Jump to content


Photo

Ustna higiena


  • Please log in to reply
540 replies to this topic

#21 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2008 - 01:02 AM

Kaj res učinkuje pri beljenju zob, pa da je čimbolj učinkovito pa čimmanj nevarno za zobe?

Zobe si sicer ščetkam zjutraj in zvečer, z mehko ščetko, ker imam občutljive dlesni in mi skoraj vsakič krvavijo (že naprimer če jem jabolko, oz nekaj konkretneje zagrizem), posledica kamna pač.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#22 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2008 - 09:24 AM

Mogoče sonicare zobne ščetke. Jaz jo trenutno uporabljam le dobrih 10 dni tak da ne morem še komentirat, lahko ti pa druge punce povejo. Obljubljajo pa da ti ta ščetka povrne naravno belino zob.


  • 0

#23 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 04 January 2008 - 10:43 AM

Jaz sem se nekje že izpovedovala o tej Sonicare ščetki. Zdaj jo uporabljam dobri 2 leti in si res ne predstavljam več življenja brez nje. Edino po njej mam res občutek čistih zob. No, na levi enkici sem mela mali flek od kajenja, ki mi ga je popolnoma odpravla. Predvsem se mi zdi, da preprečuje ponovno nastajanje zobnega kamna (odkar jo uporabljam se mi le-ta dela bistveno manj) in ne toliko, da bi ti ga zaj počistila kot pri zobozdravniku.

Edina slabost te zobne ščetke so ti nastavki, ki jih besno preklinjam, vsakič ko kupujem nove. Za nov posamičen odstavek odšteješ dobrih 20 eur, če kupiš dva v kompletu pa 34 eur.

  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#24 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2008 - 10:56 AM

Na kolko časa je pa treba menjat te nastavke?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#25 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2008 - 11:07 AM

Kolko pa pol stane ta špas? ermm.gif Ko greš kupit recimo prvič?

Mene skrbi, ker že naravno nisem imela "holivudsko" belih zob, zdej pa že kako leto redno pijem kavo...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#26 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 04 January 2008 - 11:14 AM

Na embalaži piše, da bi naj na pol leta. No, jaz jih pogosteje, na 2 meseca nekje, al pa še prej, ker mi je čudno no, da bi na pol leta. mellow.gif

QUOTE(crna @ 4. 1. 2008 - 11:07) View Post
Kolko pa pol stane ta špas? ermm.gif Ko greš kupit recimo prvič?


http://www.scetka-sonicare.com/

evo, jaz mam to: http://www.scetka-so...lite-e7000.aspx


QUOTE
Mene skrbi, ker že naravno nisem imela "holivudsko" belih zob, zdej pa že kako leto redno pijem kavo...


Jaz mam isto, že po naravi mam bolj žute, sem se sprijaznila, belih tak, da bi koga zaslepili pak ne bom nikoli imela. mad.gif

  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#27 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2008 - 11:48 AM

Mi smo kupili paket sonicare ščetk v Big bangu zdaj pred božičem in imajo pač akcijo. Dobiš ta električni nastavek novega modela plus dve ščetki gratis (normalen in mini) + še en električni nastavek iz prejšne serije (ki jo ukinjajo) in še eno ščetko ter potovalno torbico. Za vse smo odšteli okoli 140 €. Ampak zdaj ta sistem uporablja celotna družina, plus imamo dva električna nastavka tako da ni problem, če bo kdo šel na potovanje.
  • 0

#28 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 January 2008 - 12:20 PM

Mene ta ščetka mika že neki časa, evo zdele sem se pa spet spomnila nanjo hmm.gif Tudi jaz sem brala same pohvale glede te ščetke.
  • 0

#29 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 January 2008 - 01:09 PM

Jaz jo uporabljam zdaj že kak mesec in imam res občutek, da so bolj beli zobki... seveda ne slepeče beli, ampak nekaj kamna je vsekakor šlo stran in to naredi svoje.
  • 0

#30 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 04 January 2008 - 04:59 PM

QUOTE(bellini @ 4. 1. 2008 - 11:48) View Post
Mi smo kupili paket sonicare ščetk v Big bangu zdaj pred božičem in imajo pač akcijo. Dobiš ta električni nastavek novega modela plus dve ščetki gratis (normalen in mini) + še en električni nastavek iz prejšne serije (ki jo ukinjajo) in še eno ščetko ter potovalno torbico. Za vse smo odšteli okoli 140 €. Ampak zdaj ta sistem uporablja celotna družina, plus imamo dva električna nastavka tako da ni problem, če bo kdo šel na potovanje.



Še majo to akcijo ? woot.gif To je ful ugodno, vem da je moja pred dvema letoma, ko sem jo dobla, koštala nekje 32 k.

  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#31 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 January 2008 - 05:02 PM

140€ blink.gif raje dam tolko za škornje, žal.

Je pa res da ne maram električnih ščetk.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#32 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2008 - 05:31 PM

Blondi poglej po trgovinah. Akcija traja do razprodaje teh paketov. V Europarku (Big Bang) nam je prodajalka rekla, da jih še imajo dovolj.

Drugače pa imaš še možnost nakupa preko uvoznika Flegis- na tem linku je tudi podrobno opisano, kaj vse dobiš: KLIK
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 January 2008 - 05:38 PM

Philips ima hudo navite cene tako teh zobnih ščetk kot nastavkov. Absurd. Braun je cenejši, pa po učinku nič slabši.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 January 2008 - 05:43 PM

Jaz ko sem nazadnje gledala v Mullerju je bila tudi 140€ če me spomin ne vara. Je kar drag špas, ampak se splača. Jaz sem zelo zadovoljna.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#35 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 January 2008 - 07:41 PM

uporabljam naslednje:
koncentrirana zobna pasta Ajona
strgalo za jezik Curaprox
Braun/Oral B Sonic Complete
IPB Image

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#36 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 04 March 2008 - 01:46 PM

Ok a se da električno zobno ščetko uporabljat če maš zvezdice?

men gre tole vse že pošteno na kurac. Mam auqafresh eno bedno zobno ščetko.Pač te obične...
ZDaj sem si kupila curaprox za čiščenje medzobnih prostorov...o hudiča,kaj vse mi ta ščetka še ven iz zob potegne,in potem sem jaz mislila da mam čiste zobe ker si jih drgnem po 10 minut.

Me zanima če ma katera zobno ščetko za medzobne prostore in če je na začetku uporabe vam tud kaj dlesen krvavela,ker men je danes ko sem prvič uporabila kri tekla čist povsod kamor sem jo zarinla...Se dlesen ščasoma navadi?

Mam namen kupit tud kako boljšo zobno ščetko,ker tale je res bedna, zobne nitke pa sovražim,tako da zame samo ščetka medzobnih prostorov pride v poštev.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#37 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 March 2008 - 02:49 PM

Sošolka je tudi to ščetko uporabljala in ji je ful tekla kri. Jo bom vprašala, kako je s tam zdej.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#38 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 04 March 2008 - 03:15 PM

ej coco ful ti hvala smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#39 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2008 - 03:25 PM

Pri medzobni moreš pazit, da ni prevelika, če ne rada teče kri. Meni gre umes samo najmanjša. Pa ni je dobro preveč uporablajt, ker se žička ukrivit in spet teče kri.
Sem bla tudi jaz presenečena nad količino nesnage med zobi. wink.gif

Kaj niso električne ščetke celo priporočljive, če imaš aparat? Sprobaj tudi curaprox navadno ščetko, super je!

edit: tudi, ko sem si z medzobno fino spucala sem z nitko nekaj smeti nabrala. Ne je popolnoma zanemarit!
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#40 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 04 March 2008 - 03:48 PM

ma ja saj zdaj sem ugotovila zakaj mi krvavi....saj krvavi samo tam ker jo moram potlačit not,to pa pomen da so zobje preveč skupaj, ker pomeni da mi ostane samo uporaba zobne nitke....Hja zgleda bo treba. Med večjimi prostorčki pa mi nič ne krvavi,pa uporabljam najmanjšo.

Ne vem kako je z električno,verjetno imaš prav ja smile.gif Tole curaproxovo sem videla,jo imata babi in dedi,tako da grem v roku 2 dni v lekarno nabrat vse skupi,aquafreško bom pa samo stran vrgla.


Mene res ful skrbi za zobe,res,že samo če kakšno rjavo pikico vidim letim k zobarju.... In potem izvem da ni karies,zobni kamen itd...zob me pa boli potem že iz samega psihičnega vzroka.

Isto imam sedaj na šestici,in sicer m+v medzobnem prostoru vidim rjav madež ki ne gre preč...In od takrat ko sem ga vidla me je zob začel bolet in mi utripa občasno...zanimivo je da zjutraj ko se zbudim ne boli.Prvzarpav ne boli dokler ne začnem razmišlajt o njem ermm.gif

Sem pa k zobarci najavljena zdaj za ponedeljek...pomojem ji bom rekla da naj mi da ortopan za slikat,da bova vidle če je kje notri kaj kariesa.

Sej vem da pretiravam,samo z zobmi imam (ortodontsko) že celo življenje težave in ko vidim pri svojih babicah in dedkih kar se zgodi če ne skrbiš dobro za zobe niti ni čudno,da vztrajam pri rednih obiskih zobarjev....Čeprav me včasih zobarca kar mal tako gleda,češ,kaj si spet tu biggrin.gif (samo imam privatno in res superca).
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users