Jump to content


Photo

nega skodranih las


  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#201 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 13 January 2023 - 09:49 AM

Meni zdaj po vseh porodih koncno poganjajo nazaj lasje. Ker so bili do pred nekaj let kodrasti se pocasi sprasujem kaj delam narobe. Ok, vem da konstantno spenjanje in pogosto pranje ni ravno zazeljeno ampak vseeno, kaksne imate kaj izkusnje. So olja nuja?
  • 0

#202 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 January 2023 - 09:58 AM

Ne, nasprotno. Če se ti da, malo preštudiraj cgm, dobiš res dost informacij. Npr. Na Ig ima Klavdija All about curls res dost informacij. Težko je kar tako napisat, ker moraš res sama ugotovit, kaj bi tebi odgovarjalo, ker so vsaki kodrasti lasje svoja zgodba.
  • 0

#203 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 13 January 2023 - 09:59 AM

Sem prebrala vase objave ja pa mi je se manj jasno 🤣 hvala za tole,bom pregledala 🙂
  • 0

#204 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 January 2023 - 10:02 AM

Če razumeš hrvaško, imaš tudi nekaj dobrih profilov, curlyfriendscro npr.
  • 0

#205 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 January 2023 - 10:17 AM

Meni je super croatian_curly_girl, ker ima večinoma izdelke oz predloge za izdelke iz drogerije. 

Je pa res, sam moraš ugotovit, kaj tvojim lasem ustreza. Moji so zdaj ko sem jih postrigla precej podivjali, po dolgem času. Sem jih lani tudi toliko postrigla, pa ni bil isti rezultat. Mi pa trenutno ful odgovarja od Balee roza balzam, ki je proteisnki, tako da mogoče je bila to moja težava. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#206 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 13 January 2023 - 10:17 AM

No saj vidim da samponi spet niso tako dragi,bom s tem zacela, kolikor sem prebrala,si obetam tudi manj mastno lasisce?
  • 0

#207 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 January 2023 - 10:20 AM

Na začetku bo stanje slabše, potem pa naj bi se normaliziralo. 

Meni se no-poo ne obnese najbolje, tako da prakticiram low-poo, se pravi šampone z nežnejšimi sulfati, pa recimo komaj raztegnem pranje na tri dni. Npr, perem v nedeljo popoldan/zvečer, pa pol je sreda že tak-tak po navadi, na meji. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#208 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 13 January 2023 - 10:56 AM

Torej low poo, pa balzam sta nuja, susenje pa na zraku al z difuzorjem?

Meni je cilj, da padem do oktobra v neko rutino, ko grem nazaj delat.
  • 0

#209 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 January 2023 - 11:27 AM

Če greš čisto CGM metodi, ti je nujno no-poo, balzam, krema za kodre in gel/pena. Poskusi najprej z nekaj izdelki, da vidiš kako se bodo lasje odzvali in kaj jim sploh ustreza. Če imaš ful poškodovane si lahko tudi tedensko delaš oblogo z oljem/bogatejšo masko. Osnovni izdelki za začetek bi rekla šampon, balzam, krema za kodre in gel ali pena za hold. Poglej pri tej coratian_curly_girl ima fino ločeno po sklopih izdelke ki so CGM, večina ji jih je tudi budget-friendly.

 

Meni trenutno ustreza tale balzam in pena za lase, ki jo uporabljam za osveževanje. Sta pa oba bolj proteinska, tako da nekaterim lasem to ne ustreza. Na dan, ko lase operem, dam za hold gel in ne peno. 

Moji lasje so relativno tanki in hitro obteženi, tako da vsaj 1x mesečno jih operem s šamponom s sulfati, ampak brez silikonov.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#210 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 13 January 2023 - 11:40 AM

Midve sva imeli vcasih podobno frizuro ja 🙂 bom poskusila, sampon imam, kremo in gel rabim...

Hvala obema,bolj ko berem bolj mi je jasno,da mi je vse to ze frizerka predlagala. Jaz pa sem vztrajala,da so za postric 😐 Bom morala res lotit se nege. Ze po danasnjem pranju in uporabi tega kar imam je bolje. So vsaj valoviti in ne krep. Spite s spuscenimi?
  • 0

#211 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 January 2023 - 02:12 PM

Tasika, pa ti samponiras, ali samo po CGM?

Jaz imam trenutno tocno tako stanje, kot ti, Ora, skrepane, ko jih pocesem in pade vse dol, zgornji del sploh, spodaj, linija uses, se pri lasiscu kodra, to je pa to. Smesno izgleda, nimam pojma, kaj naredit, se mi pa tudi ne ljubi kaj dosti ukvarjat s tem, pa jih pac spnem/z likalnikom naredim kodre. Ki itak padejo dol po enem dnevu. Bom po frizerju naredila barvanje s kano pa od tam naprej.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#212 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 16 January 2023 - 09:08 AM

Sem šla gledat, da je ta moj Dove šampon, ki ga imam trenutno brez sulfatov. Šamponiram drugače, gledam da so šamponi brez silikonov, občasno testiram tudi kakšnega brez sulfatov, kot je zdaj ta od Dove. Pranje z balzamom se pri meni nekako ni obneslo, ker se mi precej mastijo lasje + težave s prhljajem imam že od pamtiveka. Še pri teh nežnih šamponih moram pazit, da ni buldup-a, tako da vsaj 1x mesečno uporabim šampon s sulfati, a brez silikonov. 

 

Pa vedno sušim lase z difuzorjem, da vsaj nekak zgleda. Če jih pustim sušit naravno sem kot ovca, ker ni kodrov, niso ravni. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#213 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 16 January 2023 - 07:41 PM

Jaz tudi zdaj ze nekaj let ne delam nic za lase in so veliko grsi kot vcasih. Sem predvcerajsnjim nanje dala kokosovo olje cez noc in je bila takoj razlika, da niso tako skrepani, tako da bom poskusila veckrat.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#214 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 20 January 2023 - 04:51 AM

Pri meni je razlika ze zdaj,ko jih perem in susim z glavo navzdol. Difuzorja zal nimam. Sampon in balzam sem menjala...vec volumna je. Se mi pa masti lasisce,to pa.
  • 0

#215 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2023 - 08:37 AM

Uporabi kuhinjsko cedilo namesto difuzorja. Brez heca, baje učinkuje. Ne plastično,, kovinsko.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#216 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 January 2023 - 08:40 AM

Jaz sem si tudi kupila tisti balzam, ki ga je omenila tasika, čeprav ga načeloma ne uporabljam, že dolgo nisem imela nobenega. Tale je res fajn, mi ustreza. Pene pa nisem dobila v tistem DM, moram naslednjič spet pogledat, ko bom kje. Za vse ostale procedure sem pa prelena, jaz se res minimalno ukvarjam z lasmi in sem glede na to še kar zadovoljna. 


  • 0

#217 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 20 January 2023 - 08:43 AM

Ja ti imas res krasne kodre.
  • 0

#218 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 January 2023 - 08:57 AM

Hvala, sem vesela vsakega komplimenta :-) Sicer pa niso vsakič enaki, zdaj sem se spet  malo postrigla in je boljše. Vseeno bi pa še tole peno ali kaj podobnega nabavila. 


  • 0

#219 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 August 2023 - 07:55 AM

Meša se mi trenutno z mojimi lasmi, ne spravim skup neke rutine, ki bi mi odgovarjala, hold je nikakvi, lasje brez oblike, lomijo se, izpadajo še vedno cele kepe. Trenutno bi se najraje pobrila in lasujo kupla. Ali pa spet na kratko.
Pa nočem sto izdelkov kupit in jib sprobat pa mi pol ne bi odgovarjali in bi se mi svaljkali po omari, dokler jih ne bi vrgla stran. :(
  • 0

#220 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2023 - 05:21 PM

^^
Tečno, se strinjam. Tista nega, ki si jo imela, ko so bili lasje v redu, ti ne ustreza več?

Jaz sem trenutno kar zadovoljna s svojimi kodrastimi lasmi. Se mi zdi, da poleg izdelkov (nasvete sem zbrala večinoma na forumu) in sušenja z difuzorjem, še najbolj pomagata svilen vzglavnik in rahla kita za spanje.
Pa da ne zaidem v vlažno ozračje. Včeraj sem prišla kot Tofsi z lokalne zabave na prostem v obilici vlage. :wacko:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users