Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#2061 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 October 2016 - 07:43 PM

Ja, bom. Parkrat sem zmesala tudi s smetano, ampak pride cisto drugacna konsistenca, je bilo pa ze v receptu tako napisano.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2062 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 October 2016 - 07:52 PM

S smetano naredis ganache - ce je das precej veliko, bi ga lahko uporabila tudi kot obliv najbrz. Na nasprotni strani spektra so chocolate truffles, vmes pa krema, ki jo lahko z metlicami stepes in uporabis za dekoracijo (buttercream style). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2063 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 October 2016 - 08:17 PM

Podobno kot ganache, samo da se smetane da veliko manj kot cokolade (za ganache je ponavadi cca. 1:1). Ravno toliko, da je obliv kompakten, ampak se vedno ne trd.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2064 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 October 2016 - 08:24 PM

V tem videu so kombinacije segrete cokolade in smetane v razlicnih razmerjih pod skupno oznako ganache: 

 

 

 

Go figure?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2065 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 October 2016 - 08:47 PM

Hm, zanimivo! Potem bi res morala ravno obratno narediti.
Trufflejev se se zdaj nisem lotila, enkrat moram pa res. Verjetno bom noter vmesala cili v prahu. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2066 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2016 - 03:43 PM

Ni še dovolj povpraševanja po veganskih slaščicah na slovenskem prostoru pa tudi mislim, da na slaščičarskih šolah tudi učijo samo klasiko - ni peciva brez tone jajc, masla in mleka. /facepalm.

V LJ bi pričakovala malo več izbire, pa tudi ni. Zvezda ponuja sicer božansko vegansko tortico, pa tudi v Loving Hutu imajo dobre. V Barbarelli še nisem bila, sem pa videla na IG, da na novo ponujajo banana-peanut pie, videt je njami, pa celo veganske rogljičke naj bi imeli, kremšnito ipd.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2067 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 January 2017 - 09:24 PM

Ne vem, ce sem ze omenila mogoce, ampak je prav poseben obcutek zagledat kak nov izdelek spodnjega kalibra (in se super oznacenih) v supermarketih:

 

176472DS-9_360x360.png

 

Pa zdaj bo tudi "kwark" menda prisel se do nas (v Nemiji ga imajo ze nekaj casa, menda je podoben skuti?) - plain in s podlozenim sadjem. Pa ravno vidim, da ima Alpro se par drugih novih izdelkov, ki jih se nisem sprobala, od mleka z indijskimi orescki dalje.  :w00t2:

 

pbay400_540x576_p.png

blackcurrant2_540x576_p.pngpassionfruit1_540x576_p.pngmango_540x576_p.png

 

181406STK-1_360x360.png


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2068 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2017 - 09:42 PM

Jaz še malo več izbire pogrešam v naših trgovinah, sicer je vedno večja izbira, pa danes recimo sem občudovala bio ponudbo v Hoferju.

Sicer pa po tovrstnih "nadomestkih" za jogurte, sire, skute itak ni dobro veliko posegat, ponavadi niso najboljše sestave.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2069 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2017 - 09:18 PM

Obraca se mi, ko berem primitivne komentarje na raznih FB straneh za zascito zivali, pa zdaj, ko je bil protest v Mariboru proti cirkusu z zivalmi. Da bi bilo potrebno protestnike zapret, pretepst pa se kaj hujsega ipd.
Kljub dobrim stvarem in akcijam, ki se dogajajo, je to realen odraz danasnje druzbe. Sicer nikoli nisem verjela v to, da bo vecini ljudi postalo kdaj mar, zdaj pa se manj.
Je pa tudi res, da varnost tipkovnice marsikomu omogoca, da sprosca svoje ventile, v zivo pa bi se skril.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2070 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2017 - 01:37 PM

http://www.dailymail...-migraines.html


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2071 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 August 2017 - 02:57 PM

The Vegan Agenda :D

 

deliciouscake.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2072 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2017 - 09:28 AM

http://www.zdravo-sl...uper-v-ubijanju

http://vegan.si/clan...lskim-denarjem/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2073 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 October 2017 - 10:06 AM

Zidan je tud pojava, ja. Ze leta nazaj, ko je bil se 'frisen', smo imeli na temo oglasevanja mesa in okolja neko debato na FB (na nivoju, ne pac neko zmerjanje vsepovprek), kjer je tudi on aktivno sodeloval - ko smo mu nalepili povezave glede problematicnosti izkoriscanja naravnih virov in onesnazenja, po katerih je povpraseval, je pa vse potihnilo. Dejansko sem dobila obcutek, da o tem ali ve zelo malo, ali pa je upal, da da javnost nima dostopa do tovrstnih infomacij in da jih bodo zato komot pod preprogo pometli. 

 

Je pa res gnusno to oglasevanje, ki se ga grejo pod pretvezo 'zdravja', ko gre jasno za ekonomski interes in razvoj panoge. Ko bi vsaj bili iskreni pri tem, ne pa da mesajo strene in dodatno vnasajo kaos med ljudi ('eh, danes pravijo da je meso skodljivo, jutri bo zdravjo, pojutrisnjem pa kdo ve ... od necesa je pac treba umret'), medtem ko Slovenci v povprecju pojemo veliko prevec mesa (s katerim smo tudi procentualno bistveno bolj samooskrbni!) in veliko premalo sadja in zelenjave (ki definitivno rabita dodatne spodbude). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2074 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 03 October 2017 - 11:43 AM

Glede hemoglobina in zeleza se enkrat poudarjam, da ni receno, da imas zelezo ok, ce je hemoglobin visok. Jaz imam vedno ok hemoglobin in nobenih zalog zeleza pa zelezo imam vecinoma na spodnji meji. Pa meni je edino teran pomagal pri izgradnji zalog zeleza. Govorim o majhnih kolicinah,
  • 1

#2075 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2017 - 01:31 PM

Jaz sem se tudi zmotila; železo imam nizko, hemoglobin pa ne.

Bom pa spet dobila ob zelo primernem času - v čet imam fashion week, v petek en dobrodelni tek s psom, v soboto pa 30ka od sestrične.  :wacko:


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2076 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2017 - 02:42 PM

Ja. Prvič, ko sem prišla z dopusta, sem videla to reklamo, ko sem prižgala TV in mi je že dvignilo pritisk.

 

https://www.facebook...&type=3


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2077 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 October 2017 - 05:19 PM

Ora, a ves, da zdaj pa res nisem več ziher, katerega mislim, nimam pa izvidov tukaj, da bi šla vanje poskilit. Pač krvna slika je bila vedno ok, tisto, kar ti standardno dajo v ZD pregledat, čim jim o čem potožiš.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2078 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 03 October 2017 - 05:41 PM

Ja tam ni zeleza.
  • 0

#2079 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2017 - 05:54 PM

To se mi zdi nujno preverjat, sploh ce ne jes mesa.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2080 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2017 - 06:19 PM

Lahko pojasniš, kaj ima to veze?
Kolikor mi je znano, namreč ni statistično pomembnih razlik med vsejedi in vegetarijanci/vegani, kar se tiče pomanjkanja železa.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users