Jump to content


Photo

kateri prenosnik?


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#1 moonshine

moonshine

    sramežljivec

  • Člani
  • 85 posts
  • Location:krško

Posted 04 November 2007 - 09:46 AM

no ja....že nekaj časa se odločam za nakup prenosnika, in ker sama nimam ravno velliko znanja iz tega področja, bi prosila, da mi pomagate, če mogoče katera ve kaj več o tem smile.gif
stvar pa je taka....ne rabim neke orng "mašine"....samo pač za seminarske, internet, pa ti osnovni programi k so...
no men so všeč ti acer-jevi - taki bolj plastični izgledajo, ampak newem kako so kaj kakovosti....vem, da hp se kor kakovostni baje....no taledva acer-jeva sm gledla

link1
link2

nasveti???? oops.gif wink.gif

aja, pozabla napisat....prvi mi je tko (na videz) bolj všeč, k je ceu bel - tut okol zaslona, ta drugi je pa siv....a se to da zmenit, da maš celga belga?? ja, vem, res mam totalno malo pojma o vsej tej zadevi... smile.gif
  • 0
če hočeš videti mavrico, se moraš sprijazniti z dežjem

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 November 2007 - 11:26 AM

Vprašaj jih ... pri Acerju verjetno ne, pri onih bolj fancy, kjer prednjači Vaio, se pa lahko precej zmišljuješ glede barv ...

Za običajno delo je ok praktično karkoli, tako da šteje bolj vtis, cena in garancijski pogoji ... in da ima 2GB RAMa, če misliš Visto imet.
  • 0

#3

  • Guests

Posted 04 November 2007 - 12:35 PM

Acerja ti ne priporocam.

Js bi ti rekla HP (tut cenovno najugodnejse, ce nisi zahtevna pri izgledu smile.gif ), Toshiba ali Sony. No ja, zadnji najbrz cenovno ne pride v postev, ce isces nekaj srednjega.

O mater, sele zdaj sm vidla linke - te cene so svinsko drage, sploh glede na to, da ni intelov procesor.
Recimo tole, je boljsi pa cenejsi. Edino graficna kartica ni dobra.

http://www.mojedom.s...lt-76,3943.html
  • 0

#4 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 November 2007 - 12:46 PM

Ampak mora v tem primeru nujno doplačati za "care pack", da ni samo 12 mesecev garancije ...

Sicer pa ja, če se le da - IBM, Toshiba, Sony, HP. V tem vrstnem redu ... Zaradi razmerja cena/zmogljivost verjetno to pomeni HP.

Acer je že taka "siva cona", ampak pogojno "ok", vsekakor pa prste stran od raznih Gericomov in ostalega no-name sranja. Pri prenosnikih znamke vsekakor štejejo.
  • 0

#5 moonshine

moonshine

    sramežljivec

  • Člani
  • 85 posts
  • Location:krško

Posted 04 November 2007 - 01:13 PM

najlepša hvala obema za pomoč....hmmm...jaz sem pa ravno nekje brala, da je bolš za prenosnika AMD procesor, kakor intelov, ker kao neki baterija dlje zdrži al pa neki v tem smislu...?
  • 0
če hočeš videti mavrico, se moraš sprijazniti z dežjem

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 November 2007 - 01:16 PM

Acer imam sama, pa nisem zadovoljna. Prepočasi dela.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 November 2007 - 01:20 PM

To s "prepočasi" je lafi fari ... dela toliko hitro kot procesor, ki je v laptopu. Je enak tudi v ThinkPadu, če ustrezen model pogledaš.

Vsekakor je pri odločanju potrebno bit pozoren na to, ali je vgrajeni procesor dejansko mišljen za prenosnike ali ne. Obstaja namreč precej modelov, ki imajo vgrajene kar procesorje običajnih namiznih PCjev. Ti so sicer lahko hitri, se pa grejejo in pokurijo bistveno več štroma od onih, ki so razviti za prenosnike.
Avtonomija je potem, jasno, manjša.
  • 0

#8 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 04 November 2007 - 02:43 PM

Moj je Lenovo (to so zdaj firmo IBM preimenovali v Lenovo) in sem ful zadovoljna. Priporočam. smile.gif
  • 0

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2007 - 02:46 PM

Veste kaj...za pisanje seminarskih, brskanje po netu in delanje powerpoint prezentacij ne rabiš "nevemkakšnih" zmogljivosti računalnika. Sama imam enega starega, rabljenega... Vse dela tiptop.
  • 0

#10 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 November 2007 - 02:46 PM

Niso preimenovali, Lenovo je kitajska firma, ki je od IBM odkupila vso tehnologijo za namizne in prenosne računalnike. Serije R in Z jemljite z zadržkom oz. obvezno z doplačano garancijo. Serija T je pa še vedno super, so pa to dražji in boljši prenosniki.
Serija R še nekako je, videl Z, pa je "kr-neki". Vsaj meni.

Podpora je pa še vedno super, IBM-jasta. Vsi gonilniki za vse naprave za vse operacijske sisteme na enem mestu. Nobenih cirkusov, vzorno.

@Ančka: saj to sem ji napisal, še vedno pa šteje kvaliteta in nudena garancija ... hiter bo pa vsak dovolj (razen za Visto, ki je skret in se je z manj kot 2GB RAM in hitrim procesorjem nima smisla lotevat).
  • 0

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 November 2007 - 02:58 PM

Kaj pa Apple ? smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#12 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 04 November 2007 - 02:58 PM

Ok, sajk zdaj pa nič ne razumem. huh.gif Meni so tam, ko sem ga kupla rekli, da je to bivši IBM in da so tak preimenovali. Zgleda, da nimajo pojma. biggrin.gif

No daj, tej pa mi tak povej... A je Lenovo prb. isto dober kot IBM ?
  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 November 2007 - 03:21 PM



Compaq.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 November 2007 - 03:28 PM

@lala: nič niso preimenovali, IBM je ugotovil, da PCji in notebooki ne nudijo dovolj profita in je reč enostavno prodal ... vso tehnologijo, komplet - kitajski firmi Lenovo.
Serija T je vsekakor še vedno super, serija R je kolkrtolk ok, Z je pa nova reč, sklepam da plod kitajske pameti ... pa je bolj čudna reč. smile.gif Jaz imam še T42, je tam nekje vmes - piše še IBM, novi T61 ki jih imajo že nekateri sodelavci pa zgledajo zelo solidno.

So pa gotovo nekaj dražji, še vedno ... ti ThinkPadi. 2GB je serijsko samo pri najboljših modelih - in to nikakor ne za jurja evrov.
Za štoraste ljudi je Toshiba Tecra, robustna reč. Apple ... fajn, plačaš image konkretno, so pa lepi, ja. Če se ona ozira po Acerjih, ji bo vse našteto predrago, morda samo HP-Compaq v poštev pride.
  • 0

#15 moonshine

moonshine

    sramežljivec

  • Člani
  • 85 posts
  • Location:krško

Posted 04 November 2007 - 03:42 PM

mmmm...ja apple so pa res predragi smile.gif bom še js mal premisnla...najbrž se bom odločla potem za hp, zaradi cene in pač ker mi ga priporočate....
  • 0
če hočeš videti mavrico, se moraš sprijazniti z dežjem

#16 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 04 November 2007 - 03:46 PM

Jst mam pa Toshibo in mi je fajn. Gor mam visto in dela ok. Zaenkrat ni blo še nič tazga, da bi hotla zamenat.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#17 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 04 November 2007 - 04:38 PM

js mam tut toshibo in je res super. nč ji ne manka. pa še lepa je oops.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#18 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26229 posts

Posted 04 November 2007 - 06:22 PM

rabljen acer, ko usposobim še internet bo za moje potrebe čist dovolj
  • 0

#19 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30682 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 November 2007 - 08:38 PM

Jst mam Fujitsu Siemensa, takrat (pred cca. dobrega pol leta) me je koštal enih 650 €, lahko da kaj več, ne spomnim se.
Do zdaj je vse tipi topi, rabim ga pa res sam za surfanje, downloadam ne kaj dosti oz. praktično nič, programov ne rabim nobenih posebnih, za službo ga tudi ne rabim, ker imam to srečo, da delo puščam v službi, tako da se imam za zelo nezahtevno uporabnico.
To sem vedno govorila tudi, ko sem ga kupovala in na koncu mi je šlo že ful na k*r*c, ker so me vsi želeli prepričat, da to ne bo dovolj zame, da moram NUJNO imet boljši prenosnik, ker blablabla.
Tako da najprej se sama odloči, za kaj ga boš potrebovala, potem si pa pusti svetovati od nekega "nevtralca".

  • 0

#20 saska

saska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 388 posts
  • Location:velenje, ljubljana

Posted 04 November 2007 - 10:40 PM

js mam HP Pavilion pa sm fulll zadovolna z njim...bil je res mal več pa smo ga mogli uvozit, ker se v Slo ne prodajajo...ampak sm res zadovolna z njim...dela tiho in hitro....morm potrkat... res...full je fajni (upam da zdj ne crkne ko ga tk hvalim smile.gif).
  • 0
Popijem štirideset kav na dan, da sem lahko buden in mislim, mislim, mislim, kako premagati tirane in idiote.
Voltaire




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users