Jump to content


Photo

prhljaj


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#121 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2008 - 07:00 PM

Za lasišče, ki se lušči (prhljaj) je najslabše, da mu ponudimo agresiven šampon. Tako se bo luščilo še bolj in to je začaran krog.
Ko sem sama imela ta problem, sem ga rešila z šamponi za občutljivo lasišče. In na koncu ugotovila, da je moja težava bila predvsem v tem, da sem uporabljala preagresivne zadeve za lase (razni drogerijski šamponi, polni SLSja, itd..).
  • 0

#122 lux

lux

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 30 October 2008 - 01:30 PM

QUOTE(DiLeMa @ 5. 1. 2008 - 16:56) View Post



Vmes mi je res dobro pomagal samo Lavera anti-dandruff šampon plavica, ki je bil kljub temu, da je popolnoma naraven, presenetljivo učinkovit - še sama nisem mogla verjet. Z njim sem se popolnoma znebila prhljaja, pa bil je nežen in negovalen, naredil je prečudovite lase in lepo lasišče.






Kje bi se pa dal dobit [b]Lavera šapmon - plavica?
  • 0

#123 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2008 - 01:47 PM

recimo v Kalčku v Lj ali pa preko interneta: http://www.tm-shop.s...jaju-i924.shtml
  • 0

#124 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 October 2008 - 01:50 PM

Povečini se lavera naroča preko interneta, da se dobit v raznih bio trgovinah, držijo jo tudi v kranjskem merkatorju. Really really. huh.gif

Aja, drugače se pa meni od lavere šampon ni kej ekstra dopadel, mela sem mangovega. Veliko boljši se mi zdijo alverde šamponi. Žajbelj je zakon za razdraženo in občutljivo lasišče, pa tudi krasne lase naredi.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#125 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2008 - 01:50 PM

Imaš tudi v Mercatorju samopostrežni v Supernovi smile.gif
  • 0

#126

  • Guests

Posted 30 October 2008 - 03:42 PM

Jaz za prhljaj priporočam uporabo nežnega (naravnega) šampona z dodatkom petih kapljic izvlečka iz grenivkinih pečk. Pri drugem šamponiranju pa uporabim laverino plavico. Meni ta kombinacija popolnoma odpravi prhljaj in srbečico.
  • 0

#127 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 28 February 2009 - 10:17 PM

.
  • 0

#128 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 March 2009 - 12:15 AM

Moj fant ima popolnoma enake težave. Ampak njemu ne pomaga nič razen kombinacije Oronazola in tonika Elocom. Pri vsakem pranju si najprej šamponira lase z običajnim šamponom, nato z malo Oronazila in zaključi s tonikom, ki ga včasih uporablja kar vsak večer, če je stanje kritično. Žal mu ne pomaga nič drugega - to stanje vsaj omili.

Meni pa najbolj pomaga H&S, ne vem zakaj. Prhljaj mi žal povzročajo skoraj vsi šamponi (Tigi, Elseve, Glisskur, Johnsons, Fitoval, Lavera vrtnica ... ne vem zakaj je tako, očitno mi ena sestavina zelo ne paše). hmm.gif

Bi pa res priporočala, da v šampon zlije nekaj kapljic izvlečka grenivk ali eteričnega olja čajevca (čajeve mirte ali kakorkoli že temu pravilno rečemo). Oboje deluje antiseptično, pa zna pomagat.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#129 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 01 March 2009 - 08:45 AM

Ja, ampak čajevec ful smrdi! Pomoje ti pol cela glava smrdi do naslednjega umivanja laugh.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#130 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 March 2009 - 12:17 PM

Smrti. če ga naneseš direktno, res koncentriranega. Jaz sem ga dodala 15 kapljic v tonik za obraz, pa se po dveh minutah razdiši ... tako da, če daš 10 kapljic v šampon al pa 15 ... ne more bit hudega, po moje.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#131 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 March 2009 - 02:36 PM

meni se vsake toliko pojavi prhljaj, še posebej po obdobjih, ko si malo več oblikujem frizuro in porabim več preparatov v ta namen - nimam pa prav trdovratnega prhljaja in protiprhljajski tretma uporabljam bolj ko ne za preventivo. imela sem Laverino plavico, ki sem se je naveličala, sicer mi je bila v redu, potem sem izvleček grenivkinih pečk dodajala običajnemu šamponu (pa sem tudi to prepustila fantu, ker ima rahlo večji problem s prhljajem, kljub močnim, gostim in zdravim lasem - očitno mu prhljaj res povzroča stres) - se mi to zdi res najboljša kura za odpravo prhljaja, kot je že bilo omenjeno, te kapljice delujejo antiseptično. trenutno imam v uporabi L'Occitanov šampon proti prhljaju, ki ga tudi uporabljam ne več kot enkrat tedensko, kot 'zdravilno'/preventivno kuro, ker se mi zdi, da naj bi bili šamponi proti prhljaju namenjeni zdravljenju lasišča in ne vsakodnevni ali prepogosti uporabi. recimo moj brat uporablja H&S proti prhljaju, pa mu nič ne pomaga, ima res ogromno prhljaja, da bi pa mene poslušal in si kupil nekaj kvalitetnejšega in to pravilno uporabljal, to pa ne. butl.gif

elocom kremo sem imela za zdravljenje ene precej trdovratne alergije, pa mi je tako počastno izsušil kožo, da sem rabila kar nekaj časa, da sem jo ponovno spravila v red - BusyBee, upam, da tvojem fantu omenjeni tonik ne suši lasišča.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#132 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 March 2009 - 03:45 PM

Ne vem, on ima tonic Elocom in če ga ne uporablja, dobi prav rdeče izpuščaje po lasiču, take lise, kaj pa vem ... mislim, da nima pravega prhljaja, prej kaj drugega, ampak da bi ga pa zdravnica poslala k dermatologu, to pa ne (sam pa noče it). Ko uporablja Elocom in Oronazol je v redu, drugače pa takoj dobi prhljaj in izpuščaje.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#133 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2009 - 04:20 PM

Ilmatar, jaz bi priporočala Lavera plavico (če še ni probal) in sicer naj vedno dvakrat šamponira in pri drugem šamponiranju pustit učinkovat 3-5 minut. Šamponu lahko za večjo učinkovitost pri drugem šamponiranju doda nekaj kapljic ekstrakta grenivkinih pešk, sem ga imela in definitivno pomaga. Nego naj zaključi s kvalitetnim tonikom, ki se ne izpira. Meni je daleč najboljši Harologi Hair Therapy, vsebuje polno super izvlečkov ter salicilno kislino, poleg tega pa je še zelo nežen in pomirja srbečico.

BusyBee, mogoče ima seboreični dermatitis. Če ima mastno lasišče, prhljaj in poleg tega še rdeče izpuščaje oz. fleke po lasišču ter ga glava konstantno srbi, potem bi lahko bili to znaki za to bolezen. V tem primeru se mora primerno zdravit, ker lahko ta bolezen privede tudi do prezgodnjega in pretiranega izpadanja las.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#134 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 March 2009 - 04:25 PM

DiLema, kako pa se ta dermatitis zdravi, se to sploh da spravit v red??? ohmy.gif

Pravi ubožec je, ko ima skoz toliko dela s to svojo glavo. sad.gif

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#135 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2009 - 04:32 PM

Iskreno povedano ne vem, gre pa v primeru tvojega fanta za kronično bolezen (ker se skos ponavlja) in je neozdravljiva - zdravi se samo simptome, kar pa že itak počne. Kokr s tem preneha, zadeva spet in spet izbruhne. To so izjemno nadležne stvari, ki dejansko lahko vplivajo na kvaliteto življenja, tako da verjamem, da zna bit zelo hudo. Jaz mislim, da ne bi škodilo, če bi šel k dermatologu, ker jaz seveda nisem noben strokovnjak za to in konec koncev lahko, da se tudi motim (čeprav v tem primeru ne verjamem, da se).

Je možno, da Elocom in Oronazol sčasoma ne bosta več zalegla, tako da res - naj gre k dermatologu in se malo bolj pozanima.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#136 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 01 March 2009 - 04:45 PM

Ok, hvala. Bom ga probala spravit k dermatologu.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#137 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 01 March 2009 - 04:48 PM

DiLeMa, hvala! worship.gif
  • 0

#138 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2009 - 07:05 AM

Jst sem butasta smile.gif Zadnje čase imam obupno lasišče - polno majhhnih pikic prhljaja z dodatkom velikih kosmov prhljaja. Skušam najti najboljši tretma, ki bi pomagal. Pa grem brat tole temo in najdem v njem svoj odgovor (ekstrakt grenivkinih pečk), ki je dejansko edina stvar, ki mi je zares pomagala na dolgi rok. Hvala bogu, da se kdaj pa kdaj spravim brat kakšno temo od začetka do konca. Butl... butl.gif
  • 0

#139 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 May 2009 - 12:36 PM

Jaz sem si ravno zadnjič kupila Grenifit kapljice, kar dve pakungi, da imam na zalogi. Niso drage, nekaj čez 7€ za 20ml (ki pa trajajo ful dolgo, ker se zadevo dozira po kapljicah). Sem potem kupila Alverde hibiskusov šampon in v plastenko dodala ene 20 kapljic, pa zdej s tem umivam lasišče in je super (vsakič pustim šampon učinkovat 5 minut). Sem mela mejčkeno prhljaja, pa mi ga je ta mešanica odstranila že po dveh uporabah. Ko mi zmanjka tega, pa bom vzela Lavera plavica šampon in njemu dodala ta ekstrakt grenivkinih pešk. To pa bo pomoje sploh super kombinacija!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#140 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 07 May 2009 - 12:12 PM

tudi jaz bi svetovala fantu, da naj gre k dermatologu in naj magari izsili (ne vem zakaj nekateri nočejo teh napotnic dajat, ko je kritično) napotnico pri osebnem zdravniku, še boljši pa so nekateri strokovnjaki, ki so plačniški (samo prvič) in prideš takoj na vrsto. Ne vem od kje je, ampak recimo so prav specializirane dermatološke klinike. Malo pogooglajta.

Moja izkušnja s šamponi in serboroičnim dermatitisom pa je taka. Prvo kot prvo - ogibat se moram Tigija! tako šamponov, balzamov in raznih styling proizvodov. To čisto drži - bolj ko je kemično, slabše je. Oronazola in podobnih reči iz lekarne nisem niti poskušala. Prva reč, ki je meni zelo pomagala, je bila Nutrigea Shampoo all'Alga Klamath (meni je kar prijetno po zeliščih dišal, za moški nos bo pa sploh ok). To je res zelo pomagalo. Vem da sem takrat bila čisto happy čeprav se mi je zdel zelo drag - 200ml 15€ (dobi samo prek neta). Pri zdravnici sem dobila samo dve flaški Elocoma. Meni se je zdela ta tekočina zelo agresivna - ob prvi uporabi se mi je celo lasišče v kosmih odluščilo, ampak spodaj je bilo novo, nakar je bil celih 10 dni mir. Sem kar jokala od veselja. Nato sem se pobarvala s prelivom. In dermatitis je prišel nazaj, ampak v ful manjši obliki, tak efekt kot ga je imel na začetku pa tale tonik ni imel nikoli več. kolikor sem brala članke dr. derm. Adamičeve, je ta efekt tudi opisovala, da zdravila s to učinkovino sicer imajo sprva dober učinek, ampak da se včasih zgodi, da dogoročna uporaba stvar še poslabša oz dase težava hitro vrne. Več je ne bom obnavljala tu - malo spet pogooglajta - koristni tudi članki o luskavici lasišča.
Potem sem končno prišla k dermatologu (moja glava kot zakleto ni tisti dan imela niti ene zadevice za pokazat - ja a ne laugh.gif ), ampak so me tam vseeno resno vzeli. Predlagala mi je edino Elocom tekočino (spet) ali če želim kaj močnejšega pa nisem vzela nič. To da je glava bila ok, ravno na dan pregleda, potem pa spet ne, sem si jaz vzela kot neko informacijo telesa, da rešujem stvar z napačnega konca. Res da sem dobila pravilnejšo diagnozo - namreč prvi dermatolog mi je za ene druge izpuščaje določil luskavico ? ?(ja ta vprašaj paše zraven lol), ampak ja to so bile druge zadeve. Druga dermatologinja mi je rekla, da sta te dve težavi pogosto zelo povezani oz da sta si tako podobni, da se lahko hitro zmotijo (nekak je hotela tega tipa opravičit, pa ni bilo potebe) - kakorkoli v njenem opisu serboroičnega dermatitisa, sem s ejaz popolnoma našla - so še drugi znaki ne samo na lasišču in vesela sem bila, ko je rekla, da se to da pozdravit. Je pa to bolezen, ki izhaja iz notranjosti. Tako kot veliko bolezni, ki izburhne kot klic na pomoč telesa, da naj nekaj ukrenemo na področju psihe (tukaj ne bom ugibala - lahko je že hud stres, odnosi, tlačenje čustev, postravmatski stresni sindrom ipd.).

Vem da so fantje trmasti in o tem nočejo večinoma nič niti slišati, ampak mogoče bolj kot kakšna kemija na glavi bi mu pomagalo, da začne s kakšnim športom, kjer bo dal kar ga muči iz sebe in se sprostil pa manj se sekirat glede stanja, boljše je. Jaz sem si z nenehnim osredotočanjem na lasišče stanje samo slabšala. Ko sem začela delat na kvaliteti življenja in malo pozabila, se je lasišče umirjalo smile.gif.

Sem probala tudi dva Laverina šampončka - Plavico in Mandljevo mleko. Moje lasišče (in lasje) imajo raje mandljevo mleko - lasišče mi je po tem nežno, ravno prav nahranjeno in navlaženo, tudi če si kdaj vsak dan umijem lase, mu ni nič hudega. Plavica mi ni pozdravila zadev, ni pa mi stanja nič poslabšala! Tako da jaz bom mandljevo mleko še kupovala!

Upam, da sem vama kaj pomagala. Je pa res bolj dolgotrajen, ampak ni neozdravljiv. Moje zadeve trajajo že nekaj let, ampak danes sem najbolje do sedaj. Gresta pa urejanje psihe in lasišča z roko v roki kot brat in sestrica. Ko zanemariš enega, se drugi ujezi in se maščuje wink.gif .

  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users