Jump to content


Photo

Vina


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 August 2006 - 02:37 PM

Cenjeni forumašice in forumaši!

Zanima me, če kdo tu ceni vina in jih ne pije samo za nalivanje skupaj s kokakolo ali drugimi sladkornimi zvarki?

V glavnem vina pijemo ob hrani, in meni je kozarček dobrega vina ob dobrem zalogaju pravi raj.

Tukaj lahko napišite svoje preference glede vina, in obveščate o ugodnih akcijah vin!

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 August 2006 - 03:47 PM

.
Jaz imam zelo rada vina (Štajerka pač, hehe), pijem jih izključno zaradi užitka (in do tiste mere, kjer je malo preveč še prijetno). Moj stric ima dokaj velik vinograd in izredno kvalitetna vina. Pijem pa izključno vina, ki so domača - torej ne kupujem v trgovini, razen Refoška (kateri je nepogrešljiv za k ribam) in Prošeka. Raje imam slajša vina..... renski rizling, beli pinot, chardonay. Zadnje čase se navdušujem tudi za višnjevo vino, ki ga prideluje eden tu blizu nas - to je pa prav za sladokusce!





.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 08 August 2006 - 05:57 PM

ponavadi ko gremo kam nobel jest, spijem vedno kak kozarec, ravno poznavalka pa nisem biggrin.gif
pijem pa le rdeča, splih h kaki divjačini mi full paše kozarec
najpogosteje naročim Teran, če ga nimajo refošk, v eni Ital. restavraciji pa vedno pijem jagodno vino(fantastično, mislim da je prav Italijansko) reče se pa Fragola ali nekaj podobnega
  • 0

#4 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 08 August 2006 - 06:55 PM

Tudi jaz se načeloma ne spoznam, je pa moja mama velika poznavalka vin po službeni dolžnosti, in zato je pri nas obvezno na mizi pri kosilu žlahtna kapljica. Meni osebno sedejo sladka bela vina, težko rečem katera ker je odvisno predvsem od proizvajalca. Posebno dobri so mi jagodni izbori-kot sladica, pa razne ledene trgatve, ob posebnih priložnostih seveda.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#5 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 August 2006 - 04:48 PM

QUOTE
Raje imam slajša vina..... renski rizling, beli pinot, chardonay.


Vsa našteta vina so lahko suha, polsuha, polsladka, redkokdaj pa tudi sladka.
Vse je odvisno od količine nepovretega sladkorja. Rdeča vina niso manj sladka ali bolj kisla (v glavnem) so pa bolj trpka.

QUOTE
jagodno vino(fantastično, mislim da je prav Italijansko) reče se pa Fragola


Jep, sem že probal, meni bolj vino za samo po sebi oz. za posladek, ne pa ob glavni jedi. Favorit pri ženskah.

Osebno h glavni jedi ne morem piti slajših vin, v glavnem suha ali polsuha. Punce/ženske pa (vsaj v veliki večini) tega ne marajo in imajo pač nasplošno raje sladke stvari.

To velja nasplošno se mi zdi.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 August 2006 - 04:49 PM

Obožujem vina, sem pa malo izbirčna.
V obdobju nacejanja z alkoholom ravno vina nisem marala, pa bambusov pa takih reči... rolleyes.gif Zdaj imam pa najraje Refošk, tudi Merlot (čeprav nekoliko kisel), domaču beli Cviček (ga imajo ful dobrega v gostilni v Kostanjevici) in pa višnjevo vino, ki pa ga imam doma na žalost redko "na mizi"...
Nasplošno mi ful sedejo močna (trpka) vina, "sladkih" in belih niti ne maram, tudi kisla mi ne pašejo vedno. O, tudi šampanjca ne maram.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 August 2006 - 04:51 PM

p.s.: Radi mešate vina, npr. z Radensko ali vodo, ali ne?
Jaz vino pijem izključno čisto.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 10 August 2006 - 09:44 AM

Ja kakšen škropec z Janževcem ali Haložanom mi tekne, tudi kaka bevanda.
Pravtako domače narejena sangria. Ne mešam vin z obarvanimi industrijskimi splačinami.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 August 2006 - 09:53 AM

Vina skoraj ne pijem. Če pa že, potem si privoščim polsladka vina. Renski rizling, traminec, rumeni muškat. Ali pa si omislim Radgonsko penino - tisto srebrno polsladko.
Kislic ne pijem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 10 August 2006 - 10:19 AM

Še enkrat: suho vino ni avtomatično kislo, samo ima malo sladkorja.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 August 2006 - 11:13 AM

Obožujem vino, včasih ga sploh nisem marala, sčasoma pa mi je blazno priraslo k srcu. Od rdečega vina imam predvsem rada dober Refošk in domače vino, ki ga starša prineseta iz Paga, ko gresta na morje. Mmmm ... to vino je pa skoraj črne barve in ful slaaadko ... odlično!

Od belega vina mi je najbolj všeč Rumeni Muškat, tega bi lahko spila menda cel liter sama na eks (škoda, da je v pol litrskih steklenicah biggrin.gif) ker je fino sladek in mi ima sploh tak izrazito prijeten okus.

Vino mora bit za moj okus obvezno sladko, tistih kislic ne prenesem in me kar strese, če kaj takega zaide v moja usta. Vino pijem tudi z dodatkom gaziranih pijač (nad tem se je Hsul v prvem postu nekaj zgražal biggrin.gif) ... v bistvu imam tle rada edino bambus, obvezno s pravo Coca Colo (ne one fejk variante, haha) in z dobrim Refoškom - pa obvezno ledeno mrzlo in v razmerju 1:1. Tega bi tudi lahko ful spila, se vidi, da sem Štajerka. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 10 August 2006 - 12:26 PM

Jaaa - rumeni muškat! Tut jst pijem od belega samo sladka vina, ponavadi ob kakšni sladici. Ob kosilu imam pa načeloma rajši črna, kakšen dober merlot ali pa syrah.
  • 0

#13 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 14 August 2006 - 08:47 PM

Trenutno pijem Kerner, 2004, pol-suho.

Zanimivo in odlično vino. Nizka alkoholna stopnja.

Vino je sveže, plemenito, z izraženo sadnostjo, bogato z prijetno nežno svojstveno cvetico in ljubko na muškat rahlo spominjajočo aromo. Primeren je za posebne kakovosti in plemenitenje bolj revnih vin.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#14 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 14 August 2006 - 09:19 PM

Jaz imam najraje polsuha in polsladka vina. Vedno so mi bla všeč bela vina, odkar mam pa fanta primorca, sem spoznala kar nekaj rdečih vin, ki so tudi zelo dobra in zdaj pijem takšno, ki najbolj paše k tistemu kar jem.
  • 0

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 August 2006 - 09:30 PM

QUOTE(melitka)
zdaj pijem takšno, ki najbolj paše k tistemu kar jem.


to more mene moj dečko tut še navadit. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 August 2006 - 09:33 PM

mora
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 14 August 2006 - 09:57 PM

More, mora, ni važno, samo da bo dobro vino pila biggrin.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#18 lucy

lucy

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts

Posted 05 October 2006 - 12:27 PM



Jaz sem tudi med tistimi, ki obožuje dobro kapljico v dobri družbi in ob dobri hrani. Rada imam suha vina. Od rdečih obožujem med primorskimi cabernet sauvignon. V stari ljubljani so imeli zadnjič enega dobrega tam zraven Mačka. Mnjam. Drugače je pa od rdečih odlična še kaka Metliška črnina. Od belih pa vsa po vrsti. Samo, da je suho in dišeče. Sladka mi nekako niso všeč, zato so štajerska zame bolj tako.

Obožujem tudi šampanjce. Zamenjam ga za vsakršen zmešan zvarek. Šampanjci so pa sploh najboljša stvar. Tudi so mi najboljši suhi (brut), lahko tudi polsuh. (cecilija, ugodna in dobra). Dobri so suhi isteničevi, okusna in ugodna je peneča rebula, najboljša pa suha srebrna radgonska penina. Če ste utrujeni in brez energije spijte kozarček (seveda obvezno ledeno mrzlega) šampanjca (1 kozarček, po dveh, treh si še bolj utrujen) in si zopet fit. Priporočam, res. Samo da je mrzel in da je pravi kozarec. Mljask, se mi že cedijo sline.
  • 0

#19 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 05 October 2006 - 06:11 PM

sploh nisem poznavalka vin, spijem pa vse kar mi pride pod roko. najraje imam rdeča vina, ki jih pijem kot bambus ali bevando. tud domači mošt ali kasneje vino ni napačno ob kakšnem kostanjevem pikniku wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2006 - 01:56 PM

Jaz nisem neka ljubiteljica vin. Če je ob kakšnem rojstnem dnevu potrebno nazdravit pol že nazdravim, sicer pa vina ne pijem.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users