Jump to content


Photo

Osteopatija


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 13 September 2021 - 09:19 PM

Je katera že bila pri osteopatu? To kaj boli? Gledam za tamalo, ki ima spodnjo čeljust močno nazaj pomaknjeno, tamali ima pa glavico na eni strani zaležano. Sicer ju bom na kraniosakralno prijavila, ampak ne vem, če ne bi imela osteopatija večjega učinka..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2021 - 09:35 PM

Mislim, da ni nič boleče. Imam kontakt od Galine Nichuk (ali nekaj podobnega). Ampak vem, da so pri njej čakalne dobe precej dolge...


  • 0

#3 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2021 - 09:37 PM

Jaz sem bila in je bila noro dobra izkušnja. Osteopatija ne boli, ker se te zdravnik samo dotika. Jaz ne vem čist točno kako to deluje, ampak osteopat te "očisti" in te nacentrira kot mehanik gumo. Odpre energetske poti, da se telo zdravi. 


  • 0

#4 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 14 September 2021 - 07:25 AM

Ima katera izkušnje s kranio in osteopatijo? Ker recimo na kranii sem že bila in tudi onadva in se mi zdi, da ucinkuje, ampak mogoce imam predstavo, kot da bi v primeru celjusti ali kaj taksnega osteopatija bolj prijela :D.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#5 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 14 September 2021 - 11:15 AM

Ancka, sem tej tvoji pisala, vidim, da ima najprej medicino zaključeno, kar je najbrž precej zaželjeno :).
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#6 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 26 October 2021 - 09:11 AM

Sva bili zjutraj S Tanjo tam in je zenska blazno nesimpaticna, svojega dela zaradi otrok niti malo ne prilagodi, pac ona misli, da ali si ze zamudil, ker bi moral iti kot novorojencek ali pa bi morala znati biti Tanja ze pri miru, lezati negibno in nic govoriti ali se oglasati. Danes je imela pregled s terapijo, na k9ncu je ze jokala, bezala ven, kar se mi do sedaj se ni zgodilo in ne vem, ce je zaradi tega sploh smiselno nadaljevati :(. In nasla je polno enih napak, pa sem jo vprasala, koliko lahko ona pri tem pomaga in je spet vsa tecna postala, hjooooj. Ne vem, prav neprijeten obcutek je bil, ko sva odhajali, celotna izkusnja. Pred in za njo sta bila starejsa otroka sicer.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#7 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 October 2021 - 09:59 AM

To se pa res ne sliši kot prijetna izkušnja, blazno neprofesionalno od nje. Kot da že tako ni ona staršem nek izhod v sili, ko vse drugo odpove. Najlažje je res s prstom kazat, ampak kaj si pa lahko s takimi informacijami pomagaš (prej bi prišli, otrok bi moral bit pri miru kot rastlina ipd.)? Čisto nič. Jaz tudi ne vem, če bi nadaljevala v tvojem primeru.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#8 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 26 October 2021 - 10:13 AM

Ce bi mi vsaj zagotovila, da po tem bo pa ne vem, opazno boljse, ok, samo zdaj ima ze odpor. Na bioresonanco je takooo rada hodila, pa na kraniosakralno gre tudi rada, tole pa res groza :/.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#9 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2021 - 10:45 AM

Pa se kdo drug to dela? K taki res nima smisla hodit.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#10 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 October 2021 - 10:55 AM

Na kak način bi pa osteopatija pomagala pri zamaknjeni čeljusti? Ni to skeletna težava, po navadi so operativno delali? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#11 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 26 October 2021 - 11:01 AM

Ne vem, kako to delajo, ampak delajo, kolikor vem. Sploh pri tamalih, ki se rastejo, je najbrz se toliko lazje.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2021 - 12:11 PM

Sestrična je bila pri njej, ko je bila njena punčka stara par mesecev in je bila ful zadovoljna. Ampak ja, Rusinja je. Cold as ice. 🙈

Gotovo je še kakšen osteopat, če ti ona ne ustreza...
  • 0

#13 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 26 October 2021 - 12:18 PM

Ja, saj za nepremicne novorojencke ali odrasle je zagotovo dobra, ampak za tele zivahne vmes pa ne ravno. Ja, se mi zdi, da je za trso vzgojo, kot jo jaz izvajam :D.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#14 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2021 - 09:11 PM

Bom dobila še predsodek do Rusinj … bere se kot moja nekdanja ginekologinja (tudi Rusinja). Kot da nisi že dovolj v stiski, samo še priliva olja na ogenj, ne znajdem se najbolje s takšnimi ljudmi/odnosom (pa čeprav so lahko morda dobri strokovnjaki).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users