Jump to content


Photo

Testenine na 101 način - predlogi!


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 February 2006 - 11:11 AM

Sama imam zelo rada testenine na vse možne načine, z različnimi omakami.
Zato bi bilo fajn, če boste dodali še kakšnega svojega, kak fajn recept.

Trenutno me pa zanima, kako se naredi omaka karbonara, ker je še nisem delala, če mogoče kdo lahko na hitro pove?
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2006 - 11:23 AM

Jst jem omako karbonara ful, ful redko ... če jo že, potem jo kar iz vrečke tisto instant naredim in se mi zdi dobra.

So mi pa najboljši široki rezanci, ki jih kuhane razporedim po pekažu, potem pa prelijem z gosto mešanico kisle smetane, velike količine pravega parmezana Grano Padana in koščki feta sira in potem hrustljavo zapečem ... njam!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 10 February 2006 - 11:28 AM

daš kuhat pašto. med kuhanjem na malo olja popražiš slanino ( oz nekaj v tem stilu od mesa), in si pripraviš nariban sir in jajce.
ko je pašta kuhana, odcejena in še vrela vanjo vmešaš surovo jajce, sir in to popraženo slanino. in to je to.

glede količin...ponavadi delam po občutku.
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2006 - 11:35 AM

Uuuuuuhh Ka ... ta tvoj recept je tudi super, včasih sem ga dosti prakticirala, pol sm pa kr nekak pozabla nanj ... je pa božanski. S tem da sem jaz včasih dodala zraven še malo kisle smetane, da ni tako suho.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 February 2006 - 11:41 AM

.
Jaz mam pa najraši testenine s tuno in svežimi zelišči, brez paradajza. biggrin.gif

Sicer pa ful rada eksperimentiram in nardim npr. testenine s mesnimi trakci (piščanec ali pa govedina), pa bučke, melancane, korenje, avokado, sojina omaka..... obvezno pa skos polno raznoraznih zelišč (vsaj bazilika nujno).


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 February 2006 - 11:45 AM

ka, hvala! Sem vedela, da je nekako tako, kot si napislala, samo točno nisem čist vedela.

Sama se bom verjetno odločila še za malce sladke smetane, ker jo ponavadi dodajam v take "sirove" omake.

Drugače so mi ful dobri široki razanci preliti z omako iz belega vina, stopljenega zdenka sira in sladek smetane, njami! Zraven ponavadi kak purnaji/piščančji zrezek, ki se peče kar v tej omakci.
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 February 2006 - 11:49 AM

Omaka s tuno:
pol čebule
1 konzerva tune
česen
začimbe
paradižnikova omaka (od 1,5 deci do pol litra - po želji)

Na olju spražiš čebulo, da postekleni, dodaš česen in takoj zatem tunino, da se česen ne zažge. Malo še pražiš in preliješ s paradižnikovo omako. Po želji dodaš začimbe in kuhaš ene 5 minut.

Ali pa greš v hoferja, ker imajo poceni pesta in ješ testenine s pestom. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 February 2006 - 11:52 AM

Sama pa za testenine najraje uporabljam kar sveže paradižnike, mi je ful bolj okusno in sočno, kot pa že pripravljene mezge.
  • 0

#9 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 10 February 2006 - 11:54 AM

včasih pa v največji ponvi, kar jih imam, popečem čebulo česen, tuno, malo zelenjave 8grah, koruza, rdeča paprika) in vsujem v to že prej skuhano pašto. pol to vse skupaj malo pražim dokler ni malo popečeno. včasih dodam malo kisle smetane, alpa pomija, alpa obojega. sam nočem pretiravar s to kislo smetano, da mi nima pol vsa hrana istega okusa.
malo spominja na te azijske nudle.
  • 0

#10 Pesimistična

Pesimistična

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 132 posts

Posted 10 February 2006 - 12:05 PM

Recepti kot jih delam jaz.
Recept št. 1
- skuhaš peresnike (ali testenine po želji)
- v teflonski posodi (jaz delam vse v njej) na olivnem olju prepražiš 2-3 stroke narezanega česna
- dodaš konzervo olupljenih pelatov – pelate nareži na kocke
- dodaš 1-2 konzervi tune (količina tune je odvisna od tega kako rada imaš tuno)
- omako premešaš da se ti vse lepo segreje
- dodaš peresnike in jih v posodi premešaš z omako
- postrežeš
- poješ
- po želji lahko daš tudi kaj parmezana gor

Recept št. 2
- skuhaš testenine
- v teflonski posodi na olivnem olju prepražiš 2-3 stroke narezanega česna
- dodaš konzervo olupljenih pelatov – pelate nareži na kocke
- dodaš baziliko in origano
- tik preden daš v omako testenine, daš v samo omako kocko zdenka sira da se ta stopi
- dodaš testenine
- premešaš z omako
- postrežeš
- poješ

Recept št. 3
Vsi postopki so isti, razen da namesto tune, daš k pelatom na kocke ali tanke rezine narezano govedino. Jaz sem to včeraj jedla in je bilo jam, jam, jam biggrin.gif

Recept št. 4
- skuhaš testenine
- v teflonski posodi na olivnem olju prepražiš 2-3 stroke narezanega česna
- dodaš konzervo olupljenih pelatov – pelate nareži na kocke
- dodaš 250 g skute
- dodaš testenine
- premešaš z omako
- postrežeš
- poješ

Recept za omako Carbonara
- 2 žlici olivnega olja (30ml)
- 2 stroka česna- zdrobljena
- 400 g špagetov
- 100 g slanine, narezane na kocke
- 4 jajca
- 1 skodelico mleka (250ml)
- ½ skodelice sveže naribanega sira – parmezan
- črn poper
- sol
  • 0

#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 February 2006 - 12:17 PM

QUOTE(Ka)
včasih pa v največji ponvi, kar jih imam, popečem čebulo česen, tuno, malo zelenjave 8grah, koruza, rdeča paprika) in vsujem v to že prej skuhano pašto. .


Mhm, tako jaz delam rižoto, namesto testenin dam kuhat riž kar noter v to zmes in je zeloo okusno, seveda ne manjkajo sveži paradižniki.
Ker meni pa makaroni in zelenjava lih ne gre skupaj - razen paradižnikov.
  • 0

#12 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2006 - 12:46 PM

QUOTE(DiLeMa)
So mi pa najboljši široki rezanci, ki jih kuhane razporedim po pekažu, potem pa prelijem z gosto mešanico kisle smetane, velike količine pravega parmezana Grano Padana in koščki feta sira in potem hrustljavo zapečem ... njam!

pečico daš na koliko stopinj in za koliko časa? sliši se zelo okusno ...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2006 - 12:54 PM

QUOTE(URŠKA)
QUOTE(DiLeMa)
So mi pa najboljši široki rezanci, ki jih kuhane razporedim po pekažu, potem pa prelijem z gosto mešanico kisle smetane, velike količine pravega parmezana Grano Padana in koščki feta sira in potem hrustljavo zapečem ... njam!

pečico daš na koliko stopinj in za koliko časa? sliši se zelo okusno ...


Pečico imam na 180, glede časa ti pa ne znam povedat, ker delam po občutku ... tolk, da vidiš, da se je sir stopil in da se je naredila na vrhu taka hrustljava skorjica. Jaz pomoje pustim ene 10 minut ... imam ventilacijsko pečico, če imaš navadno, pustiš malo dlje. Sicer pa, kot sem že rekla, pač vmes malo spremljaš kako izgleda vse skupaj.

Je pa drugače zadeva res božanska, ena mojih najljubših jedi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 10 February 2006 - 01:29 PM

[quote=Jenna].
Jaz mam pa najraši testenine s tuno in svežimi zelišči, brez paradajza. biggrin.gif

Sicer pa ful rada eksperimentiram in nardim npr. testenine s mesnimi trakci (piščanec ali pa govedina), pa bučke, melancane, korenje, avokado, sojina omaka..... obvezno pa skos polno raznoraznih zelišč (vsaj bazilika nujno).


.

Men so testenine s tuno tako pripravljene najboljše. Če pa ne dam tune potem dam rakce oz repke od rakcev, mnjam sem že lačna...
  • 0

#15 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 10 February 2006 - 01:53 PM

Super!smile.gif Jaz danes nisem vedla kaj bi za kosilo nardila!smile.gif
Jaz delam sama doma široke rezance in so mi full dobri!
  • 0
user posted image

#16 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 10 February 2006 - 02:42 PM

QUOTE(Ka)
daš kuhat pašto. med kuhanjem na malo olja popražiš slanino ( oz nekaj v tem stilu od mesa), in si pripraviš nariban sir in jajce.
ko je pašta kuhana, odcejena in še vrela vanjo vmešaš surovo jajce, sir in to popraženo slanino. in to je to.

glede količin...ponavadi delam po občutku.


Jap, tudi jaz jih naredim (skoraj) popolnoma enako, edino ponavadi s slanino vred prepražim še malo nasekljanega česna. Za sir pa vzamem parmeza. Za prste obliznit!
  • 0

#17 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 February 2006 - 04:53 PM

QUOTE(Ka)
daš kuhat pašto. med kuhanjem na malo olja popražiš slanino ( oz nekaj v tem stilu od mesa), in si pripraviš nariban sir in jajce.
ko je pašta kuhana, odcejena in še vrela vanjo vmešaš surovo jajce, sir in to popraženo slanino. in to je to.

glede količin...ponavadi delam po občutku.



tvojemu receptu bi še samo dodala kislo smetano wink.gif brez kisle smetane ni carbonare tongue.gif
  • 0

#18 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 March 2006 - 05:15 PM

Sem probala nardit karbonaro že s kislo in sladko smetano,
pa mi je boljše s sladko, ker je bolj gladko tekoča omaka, nevem, s kislo je prišlo ful bolj "pacasto", suho..
  • 0

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2006 - 05:23 PM

QUOTE(_M_)
Sem probala nardit karbonaro že s kislo in sladko smetano,
pa mi je boljše s sladko, ker je bolj gladko tekoča omaka, nevem, s kislo je prišlo ful bolj \"pacasto\", suho..


Normalno,če je ful bolj mastna sladka smetana.
Jaz se je sploh ne pritaknem,še kisle komaj kdaj. ermm.gif
  • 0

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 March 2006 - 05:25 PM

Hja, jst pa rada dobro jem, kaj čem.. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users