Jump to content


Photo

Problem s kožo


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2014 - 10:50 AM

Olvija, pri meni je 2,5 let, kar sem nehala s kontracepcijo. Nehala sem oktobra. Predlani in lani se mi je oktobra pojavil izbruh mozoljev (podkožnih), da sem se smilila vsem naokoli. Sumim, da zna biti letos enako.


  • 0

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2015 - 08:26 AM

Pred nekaj tedni sem začela uporabljati en tonik, ki sem ga imela že prib. dve leti doma. Nikoli ga nisem odpirala, dopuščam pa možnost, da ni bil več ok.

Naredili so se mi veliki podkožni mozolji in mi je mož rekel, da je verjetno od tonika. Meni se je zdelo nemogoče, ker je šlo le za hidrolat damaščanske vrtnice, brez drugih sestavin, ki bi mašile pore.

Ga je dal na gojišče in ima toliko bakterij kot odpadna voda od industrije  :butl:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 April 2015 - 08:36 AM

:surrender:  :surrender:  :surrender:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#44 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2015 - 10:22 AM

Saj to ni nič kaj takšnega...zadeve so se v dveh letih pač ful namnožile. Saj tonik ob nakupu ni bil sterilen...


  • 0

#45 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2015 - 11:04 AM

Vem, da ni bil sterilen.M. mi je rekel, da je pričakoval, da jih bo nekaj, ne pa toliko.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#46 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2015 - 12:59 PM

Mene je danes presenetilo v službi - čez podaljšan vikend sem na mizi pustila vrč z vodo, ki sem jo natočila iz pipe (ponavadi s sodelavko narediva v tem vrču čaj). Danes zjutraj je na površini plavala vidna kolonija bakterij/kvasovk. 


  • 0

#47 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 May 2018 - 08:42 AM

Bom kar v to temo napisala vprašanje: Ima katera izkušnje z atopičnim dermatitisom po obrazu?


  • 0
Viens, reste ici!

#48 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 May 2018 - 08:47 AM

Jaz sem lani ta cas imela problem, ker mi je od stresa butnilo ven po obrazu, predvsem par cm okoli ustnic. Zdravnik mi je predpisal 3 tube Rosazola 1% (metronidazol), ze ko sem bila na polovici prve, se je stanje izboljsalo, on koncu prve pa je vse izginilo in sem po njegovih navodilih nehala mazati.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#49 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 May 2018 - 09:00 AM

Jaz ne vem kaj imam, sama sem se diagnosticirala, mogoče da sem se napačno. :/

Imam pa okoli oči - na vekah in pod veko zadebeljeno, občutljivo kožo, ki skeli/srbi, se lušči in občasno celo zateče.

 

Pred dobrim tednom sem kupila Dermalex v lekarni, ki mi je res čez noč ublažil zadevo, ampak se je na žalost vrnila in zdaj mi več ne pomaga oziroma res minimalno.

 

Pomojem bom mogla k zdravniku, da mi nekaj konkretnega da, ker se mi meša. :(


  • 0
Viens, reste ici!

#50 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2018 - 10:05 AM

Ana, kontaktiraj Katarino Fajfar na FB. Dela naravne kreme Skin Fairytale, namenjene ravno takšnim problemom. Opiši ji, kakšne probleme imaš pa ti bo svetovala kakšne kreme moraš uporabljati. Dermatolog najraje predpiše kortikosteroide...
  • 0

#51 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 May 2018 - 10:20 AM

Hvala, bom!


  • 0
Viens, reste ici!

#52 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2018 - 04:00 PM

Ana, jaz ti tudi priporočam Skin Fairytale, meni se je blažji dermatitis na spodnjem delu nog izboljšal dobesedno čez noč.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#53 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 May 2018 - 06:34 PM

Mi je že svetovala en balm, bom naročila in upam da pomaga.


  • 0
Viens, reste ici!

#54 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2018 - 07:37 PM

Atopic Balm? Meni ful pomaga. Imam še njen oljni serum, za tamalo uporabljam kremo za rit s cinkom (tudi v vrtcu so me prosili, če povem, kje sem jo kupila, da jo nabavijo), S. uporablja SOS balm za dishidrozo... Zadovoljni uporabniki smo :)
  • 0

#55 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 May 2018 - 07:47 PM

Ja!
Porocam :D
  • 0
Viens, reste ici!

#56 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2018 - 08:30 PM

Jaz imam Atopic cream. : ) Sem vzela nekaj po lastni presoji.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#57 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 April 2020 - 07:26 AM

Ni ravno problem no, ampak vseeno. Zadnje case ko se zbudim imam neke rdece fleke okoli ust. Nikoli se mi ni to dogajalo, zdaj pa praktično vsaki dan. Cez nekaj casa sicer izginejo, ampak znutraj pa izgleda malo cudno vse skupaj?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#58 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2020 - 07:46 AM

Torej pordela koža v obliki nepravilnih madežev? Izginejo sami po sebi čez dan? Ali srbijo? Si opazila kakšno preobčutljivost pri izdelkih, ki jih uporabljaš zvečer?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#59 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 April 2020 - 09:03 AM

Tako nekako ja. Nič ne srbi, peče, nič .Ne uporabljam nič takšnega trenutno, kar bi lahko povzročalo draženje. Najprej se mislila, da sem pač čudno spala ponoči, več dni zapored pa ni verjetno. Do tačas, da pridem v službo že izgine. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#60 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 16 March 2023 - 10:24 PM

No tezava se ponavlja, ocitno gre za perioralni dermatitis. Ima katera izkusnje oz tezave a tem? Pri meni se to pojavlja zelo sporadično, vsake toliko casa, nekega pametnega triggerja nisem odkrila, tudi srbecice ni. Samo naenkrat opazim rdece madeze in male bunkice.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users