Jump to content


Photo

kateri prenosnik?


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 04 November 2007 - 11:24 PM

Js sm tut pred kratkim kupla tole

http://www.notesniki...s...ptop&id=692

Je res, da je mel videz dost pr tem, ker mi je racunalnik nenormalno vsec, sicer sem ciljala na procesor 2.0, ampak ok.
Sem pa hotla Think Pada, pa so mi bli predragi...
  • 0

#22 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23488 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 November 2007 - 11:50 AM

Jaz imam že več kot leto in pol doma Acerja in sem full zadovoljna.

Imam samo dva problema z njim (kar se niti ne tiče Acerja ampak notesnikov na sploh):
- premalo prostora ... ampak to se reči z zunanjim diskom ... cca 100 €
- preslaba grafična kartica (pri igranju kakšnih zahtevnejših igric zna vse skupaj zmrznit).

Vse ostalo dela brezhibno in je OH in SPLOH uporaben cool.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#23 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 November 2007 - 03:31 PM

Kdor misli s prenosnikom igrat kake kolikor toliko nove igre, lahko kar pozabi na vse skupaj ... smile.gif
  • 0

#24 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2007 - 01:54 PM

Kaj pa kakšnega Dell-a?

http://www.fmc.si/pr...25-3E401D81B0C0

http://www.fmc.si/ca...sortby=PriceAsc
  • 0

#25 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 06 November 2007 - 08:18 PM

jaz mam tega prvega della in je super (tok tok) sicer odvisno za kaj rabiš, ampak za pisanje dokumentov in surfanje po netu je več ko preveč smile.gif. Sicer pa ni za neke igrice in grafično oblikovanje-če ga rabip za to pa itak veš kak dober prenosnik rabiš.
Za splošno rabo pa je taboljši! Malo boljše za isto ceno je pa http://www.bof.si/sl...E...8&linkid=15

ti pa priporočam da ga raje vzameš v bofu zaradi garancije/zavarovanja o katerem sem že govorila http://www.bof.si/he...1...7&linkid=77
  • 0

#26 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 September 2008 - 07:41 PM

Jaz si mislim v kratkem kupit prenosnik. Vem, da ima FTSE Toshibo. Kako si zadovoljna z njo?
Jaz sem gledala tega . Kaj ga lahko kdo, ki se spozna(sajk, ..?) malo pokomentira?
  • 0
Viens, reste ici!

#27 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 09 September 2008 - 02:29 PM

Js imam Toshibo in mi je kul. Je pa tale prenosnik, ki si ga nalimala, meni daleeeeč najlepši ever. Kolega ga ima, mi je bil tako lep da sem ga slikala s telefonom in mam zdaj sliko gor. :=) Js bi ga takoj vzela na tvojem mestu.
  • 0

#28 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 09 September 2008 - 03:17 PM


Dell is the one! thumbup.gif

Jaz imam viola odtenek... in poleg tega, da je pameten lahko recem, da je tudi lep! smile.gif


  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#29 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 09 September 2008 - 04:34 PM

Jaz bi Macbooka, če bi kupovala wink.gif klik
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 September 2008 - 06:36 PM

Jaz sem pred kakšnim mesecem kupila Toshibinega in sem nadzadovoljna, bolj ne bi mogla bit. Je za moj okus eden najlepših nasploh, izgleda točno tak kot ta, ki si ga nalimala ti, Ana. Samo moj ima več pomnilnika, tale ima 2GB, moj pa ima 3GB. Aja, pa ta na sliki ima 15 palčni ekran, moj pa ima 17''. Uglavnem, če daš velik na dizajn prenosnika, je to samo še plus točka. Tako kot Freya, sem jaz tudi slikala svojega in prvih par dni se ga sploh nisem mogla nagledat, tak strašno mi je lep. oops.gif Evo, sem našla - takega imam jaz:

http://www.mimovrste...p300d-10v-22ghz

Dela ful hitro, vse funkcionira tip-top, ima 17 palčni ekran, kar je konkretna dimenzija in lahko fajn gledam tudi filme in nadaljevanke (nimam feelinga, da kukam skoz ključavnico, hehe). Pa še tole - da se narest tko, da ne vtipkuješ passworda, ampak je face recognition, to pomeni da ti skozi vgrajeno kamero skenira obraz in lahko samo ti notr prideš, ali pa če še koga skeniraš v spomin. Meni je to ful fensi, taka 007 zadeva. laugh.gif

Drugače pa ko sem kupovala prenosnika, sem se odločala med Toshibo, Fujitsu Siemens in MAC. Ostalih nisem niti gledala, se mi zdijo ti trije našteti najboljši. Maca nisem vzela samo zato, ker je tak s 17'' ekranom nemarno drag, ga pri nas ne dobiš pod 2600€, kar se mi zdi pa preveč keša za moje potrebe, ki jih imam kot nek bolj nezahtevni uporabnik, torej pisanje seminarskih, gledanje filmov/nadaljevank, kakšno vlečenje muske z neta in morda občasna igrca.

Tale Macbook, ki ti ga je predlagala Blondi, je sicer dokaj ugoden, ampak je ekran 13'' kar je za moje pojme smešno malo in je tak prenosnik zame neuporaben - namreč 13 palčni ekran je full mali. Če hočeš večji ekran, pride pa v upoštev samo Macbook Pro, ki pa je veliko dražji. Tam imaš potem 15 in 17 palčne, prvi so okoli 2000€, drugi pa že potem krepko nad 2600€, kar pa se mi zdi preveč. No sej odvisno kolk si pripravljena dat za prenosnika, ampak za nekoga, ki ga potrebuje za osnovne stvari (torej nisi nek jaki biznismen ali programer) se da dobit cenejše in ravno tako kvalitetne stvari. Moraš vedet, da ima Toshiba izredno dobro razmerje med kakovostjo in ceno, kar pomeni, da dobiš vrhunski računalnik za sprejemljivo ceno. Tudi MAC ima odlične prenosnike, ampak so cene veeeliko bolj navite, čeprav ne bi rekla, da je taka razlika v kvaliteti.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#31 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 September 2008 - 06:57 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 9. 2008 - 19:36) View Post

(torej nisi nek jaki biznismen ali programer)


Kaj pa ti veš. sleep.gif


Ja no itak. Ampak meni je 1054€ preveč za prenosnik, ker ga bom kupla popolnoma sama in nisem pripravljena dat tolko keša ven. Skoraj 100% odločena sem za tega v rdeči barvi. Sem Sajka vprašala pa še par ljudi, ki se spoznajo in so vsi rekli, da je prenosnik za mene čisto ok.

Čeprav tistega 007 stvarenja še nisem pozabla. Mater si mogla to omenit. laugh.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 September 2008 - 07:01 PM

jaz ima zdaj leto in pol Fujitsu Siemensa, pa mi ni več tolk všeč...
Ker ima moj HP-ja, tudi veliko bolj zmogljivega in z boljšimi karakteristikami, mi ta moj postaja mal šwoh, predvsem pa tak "majav", ni primerjave v sami robustnosti oz. kompaktnosti ohišja, kaj jaz vem...
Je pa meni 17" monitor prevelik za nezahtevno uporabo, je ful neroden za ga vlačit okrog s sabo po bajti pa tko. 15" je čist dovolj.
Če bi zdej kupovala, bi si torej HP-ja nabavla.
  • 0

#33 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 September 2008 - 07:04 PM

Pa še eno vprašanje bi mela --> na TEJ spletni strani je možno ta Dell proti doplačilu 29,00€ nadgraditi na 3GB pomnilnik. Kaj to sploh pomeni in koliko se to splača?
  • 0
Viens, reste ici!

#34 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2008 - 07:09 PM

Jaz sem mnenja, da ni potrebno dajat takšne količine denarja za prenosnik, na katerem se bo: viselo na netu in delalo seminarske - word, excel, powerpoint. Če bi bila na tvojem mestu (pa seveda nisem in tudi ne poznam tvojih želja), bi vzela nekaj takšnega: http://www.mimovrste...7se-7t075-25ghz (tudi uporabniki so zadovoljni - vidiš po komentarjih)
  • 0

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 September 2008 - 07:20 PM

Meni se razlika med 15'' in 17'' ne zdi tako drastična, da bi to vplivalo na 'vlačenje naokoli'. No ja, kakor vzameš ... isto se dobi torbica, kamor ga shraniš ob potovanju in glede na to, da ni 17'' dvakrat večji, ne vidim problema. Je pač malo večja torba, pa spet ne kolosalno velika. Jaz recimo imam zdej samo prenosnika, hišnega sploh ne bom več uporabljala, ga bom odstopila domačim in zato nočem neke male pičkurine. Fant ima 15'' prenosnika in se mi za prenašanje ne zdi taka razlika, pri gledanju filmov in kakšnemu pisanju seminarskih se pa ornk pozna in pri večjem ekranu oči definitivno manj trpijo oz. je uporaba veliko prijetnejša.

Ana, kupi tega in konec:

http://www.mimovrste...-a300-15a-21ghz

sleep.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 September 2008 - 07:50 PM

QUOTE(Ana @ 6. 9. 2008 - 20:41) View Post

Jaz si mislim v kratkem kupit prenosnik. Vem, da ima FTSE Toshibo. Kako si zadovoljna z njo?

Oprosti, šele sedaj sem to videla.
Ja, jaz sem zelo zadovoljna, nudi mi vse, kar rabim. Je pa res, da na njemu ne igram kakšnih ultra zahtevnih igric, tudi ne operiram s kakšnimi hudimi aplikacijami, ki zahtevajo res specifično vrhunsko opremo. Imam pa zelo podobnega, kot DiLeMa. Se pa strinjam z DiLeMo glede zaslona, vzami večji zaslon, meni je sprva za prenosnik bil 17'' ful vlki, pa sem se hitro navadila in zdaj so mi npr. 15'' smešno majhni, da ne omenjam 13''. Lažje je za delo, večja površina zaslona je bolj prijetna, pa na koncu koncev tudi za pogledat kak film, a ne. Če ga že kupuješ, kupi kaj bolj ornk. Se mi ne zdi smotrno šparat pri takih stvareh (ni treba pa seveda iti v preseravanje in kupovati laptopa z zmogljivostmi oz. opremo, ki jih nikoli ne boš koristila) ... če seveda strašno nujno ni treba.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#37 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 September 2008 - 08:05 PM

ančka, ti si prilepila še dražji prenosnik, kot ga je Ana omenila nazadnje, pa praviš, da ne bi dajala velik keša smile.gif
men so bistvene karakteristike - npr. 2,0 GHz procesor, ene 2 GB pomnilnika in od 160 GB trdega diska.

To pa dobiš že za cca. 600 € (HP)

Glede monitorja - men je pač preneroden 17", tudi jaz imam samo presnosnika in ne več škatle, velikokrat ga imam tudi kje zunaj na kolenih ali pa v postelji in mi je ful bolj priročen moj, kot pa od mojga.
Še za torbo dobit je imel problem, no, potem si je kupil nahrbtnik. biggrin.gif
Jst osebno pač nimam potrebe po večjem.
Mi je pa ful dobro primojem prenosniku, da ima svetlo sivo oz. belo tipkovnico; ker sem že tko slabovidna, haha, ful hitreje vidim črke na belih tiplah kot na črnih.
  • 0

#38 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2008 - 08:23 PM

Sej sploh nisem gledala njene cene. Videla sem, da je omenila 1054€ in sklepala, da je to ta, k ga želi kupit biggrin.gif (silly me biggrin.gif)
  • 0

#39 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 September 2008 - 05:01 AM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 9. 2008 - 19:36) View Post

Tudi MAC ima odlične prenosnike, ampak so cene veeeliko bolj navite, čeprav ne bi rekla, da je taka razlika v kvaliteti.


Bistvena je razlika v operacijskem sistemu. Cene pa so napihjene pri nas, ja.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#40 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 September 2008 - 09:45 AM

Vem, da je razlika v operacijskem sistemu. Zato pa skos poudarjam, da za tistega, ki bo samo pisal kakšno seminarsko, mogoče igral Simse in gledal filme, je to pač dokaj brezpredmetno. Za tistega je Windows Vista čisto kul zadeva, pa še hudičevo lepa. laugh.gif Pri zahtevnejših uporabnikih je pa druga pesem, sicer pa imajo tisti veliko bolj definirane zahteve in točno vedo, kaj iščejo. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users