Jump to content


Photo

Božična, silvestrska pojedina


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 18 December 2006 - 01:11 PM

Letos sem jaz zadolzena za bozicno vecerjo. In se ze veselim, ker mi je v veselje kuhat, sploh pa preizkusat nove recepte. Imam pa majcken problemcic, ker nimam ideje kaj naj pripravim. Pri nas je bozic res tisti the one in special praznik. Takrat se zbere vsa druzina, kramljamo ob sveckah in dobri hrani ter se imamo radi. smile.gif
Primerno prazniku se seveda nardi kaka boljsa poslastica... Kako je kaj v navadi pri vas? Kaj se bo kuhalo v loncih? cool.gif
Hvala vnaprej za ideje in pomoc.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 December 2006 - 01:27 PM

Saj ne bi izdala, ampak je tako dobro, da moram. Jaz bom vsem podarila za božič ene piškotke, ki jih lahko ti uporabiš za sladico.
Je pa tale recept: http://www.kulinarik...ept.asp?ID=5851

Ne moreš faliti, stvar vedno uspe.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 18 December 2006 - 02:40 PM


O super si soncha! Recept je res preprost in ti piskotki bodo v vsakem primeru za posladek!
Zbiram pa se vedno domislice za vecerjo.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#4 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 December 2006 - 03:20 PM

JAz ti ne morem kej preveč svetovat,ker je pri nas že par let tradicionalna božična večerja v krogu cele familije: Pečenice in zelje. Sliši se bedno,ampak meni je prov fajn.
Verjetno bom pa sama spekla zgornje piškote in jih podarila v ličnih vrečkah kolegicam in kolegom.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2006 - 03:38 PM

Jaz že vrsto let kuham za božič in je vsako leto kaj drugega. Uživam kuhati kaj novega in bolj zakompliciranega. thumbup.gif
Lani sem naredila po j. Oliverju pljučno pečenko z zelišči in pršutom, zraven pa popečeno polento. Za predjed juho iz peteršiljevega gomolja, za sladico pa tisočlistni kolač z vanilijevo(of kors domačo) kremo in malinovo marmelado ter smetano.
Letos bom naredila bruschette, piščanca, ki se marinira preko noči v vinu, zeleni, žajblju, balzamičnemu kisu... v omaki iz svežih šampinjonov. Zraven verjetno pečen krompir ali pečeni lulčki. Za sladico pa biskvit iz domačih baby piškotov s kremo in sadjem.
Za prejšnja leta se pa ne spomnim.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 18 December 2006 - 04:20 PM

ohoho, gastronomka in kuharica! thumbup.gif

Super!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 December 2006 - 04:32 PM


Pri nas bo najbrž domača goveja župca s palačinkami, pljučna na žaru, omaka iz peteršilja, čebulni obročki, zelena solata, domača francoska solata, pečen krompir z rožmarinom in kakšno dobro pecivo s sadjem. Pa še domača sangrija, če se bo komu dalo delat.
Za silvestrovo pa bova s fantom imela domač (!) biftek. Sicer pri nas že kar nekaj časa delamo domač biftek... se spomnimo kdajkoli in ga nardimo. Mljask. Tistega iz trgovin se ne pritaknem več.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2006 - 07:20 PM

QUOTE(Hsul @ 18. 12. 2006 - 16:20) View Post

ohoho, gastronomka in kuharica! thumbup.gif

Super!


oops.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 December 2006 - 12:06 PM

QUOTE(sonchika @ 18. 12. 2006 - 13:27) View Post

Saj ne bi izdala, ampak je tako dobro, da moram. Jaz bom vsem podarila za božič ene piškotke, ki jih lahko ti uporabiš za sladico.
Je pa tale recept: http://www.kulinarik...ept.asp?ID=5851

Ne moreš faliti, stvar vedno uspe.


Tole sem pravkar naredila, božanski keksi so, izgledajo pa totalno prisrčno - kot majhni hlebčki kruha. Pa všeč mi je, ker recept ne vsebuje niti moke, niti masla/margarine - super!!

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 December 2006 - 12:52 PM



Uau, DiLeMa, pohvale!
Čudoviti so. ;p
Pa dobri najbrž tudi. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 December 2006 - 01:10 PM

Mi vsako novo leto že prav obredno južnamo sarmo. Zvečer pa pade kak narezek (pršut, več vrst sira, olive, gobice, salama, sva i šta), nevegeterjanci se pomastijo s pečenim odojkom, pije se šampanjec, ali kako žganje.

Ojej, sem mislila da se gpovori o novoletnih pripravkih, sorry... .oops:

Z a Božič se bo jedla pura z mlinci, zase si bom pa naredila nekaj vegeterjanskega, po možnosti kake tortilje, ali pa kaj s sirom.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 December 2006 - 01:23 PM

QUOTE(Jenna @ 22. 12. 2006 - 12:52) View Post

Uau, DiLeMa, pohvale!
Čudoviti so. ;p
Pa dobri najbrž tudi. =)


Ja, dobri so zelo. Niso trdi kot večina keksov, ampak zeeeelo mehki in sočni, kar sami se topijo v ustih.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 22 December 2006 - 05:17 PM

jaz sem letos pri fantovih.
jedli pa bomo morsko hrano: losos, ribja nabodala, lignje in kakšen krompir, razna solata, peciva...

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#14 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 December 2006 - 10:29 PM

QUOTE(crna @ 22. 12. 2006 - 13:10) View Post

Mi vsako novo leto že prav obredno južnamo sarmo.



Enako laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#15 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 24 December 2006 - 09:41 PM


Hvala vsem tistim ki ste razkrili vase praznicne menuje. Mora bit da je okusno. biggrin.gif Pecenice z zeljem znajo sploh kaksne babice bozansko skuhat. M, pa sarmo bi tudi...

Jaz pa nazadnje nisem prevec komplicirala in sem se odlocila za kremno juhico z gobami. Glavna jed so bile tortilje. Z mesnim ali vegi nadevom.
Pa se narezek je bil, potica in ogromno peciva, keksov...

da sem na koncu pojedla le eno tortiljo. Ker sem se tolko zbasala z vsem ostalim...
ma, zdaj si grem se po kos potice. To ne mores verjet! laugh.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#16 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2012 - 07:22 PM

Jaz sem se končno domislila (medtem si bom še ene 10x premislila), kaj bomo letos za božično večerjo. :D
  • 0

#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 August 2012 - 07:26 PM

Res, končno, kako si počasna. :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 August 2012 - 07:27 PM

:lol: :thumbup:
Jaz pa nočem še razmišljat o tem. Poletje, dont go!
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#19 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2012 - 07:28 PM

:lol: Zame je že tako ali tako jesen, tako da... :lol:
  • 0

#20 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 August 2012 - 07:41 PM

Medve z mamo sva se tudi že pogovarjale, da bi letos pljučno jedli. Samo meni za božični večer ni najbolj za neko toplo večerjo, ker itak že jemo pršut pa bakalar pa tatarski biftek pa ogromno sladkarij. Pri nas, pri babici, pri teti.

Enkrat prejšnji teden se mi je sanjalo, da je bil zadnji vikend pred božičem, mi2 z mamo pa še nisva nobenih piškotov spekle. Ful sem bla nervozna. :D
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users