Jump to content


Photo

Slovenske terme


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#161 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2012 - 07:17 PM

Meni nekaj ni jasno, na spletni strani pa tudi ne najdem tega podatka. Jaz grem ta vikend v terme, ne v hotel ampak sobe - apartmaje. A posteljnino, brisače, itd - to dobim tam? Kopalni plašč vzamem svoj, najbrž.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#162 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30686 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 January 2012 - 07:21 PM

če so apartmaji v sklopu kakšnega hotelskega kompleksa, imaš najverjetneje vse to tam.
če pa greš kam privat, je pa čist odvisno, ampak ponavadi je posteljnina v apartmaju, no...
kam pa greš? biggrin.gif
  • 0

#163 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2012 - 07:23 PM

V terme Snovik grem. hmm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#164 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30686 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 January 2012 - 07:26 PM

lej, jst bi jim še en mail napisala za vsak slučaj ali pa poklicala... smile.gif
jst vedno pred odhodom vse živo poizvem, ponavadi preko maila... tongue.gif nazadnje sem v Toplošico enih 5 mailov napisala in seveda tud dobila odgovore, hehehe laugh.gif
  • 0

#165 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2012 - 07:27 PM

Ja sej sem jaz tudi že par jih poslala, pa me ja malo sram že, LOL.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#166 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30686 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 January 2012 - 07:33 PM

glej, v ceniku sem našla tudi to, kar te zanima: posteljnina in brisače so vključeni v ceno najema apartmaja:

http://www.terme-sno...2011-snovik.pdf
  • 0

#167 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2012 - 07:34 PM

Hvala thumbup.gif Tu so sicer omenjani samo apartmaji, ne pa tudi sobe, ampak pomoje bo enako.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#168 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22335 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2012 - 06:36 PM

Pozna katera malo bolj bazene in savne v Thermani Laško? S fantom imava darilna bona za bazen, ki ju v 2 letih še vedno nisva uspela ponucat. :lol: Možnosti savne pa pri njih sploh nimajo samostojno, ampak samo kot doplačilo poleg bazena. Meni sicer nobeno ne diši preveč, sploh kopanje v bazenu. Zdaj v decembru pa je najbrž v termah nasploh precej gneča, ne? :( Če že, bi rada čim manj gužve. A v savnah vedno dobiš zraven tudi kopalni plašč? Tuši so privat ali je kar kakšna skupna varianta? Jaz nikakor nočem bit naga pred komerkoli. Po prebranih prejšnih straneh se bom torej izogibala turške savne. :D Imajo pa tam naslednje savne:

  • klasična finska savna (80°C, 10 – 15% vlažnost) 
  • finska savna »Kristalna« (80°C, 10 – 15% vlažnost)
  • finska savna »Barvna terapija« (90°C, 10 – 15% vlažnost)
  • turška savna »1001 noč« (42 – 45°C, 100% vlažnost)
  • turška savna »Marmorna« (42 – 45°C, 100% vlažnost)
  • rimska savna »Caldarium« (38 – 40°C, 50% vlažnost)
  • Sanarium »Aquavia« (55 - 60°C, 35 – 50% vlažnost) 

Katere priporočate? Najbrž klasično finsko in kristalno finsko (čeprav ne vem, v čem je razlika). Finska z 90 stopinjami je najbrž hudo prevroča. Kaj pa rimska in Sanarium, pri 50% vlažnosti si lahko še normalno ogrnjen v brisačo ali se ti prehitro zmoči, kot pri turški?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#169 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 December 2012 - 07:07 PM

Jaz sem se prvič ful bala te 90 stopinj, finske. Sem mislila da se bom zadušila ali pa padla v nezavest. No, na koncu se je izkazalo da je super in komaj čakam da grem spet. Za ostale ti žal ne znam svetovat, za razne rimske itd. Če dobiš kopalni plašč pa se boš najbrž našla na spletni strani. V Orhideliji ga dobiš :).


  • 0
Viens, reste ici!

#170 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27034 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 11 December 2012 - 08:41 PM

Fora je samo v tem, da greš počasi in se savnaš pravilno, imamo celo temo o savnanju, Adrijana je ful obširno pisala o tem. Glede kopalnega plašča pa bi moralo pisati, nekje ga dobiš, nekje ne; v 'moji' savni dajo ful veliko brisačo in rjuho.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#171 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22335 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2012 - 08:48 PM

Aha, hvala. Fant pravi, da je rimska brezveze, najbrž Sanarium tudi, ker nista ne vroči, ne vlažni. Pravzaprav sem narobe gledala. Tiste savne zgoraj so v Termalnem centru Wellness parku (mislim, da je tov starem delu zdravilišča, nisem sigurna), v Savna centru pa imajo 3 finske, infrardečo, parno, Laconium in Sanarium. Glede plaščev pa nisem nič našla.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#172 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 December 2012 - 08:51 PM

Kopalni plašč, do sedaj tam ko sem bila jaz, si vedno dobil poleg. Če ne pa so bile vsaj rjuhe/brisače na voljo.

 

Meni savna ni všeč, ne zdržim, grem tu pa tam bolj na fantovo veselje, ampak če že, potem izbiram na podlagi vlage in nikakor ne na podlagi temperature - jaz sem ful lažje preživela v finski savni, kje je bilo 90° in manj vlage, kot pa v turški, kjer je bilo 70° in 90% vlaga.

Tako da če si začetnik, začni predvsem tam, kjer je manj vlage in se ne oziraj na temperaturo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#173 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5726 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2012 - 08:04 AM

jaz sem bila enkrat v laškem, v starem delu, ne v thermani. se sicer ne spomnim kako je bilo z koplnim plaščem, rjuho/brisačo sem seveda dobila. tuši so skupni (tisti v savni, ko se vmeš oprhaš, da se ohladiš, osvežiš), tisti v garderobi pa so kabine. je tudi nekaj whirpoolov in bazen iz katerega lahko zaplavaš ven. je pa ta bazen ločen od bazenskega komplkasa in se uporablja samo za namene savne. v novem delu še nisem bila.

se pa sedaj odločam, da bom šla enkrat probat v rimske terme. so mi bližje od laškega, novejše, manj gužve in tudi malo cenejše.


  • 0

#174 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25698 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2012 - 08:50 AM

Jaz sem bila v savni samo v Dol.Toplicah - najbolj mi je všeč tista "finska", v kateri je cca 60°C. Po moje ekvivalentna Sanarium »Aquavia« (55 - 60°C, 35 – 50% vlažnost). 


  • 0

#175 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2012 - 10:17 AM

Jaz Rimskih ful ne priporočam. Jaz sem bila ful razočarana. Orhidelia je top na vseh področjih. Bi šla pa v Laško še, še nisem bila odkar je to na novo.


  • 0

#176 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22335 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2012 - 02:13 PM

jaz sem bila enkrat v laškem, v starem delu, ne v thermani. se sicer ne spomnim kako je bilo z koplnim plaščem, rjuho/brisačo sem seveda dobila. tuši so skupni (tisti v savni, ko se vmeš oprhaš, da se ohladiš, osvežiš), tisti v garderobi pa so kabine. je tudi nekaj whirpoolov in bazen iz katerega lahko zaplavaš ven. je pa ta bazen ločen od bazenskega komplkasa in se uporablja samo za namene savne. v novem delu še nisem bila.

Slik sicer nimajo nič kaj, ampak zgleda, kot da niso zaprti tuši. :/ Imajo tudi v novem delu topel in hladen bazenček za ohlajanje po savni. A v te bazene greš v kopalkah ali kako? Verjetno je na voljo tudi kakšen umivalnik ali kaj podobnega, da si spereš ličila dol?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#177 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22335 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2012 - 02:05 PM

Včeraj sva bila v Thermani. Lahko rečem, da sem se neupravičeno bala. :D Ni bilo nobene gužve. Šla sva od 18h do 22h. Najprej sva bila uro in pol v bazenih. Je bilo malo ljudi. Šla sva plavat tudi v zunanji bazen, tam mi je bilo še posebej fajn, ker si večino časa čisto sam. Potem pa sva šla v savne. Šla sva v enkrat v finsko in 3x v tuško (kotel). V veliki finski savni sva bila čisto sama, v turški pa sta bila 2x kratek čas še en par notri, sicer pa sva bila sama. Tudi v teh skupnih tuših ni bilo nikogar in sem si celo upala se it po savi tja na hitro splaknit. Sem pa bila tudi v turški savni ovita v brisačo, razen, ko sva bila sama, sem se odgrnila, sedela pa sem še vedno na brisači. Pisalo je sicer, da uporaba brisače ni potrebna in na slikici ob vratih je narisano, da kao ne smeš sedet na brisači. Ena gospa, ki je bila notri je rekla, da se sploh ne sme v turško z brisačo, ampak to mi je pa ogabno. Jaz ne bi naga sedela na tisti klopi, kjer so prej sedeli drugi nagi. Na hodnikih so tudi bili v glavnem ves čas vsi v brisačah.

Je vse lepo urejeno in cena se mi zdi kar ugodna. Redna cena za celodnavni bazen in savno je mislim da 19,50 €.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#178 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10526 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2012 - 02:10 PM

Men je pa super bit naga. V turški itak obvezno, v finski pa vedno sedim/lezim gola na rjuhi, ne brisači.


  • 0

#179 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 December 2012 - 02:45 PM

Jaz tut nisem naga, ni šanse.

 

Marmelada, saj v turških so vedno notri "tuši" in vedno spereš za sabo in tudi pred sabo. Tako da v bistvu ni ogabno, ker "umiješ".


  • 0
Viens, reste ici!

#180 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10526 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2012 - 02:47 PM

Ja, ni ogabno, prav fajn je :) Pol se greš pa še vržt v tisti mrzel bazen.. kok je to fajn mmmmm.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users