tega se bojim. Bom probala malo zbrskat kaj o tem, da viim za kaj dejansko gre pri nemski klasični filozofiji.
  • 0
IPB Image

#24 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 January 2007 - 07:38 PM

Najprej lep pozdrav vsem!
Končujem zadnji letnik gimnazije in se moram počasi odločiti kam naprej, že kar nekaj časa sprašujem okoli če kdo kaj ve o študiju grščine, pa dobivam bol ali manj negativne odgovore. Zato me zanima, če kdo na tem forumu ve kaj o tem študiju. Posebno glede zahtevnosti, ker me skrbi, da bom edina v predavalnici smile.gif glede na to da se jih letno vpiše okoli 5. Zelo vam bom hvaležna za kakršenkoli podatek v zvezi s tem.

Hvala

Lp
  • 0

#25 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2007 - 03:00 PM

Ni res da se jih vpiše samo pet (mislim da je minimum vpisanih nekje 30, če ne se program ukine), jih je pa res ful malo "resnih" - sploh na programih z nizko omejitvijo se vsujejo tisti, ki se jim gre za status npr.
Ok, ampak resnih študentov je nekje pol, pa še to, kot na vsakem predmetu jih nekaj neha hodit, drugi pa obiskujejo fax bolj turistično, tako da se lahko kdaj zgodi da si sama not (kje se pa ne vbistvu).

Študij je dvopredmetni, veliko jih Gr kombinira z Lat, mislim da je pri obeh študijih neka razdelitev na tiste, ki so jezik že imeli na gimnaziji in tiste, ki se z njim srečajo prvič. Učiš se pa poleg osnov jezika še Grško zgodovino, prebiraš njihovo literaturo, ki je itak temelj evropske, spoznavaš mitologijo in če gre vse po sreči diplomiraš kot izvrstna prevajalka (kako je s službo je pa bolj tragedija).
Je pa res, da se jih v višji letnik vpiše nekje 10% originalno vpisanih.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#26 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 January 2007 - 07:56 PM

QUOTE(crna @ 4. 1. 2007 - 15:00) View Post


Je pa res, da se jih v višji letnik vpiše nekje 10% originalno vpisanih.



http://dijaski.net/?...i...&program=10

Sodeč po tem je to 0,5 študenta biggrin.gif nevem če bo držalo glede tistih 30 glede na to, da jih vpišejo 20. Glede službe me tolk ne skrbi, ker bi šla grščino študirat tudi zato, ker se imam v prihodnosti namen preseliti v Grčijo.
Kombinirat sm pa misla z ruščino sam se mi zdi, da bi bla to mal huda 2 jezika naenkat, nevem bo treba še zelo premislt sad.gif a ima katera kšno izkušnjo s tem?
  • 0

#27 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 January 2007 - 08:53 PM

po moje ti bo to precej težko, dva jezika... ker že sama grščina je težka... Jst se zdele učim latinščino v šoli in tud razmišlam naprej latinščino študirat. Se mi pa zdi, da mora bit to ful fajn in dober študij, da dobiš precej splošnega znanja,... Glede službe je pa res dost težko, nwem kje bi se lahko zaposlila.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2007 - 09:29 PM

Lej, študentje enopredmetnega in dvopredmetnega študija študirajo skupaj, oz. obiskujejo ista predavanja - torej je vseh vpisanih študirajočih skupaj vsako leto cca 25 + ponavljalci, to je ta minimum ki mora bit, če naj se predmet sploh izvaja. Na dnevu odprtih vrat, ko dijaki obiskujejo faxe so rekli da prvi letnik povprečno izdela le okoli 90posto (2-3je ljudje, od vseh 25 vpisanih) + ponavljalci, torej jih gre naprej vseh skupaj nekje 5-6, mogoče več no.

Pa študij Gr temelji na poznavanju stare Grščine, jemlje se tudi nekaj moderne, kako kvalitetno pa je potem tvoje znanje modernega jezika pa ne vem.
Kombinacija z Ruščino je ok, samo se ti bodo predavanja jasno prekrivala, pa če nimaš žilice za jezike raje ne idi (glede na to da boš imela same predmete a la skladnja te pa te deklinacije, raba dvojine, taka in drugačna slovnična pravila, ...); zna kar dopi** vse skupaj.

Z znanjem Gr ali Lat lahko prevajaš, predavaš, asistiraš na kaki šoli, jezikovni hiši, mogoče čez čas na kakem inštitutu. Je pa res da povpraševanja po klasičnih filologih skoro ni, oz. da jih je preveč za dejanske potrebe.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2007 - 12:27 AM

QUOTE(eve @ 4. 1. 2007 - 20:53) View Post

razmišlam naprej latinščino študirat. Se mi pa zdi, da mora bit to ful fajn in dober študij,

Ti maš vročino, majke mi laugh.gif

  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#30 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 January 2007 - 02:57 PM

Za dva jezika ti tako povem. Sestrična je vzela FRA (je imala prb 200 ur tečaja za sabo) in pa KIT-pojma ni mela...oboje pustla pred brucovanjem. Tak da dva jezika, sploh če enega ne obvladaš ni smiselno it študirat.
  • 0
IPB Image

#31 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 05 January 2007 - 03:16 PM

QUOTE(URŠKA @ 5. 1. 2007 - 0:27) View Post

Ti maš vročino, majke mi laugh.gif


ah ne... zakaj? biggrin.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#32 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 08 January 2007 - 12:40 AM

Zato, ker je latinščina zaj***** ko hudič. Imam par sošolcev na obeh svojih smereh, ki imajo tudi kombinacijo z latinščino, zato vem. Sicer se je učim tudi sama, ampak mi ni noben pogoj (neobvezno) - že to je težko, kaj šele res poglobljen študij.
  • 0

#33 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 08 January 2007 - 06:13 PM

ma ja to itak vrjamm d je ful težka, sam klinc, ka pa ni... huh.gif jst se bom vrjetn vsen odločila za latinščino, ker mi je ok. Pa tud nwem kaj druzga bi... Zgodovina mi je drgač tud vredu, sam nwem... huh.gif wacko.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#34 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 January 2007 - 09:48 PM


Sicer sem komaj 1. letnik GIM. ampak vseeno že malo tipam in iščem informacije o študijih. Zapičila sem se v primerjalno književnost. Zanima me, kaj lahko počneš po opravljeni diplomi? Študira kdo tukaj PK ? Predvidevam, da je ta smer na FDV-ju ? Se motim ? Kakšni so pogoji vpisa ? Torej čimveč informacij.

happy.gif Hvala za odgovore !
  • 0
Viens, reste ici!

#35 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 January 2007 - 10:01 PM

lahko delas npr v kniznici al pa kej krneki uglavnem, bl mal je izbire. bols da gres pol dvopredmetno studirat, ce ze. pogoj so pa tocke, mas jih pa v razpisu, najbols da kr tja pogledas. sprejmejo jih pa okol 30. je pa na FF, na na FDV
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#36

  • Guests

Posted 25 January 2007 - 10:43 PM

Se strinjam, je kr pametno vzet dvopredmetno, ker so moznosti zaposlitve bolj tk tk, in ce mas se kaj zraven, si malo razsiris spekter..
Ma, pozno je ze, pa se mi ne da najbolj razlagat, tk da:

www.primerjalna.si

Malo pobrskaj smile.gif
Je pa super studij!
  • 0

#37 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 26 January 2007 - 01:32 PM

tole sm tud jst že mau gledala al bi šla... Sam nwem, no. Bi itak vzela dvopredmetno, mogoč s kako zgodovino al pa latinščino, ki je itak sam dvopredmetna, nwem. Kaj je dobra kombinacija?
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#38 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2007 - 07:31 PM

Mal je blem zaradi zaposlitve, sploh pri tebi eve, če zraven vzameš zgodovino še gre, če pa v kombinaciji z latinščino pa tko-tko. Je pa baje zanimiv študij smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 January 2007 - 09:26 PM

PK se splača vzet s kakšnim perspektivnim jezikom (no, sej v bistvu nič na humanistiki ni perspektivno, ker ne prinaša pridnih uradničkov, a ne smile.gif). včasih je bila samostojna smer študija PK, ne vem, če še obstaja. zaposlitev je tko tko - nam so nekaj trobili o založbah, pisanju literarnih kritik za medije ali pa akademska kariera, kej več baš ni. zato priporočam dvopredmetno, samo bodite pametni pri izbiri. smile.gif

sicer pa, primerjano z mojo drugo študijsko smerjo, so na PK res najnormalnejši profesorji (razen rede izjeme, ki pa je itak že v penziji in vas ne bo mučil smile.gif), ki dejansko cenijo študentovo razmišljanje. zelo sem bila vesela, ko so nam v 4. letniku kot poskusnim zajčkom uvedli seminar iz literarne kritike in se je full dobro prijel, ker je zdaj že nekaj let na rednem programu.

meni je ta študij po zaslugi res kul profesorja vzbudil nesluteno ljubav do teorije drame in dramskih del. smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 January 2007 - 10:32 PM



Špela torej ti študiraš PK ? Fajn. Kaj pa če vzameš dvopredmetno, bi se dalo kombinirat z novinarstvom al pa s čim podobnim (stiki z javnostmi) ? Oprostite moji nevednosti, ampak bi se rada malo pozanimala. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users