Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#2261 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 May 2016 - 04:37 PM

Ja itak, wanna tell more? Tvoji Pinterest boardi pravijo drugače. :D Saj sem se samo hecala, res ni sile.  :)

 

Saj nakit in roze mi lahko vseeno prinese :D

 

Zdaj smo pa res ze hudo OT, ampak ok ;).

 

Razlogov je vec (osebnih, prakticnih in politicnih). Kot prvo se nama zdi, da bi se v vlogi klasicnega zenina in neveste pocutila precej out of place, ker po naravi nisva taka, da bi si blazno zelela bit v centru pozornosti neke zabave (sploh, ce mora bit vse po nekih reglcih in si vezan na kup birokracije). Zaobljube in podobno se mi recimo zdijo toliko osebne, da jih ne bi izpovedovala pred 100 navzocimi (po moznosti se v razlicnih jezikih in s tremi uradniki, ki bodo imeli se kaj blazno osladnega za dodat na vse skupaj :D), prav tako ne bi izvajala neke prisiljene koreografije na popmix leta v satenasti puffy obleki (karikiram) ;) Plus to, da najino mednarodno razmerje potegne za sabo en kup komplikacij (logisticnih, organizacijskih, jezikovnih, kulturnih), nekateri druzinski clani tudi niso blazno mobilni (ker so bodisi ostareli, bolni, vezani na kariere in majhne otroke, ali pac nimajo nekih odvecnih sredstev za zapravit za tako potovanje in po moznosti se darilo, ker nihce noce prit praznih rok, ceprav to omenis). Bi mi bilo malo neprijetno, da bi si morali vzeti po par dni dopusta, da pridejo nekam na kosilo (ali na silo organizirat neko bolj tradicionalno/uradno poroko, da bi zadostila pricakovanjem). 

 

Trenutni plan je, da namesto zakonske zveze v Slo skleneva partnersko zvezo na NL (iz cesar izhajajo prakticno enake pravice in dolznosti (recimo to, da si obvescen o partnerjevem zdravstvenem stanju in lahko soodlocas o medicinski obravnavi), s plusom, da se lahko sporazumno razides brez posredovanja sodisc ipd. (ce seveda niso vpleteni otroci). Mislim, da je po defaultu pri partnerski zvezi tudi tako, da po morebitnem razhodu vsak odide s tistim, kar je prinesel/pridobil v razmerju, kar nama tudi ustreza (torej se ni treba ukvarjat s prenupi in davkarijo). Na NL sicer ne mores brez vecjih stroskov (okrog 800eur) spremenit priimka hkrati s sklenitvijo kakrsnekoli zveze, lahko pa po sklednitvi zveze uporabljas svoj in/ali partnerjev priimek, ceprav se v uradni dokumentaciji nic ne spremeni. V praksi bi recimo "ceremonija" izgledala tako, da bi sla v lepem vremenu nekam na izlet/potovanje, kjer bi si izmenjala zaobljube in prstane, potem bi brez kaksnih posebnih ceremonij sklenila partnersko zvezo sklenila v uradnih prostorih (pac sama podpiseva pogodbo), kasneje (ne nujno oz. verjetno ne isti dan) bi  potem enkrat povabila druzino na sprosceno vecerjo (verjetno skuno praznovanje za ozjo druzino, pa potem loceno za NL in SLO del, ce ze - nisva se spuscala v take detajle). Edini minus (ce se temu lahko tako rece) je ta, da bi se morala pozanimat, kako je s priznanjem registrirane partnerske zveze v Slo, ker v taki obliki (za razlicnospolne pare) ne obstaja, ceprav verjetno sploh ni relevantno v nobenem primeru (ne bova zivela/delala/imela nepremicnin/premozenja v Slo ipd.). 

 

 

Nic od tega ne pomeni, da mi ni lustno gledat lepo aranziranih roz, fajn oblozenih miz, red carpet oblek in lepih kotickov narave, ali da ne uzivam na porokah drugih, ki grejo "all in" in zapravijo celo premozenje za tisti en dan, ker jim to pac toliko pomeni ;) 

 

@Podgana, ne vem, ce je vljudno, da ti seznam veganskih sladkarij objavim v temi o hujsanju, ampak na tej strani imas vecino veganskih izdelkov strnjenih v kategorije za lazjo orientacijo po supermarketih, ce ti (ali komu od sorodnikov) zmanjka idej za sladkanje :) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2262 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 May 2016 - 05:18 PM

Men je to prav neverjetno, kako si telo zapomni. Moj fant je treniral kosarko, zdaj pa ne trenira nic, razen to, kar hodiva v hribe in na pohode, pa ima taksne misice na nogah, ko lahko nekateri fitneserji samo sanjajo o njih...

 

JA! Jaz se TAKOJ nabildam, zato moram ful pazit, kaj delam (recimo ko tečem, nikoli ne šprintam, ampak vedno uberem nek penzionistični tempo, ker se mi mišice takoj napihnejo), ker nočem bit v roku dveh tednov kot razbijačica. Najbolj mi pa gre na k, ko ti razni fitnes trenerji pametujejo, da ni res, da se boš od uteži nabildal in vsem plasirajo malodane isti program in potem jim ne moreš dopovedat, da nismo vsi isti in da eni pridobivamo mišice ful hitro. V celem življenju sem naletela na enega trenerja, ki mi je rekel, naj se napravam izogibam oz. mi pokazal vaje, ki jih lahko izvajam brez bojazni, da bi nabildala mišice. 

 

Opažam pa, da na splošno rabim več časa, da se vrnem v formo, očitno res nisem več 19. :cry: Imam pa zadnja leta probleme s ščitnico, kar je posledica življenjskega sloga s ful stresa, in mi teža zaradi tega precej niha (pri meni po teži takoj vidiš, če sem v izrazito stresnem obdobju ali imam vse porihtano, ker se pod stresom ful redim), razne selitve pa ne pripomorejo k temu, da bi se izboljšalo. :wacko: Morala bi dat dol kakih 5 kil, ampak preveč uživam v hrani. #karakternula


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2263 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 May 2016 - 05:27 PM

Pa kaj to za vas pomeni, da se nabildate?? :lol: Od dveh tednov teka si nabildana? Khm.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2264 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2016 - 05:38 PM

Meni se to zdi čisto mogoče, odvisno od konstitucije tudi. Jaz sem ista.

 

Anouk, grem v čvek napisat. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2265 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 May 2016 - 09:14 PM

^^ Pomeni, da se mi mišice napihnejo in zgledam kot nogometaš (noge so najbolj problematične, na trebuhu me mišice ne motijo :D, roke pa so suhe, ampak se vseeno nekako 'razširim' v ramenih) in če nekaj časa prakticiram 'neustrezno' aktivnost, še dolgo zatem zgledam nabito. Sej sem verjetno že pisala o tem, ampak se mi je že zgodilo, da me je trenerjeva žena, ko me je po nekaj mesecih netreniranja videla na treningu, vprašala koliko krat na teden hodim v fitnes, da imam take mišice (jaz pa pol leta nisem bila niti najmanj fizično aktivna, kaj šele da bi stopila v fitnesu) in se po mojem odgovoru začudila, kako je možno, da imam vseeno take mišice. Enkrat me je takratni fant ujel v fotoaparat od zadaj, ko sem stopila na prste, Brad Pitt v Troji ni imel takih meč :wacko: In seveda so mi kot nalašč najbolj všeč eksplozivne vaje, ki mi pumpajo mišice, pa se jih moram izogibat in potem sklepam neke kompromise, da ne bi izgledala kot razbijačica.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2266 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 12 May 2016 - 09:23 PM

^Enako, meni so ravno razni Bootcampi edini zanimivi, pa Body pump, ampak je to najslabse. Jaz mam od gimnastike in tenisa roke ful nabite, tut ce nic ne delam, cim pa 2 tedna hodim na fitnes ali te vadbe je pa takoj se hujse. Pa fora je, da nikoli nisem dejansko zares shujsala, samo misice sem dobila zraven in sem bila potem se sirsa.
  • 0

After all this time?

Always.


#2267 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17853 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 May 2016 - 07:29 AM

Fanta tud nonstop sprasujejo, ce hodi v fitnes. 😀 mene pa noben haha 😕
  • 0

#2268 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 13 May 2016 - 07:29 AM

Glede na to, da delas Insanity, si verjetno pridobila precej misic, ki so tezje od mascobe. Ne si delat tega in jesti manj ob taki telovadbi, samo jej pravilno!

Jaz trenutno jem kakih 500 kcal dnevno vec kot zadnjih par let pa me se kar pobira, moci pri treningu imam obcutno vec, nimam vec razpolozenjskih nihanj, cikel je urejen... Najvecja napaka ever je bla pri meni low carb, sploh ker sem po konstituciji cisti ektomorf.

S tem se tudi jaz tolažim. Jesti pravilno? hm, priznam, nimam pojma o tem. Malo se izogibam sladkorju.... 


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2269 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17853 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 May 2016 - 07:35 AM

Cimbolj clean, nepredelano. Po treningu nahrani misice z beljakovinami in nasplosno ob povecani aktivnosti vec beljakovin. Izogibaj se sladkorju, beli moki in transmascobam. Izbiraj polnovredna zivila. 😊 jej na 3-4 ure, manjse obroke. In seveda veliko zelenjave in sadja.
  • 0

#2270 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 13 May 2016 - 08:03 AM

Ok, do neke mere to delam :D Hvala!


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2271 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 20 May 2016 - 09:48 AM

Iz 46/48 na 38/40! Zdaj predvsem pazim, da se ne zredim nazaj. Koža je kar v redu, edino na trebuhu je katastrofa.


  • 1

#2272 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 May 2016 - 10:40 AM

Super Simone!!!

Mene pa zanima ce kera lahko priporoci kaksno kul 20-30 minutno telovadbo z lastno tezo. Rada bi naredila nekaj zase, hujsam ne.
  • 0
 

#2273 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 May 2016 - 10:42 AM

Bravo, Simone, svaka čast. :)

 

Fiona, poglej malo popsugar fitness na yt/Anno Renderer, meni ima ona ful simpatične vaje, večinoma so no-equipment videi.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2274 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2017 - 06:24 AM

Da se malo pohvalim...
Januarja sem dozivela razodetje, da je potrebno shujsati. V zadnjih letih sem se zanemarila in seveda so sle kile gor. Rekreacija pa tudi ni najljubsa beseda v mojem slovarju, ceprav se trudim, da vsaj malo migam. Spremnila sem prehrano, sladkorja ne uporabljam. Vmesni prigrizki so zgodovina, sladkarij pa ne jem. Izogibam se OHjem in se krasno pocutim. Sedaj sem ze na -10 kg, nacrt je se nekaj kilogramov dol. najvecja fora je v tem, da nisem lacna. Vcasih se pregresim in pase... v glavnem, napredek je jn upam, da bo slo se kaj dol. seveda pa je pred mano zahteven del vzdrzevanja teze...
  • 2

#2275 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30698 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 March 2017 - 07:59 AM

Super :hooray:  Jaz bi se tudi morala spravit v red.


  • 0

#2276 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 30 March 2017 - 08:09 AM

Bravo!

 

Podpiram še rekreacijo, se mi zdi, da nisi miganja nikjer omenila, pa se mi zdi sestavni del vzdrževanja teže :)


  • 0

#2277 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2017 - 08:26 AM

Hvala.
Rekreacija je sestavni del tega, se zavedam. Sedaj bom spet zacela tect, vsaj enkrat na teden grem pa na vodeno vadbo insanity. Ni optimalno, je pa bolje kot nic. Se trudim...
  • 0

#2278 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25840 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2017 - 03:35 PM

👍

Jaz sem ta teden odkrila nezaželeno dieto, ko sem prvič v življenju staknila trebušno virozo. Jao.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2279 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 11 May 2017 - 12:36 PM

Jaz sem pa pridobila eno kilo :D jeej. Se ful pozna, ker je ravno ta mejna kilaža in je opazno na počutju in hlačah :D


  • 0

#2280 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 03:01 PM

Jaz sem sla pa danes kupit nove hlace. Se ne spomnim kdaj sem si nazadnje kupila hlace sevilka 38. V glavnem sem sla dve stevilki dol... Naslednji nacrt je se cca. 4 kg na cemer delam...
  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users