Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#281 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 09:35 AM

Jaz bi na vse skupaj samo dodala, da mi vsi mislimo, da vemo, kakšne so stvari. Eni sami raziskujejo in pridejo do lastnih zaključkov, drugi se kot pijanec plota oklepajo raznih medicinskih ugotovitev in študij. Vsi skupaj pa ne vemo prav nič in pozabljamo, da se pri vsem vrtijo ogromni denarji. Še vedno smo naivni in slepo verjamemo aktualnim dognanjem, pozabljamo pa, da se kolektivno zavest da prav lepo oblikovati in usmerjati, kakor pač kdo "na vrhu" želi. Iz zgodovine je lepo razvidno, da se je medicinska stroka velikokrat močno motila. In vedno pridejo novejše raziskave... Pa ne pozabit tistega, ko so vsi nehali jesti maslo in ga zamenjali za "bolj zdravo" margarino, kar je imelo grozljive posledice na zdravje ljudi. V ozadju je bil, kot skoraj vedno, dobiček.  Prioriteta farmacije že doooolgo časa ni več zdravje ljudi. Potrebno je ustvariti stranke, katerim lahko ponudijo in prodajo svoj izdelek. Če bi bili vsi zdravi, bi bila to katastrofa. 

 

Jaz sem postala glede cepljenja in podobnega precej nevtralna. Imam svoje mnenje, nimam nič proti tistim, ki se cepijo, niti proti tistim, ki se ne. Pač vsakemu svoje. Se pa vedno znova "po tiho veselim" raznih novih dognanj, ko ugotovijo, da je stvar, ki je bila toliko let promovirana kot nekaj najboljšega in učinkovitega, dejansko škodljiva na dolgi rok. Pa razne propagande o tem in onem virusu, gripi, reklame o "sezona gripe in prehlada se je začela"... in mi to lepo pridno popapcamo in vzamemo za resnico. Prav tako razne procentualne študije. Kdo preverja te podatke? Kdo jih objavi? Kdo mi lahko z absolutno gotovostvjo zatrdi, da je vse to res? In da so v ozadju vsega samo dobri nameni, brez želje po manipulaciji javnega mnenja in širjenja strahu = ustvarjanja strank? 

Smešno je vse skupaj, ko vidiš širšo sliko. Res smo ovce. :D 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#282

  • Guests

Posted 11 May 2017 - 10:24 AM

Razveselis se? Razveselis se dejstva, da je bilo nekaj promovirano kot zdravo in se kasneje izkaze, da ni bilo? Da je temu verjelo toliko in toliko ljudi, ki so najbrz imeli taksne in drugacne posledice, ker so bile ugotovitve raziskav napacne? Razveselis se?

Jaz verjamem v cepljenje, ampak ce precepljenost pade in bodo zaradi tega nastradali otroci, si pa res ne bom veselo pomela rok in rekla, hah, zdaj pa mate. :(

Razocarana sem nad tvojo humanostjo, Immortelle.
  • 1

#283 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 10:25 AM

Sarkazem, baby. Do you speak it? ;)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#284 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 May 2017 - 10:28 AM

Immortelle, posta pred tvojim se ne citira, kot že stokrat rečeno.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#285 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 11 May 2017 - 10:32 AM

Mene bolj preseneca, da ljudi, ki dejansko studirajo imunologijo in se s tem srecujejo vsak dan poimenujes ovce in jih enacis s tistimi, ki so nastudirali clanke ne pa biologije celice itd itn.

Edit: s tem, da dejansko vecina teh, ki jih jaz poznam vedo samo to, da je mitoza nekaj z biologije. In se jim to niti ne zdi povezano, ker so pac prebrali clanke.
  • 0

#286 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 10:46 AM

Res ni treba vsake moje besedice secirat pa analizirat...  Celotno sporočilo napisanega je pa šlo očitno kar mimo...?

 

Je pa res, da si ljudje zelo neradi priznamo, da smo toliko časa verjeli in zaupali stroki, politikom, verskim voditeljem... you name it... in pogosto raje napademo tiste, ki to dejstvo izpostavijo, kot da bi začeli razmišljati, da morda le ni vse tako kot mislimo, da je. Zato se pa nič ne spremeni. Raje verjamemo lastnim utvaram, ki nam dajejo lažen občutek varnosti. Svet ni tako grozen, kot nekateri želijo, da verjamemo. Ampak kdor zna ljudi prestrašiti, jih lahko tudi nadzira.

Mogoče je tole pregloboka tema za tale forum, zato se tudi večino časa vzdržujem komentarjev v bolj resnih in perečih temah. Sem pa že vnaprej pričakovala val nerazumevanja, tako da je ok. :) Še dobro, da ne zažigajo več čarovnic, ker bi bila jaz do zdaj že 10x na grmadi. :lol:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#287 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 11 May 2017 - 10:57 AM

Jaz verjamem, da smo zelo zavajani. Da je pa ravno vse ena sama velika zarota se mi zdi pa paranoicno razmisljanje.
  • 0

#288 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 May 2017 - 11:00 AM

Mene v teh debatah, ki se nemalokrat sprevrzejo v boj egov - namesto izmenjave informacij in mnenj - se najbolj zbode aroganca in gledanje zviska. Enim je res "zmagovanje" edina prioriteta, ne glede na to, kaksna je njihova pozicija in cez koliko proverbialnih (vcasih pa tudi dejanskih) trupel gredo. 

 

Nasprotovanje necemu samo zato, ker je drugacna oz. mainstream, mi je pa tudi precej mimo, ker samo po sebi ne temelji na nobenih konkretnih spoznanjih/informacijah, ki bi pozicijo upravicevale in jo opredeljevale kot informirano izbiro, ki je manj "naivna" od pretezne. Cemu rabis svojo osebnost nenehoma vzpostavljat in gradit na per se drugacnosti od x za vsako ceno? Samo zato, da se bos morda lahko nekoc potrepljal po rami, ces, kolk sem bil napreden. That's not visionary, that's paraniod+smug.

 

64f28ccc04db901a043c5bd2de9eae47.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#289 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 11:05 AM

Nekako mi nikoli ne supe biti na tem forumu videna kot karkoli drugega kot neka očitno vzvišena in anti-mainstream propaganda, paranoična teorija zarote fenica. Se vrtim v krogu, vedno je ista pesem, vedno isti zaključki glede moje osebnosti in tega, kakšna sem. In vse to samo zaradi tistih par objav z "nepopularnim mnenjem", ki jih občasno napišem...  Pač če me nekatere tako dojemate, je tudi prav. Nisem nič užaljena. ;) Spoštujem mnenje vsakogar. Kolikor vem, s svojo prvo objavo nisem napadla nobene posameznice tukaj gor, podala sem svoje kritično mnenje glede ljudi nasploh, odziv je bil pa vseeno tak, da ste nekatere napadle mene, mojo osebnost in moj način razmišljanja. Se zdaj umikam iz debate in se opravičujem, če sem katero po nepotrebnem razburila. :) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#290 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 May 2017 - 11:09 AM

Posta nisem direktno nate naslavljala, ce si se pa v njem prepoznala, pa upam, da se mogoce malo zamislis o svojem pristopu do obcutljivih tem in nacinu komunikacije, ki bi lahko bil bolj ustrezen (se posebej, ce bi rada o svoji izbrani poziciji informirala in se koga pritegnila, da bi situacijo pogledal z drugega zornega kota in jo videl v manj konvencionalnem kontekstu). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#291 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2017 - 11:24 AM

To je pa zdaj, oprosti, backtracking. Na koga je pa bilo naslovljeno, če ne name? :lol: Ok. Grem. :P


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#292 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 11 May 2017 - 11:27 AM

Fak me nervirate ko potem pa zbezite. Pa naj ena deli informacije z nami, kot je predlagala Anouk.
  • 0

#293 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 May 2017 - 11:36 AM

To je pa zdaj, oprosti, backtracking. Na koga je pa bilo naslovljeno, če ne name? :lol: Ok. Grem. :P

 

"Venting" na per se pozicijo in njene inherentne logicne luknje. Pa zdalec nisi edina, ki se na ta nacin izraza na spletu, pac logically flawed je pristop in z nicemer ni utemeljen kot boljsi od tistega drugega, ki ga "klinca" (in po moznosti etiketira vse z drugega brega z ovcami), pa naj gre za zdravnisko stroko ali alternativce.


  • 1
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#294 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 May 2017 - 11:24 AM

Jaz sem se pa danes šla cepit za Hepatitis A+B (prva doza) in je 54€ na dozo. Rabim pa štiri, torej 220€. Nore cene za moje pojme.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#295 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 11:32 AM

Še vedno enaka cena kot je bila 2009. Presenetljivo. 


  • 0

#296 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2017 - 12:57 PM

Ful je drago. Jaz sem se sla cepit proti KME in sem izkoristila akcijo 20€ (za 1.odmerek). Redna cena za vse 3 odmerke je pa cez 100€. To si marsikdo, ki bi se zelel cepit, ne more privoscit.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#297 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15442 posts
  • Gender:Female

Posted 08 June 2017 - 12:21 PM

http://naravnaimunos...e/intervju6.php


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#298 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 08 June 2017 - 03:01 PM

Si ze lepila nekaj casa nazaj se spomnim.
  • 0

#299 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15442 posts
  • Gender:Female

Posted 08 June 2017 - 08:25 PM

Aja, se opravičujem. Sem pozabila.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#300 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 10 September 2017 - 07:47 PM

Moje mnenje je, da je zdrav imunski sistem tisto, kar je od vsega najbolj pomembno in na temu je potrebno graditi, ne pa ga "preventivno" filati s strupi. Meni se zdi nedopustno cepit nekoga z oslabljenim imunskim sistemom - kaj nima telo že dovolj dela, da se bori z boleznijo, ne rabi še dodatnih strupov v telo (proti neki bolezni, ki bi mogoče lahko zbolel in bi ga cepivo mogoče lahko zavarovalo) ali pa 3-mesečnega dojenčka, ki se mu imunski sistem komaj vzpostavlja. 

 

Jaz sem takoj za cepljenje, ko bodo cepiva varna in zanesljiva. Dokler pa niso, pa hvala lepa. O tej problematiki se vse več govori, niti vsi zdravniki nimajo enotnega mnenja. Poznam tudi zdravnika, ki ne cepi več svojih otrok, ravno zaradi hudih stranskih učinkov in sesutega imunskega sistema pri prvem otroku. Tudi večina staršev, ki ne cepi, jih iz enakega razloga, ker so najprej zaupali cepivom, nato pa na lastni koži spoznali škodo, ampak o tem se v javnosti itak ne govori.V medijih se samo še ustrahuje, ker očitno ne poznajo več drugega načina, kako prepričat drugače misleče. Me zanima, če bi katera še cepila svojega otroka, če bi ga morali po prvem cepljenju oživljati? Najbrž ne, ali pač? Ampak zdravstvo v takih primerih še ne opusti cepljenja, ampak ponudi cepljenje pod nadzorom. Torej, greš v bolnico, če te bo slučajno potrebno spet oživljat. Meni je to pač grozljivo. Tudi sama sem na lastni koži spoznala stranske učinke. Moj fant pa je imel v otroštvu po cepljenju nepojasnjene epileptične napade in izbruh alergij, ki jih ima še danes in ne vedo vzroka. Kako naj vem, da moj otrok ni alergičen na kakšno sestavino v cepivu in da se ne bo ponovila enaka ali še hujša zgodba? Poleg tega nimam zagotovila, da ne bo fasala teh bolezni, ker cepiva niso zanesljiva. 

 

Stalno se poudarja ta kolektivna imunost... od kje neki? Saj cepiva držijo le nekaj let, torej potem VSI odrasli, ki ne dobivamo obnovitvenih cepiv, ogrožamo. Ne dolgo nazaj sem videla podatek, koliko je dejansko teh otrok, ki jim je zdravstvo opustilo cepljenje, številka je bila smešno nizka, pod 20 se mi zdi. 

 

Ora, jaz razumem tvoj vidik, ampak imam drugačno mnenje, ki sem si ga ustvarila na podlagi prebrane literature, predavanj in marsikatere izkušnje drugih. Kaj je res in kaj ni pa žal nobena od naju ne more trditi. :) Jaz poslušam sebe in svoj čut. 

 

Tisti deček (sicer ne vem, če mislimo istega) pa je umrl za meningokoknim meningitisom, po 2. dozi cepljenja z di-te-per, kar je verjetno le naključje? Poznam zgodbo iz prve roke. 

 

 

Prejšnji teden sem dala kri, da so preverili nivo protiteles proti ošpicam. Rizicna sem, ker sem bila cepljena samo 1x in ne po programu temveč kar enkrat vmes. No kljub vsemu imam dovolj protiteles, da ne potrebujem ponovnega cepljenja, tako da ne vem od kje podatek, da držijo cepiva samo par let.

 

Aja in še to, če ne bi imela dovolj protiteles bi mora bit na bolniški, ker so se ošpice razpasle do te mere, da delodajalec in/torej država očitno ne upata prevzet tveganja, da bi se okužila v službi. Nočem niti pomislit kako izpostavljena sem šele v vsakdanjem življenju zunaj službe.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users