Jump to content


Photo

Slovenske terme


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#181 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2012 - 03:27 PM

Tukaj niso dali nobenih rjuh, samo brisačo, pa še s sabo sva prinesla brisače. Ja, je cev z vodo v turški, tudi zato, da pošpricaš z vodo po senzorju in se spusti para (nisem vedela). Par srednjih let, ki je bil z nama notri pa nista nič sprala klopi za sabo. Midva sva. V ohlajevalni in ogrejevalni bazen pa nisem šla, ker tja pa moraš it nag, to pa ni šans da grem pred drugimi.

 

V finski sem zdržala 15 min, ampak sem se spotila samo po hrbtu in spredaj, po obrazu pa sploh nič. V ostale savne pa niti nisva šla, ker nimajo takega učinka.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#182 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 December 2012 - 03:53 PM

V turški savni, kamor najraje zahajam, ker je edina, kjer se spotim, že skoraj moraš biti nag, saj je vlažnost med 80 in 100 % in imaš brisačo takoj mokro.

Tisti bolj sramežljive sorte naj grejo pa pač v finsko, zeliščno, itd. V turški je včasih kakšen posameznik v kopalkah in zavit v brisačo, kar meni sploh ni logično.

 

Jaz vedno pomijem preden se usedem in ko grem ven.

 

Z goloto v savni jaz nimam težav, itak je vse v poltemi (sploh v turški v Vivatu), zelo diskretno. :) V nudo kamp pa ne bi šla, čeprav se rada naga kopam.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#183 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 20 January 2013 - 06:44 PM

Joj, jaz si sploh ne predstavljam biti z brisačo v savni, sploh pa ne turški, meni je bolj ogabno, ko se vsi delci brisače limajo nate. :D Itak pomiješ in ni panike.

 

Midva sva šla danes v Topolšico in sem res navdušena. Sva si kar privoščila in vzela privat wellness, 68€ naju je prišlo za 3 ure (sicer je 80€, ampak imajo za študente 15% popust; pa do max 6 ljudi lahko najame savno, tako da se fuul splača). Imela sva veliko sobo z ležalnikoma, udobnim kavčem, veliko posteljo in mizo; whirlpool in dve savni (finska + turška) in tuš ter še eno kopalnico. Poleg tega je bilo zraven vključeno sadje (dobila sva ogromen krožnik narezanega sadja, suhega sadja itd.), pijača (2 Fructal sokova in 2 Radenski) in šampanjec. Prostor je res noro prijeten (malce orientalskega pridiha ima, pa svečke in ogromno okno), popoln mir imaš in počneš kar se ti zljubi. Močno priporočam!


  • 0

#184 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 January 2013 - 07:11 PM

Topolšica je bila tudi nama super, pa sva bila v odprtem delu v savnah, ampak je bilo zelo malo drugih obiskovalcev in sva bila praktično sama.


  • 0

#185 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 20 January 2013 - 07:20 PM

Saj zaradi tvojih priporočil sem izbrala Topolšico. :D Res je zakon, mislim da tudi v odprtem delu danes ni bilo neke gneče. Ampak vseeno je fajn doživet tudi ta privat wellness, je en poseben občutek. :)


  • 0

#186 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 October 2013 - 07:52 AM

_M_, vidva sta bila v Olimii v hotelu Breza, a ne? Sta vzela kak njihov paket? Karkoli gledam kot paketno ponudbo za Brezo, nima vključenih obiskov savn - razen pri enem, ko je v času bivanja vključen enkratni vstop.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#187 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 October 2013 - 08:04 AM

Ja, bila sva v Brezi, ampak že ful dolgo nazaj, ziher je morala bit kakšna ugodna akcija, drugače mi je zdaj čisto predrago.

Vključene so bile mislim, da savne v Termaliji, torej v starejšem delu, za Orhidelijo pa sigurno ne.

Ampak meni je bil takrat starejši del bolj všeč, sva bila tudi v Orhideliji, ampak nekak mi ni blo najbolj všeč v savnah...


  • 0

#188 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 October 2013 - 08:18 AM

Bom zdaj poslala mejl kar v terme, ker mi je čudno, da na spletu niti pri paketih z bivanjem v Sotelii ni naveden vstop v savne v starem delu (meni so tam tut full fajn), pri ponudbi, ki sem jo dobila pa za 27.-30.10. na mejl, so mi pa napisali, da vključuje tudi 2 vstopa na dan v Termalijo - savne in bazene. 

 

Je pa razmerje cen med Brezo in Sotelio kar ostro, za paket v Brezi plačava 294 oz. 221  EUR na osebo, v Sotelii pa 376 EUR. Ampak, če so savne vključene v Sotelio, se bolj splača, ker je vstopnica sicer 18 oz. 21 EUR. Mi je pa obisk savne na takem oddihu bistvena sestavina. 

 

Bom poslala mejl in npisala njihov odgovor, mogoče je samo napaka na spletu - kajti cena, ki so mi jo ponudili, ustreza ceni v cenejši sezoni za 5 dni, vključno s savnami. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#189 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 October 2013 - 09:03 AM

Topolšica je bila tudi nama super, pa sva bila v odprtem delu v savnah, ampak je bilo zelo malo drugih obiskovalcev in sva bila praktično sama.

 

me gremo letos spet s puncami, ker nam je bilo lani tako všeč. Edino mesto, kamor se vračamo že drugič!

Smo pa vzele VIP savne.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#190 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 October 2013 - 10:49 AM

So mi odgovorili iz Term Olimia. Obisk savne je seveda vključen v pakete.

Če katero zanima, od 3.11 do 20.12. se za paket za dva plača 1.5 cene. Midva greva od 27.11. do 1.12. (sreda-nedelja), vzela bova paket, ki omogoča neomejen vstop v savne v Termaliji in v Orhidelio. Dodatno so v paketu za 5 dni še po 3 masaže na gosta. Yay! :woot:


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#191 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 October 2013 - 10:55 AM

Špela, koliko pa bosta plačala?


  • 0
Viens, reste ici!

#192 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 October 2013 - 12:33 PM

357 na osebo. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#193 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 October 2013 - 02:02 PM

Špela, a si mislila ta paket: http://www.terme-oli...vicni-ceni-7164


  • 0

#194 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 October 2013 - 02:26 PM

_M_, ja, spraševala sem te po teh paketih v Brezi, vendar sem se odločila, da vzameva paket v Sotelii, za katerega sem zgoraj tut napisala ceno v akciji. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#195 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 October 2013 - 02:28 PM

Pa mogoče veš, če je v tem paketu na linku, ki sem ga dala, tudi vključen vstop v Termalijo v savne?


  • 0

#196 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 October 2013 - 02:39 PM

Ne vem, ker so mi odgovorili samo za Sotelio. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#197 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14923 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 November 2013 - 02:25 PM

.


  • 0
 

#198 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 09 November 2013 - 02:47 PM

Radenci so res bolj tako...zdravilišče :) Nisem sicer še bila, sta pa starša vsak mesec vsaj en vikend v toplicah in pravita, da so Rimske daleč najboljše, ampak samo Rimski dvor (pa Livada v Moravskih, Sotelia v Olimii in mogoče Rogaška - GH Sava in GH Donat).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#199 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14923 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 November 2013 - 02:53 PM

.


  • 0
 

#200 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 09 November 2013 - 03:01 PM

Saj se strinjam s tabo :P Jaz Radence recimo povezujem z upokojenci. Prav tako Topolšico (zelo priljubljena destinacija lokalnega upokojenskega društva :D). Meni je vedno smešno, ko se upokojenci še pred večerjo zakadijo v sladice in si jih naberejo cel krožnik, da ja ne bo zmanjkalo.

V Brezi v Olimii je tudi zelo dobra hrana.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users