Jump to content


Photo

KVAS za lepo kožo


  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#1 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 23 March 2005 - 01:05 PM

Vam je to že znano, ne?! Tudi meni je bilo oz. sem tako mislila. Pred leti sem poskusila piti pekovski kvas, pa potem pivski itd. Rezultatov nobenih. Mislim pri koži-problematični koži!!!
Potem mi je pred cca enim mesecem prišla v roke neka knjiga z naslovom HRANA JE VAŠE NAJBOLJŠE ZDRAVILO in tam piše tudi o kvasu. In sicer. Na kratko povzamem. Dolgo let so priporočali kvas za problematično, aknasto, mozoljasto kožo. Najboljši kvas je PEKOVSKI KVAS (npr.FALA v kocki, prahu...),ker je ta kvas ŽIV. Pivski je tudi boljši kot nič, a je MRTEV KVAS(kruh ne more vstat). Kasneje so pekovski kvas obtožili, češ da ta fermentira v želodcu in pride do alkoholne reakcije itd...Problem je v tem ker so kvas priporočali, da se ga pije skupaj s sokom oz. se ga potrese po kruhu. To je bil problem. Tudi sama sem ga mešala z drugo hrano. Kvas je potrebno piti samega in to na prazen želodec (lahko se ga raztopi v mleku ali vodi)!!!! Jaz ga sedaj pijem vedno pred spanjem in povem vam drage moje, rezulati so pa res dobri!!! Koža se mi lepo čisti, nič navalov mozoljev. Je res, da uporabljam tudi himaljsko sol za izpiranje, a ta le pomaga zdraviti mozolje, ne pa preprečuje nastajanje novih.
Kvas deluje na jetra(neznam strokovno opisat kako in zakaj) in zato pomaga koži! Po tradicionalni kitajski medicini pa so problemi kožo povezani z jetri, vranico in žolčem.
Torej vse tiste, ki imate problematično kožo provajte! Pojdite v trgovino po pekovski kvas in ga vsak večer oz. jutro pojejte za 1 velik oreh.
Meni je pomagalo, mogoče bo tudi vam. Pa kaj sporočite.
  • 0

#2 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 23 March 2005 - 03:25 PM

Koliko časa pa to že delaš??
  • 0

#3 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 23 March 2005 - 04:35 PM

Tud men moja mami govori,da naj jem kvas za lepo kozo;ona je to menda ves cas jedla in ni mela nobenih tezav z aknami
Bo ze nekaj na tem wink.gif
  • 0

#4 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 24 March 2005 - 10:17 AM

Ja najbrž je res nekaj na tem.
Sem po naravi dokaj nemiren, živčen človek, ki ga vsaka malenkost iztiri. To deluje na jetra (saj poznate to "vse mi gre na jetra"), že moj bioenergetik mi je vedno govoril, da moji problemi s kožo so povezani z vranico in jetri. Pač vsakemu se pozna tam, kjer je najbolj občutljiv. Pa nisem vedela kako naj vpilvam na kožo.
Sedaj delam dve stvari. To s kvasom (cca 3 tedne) in ravno toliko časa približno pijem zjutraj na tešče žlico domačega olivnega olja. To sem začela piti zaradi težav z želodcem, kasneje sem izvedla da olivno olje na tešče čisti žolč in žolč pa vemo, da čisti jetra.
To dvoje delam, a mislim, da še najbolj pomaga kvas, ker je pač že znan po tem, da naj bi pomagal. Vsak večer ga pojem oz. popijem (raztopim v mlačnem mleku) polovico kocke FALA (cca 20 g torej). Vedno na prazen želodec! Če se mi kakšen dan zgodi da imam želodec prepoln, ga raje ne pijem, ker kot piše v tisti knjigi, kvas potem zavre z drugo hrano in nastane alkohol, ki potem takem škodi jetrom. Učinka torej ni ali pa je še slabši.
Jaz sem pred leti pila pivski kvas v tabletah in še tega vedno po jedi.

Jaz srčno upam, da bo še kateri nesrečnici pomagalo, ker vem kako je to s kožo. Je pa tudi nekaj res, da imam skrbno nego za kožo oz zunaj, ampak vse to mi ni kaj dosti pomagalo do predkratkim....
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 March 2005 - 11:16 AM

A ne bi potem raje pila kvas zujtraj? Ker zvečer skoraj ni možno, da imaš prazen želodec. Hrana se namreč nahaja v želodcu par ur po tem, ko jemo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 24 March 2005 - 12:14 PM

Se strinjam, a če si dobro prebrala moj post, pijem zjutraj olje na tešče zaradi težav, ki sem jih imela z želodcom in tega ne nameravam pustit, ker se sedaj odlično počuti. Jem pa večerjo že med 17-18 uro(in še to lahko! npr.zelenjavo), tako da imam okrog 22 ure že prazen želodec, po drugi strani mi to še prav pride, da ne jem pozno, zaradi linije seveda.
V zgoraj omenjeni knjigi pa piše, da lahko ješ kvas tudi eno uro pred večerjo, seveda je spet pogoj, da je takrat želodec prazen.
No vsak si prilagodi kot mu najbolj odgovarja.
  • 0

#7 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 28 March 2005 - 09:43 PM

zanimivo...jest mam full problematicno kozo in bom res probala spit vsak dan..edino kar se bom mogla navadit da kvas kupujem skoraj vsak dan...
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#8 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 30 March 2005 - 08:24 AM

Nana28,

Glej ni ti potrebno kupovati kvasa vsak dan, lahko ga kupiš za 10 dni naprej. FALA kvas je v kockah in ga porabiš cca pol kocke na dan. Te kocke pa imajo običajno rok uporabe 14 dni.
Priporočam ti tudi zunanjo uporabo kvasa v obliki mask. Pol kocke kvasa zmešaš s toplo vodo in si to »packarijo« naneseš na čist (! Lahko si narediš pred tem piling) obraz. Ko se maska strdi (cca 20 minut) jo spereš s čajem kamilic ali pa z vodo v katero si kanila nekaj kapljic limone ali vodo s himalajsko soljo ali pač samo vodo. Jaz ti priporočam kamilice. To masko redno uporabljaj 2-3x na teden! Redno, a ne pretiravat.
Glede tega ti svetujem še ostalo. Če se boš držalo, ti bo zagotovo pomagalo.


1. Zjutraj in zvečer si obraz očisti z nežnimi preparati, ki ne vsebujejo alkohola!
2. Toplo ti priporočam kamilične tople obkladke(meni so zelo pomagali!!!)
3. Uporabljaj kakšno kremo proti aknam, ki ni komogena( Avene, Exfoliac, Eurecin, Sebium ipd.) To je zelo pomembno, ker če ne čez dan kožo »mašiš«
4. Če se pudraš uporabljaj puder, kateri je primeren za tvojo kožo. Jaz sem jih provala veliko, meni je najboljši COLORSTAY OD REVLONA (je brez olj), pa še pretirano drag ni (cca 2.400,00 sit).
5. Nekje (se mi zdi, da si ti napisala) da ti Differin in te stvari niso pomagale. Tudi sama sem tako mislila, ker sem vedno vse hotela narediti na hitro in če ni bilo rezultatov, potem pač zame nič ni pomagalo. Differin ali Skinoren, meni osebno je bil dober Dalacin POMAGAJO, a moraš jih redno in dolgoročno rabit!
6. Zavedati se moreš, da tvoja koža potrebuje dosledno nego s posebnimi preparati, namenjeni tvoji koži. Če se boš držala zgoraj navedenega, se ti bo nekaj mesecih koža zagotovo popravila ali celo ozdravila. Pa še nekaj, ne pretiravaj, kot sem to počela jaz, celo moje življenje se je vrtelo okrog mozoljev in ker sem stalno pacala po koži, je bilo bolj slabo, kot dobro. Da si kožo zjutraj in zvečer pravilno očistiš ter narediš 2-3 tedensko piling ter masko je čisto dovolj.


pa sporoči kako ti gre.
  • 0

#9 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 30 March 2005 - 08:47 AM

Susy hvalaaaa za tako izcrpen odgovor...vidim da nisem edina v tem...bom se drzala teh nasvetov in videla cez par mescov kako bo...seveda porocam wink.gif
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#10 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 30 March 2005 - 09:28 AM

Susy,kaj je pa z ogrci,a ti tudi izginejo?
Jaz sem se mozoljev kar znebila,ampak na moji kozi je cedalje vec ogercev.
LP,Pika
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 March 2005 - 09:56 AM

Ogrcev se lahko rešiš z masko iz Aspirinov (salicilna kislina). Vendar samo 1x tedensko, ker je zadeva kar močna. Raztopi 5 Aspirinov v malo vode in nanesi na obraz.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 30 March 2005 - 10:09 AM

Nana28,

Nisi, seveda nisi sama. Veliko nas je takih, ki ima probleme s kožo. Jaz imam sedaj kar lepo kožo, a bili so res hudi trenutki. Kdor tega ni proval, ne more vedeti kako mučno je to. Seveda so na svetu veliko hujše stvari, zato bodimo kar srečne...
Veliko stari sem provala za mojo kožo, sedaj sem kočno našla tisto kar mi najbolj pomaga. Vedno si moraš pomagati z več stvarmi, da je rezlultat optimalnejši.
Samo to si zapomni Nana, NE OBUPAJ. VZTRAJAJ! Na žalost nas večina prehitro obupa in si reče ah saj to ne pomaga, ampak pomaga, samo šanso si moraš dat! Mozolji so pa sploh trdovratni, a se jih vseeno da "skenslat!" In zapomni si, mogoče boš ti našla še nekaj kar ti bo še dodatno pomagalo...Meni pač je to, kar sem napisala.
pa srečno..
  • 0

#13 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 30 March 2005 - 10:18 AM

Oj Pika,

Mislim, da pomaga tudi za ogrce, saj kvas deluje sploh na kožo dobro v vseh primerih.
Provaj z masko, kot sem priporočala Nani, lahko pa provaš tudi z masko iz aspirina, kot je povedala Sonchika. Jaz maske iz aspirina nisem nikoli delala, tako da ne vem.
Delam pa sedaj (šele 2x sem naredila) masko iz kvasa, ki naredi mega lepo kožo. Masko si, potem ko se strdi (cca 20 minut) izperem s toplim kamiličnim čajem v katerega dam malo limoninega soka(meni je ta čaj res super za kožo, samo mora bit še topel!).
Mislim, da je nega pri ogrcih enaka kot pri že mozoljasti koži, samo je lahko manj intenzivna.
  • 0

#14 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 01 April 2005 - 11:22 AM

kai je med pekovskim in gospodinjskim kvaso kaka razlika ker jas sem gledla kvas pa je gor pislao samo gospodinjski kvas pa nič drugega oops.gif ermm.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#15 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 01 April 2005 - 12:59 PM

Mislim da gre za isti kvas.pekovski=gospodinjski
  • 0

#16 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 02 April 2005 - 08:54 AM

Ja mas prav,to je eno in isto
  • 0

#17 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 02 April 2005 - 12:14 PM

aha ok hvala za odgovor wink.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#18 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 06 April 2005 - 01:27 PM

oi....jas bi pa danes s5 nekai prašala kai je lahko suhi kvas ermm.gif: ermm.gif oops.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#19 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 12 April 2005 - 08:03 PM

Čakejte, zjle sm pa malo zmedena.... eni praujo da morš kvas jest al pit al karkol že, drugi pa da morš masko delat. Kaj je zj boljša/prava stvar????? ermm.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#20 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 13 April 2005 - 11:15 AM

Kombinacija obojega je pa še najboljše. Tako nekako: 2x tedensko maska, vsak dan uživanje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users