Jump to content


Photo

šampon za lase


  • Please log in to reply
1094 replies to this topic

#941 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 April 2020 - 11:34 AM

Moja sestra je pa rekla, da ji je en šampon od Farmasi ful izboljšal stanje las...


  • 0

#942 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 21 June 2020 - 10:17 PM

Ds porocam - meni je bil ta Alverde super prvih mesec dni (pb. pol flaske), zdaj imam pa se vec prhljaja, se mi zdi. Moja frizerka pravi, da moras pri samponih proti prhljaju porabiti vsaj 1 flasko, da se lasisce res spuca. Res sem sita tega, da ne omenjam, kako mi izsusuje konice, pa ceprav ga uporabljam samo na lasiscu. 😣 Se kak predlog za sampon proti prhljaju, ki mi obenem ne bo unicil las? :/
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#943 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2020 - 07:52 AM

Coco a Anti Fett si imela zdaj? Mah s temi samponi je res uganka, meni je sicer ta se vedno kar ok ne opazam pa nobenega ucinka vec, da bi se mi lasje kaj kasneje zmastili. Jaz sem porabila mislim, da 3 flase in nobenega prhljaja ni bilo. Do las pa ni negovalen, jaz potem obvezno na konice nanesem malo balzama in je ok.


Jaz imam zdaj na poti sampon od Idun Minerals, ki ga je ADP ful pohvalila, da je eden redkih samponov, ki naj bi bil ok za lase in tudi lasisce. Bom se to poskusila pa da vidimo. Jaz imam namrec vecina problem, da me lasisce srbi, ce so samponi preagresivni, kar vecina trgovinskih tudi je, razen ta Alverde mi je bil ok.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#944 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2020 - 08:04 AM

Kaksen prhljaj pa je to, Coco?
Meni do manj srbecega lasisca in suhega, ampak mastnega prhljaja pomaga Uriage gel za obraz in prva stopnja sampona proti prhljaju (naslednje dva naredita prevec suhe lase).

Od trgovinskih pa Pantene Hair Biology moder. Sem rumenega kupila, ker sem s tem zadovoljna, pa se mi je takoj naredil masten sloj in po dveh dneh je bilo ze za pranje. Po tem jih perem na 4-5 dni, ceprav sem jih prej vsaj deset let nujno na tri, ker se je ze poznalo na vrhu.

Prej sem obcasno uporabila Ducray proti prhljaju. Mi je tudi spucal pa ni totalno agresiven.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#945 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 June 2020 - 07:50 PM

Emily, ne, Anti-Schuppen. Ful mi izsušuje lase po dolžini, prav metlo imam na glavi in noben balzam ne pomaga, ko pa predhodno med pranjem prav škripajo. :/ Pa si las nikoli ne drgnem po dolžini (zlat nasvet frizerke), ampak samo dobro očistim in zmasiram lasišče in nežno potegnem peno po dolžini las, med spiranjem se dovolj očistijo. 

 

Podgana, sploh ne vem, kako bi ga opredelila. Jaz bi rekla, da je masten, ni pa zdaj v rumenkastih zaplatah, kot ga opisujejo; kjerkoli sem na internetu brala, je suhi prhljaj v obliki drobnih belih pikic, ki jih kar stresaš okoli in sneži z glave, masten pa v večjih zaplatah. No, jaz imam pa majhne bele pikice, ampak se držijo las nekaj milimetrov do centimeter od lasišča in ne padajo okoli. Slikam ob priliki. Lasišče me drugače ne srbi, lasje se mi mastijo z istim tempom kot ponavadi (3 dni so lasje čisti, četrti dan pa zreli za čop). 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#946 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2020 - 08:38 PM

Coco, kaj pa Oronazol?

Jaz imam sicer še vedno oni lekarniški SL šampon za prhljaj in mi ustreza. Nanašam pa res samo na lasišče, dolžino nežno namilim z drugim, negovalnim šamponom in obvezno balzam ter na koncu se olje (Orofluido ipd.) na 3/4 dolžine las.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#947 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 July 2020 - 09:18 PM

Ne boste verjele, ampak sem pogruntala, da ce cisto malo zmocim lasisce in vmasiram sampon na lasisce, pocakam 5min in se sele potem lotim normalnega pranja las, prhljaja ni. :o No, v vsakem primeru je ta sampon slab, ker ima SOL (!) na tretjem mestu, proti koncu spiska pa se alkohol. Jaz pa se cudim, da niti mocan balzam ne pomaga in da so lasje vedno bolj scepljeni. :x

Zdaj, ko sem se pikic znebila, pa ne vem, a bi morala vztrajati s samponi proti prhljaju ali lahko presaltam na kaj navadnega, hmm.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#948 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2020 - 09:25 PM

Lahko poskusiš, samo po mojih izkušnjah je dosti možnosti, da se prhljaj vrne. :/ Tudi v lekarni mi je enkrat rekla, da je prhljaj stalna nadloga (glivice).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#949 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 03 July 2020 - 06:07 PM

Če si nagnjena k nastanku prhljaja, je priporočljivo, da na vsakih nekaj pranj z navadnim šamponom uporabiš šampon proti prhljaju tudi, ko ga nimaš več. Kot je Planet rekla, pogost vzrok je prekomeren razrast glivic.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#950 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 July 2020 - 06:30 AM

To velja tako za suhi kot masten prhljaj? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#951 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2020 - 02:43 PM

Jaz imam zdaj na poti sampon od Idun Minerals, ki ga je ADP ful pohvalila, da je eden redkih samponov, ki naj bi bil ok za lase in tudi lasisce. Bom se to poskusila pa da vidimo. Jaz imam namrec vecina problem, da me lasisce srbi, ce so samponi preagresivni, kar vecina trgovinskih tudi je, razen ta Alverde mi je bil ok.

 

Jaz bom počasi znorela. Poleg kože me zdaj še lasje zafrkavajo. Sem dobila ta Idun šampon pa sem ga 3x sprobala in me je vsakič noro lasišče srbelo. Alverde (ampak samo Anti fett) lasišče nekako prenaša ampak imam ostale lase potem res slamnate, čeprav potegnem samo peno čez. 

 

Prhljaja sicer ni oz., če že je je to od mojega praskanja - verjetno pa to ni prhljaj, ampak tako kot ti Podgana opisuješ, da se mi naredi izredno hitro nekakšen masten sloj in potem se to lušči. V bistvu pojma nimam. Pogosto moram tudi umivat, ker so lasje brez življenja, prej sem na 3 dni in sem zdaj prešla na 2 dni, kar je pa posledično tudi še slabše za lasišče. Zdaj bom verjetno spet kaj lekarniškega morala kupit, gledam Eucerinovega Dermocapillare proti prhljaju ker ima tudi to sestavino vmes Pirocton olamin ali pa kakšnega drugega s to sestavino.  :hmm: Sem počasi že brez idej.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#952 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 07 July 2020 - 08:44 PM

Kaj pa s salicilno? Sploh ce gre za mascobo. Po dolzini pa kaj bolj hranilnega+balzam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#953 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2020 - 01:06 AM

Ali katerega prav posebaj priporocas?

Hvala, bom malo pogledala kaj je kaj na trgu.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#954 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 July 2020 - 06:01 AM

Kaj pa če bi pri tem Alverde poskusila, da ko zmočiš lase, preden naneseš šampon, po dolžini las nanese malo balzama? Potem pa samo lasišče našamponiraš in malo pene potegneš čez dolžino las?

 

Jaz imam tudi ta mastni prhljaj/mastni sloj ali karkoli že je. Zdaj ga je spet ful in me ene 3 dan od umivanja začne lasišče srbeti in potem pred pranjem z največjim veseljem to praskam. Kot da bo potem kaj manj ja.  :roll:


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#955 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 July 2020 - 07:40 AM

Jaz sem tudi imela grozne težave, zdaj pa ne več tako obilno. Mi pa zagotovo to delajo napačni šamponi. Kot seboreični dermatitis je.

Ne, s salicilno žal nisem nobenega probala. Sem imela Ducray Kelual in je pomagal.

Imaš Ducray P.S.O., LRP Kerium in Mustela za temenca. Te poznam.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#956 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2020 - 08:05 AM

Podgana, kaj ti pomaga pri seboreičnem dermatitisu za lasišče? Jaz še nisem našla ustrezne nege... Za obraz ja, za lasišče se pa še kar lovim...
  • 0

#957 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 July 2020 - 08:19 AM

^ Hemptouch je imel en krasen sampon, a so ga nehali delat. :( Fant ima se zadnjo flasko iz zaloge, so mu rekli, naj poklice, ko porabi, da mu svetujejo kaj od novih produktov bi bilo primerno.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#958 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 September 2020 - 07:21 PM

V Hoferju sem povsem slučajno kupila en Ombia šampon z aloe vero, v zeleni tubi in sem po 3 uporabah presenetljivo zadovoljna. Ne opažam, da bi izsuševal lase ali lasišče, pa drugi dan po pranju še niso mastni oz. potrebni pranja, tako da ga bom kar redno uporabljala.
  • 0

#959 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2020 - 01:18 PM

Jaz sem zdaj čez julij, avgust in september preizkušala Louis Widmer šampon proti prhljaju in je krasen. Je brez vonja, ima ok sestavine in lasje po njem niso slama. Porabi se ga tudi malo bi si pa vseeno želela, če bi bila večja embalaža ne samo 150 ml, to je edini minus.

Končno me lasišče ne srbi tako, da bom ostala na tem šamponu dokler bo tako, ker sem naveličana še karkoli drugega poskusit. Meni je res super odkritje. Če ima še katera tovrstne težave in išče kaj takega si lahko tukaj več prebere: https://www.louis-wi...ndruff-shampoo/

 

KP_AntiSchuppen_Shampoo_DL.png?h=300


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#960 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 September 2020 - 01:45 PM

Sliši se zanimivo, a kupiš v drogeriji ali naročas? Pri nas tega zagotovi ni za dobit. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users