Jump to content


Photo

Kandida


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 October 2007 - 08:53 AM

Danes sem naredila test s kozarcem vode in slino in test je pozitiven za kandido. Mogoče sem končno ugotovila kje je vzrok vsem mojim čustvenim obratok,slabemu počutju in podobno...
Jo ima še katera in kako se spopadate z njo?

Več pa tule: http://www.viva.si/clanek.asp?ID=3034

Recimo šele danes sem izvedela da nimamo vse ženske belega toka. No mami recimo pravi,da ima spodnje hlačke vedno čiste. Jaz imam bel flek na njih odkar pomnim.od kakega enajstega leta. Nikoli se ni prenehal,na začetku me je motil,potem sem se pa navadila.Ni to nekaj ful,je pa tko da zvečer ko se stuširam in zamenjam hlačke imam pač belo sled na njih...

FloraZymom, kje se to dobi?Pa a katera ve če se dobi v lekarni kaj proti kandidi?
Jaz nič cuker bom probala zmanjšat,kar se da... med pa ostane v čaju,temu se ne odpovem.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 18 October 2007 - 10:50 AM

Soseda je imela kandido, zdravla se je pa z dieto. Hrana brez cukra, moke, skor nič olja. Zdaj je zdrava. Drugače pa dvomim, da bi imela ravno zaradi kandide nihanje razpoloženja.
  • 0

#3

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 03:36 PM

Kandida

Ja, nihanja razpoloženja so baje res povezana s kandido.
Tule so pa tudi podatki o zdravilih in kontakt, kamor lahko pokličeš klik.
  • 0

#4 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 18 October 2007 - 07:25 PM

kaj obstaja še kakšen drug, bolj zanesljiv test za kandido?
sally, kaj če imaš zmeraj prisoten beli tok, je to simptom za kandido? kaj ti si imela kdaj glivično okužbo?

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#5 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 October 2007 - 07:37 PM

Nikol biggrin.gif

NE vme za zaneslivejše teste,sam mam pa simptome...Opisane zgoraj.Ne čist vse,večino.
Drugače enkrat sem imela nekaj da so mi dali Cenasten pri ginekologu...Ampak to je blo zarad tega ker sem antibiotike takrat jedla in sem mela grudičast beli tok.
Drugače pa ja, jaz sem mislila da mamo to vse ženske blink.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#6 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 18 October 2007 - 07:47 PM

jaz imam zmeraj beli tok, za druge pa ne vem. biggrin.gif
bom naredla test jutri, ker me res zanima.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#7 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 18 October 2007 - 07:49 PM

Baje alge pomagajo proti njej. Ampak ka pa vem, to nebi mogla potrdit, čeprav jih jem imam zelo blag beli tok.
  • 0


#8 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 October 2007 - 08:04 PM

QUOTE(sade @ 18. 10. 2007 - 20:47) View Post

bom naredla test jutri, ker me res zanima.


Jst tud. huh.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#9 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 October 2007 - 10:44 PM

Jst bi, ampak me je strah, ker mam že tko fobijo pred bakterijami. cry.gif ohmy.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#10

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 11:27 PM

Jaz sem tudi mislila, da imajo beli tok vse ženske. blink.gif Pri meni niha. Okrog ovulacije se mi količina še poveča ...

Izcedek iz nožnice (beli tok)

Notranjost nožnice je tako kot notranjost ust in nosu pokrita z mukozno membrano – tkivom, ki povzroča vlažnost. Zato je tudi normalno, da ima nožnica svoj izcedek. Na ta način se tudi sama čisti.

Normalni nožnični (vaginalni) izcedek je brezbarven in nima vonja, čeprav na perilu pušča rumenkaste ali rjavkaste madeže. Količina in gostota sta različni, odvisno od faze menstrualnega ciklusa, od spolne vzburjenosti, od fiziološkega in psihološkega stanja ter od zdravil.
Zaradi normalnega izcedka ponavadi posebna nega ni potrebna, zadoščata redno umivanje in vsakodnevna menjava perila. Notranjosti nožnice ni treba umivati, ker se čisti sama.
Pri nošenju zelo oprijetih hlač se količina izcedka lahko poveča. Če je izcedek močan, vsakodnevna uporaba tampona ni priporočljiva, saj se tako sluznica nožnice suši in posledica so lahko okužbe.

Vsaka sprememba količine, gostote, vonja ali barve izcedka je pogosto znamenje okužbe nožnice.

Znamenja okužbe so lahko:
· Izcedek, ki ga spremljajo srbenje, pekoč občutek in rdečica,
· povečan izcedek, ki ne mine,
· pekoč občutek med uriniranjem in
· bel, sirast izcedek.

Če se pojavijo ti znaki, je treba iti k osebnemu zdravniku ali h ginekologu in okužbo ustrezno zdraviti.


Glivična okužba nožnice

Glivična okužba nožnice ali vagine je vnetje, ki ga najpogosteje povzroča glivica iz rodu kandid. Strokovno imenujemo glivično okužbo nožnice vaginalna kandidoza.

Pri 25 % žensk je ta glivica normalno prisotna v nožnici in ne povzroča bolezenskih težav. Okužbo povzroči, kadar se preveč razraste. Glivična okužba nožnice je zelo pogosta saj 75 % žensk vsaj enkrat v življenju zboli za to okužbo, približno polovica od teh jih zboli vsaj še enkrat, manj kot 5 % pa več kot trikrat na leto.

Najpogostejša simptoma sta srbenje v nožnici in izcedek, ki je bele barve, gost, sirast in brez vonja. Nožnična sluznica je rdeča, velikokrat pordi tudi zunanje spolovilo.

K okužbi pripomorejo

* Hormonske spremembe med menstruacijo in nosečnostjo ter jemanje kontracepcijskih tablet.
* Zdravljenje z antibiotiki.
* Sladkorna bolezen.
* Nošenje tesno oprijetih oblačil in spodnjega perila iz umetnih vlaken, prepogosto prhanje, uporaba parfumiranih mil in deodorantov, razkužil, tamponov, stres in utrujenost.

Glivične okužbe nožnice se ne uvrščajo med spolno prenosljive bolezni. Zbolijo ženske in dekleta ne glede na spolno aktivnost. Lahko pa se glivice prenesejo na spolnega partnerja.

Glivična okužba nožnice se redko pozdravi sama od sebe, zato je pomembno, da jo zgodaj odkrijemo in zdravimo. Zdravimo jo s protiglivičnimi zdravili, ki zavirajo rast glivic. Na voljo so v farmacevtskih oblikah, ki jih vstavljamo v nožnico (nožnična krema, nožnična tableta, nožnični vložek) ali jih zaužijemo (kapsule, tablete).

Za zaščito pred okužbo je treba upoštevati naslednje:

* Nosite udobna oblačila in spodnje perilo iz naravnih vlaken, ki koži pustijo dihati in jih lahko prekuhamo. Spodnje perilo menjujte vsak dan.
* Po odvajanju blata se obrišite od spredaj nazaj proti zadnjični odprtini.
* Intimne dele telesa umivajte vsak dan z nevtralnimi mili. Osušite jih nežno in temeljito. Omejite uporabo deodorantov, penečih kopeli in podobnih kozmetičnih izdelkov.
* Ob jemanju antibiotikov, hormonskih preparatov ali nekaterih drugih zdravil se v primeru težav posvetujte z zdravnikom.

vir
  • 0

#11 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 19 October 2007 - 08:41 AM

Punce, jaz še nisem spoznala nobene, pri kateri se ta vivin test za kandido ne bi izkazal kot pozitiven - torej ima večina ljudi kandido?! Meni tu nekaj smrdi no...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#12 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 29 October 2007 - 08:47 AM

Ja, kandido ima vsak 3. človek. Test s kozarcem pa je najzanesljivejša metoda diagnostike. Edini problem je, da ne pokaže stopnje razširjenosti kandide v vašem telesu. Torej se lahko nitke vlečejo pri manjšem povečanju kandide ali pa pri popolni sistemski okužbi.

Pri sodobni hrani ni čudno, da jo ima toliko ljudi, ker se kandida hrani s sladkorji, tudi tistimi, ki pri prebavi nastanejo iz OH.

Jaz sem ravno zdaj pri koncu zdravljenja kandide. Dieta je stroga:
- nič sladkorjev, tudi sadnih ipd. ne
- samo polnozrnata moka v malih količinah!
- vsaj 50% hrane (še bolje 70%) mora biti zelenjava
- od sadja samo 1 kislo jabolko, kivi grenivko na dan
- nič kvasa (tu so sicer deljena mnenja)
- nič kisa (nadomestiš z limono)
- čim manj OH

Jaz sem na njej že 3 tedne in 3 dni - sicer sem shujšala za več kot 2kg (pri 54kg), ampak sem se znebila praktično vsega celulita - torej sem očistila telo marsikaterega strupa.

Prejšnji teden sem šla na bioresonančno, ki je sicer edino zdravljenje kandide, ki bi ga priporočala in test je pokazal, da mi kandida ne povzroča več težav. Danes sem zopet poskusila test s lino in slina je ostala kompaktna.
  • 0

#13 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 October 2007 - 03:41 PM

:S jaz bom tudi opravila tale test. Shapa kej pol ješ večinoma samo zelenjavo in meso?
  • 0

#14 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 29 October 2007 - 07:39 PM

Meso zakisa telo, zato tudi tega ne preveč. Narediš si veliko zelenjave in malo OH zraven. Čeprav jaz zaradi padca teže nisem smela več takega razmerja držat in sem uvedla več OH - cca. 50%. Naredim si še kakšen popečen tofu, naredila sem si domači sejtan. Ko me je prijelo nujno, da bi nekaj sladkega, sem vzela riževe tablice (tiste napihnjene) in jih namazala z evrokremom brez sladkorja. Za lakoto pa en kivi ali majhno jabolko.

Pijem večinoma vodo z limono ali pa nesladkane zelene čaje. Vse popečem na kokosovi maščobi, ki deluje proti kandidi.

Zdaj iščem ustrezne nadomestke za sladkane marmelade ipd. Namreč ne želim nehati s takšno dieto, ker vidim, da odlično deluje na moje telo. Le več sadja bom pojedla in kakšno temno čokolado s fruktozo. Tudi sicer bom čokolado naredila doma.

Pri kandidi je odlična tudi stevia - naravno sladilo iz južne Amerike. Žal je v EU in ZDA prepovedana, ker ni dokazov, da je varna rolleyes.gif tako da jo moram od nekod prešvercat. Sprejemam ideje tongue.gif
  • 0

#15 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 29 October 2007 - 07:47 PM

kaj pa mleko in mlečni izdelki?


  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#16 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 29 October 2007 - 10:12 PM

Lahko jih ješ, ampak mleko veliki večini ljudi povzroča hude zdravstvene težave. Ne pozabite, da ni primerno za človeško uživanje. Če že, poskusite kozje mleko. Najslabše pa je homogenizirano iz trgovine. Tisto ima nešteto negativnih lastnosti.

Če že, priporočam mercatorjevo fermentirano mleko s probiotiki in podobne probiotične jogurte. Ampak je fino, če ste prej preverile, da dobro prenašate mleko. Žal vam bo to zares povedala le alternativna medicina. Če vas muči revma ne smete uživati mleka in mlečnih izdlekov!

Lahko uživate tudi jajca ipd.
  • 0

#17 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 October 2007 - 10:28 PM

Kako preveriš če prenašaš mleko? Meni se zdi da sem po mleku nekam napihnjena ermm.gif
  • 0

#18 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 October 2007 - 10:36 PM

QUOTE(Suzyka @ 19. 10. 2007 - 10:41) View Post

Punce, jaz še nisem spoznala nobene, pri kateri se ta vivin test za kandido ne bi izkazal kot pozitiven - torej ima večina ljudi kandido?! Meni tu nekaj smrdi no...


Moj test z vodo ni bil pozitiven.
  • 0

#19 Shapa

Shapa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 202 posts

Posted 30 October 2007 - 07:40 AM

QUOTE(Baby @ 29. 10. 2007 - 22:28) View Post

Kako preveriš če prenašaš mleko? Meni se zdi da sem po mleku nekam napihnjena ermm.gif


Npr. na bioresonančnem testu - bicom je sploh primeren za testiranje in odpravljanje alergij. V vsakem primeru mleko zmanjšajte na minimum in ga raje nadomestite s sojinim/riževim/ovsenim - ravno zdaj so v DMu znižani za 20%.

Malo pobrskajte tukaj za več informacij.

Najbolj pomembni so tile prispevki:
homogenizirano mleko
nenadna smrt dojenčkov
Kalcij
10 razlogov, zakaj je pitje mleka škodljivo

  • 0

#20 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 30 October 2007 - 11:30 AM

Moj test z vodo je bil pozitiven.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users