Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#2281 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 07:02 PM

Bravo! ;)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2282 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 09:35 PM

Hvala... sedaj imam v omari en kup hlac, ki so mi prevelike... 😜 Moram naredit cistko...
  • 0

#2283 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2018 - 09:02 AM

Prosim za kak predlog. Fant bi moral shujšat za nekaj kg in glavnino kalorij bo zaužil v prvem delu dneva.
Vstaja ob 6h in malo čez poje prvi obrok (zajtrk), potem pa je naslednja malica v službi okrog 11-12, topel obrok s skledo solate. Problem je, da ga zajtrk (ponavadi nekaj žlic ovsenih kosmičev, 3 dl mleka, kak kos sadja) nasiti za max 3 ure. Razmišljala sem, da bi za vmesno malico vzel s sabo npr. narezano korenje s humusom, da zdrži do glavne malice.
Če ima še kdo kak predlog za te dopoldanske obroke, ki bi nasitili pa hkrati niso kalorično bogati.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2284 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 April 2018 - 10:39 AM

Kako sadje, mafini z jajci in špinačo mogoče, grški jogurt, oreščki, pečena čičerika - kot kokice, cottage cheese in rženi kruh/stiropor, trdo kuhano jajce. Odvisno kaj ima rad. 

 

Edit: on je tudi vegan? :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2285 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2018 - 11:36 AM

Pozabila sem napisat... rastlinske predloge bi 🙂 Ni vegan, ampak v LJ jé večinoma vegansko.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2286 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 April 2018 - 12:06 PM

Ja, za tisto vmesno malico se korenje/stebelna zelena/kumara in humus slisijo fajn, pokovka mi se pride na misel kot prigrizek. 

 

Ce je bolj orto sorte, sem slisala, da nekateri v jutranjo ovseno kaso vmesajo spestan beli fizol :D Ali pa da zajtrk malo poveca, ovseni kosmici niso nek big caloric deal, nasitijo pa kar, pa ce notri vmesa se kaj jagodicevja in mogoce zlico lanenih semen/tahinija? 

 

klik, klik1, klik2


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2287 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 03 April 2018 - 03:39 PM

Ali naribas bucko not, to res sploh ne spremeni okusa...
  • 0

#2288 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2018 - 05:02 PM

Anouk, o kakšnih kokicah je govora? : )

Tasika, enako vprašanje za pečeno čičeriko. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2289 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 April 2018 - 05:12 PM

Navadih kokicah, pecenih doma. Naceloma je to super snack, malo kalorij, zelo malo mascob, vlaknine. (Ce je seveda ne polivas z maslom)
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2290 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2018 - 05:15 PM

Jaz sem ciceriko velikorat spekla in se vsaj zame najbolj obnese, ce dam v pecico se zmrznjeno, jo samo malo polijem z oljcnim oljem in zacimbami. Ostane ful dolgo hrustljava.
Jaz ponavadi skuham 1 kg cicerike naenkrat in dam zmrznit.
  • 0

#2291 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 April 2018 - 05:31 PM

Jaz sem zadnje čase obsedena s čičeriko - curry recimo, s kokosovim mlekom. Zraven pa obvezno riž.

Zadnjič sem jo naredila kot nadev za v pečen sladki krompir, skupaj z ovseno kremo, brokolijem in špinačo, tudi njama.

Pečena je tudi v planu, ampak še ni prišla na vrsto.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2292 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2018 - 07:50 PM

Tudi jaz obožujem čičeriko, ampak v peč je pa še nisem dala. Torej skuham in potem spečem. Koliko časa okvirno se pa peče?

Sarah, super, hvala za info, občasno si spečem doma kokice, ampak se nisem nikoli ukvarjala s prehrambenim profilom, ker sem si mislila, da je tako ali tako junk. : ) Je pa res, da si ponavadi vzamem one za mikrovalovno, bi bila samo koruza boljša izbira za zdrav prigrizek.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2293 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2018 - 09:17 PM

Planet, ko čičeriko skuhaš, moraš počakat da se posuši, ker drugače traja sto let, da se speče in ne rata hrustljava. No, jaz tako delam.


  • 0

#2294 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 April 2018 - 07:24 AM

Ene 30 min lahko tudi več. Jaz jo sproti poskušam, dokler ne vidim da je pečena. NIsem pa še pomislila, da bi jo kar zamrznila. 

 

Eden izmed receptov za čičeriko klik. Začimbe lahko daš po svojem okusu; jaz vedno dam curry ali rdečo papriko. Eni pravijo, da je boljše začimbe dat pred pečenjem, drugi po pečenju, poskusi kaj ti je bolj včeš. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2295 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2018 - 08:23 AM

Hvala za nasvete, moram preizkusiti! :eat:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2296 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2018 - 10:46 AM

Hvala za vse predloge! 💜 Tudi midva še nisva poskusila pečene čičerike :) Zdaj je prišel na idejo, da bi si tudi za glavno malico nosil hrano s sabo.

Anouk, haha, fižola mu glih ne bi tlačila v fruštek, bi me čukavo gledal, po drugi strani mi je pa zelo všeč ideja fižola v brownijih :D

Še ena stvar, kateri riž se vam zdi najbolj zdrav/ najbolj primeren za hujšanje in da ni ful drag? (rabim kot za prilogo oz. za v rižoto). S temi vrstami riža, ki jih je 100 vrst, si še nisem prišla na jasno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2297 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2018 - 10:55 AM

Planet, ko čičeriko skuhaš, moraš počakat da se posuši, ker drugače traja sto let, da se speče in ne rata hrustljava. No, jaz tako delam.


A ti jo skuhaš, posušiš in zmzneš in nato še zmrznjeno daš pečt?
Na linku od tasike pa naj je ne bi nič sušil.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2298 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 April 2018 - 11:16 AM

Hvala za vse predloge! Tudi midva še nisva poskusila pečene čičerike :) Zdaj je prišel na idejo, da bi si tudi za glavno malico nosil hrano s sabo.

Anouk, haha, fižola mu glih ne bi tlačila v fruštek, bi me čukavo gledal, po drugi strani mi je pa zelo všeč ideja fižola v brownijih :D

Še ena stvar, kateri riž se vam zdi najbolj zdrav/ najbolj primeren za hujšanje in da ni ful drag? (rabim kot za prilogo oz. za v rižoto). S temi vrstami riža, ki jih je 100 vrst, si še nisem prišla na jasno.

 

Ja, verjamem, imam sama podobne misli :D

 

Za riz pa - vzami polnozrnatega ali pa ga zamenjaj s kuhanim jecmenom, psenico ipd., ki jih moras malo dlje zvecit, preden jih pogoltnes. Glede na to, da ponavadi rabijo vec casa (namakanje+kuhanje), jih lahko skuhas v vecji kolicini, preostanek ohladis in shranis v hladilniku za solate (narezes not kaksno kuhamo, papriko, dodas leco, koruzo, sveza zelisca itd. et voila!). 

 

Za rizote pa se vedno vztrajam pri tem, da morajo biti narejene z arborio rizem :P Jedi tipa rizi bizi pa pac z belim (ali zgoraj omenjenimi alternativami). Vcasih so imeli tudi mesanice riza z drugimi ziti, najbrz se se vedno kje dobijo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2299 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 April 2018 - 11:22 AM

A ti jo skuhaš, posušiš in zmzneš in nato še zmrznjeno daš pečt?
Na linku od tasike pa naj je ne bi nič sušil.

Ja, skuham in pocakam da se ohladi. Nekaj dam na stran da pojem takoj, ostalo pa zmrznem, ker vedno kupim suho in sama skuham. V pecico pa dam vedno se zmrznjeno ciceriko, meni tako najboljsa pride, ful hrusta in hrustljavost tudi cez noc ne zgine. Vedno eksperimentiram s hrano, dokler ne najdem idealne priprave :)
  • 0

#2300 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 April 2018 - 11:52 AM

Frida kako dolgo pa peces, ce das zamrznjeno pect?
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users