Jump to content


Photo

Zdravi na pot in nazaj (popotniška lekarna)


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29025 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 December 2009 - 07:56 PM

Poste sem si dovolila prestaviti v novo temo, saj takšne teme, kjer bi se zbirale uporabne informacije o preventivnih zdravstvenih ukrepih pred potovanjem še nimamo, zdi se pa mi fino, da bi imeli vse te informacije in izkušnje zbrane na enem mestu.

Torej tale tema je namenjena vprašanjem o ambulantah za potnike, o preventivni zaščiti pred potovanji (cepljenjih, antimalarikih itd.), potovalni lekarni (npr. katera zdravila za drisko najbolj pomagajo, ali urin res pomaga, če te oplazi meduza laugh.gif itd)... 

LP
Kalypso

 

 

 

Frida, rea ali katera druga, ki je že bila v (JV) Aziji - katere tablete priporočate za zaščito pred malarijo, Malarone ali Lariame - če sploh? Sama se, glede na prebrano, nagibam k Malarone tabletam, ki naj bi imele blažje stranske učinke - tudi sodelavka, ki je bila v Keniji, mi je priporočila Malarone. Ne bi pa plačala 50€ za obisk potovalnega dohtarja, da mi pove tisto, kar lahko preberem na i-netu.
 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2

  • Guests

Posted 18 August 2010 - 02:06 PM



QUOTE(Adriane @ 18. 8. 2010 - 14:04) View Post

Posredujem od kolega:

"Prodam 10 tablet Malarone - torej za 10 dni potovanja po območjih, ogroženih z malarijo za 25€ - t.j. manj kot pol cene na ZZZS (rok uporabe je pa do Aug 2012)"

edit: prodano


Khm, za drugic, Clinofug se dobi zastojn, alpa v Avstriji za okol 6€ skatlica. Malarone so noro dragi.


  • 0

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 18 August 2010 - 04:17 PM



Izabela, vem, da se da v Avstriji dobit na recept ( se mi zdi, da se reče )Doxycyclin, 20 tablet, vsak dan po obroku eno, je pa to zlo močn antibiotik, k se ga lahko uporablja kot malarone.

Saaam, pr nas ga ne predpisujejo, ne na recept niti kupit ga ne moreš.

Clinofug, to pa prvič slišm, bom poguglala, možn, da je tud kak močn antibiotik, k je uporabn kot malaron, ne?

Ja, malaron pa kr cca 50-55 eur za 12 tablet...
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4

  • Guests

Posted 18 August 2010 - 05:32 PM

Doxycilin lahk kupis v Avstriji, ne vem pa, a rabis recept. Clinofug je pa ista sestavina, dobis ga pa pri nas na recept kot mocno zdravilo proti aknam. (ce mas fajnega osebnega zdravnika, se pac zmenis...)
  • 0

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 18 August 2010 - 06:24 PM

o, fuj.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6

  • Guests

Posted 18 August 2010 - 06:30 PM

Ja. smile.gif
V bistvu se kr svinjsko, da zdravilo proti aknam vsebuje take sestavine. Pol gre pa ena boga punca, ki je mela ful probleme z aknami v puberteti in je mogla tega ful pozret, na potovanje, kjer dobi malarijo, ker se je telo ze aklimatiziralo na zdravilo. smile.gif
  • 0

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 18 August 2010 - 06:43 PM

HAahaha, že en scenarij za dramo ... =)

Ma sj tud doxycyclin je res ibr močna zadeva, nimajo vse države na voljo oz. v zdravstvu, Avstrija očitno ma.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 August 2010 - 05:40 PM

Bom napisala, kaj vse jaz jemljem s sabo na pot. Recimo na eno bolj eksotično turo, zdej če grem za dva dni v Podutik, jasno, ne jemljem nič.


- FLAJŠTRI: žny-krat so mi že prišli prav, ker še najudobnejši čevelj začne žulit, ko ga imaš po 10, ali 12h na nogi;
- tablete za uravnavanje prebave: ker me na potovanjih rado zapre oops.gif ;
- robčki: take zelo očitne namembnosti, da dodatne razlage niso potrebne
- igla: za kakršne koli "operacije"
- pinceta: za odstranjevanje nadvse nadležnih dlak na obrazu (ja, mam jih, in JA, tud VI jih imate sleep.gif), pa ker pridejo ful prav v primerih, ko se igla izgubi v kopici sena

Kar se pa tiče dzravil pa jemljem samo osnovno:

- Saridon: meni najljubša protibolečinska drogica
- Lekadol + C v prašku ali tableti
- antihistaminik
- repelent
- alkoholni tonik: za razkuževanje
- sončna krema (faktor VSAJ 30, za obraz pa 50)


Kakih razkužil za površine, ali pa za čisto vodo jaz s sabo ne nosim. Niti ne nekih gaz ipd. Samo najnujnejše.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 19 August 2010 - 06:42 PM

Uporaben seznam. thumbup.gif
  • 0

#10

  • Guests

Posted 19 August 2010 - 08:01 PM

Jaz mam vedno tisti osnovni kit, v katerem je dizinfekcijska gaza, vatice, pinceta, injekcija, itd.

Hansaplast in vlazilne robcke tut js, potem pa aspirin, lekadol, rupurut, medicinsko oglje, linex, alkohol, en mocen splosni antibiotik, repelent z DEET (vsaj 30%), mazilo za po piku (a je to antihistaminik), tablete proti alergiji, termometer v listicu.... to je pa menda to. No ja, nazadnje mi je dala osebna zdravnica se neke kapljice za oci. Je rekla, da prav pridejo. smile.gif

Sicer grem pa jaz kar k osebni zdravnici, pa povem kam grem, pa mi za splosne reci napise recept, ene mi pa da iz svoje zaloge iz omarce. Flajstre in repelent pa ze kupim. biggrin.gif
  • 0

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 August 2010 - 09:18 PM

Uuu kapljice za oči in Ranital (za pomiritev želodca) imam jaz tako in tako vedno s sabo. Ampak ja, je oboje must have.




Injekcij in pa vat pa ne jemljem, ker kaj naj z injekcijo? Če je kaj resno narobe, si sama itak ne morem nič s tem prčkat. Pa še na letala ne moreš vzet tega s sabo, če gre za ročno prtljago.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12

  • Guests

Posted 20 August 2010 - 07:58 AM

Jah, lej, ko je fant zbolel na Sri Lanki sma prisla v eno majhno, se kr "zanemarjeno" ambulanto, kjer so mu mogli vzet kri. In itak da ti ni najbolj kul, glede na to, kako vse skupaj zgleda, pa kaj se je ze vse zgodilo s starimi iglami, pa je fant privlekel na dan svojo injekcijo, pa rekel, ce mu lahko s tisto vzamejo kri. Pa ga je sestra sicer malo cudno pogledla, in naredla, sele pol je pa videl, da majo tut oni vsako injekcijo posebej v folijo zapakirano in jo pred tabo odprejo. Sam Sri Lanka je bla kar se tega tice zakon. zdaj si pa predstavljaj, da si nekje v dezevnem pragozdu, pa ti nekaj pride - do zdravnika se mogoce prides, samo kako opremo bo mel? Njah, js mam za vsak slucaj rajsi svoje pripomocke. smile.gif


Seveda pa pride to v postev za bolj eksoticne destinacije. Po Evropi ali S Ameriki pustim take stvari doma. smile.gif
  • 0

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 August 2010 - 09:52 AM

Sam jz, k je men veka začela gnit sem bla v Indiji v vasi in sem šla do zdravnika ( sicer zlo ne rada ) pa je blo res bad, tm eni na infuzijah pa stare mame čist boge v čakalnici, vse zarjavel pa k, da je en prostor pred rušenjem, ampak k sm pršla not do doktorja je blo pa za silo bol, z vsemi stvarmi kot jih vidm pr svoji doktorci na metelkovi, še tko lepo je anglešk znou.
Ampak a veš, d anikol nism pomisnla na injekcijo, haha. Mogoče jo pa vzamem s sabo.

Men se je izkazal še za nujno stvar antibiotično mazilo, najprej za oko, potem v Vietnamu še za rano od auspuha.
Sam nisem nikjer mela, ne...
Teh aspirinov na zaloge ipd zadev pa nam več sbao jemala, to povsod prodajajo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29025 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2010 - 10:12 AM

js sicer 100 mg aspirine vzamem, ker jih moram redno jemat, poleg pa nujno en antibiotik širokega spektra, Seldiar za prebavne motnje (s tem je imel bolj fant tegobe, jaz k sreči ne), močne protibolečinske (Ketonal), Lekadole, razkužilo, rakijo, fant ma pa boga in pol v emergency kitu (povoj, gaze, flajštri, tut švicarski nož, hehe), zmeri vzameva tut selotejp, se je že velikokrat izkazal za zelo uporabnega. nujno tut repelent in kako prvo pomoč po pikih insektov, ker mam js zmeri odurne bule po pikih.
aja, pa cepila sem se proti hepatitisu A+B preden sva šla v MEX.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 August 2010 - 10:28 AM

V moji popotni ambulanti so vedno standardne stvari: Lekadol, Linex (za prebavne motnje), hansaplasti, repelent, pinceta in razkužilo (tisto bolnišnično v majhni flaški). Odvisno od destinacije pa še druge stvari, za katere mislim, da mi na potovanju mogoče pridejo prav.
Sicer sem se pred potovanjem v Brazilijo dala tud cepit proti rumeni mrzlici (obvezno cepljenje) in Hepatitisu A+B.
Moram pa potrkat, da na potovanju še nikoli nisem potrebovala kaj več kot opreme iz svoje potovalne ambulante. Upam, da tako ostane tudi v prihodnje.
  • 0

#16

  • Guests

Posted 20 August 2010 - 11:22 AM

QUOTE(Špela @ 20. 8. 2010 - 9:12) View Post

, rakijo, tut švicarski nož, hehe
aja, pa cepila sem se proti hepatitisu A+B preden sva šla v MEX.




Eni so vedno govorili, preden sem kam sla, naj vzamem zravn snops, pa vsako jutro enga zategnem, kot preventiva proti bacilom. Ha, na Kubo sma dejansko vzela s sabo en liter, in pol je blo men vsako jutro svinjsko slabo po tistem pregretem snopsu na prazen zelodec, pa sm rajsi kr nehala s tem. Ampak dejansko dost ljudi to pocne, ceprav je ucinek po mojem bolj psiholoski kot fizioloski. wink.gif

Svicarski noz je pa seveda del obvezne opreme - moj je sirok 5cm in ma vse, od pincete, zage, povecevalnega stekla, ki ga lahko v sili uporabis kot zlicko, do zobotrebca. smile.gif Nikamor brez tega!! laugh.gif

Cepljena sem pa samo hepatitis A.

  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 August 2010 - 01:13 PM

QUOTE(izabela @ 20. 8. 2010 - 8:58) View Post

zdaj si pa predstavljaj, da si nekje v dezevnem pragozdu, pa ti nekaj pride - do zdravnika se mogoce prides, samo kako opremo bo mel?
smile.gif

Ok, to je res ekstrem. laugh.gif Pravim pač za taka potovanja, ko veš, da so ambulante pa bolnice nekje na dosegu.

QUOTE(rea @ 20. 8. 2010 - 10:52) View Post

Teh aspirinov na zaloge ipd zadev pa nam več sbao jemala, to povsod prodajajo

Meni je pa lih to fajn met s sabo, sploh recimo kšne tablete za prebavo ali pa bolečine. Ker če te driska stisne nekje na vlaku lahko samo sanjaš lekarno. biggrin.gif



No, čeprav jaz s sprebavo nimam nekih težav, bruhala sem samo enkrat, v Maroku, me pa vsake tolko zapre kje (4 dni v Maroku cry.gif) in imam zato te zadeve s sabo. Na Tajskem sem imela prve 4 dni lagano drisko, ampak vsakič samo po jedi, tako da sem se pač ene pol ure zadrževala v bližini hostla, da sem mirno lahko skočila na wc, potem sem pa komot lahko šla naprej. Tablet v tem primeru nisem niti vzela.

Pa tko, kšne tablete za želodec mi ful prav pridejo, ker me je že v Ljubljani parkrat zvilo in nisem imela nič pri sebi. Čeprav to so bolj živci, pa zdaj že lep čas nisem imela problemov s tem.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 August 2010 - 01:28 PM

Kalypso- čist za vsak slučaj, če je kakih 5 % da ne veš, da se je treba pol po 1 cepljenju za A+B še 2x cepit!

Braun- maš kar prav, ja! Samo do zdja sem vedno mela, tko, da ne bi blo panike, če se kaj takega na vlaku zgodi. Sam za v prihodnje sem pa mislila, sam kako tablico dat v osebno torbico/ruzak, v ta velki toaletni pa nič, pa bi pol dokupla.
V Aziji majo res povsod Panadole, v vsakem čošku.

Adriane

Jaz bi te tablete vzela, samo se moram prej pozanimat kako je s Clinofug tabletami, pa kako z Doxycycline tabletami, ker, če jih lahko dobim zastonj al pa z mal doplačila, bom valda rajš te vzela.

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 20 August 2010 - 01:42 PM

Farha, niso več na voljo. Blo takoj prodano.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 August 2010 - 01:43 PM

U, kok si hitra! D best, hvala!
Škoda, no, če še kdaj kdo, javi!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users