Jump to content


Photo

PIZZA


  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#21 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 October 2005 - 07:54 AM

Sredi noči?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#22 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 15 October 2005 - 01:17 PM

Kaj morem če sem bil pa lačen tongue.gif

Smo pa sedajle morali naročiti jih ... ermm.gif Sem/smo namreč spet za delovnem mestu biggrin.gif
  • 0

#23 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 15 October 2005 - 01:56 PM

En predlog. Najboljše je testo, ki je čez noč v hladilniku, baje tak delajo v picerijah.
  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2005 - 09:52 AM

QUOTE(sonchika)
Testo delam sama. Enostavno dam samo moko, kvas in vodo. Aja, pa sol. Pa vse skupaj zmesim in je.


a mi lahko prosim poveš, kolk vode daš ... ker se moram izogibat mleku in mlečnim izdelkom, bom danes probala naredit testo z vodo in me zanima, kakšen je pri tem postopek.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 October 2005 - 12:02 PM

Daš toliko vode, da zmes ni tekoča (da se ne lepi na prste) in da pobereš vso moko (če daš premalo, dobiš kup grudic in ne testo). Vode daš popolnoma enako kot če bi dala mleka.
Sem pa ugotovila, da če daš malo olja, je testo lepo mehko in se ne lepi na prste, ko mesiš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2005 - 12:21 PM

QUOTE(sonchika)
Daš toliko vode, da zmes ni tekoča (da se ne lepi na prste) in da pobereš vso moko (če daš premalo, dobiš kup grudic in ne testo). Vode daš popolnoma enako kot če bi dala mleka.
Sem pa ugotovila, da če daš malo olja, je testo lepo mehko in se ne lepi na prste, ko mesiš.


zaenkrat sem še pogoljufala in naredila testo z mlekom. vedno pa testo, ko je narejeno, namažem z olivnim oljem in ga dam počivat. je res fajn, ker se ne lepi in lepše se razporedi po pekaču.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#27 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 October 2005 - 10:07 PM

QUOTE(sonchika)
Sredi noči?

Če ne ješ horsa sred noči, je to takorekoč greh! biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 09:58 AM

Meni je tudi ful dobro že pripravljeno Pečjakovo testo ... včasih smo ga doma sami delali, zdej pa vedno kar kupim tega in potem namečem gor kar želim ... je takoj gotovo. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 29 October 2005 - 11:18 AM

Punce, kakšno razmerje moke, soli in vode naredite? Za eno pico?
  • 0

#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 October 2005 - 01:56 PM

QUOTE(pearl*bath)
Punce, kakšno razmerje moke, soli in vode naredite? Za eno pico?


js dam sicer mleko, ampak vseeno ... enih 35 dag moke, 2'5 dl toplega mleka, ščepec soli. saj potem, ko dejansko delaš testo, vidiš, česa še manjka: če se poca, dam še olivnega olja, če se pa ne sprime in ostaja moka, pa dam še malo mleka. to pride pica za kar velik pekač.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#31 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 29 October 2005 - 02:55 PM

Špela, najlepša hvala. Jutri bom spekla pico. smile.gif
  • 0

#32 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 29 October 2005 - 03:02 PM

Mi naredimo pa pizzo kar v pekaču za kruh. Gremo po navodilih in jew zelo dobra. Edino to je, da se moraš držati predpisanega.

lp
  • 0

#33 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 11:37 AM

Pica z več nadeva kot pa je debelo testo, yesss biggrin.gif Gor pa obvezno sladki kupljen ketchup, sir, gorgonzola, rukola speštana s kislo smetano (zmleto in zmešano), koruza, beluši (njamiii), rezine zelene paprike in rezine svežega paradižnika. Po takem obroku hodim okol k nosečnica, jedla bi pa še kr in kr....
  • 0

#34 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2005 - 11:32 PM

QUOTE(Sephora)
Po takem obroku hodim okol k nosečnica, jedla bi pa še kr in kr....

biggrin.gif jaz tudi biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#35 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 12 November 2005 - 06:19 PM

jaz mam tud fulll rada pico...se mi zdi da kr najrajs...smile.gif...jo mam vsaj enkrat na teden:)...mela sem jo pa uceri...pa je bla ful dobra-jz jo jem sam z sirom pa pelati in paradjzom,sunke ne jem ne na pici ne tko:)
  • 0

#36 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 12 November 2005 - 06:39 PM

Glih včeraj sem naredila enih 40 pizzet, kar iz lastnatega testa. Sem jih prvič delala iz tega testa in moram rečt da so odlične:)
  • 0

#37 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 17 November 2005 - 06:03 PM

jz bom pa danes domaco pico jedla-od moje mami biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif lol
  • 0

#38 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 29 December 2005 - 09:25 PM

Ufff, pica je pa stvar, ki ji ne znam reči ne (od hrane-edina). Enostavno sem odvisna. Pa še prav vse so mi všeč, edino z morskimi sadeži ne. Najraje pa imam navadno s šparglji in kislo smetano ter koruzo.
  • 0

#39 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 30 December 2005 - 09:52 AM

Zadnjič sem jedla pizzo s špinačo (ne z lističi ampak prav kuhano) in s sirom, bila je obipno DOBRA! Jaz full obužujem špinačo, pire in jajčko, tko da mi je tud pizza bila full dobra, imela pa je tudi polivko s česnom-njami...
  • 0

#40 *Živa*

*Živa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 29 posts

Posted 06 January 2006 - 09:23 AM

Najboljša piza mi je (od kar jo sama delava) domača. Najprej kvas zdrobiva, dodava žličko sladkorja in malo vode in pustiva da vzhaja. Nato zamešava moko, kvas, malo soli in olivnega olja in dobro pregneteva. Ko testo vzhaja ga razvlečeva in nanj namaževa paradižnikovo omako oz. kečap, potem pa moj večinoma je pizo s šunko in pršutom, gobicami ter sirom in origanom, jaz pa na paradižnik potresem tuno, na to položim na tanko narezane rezine paradižnika, potresem s sirom in potresem origano, baziliko in malo majarona. Pica je fenomenale!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users